Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jedaiah Wasson15:57.3 PR   OR East Linn Christian   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
2.10Cam McChesney16:41.9   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
3.12Tyrell David17:17.3 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
4.12Wyatt Heuberger17:18.6 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
12Preston Nightingale17:18.6 PR   OR Taft   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
6.9Ben Schanz17:30.6 PR   OR Crosshill Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
7.12Caleb Kelson17:37.3 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
8.9Hayden Glenn17:37.5 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
9.10Luke Hall17:39.5   OR Kennedy   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
10.12Christian Strawn17:43.2 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
11.10Andrew Hill17:45.3 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
12.12Juan Perez17:47.1 PR   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
13.10Drew McMullen17:48.3 PR   OR Amity   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
14.12Paul Lim17:51.0 PR   OR Santiam Christian   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
15.10Nick Riedman17:54.0 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
16.11Rhett Osborne17:57.0   OR East Linn Christian   Sep 7  Darrel Deedon Cascade Invitational
17.10Aydin Timmons18:00.0 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
18.12Joshua Friday18:01.4 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
10Tyler Ernst18:01.4 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
20.12Thomas Lattus18:02.2 PR   OR Veritas   Oct 13  Heiser Farms XC Race
21.11Joe Wilkinson18:03.3 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
22.10Eli Demello18:07.1   OR Taft   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
23.12Dawson Wood18:11.2 PR   OR Taft   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
24.10Lucas Hindman18:13.8 PR   OR Taft   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
25.11LR Burns18:17.3 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
26.12Kyle Buczynski18:20.9 PR   OR Willamina   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
27.9Quaiden Whiteman18:22.6 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
28.11Miguel Gonzalez18:23.2   OR Blanchet Catholic   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
29.11Micah McLeish18:27.0 PR   OR Taft   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
30.12Dylan Yakes18:28.0   OR Waldport   Oct 14  George Fox XC Classic
31.12Matthew Kontra18:32.7 PR   OR Santiam Christian   Sep 20  Santiam Christian Invitational
32.10Isaac Corn18:32.8 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
33.10Luke Jones18:33.1 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
34.9Broden Lear18:33.5   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
35.10Keagan Spikes18:36.1 PR   OR Eddyville   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
36.10Austin Brock18:38.8 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
37.12Aaron Runion18:41.2 PR   OR Amity   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
38.10Will Lattus18:41.3 PR   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
39.12Luke Wassei18:44.9 PR   OR Veritas   Sep 30  Nike Portland XC
40.12Dwight Pooyouma18:47.1 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
41.10Gustavo Camacho18:49.3 PR   OR Nestucca   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
42.9Ethan Slayden18:50.5   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
43.12Ean Wood18:52.5   OR Taft   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
44.10Devonte Beach18:56.1 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
45.11Austin Afterbuffalo18:57.5 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
46.12Dylan Mitchell18:59.3 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
47.12Zachary Casberg18:59.5 PR   OR Toledo   Oct 14  George Fox XC Classic
48.10Tyrrel Francisco18:59.6 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
49.11Shae Neuschwander18:59.7   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
50.11Carlos Saravia19:00.4 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
51.11Hayden Kennedy19:02.8 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
52.12Alex Klass19:03.3 PR   OR Willamina   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
53.12Vicente Mather19:04.0 PR   OR Triangle Lake   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
54.11Chance Hendrickson19:05.0   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
55.10Zach Pennel19:06.0 PR   OR Triangle Lake   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
56.12Thaddeo Pia19:08.0   OR Veritas   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
57.11Bridger Martin19:08.2   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
58.10Dylan Johnson19:10.3 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
59.10Eli Stuckart19:11.1 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
60.12Willie Davidson19:13.3 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
61.11Clayton Helfrich19:13.5 PR   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
62.12Kevin Yan19:17.4 PR   OR Delphian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
63.10Jannick Schneider19:17.9 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
64.11Turner Lear19:20.7   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
65.11Carson Post19:24.0   OR Santiam Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
66.9Brandon Williams19:25.0   OR East Linn Christian   Sep 7  Darrel Deedon Cascade Invitational
67.12Cody Duncan19:27.3 PR   OR Oregon School for the Deaf   Oct 11  Estacada Invitational
68.12Carver Beck19:29.4 PR   OR Triangle Lake   Sep 23  Rock n' River
69.9Korban Lang19:30.5 PR   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
70.11Simon Winikka19:33.0 PR   OR Veritas   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
71.10Logan Blackburn19:33.6   OR Nestucca   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
72.10Sandi Ramos-Cabrera19:33.9 PR   OR Oregon School for the Deaf   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
73.11Robert Rowland19:34.5 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
74.12Andrew Morgan19:37.8 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
75.10Austin Bradford19:40.9   OR Santiam Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
76.9Kaleb Floyd19:41.2   OR Willamina   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
77.9Bryson Dockery19:41.4 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
78.10Gianni Grasso19:43.0 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
79.12Sam Barton19:44.5   OR Santiam Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
80.12Ethan Howard19:46.9 PR   OR Willamina   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
81.10Elijah Amezcua19:49.7 PR   OR Triangle Lake   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
82.11Noe Lopez-Bautista19:50.0 PR   OR Willamina   Sep 26  Jefferson Invitational
83.11Jacob Walker19:50.4   OR Amity   Oct 13  Heiser Farms XC Race
84.10Trenton Fisher19:50.8 PR   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
85.10Severan Black19:51.5 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
86.10Alex Bruner19:54.4 PR   OR Amity   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
87.12Daniel Alvarado19:55.9 PR   OR Waldport   Oct 7  Paul Mariman Invitational
88.9Ray Bennett19:56.2 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
89.9Toben Mast20:04.4   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
90.12Nate Clark20:06.6 PR   OR Amity   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
91.11Daniel Mamataliev20:10.0 PR   OR Toledo   Oct 14  George Fox XC Classic
92.12Simon Huff20:11.6   OR Sheridan   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
93.9Joshua Chapin20:11.9 PR   OR Santiam Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
94.12Spencer Curtis20:12.0 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
95.10Gabriel Red Tomahaw...20:12.1 PR   OR Chemawa   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
96.11Wyatt Bean20:12.4 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
97.12Andrew Cowan20:14.1   OR Santiam Christian   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
12David Elwood20:14.1 PR   OR Willamina   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
99.9Carlos Borbon20:15.1 PR   OR St Paul   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
100.9Cristian Mikeska20:15.6 PR   OR Salem Academy   Oct 11  Estacada Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Kaylin Cantu18:41.4 PR   OR Kennedy   Oct 13  Heiser Farms XC Race
2.11Alejandra Lopez19:01.7   OR Kennedy   Oct 13  Heiser Farms XC Race
3.11Jessica Neal19:18.0 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
4.9Jenna Neal20:07.7 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
5.12Taylor Bardell20:13.8 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
6.12Emma Knepp21:03.9   OR Culver   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
7.12Azaris Velazquez21:05.0 PR   OR Kennedy   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
8.10Karissa Hadermann21:05.2   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
9.11Emmily Cheek21:11.8   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
10.12Emily Collier21:15.2 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
11.11Chloe Wassei21:18.4 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
12.11Rachel Whittles21:23.4   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
13.9Dinah Schultz21:36.0 PR   OR Neah-Kah-Nie   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
14.12Hannah Orey21:52.7   OR Culver   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
15.11Sarah Kenyon21:57.6   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
16.10Ainsley Beam22:06.3   OR Santiam Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
17.10Aubrey Cade22:09.5 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
18.9Ann Livingston22:24.1 PR   OR Santiam Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
19.11Kira Sabin22:25.8 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
20.10Autumn Ellis22:32.4 PR   OR Taft   Sep 30  Woahink Lake XC Invitational
21.11Rachel Vela22:33.7 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
22.11Eleonor Alba22:41.4 PR   OR Amity   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
23.9Hannah Sutherland22:50.3 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
24.12Madison McChesney22:57.9   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
25.10Kaitlyn Schumacher23:09.9 PR   OR Scio   Oct 14  George Fox XC Classic
26.10Maureen Duncan23:11.9 PR   OR Regis   Oct 7  Harrier Classic
27.11Jessica Bailey23:20.0 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
28.9Annie Greene23:22.3 PR   OR Amity   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
29.11Clarissa Traeger23:23.3   OR Kennedy   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
30.12Anne Rolfe23:24.2 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
31.10Audrey Murray23:26.1 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
32.9Cassie Traeger23:29.0 PR   OR Kennedy   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
33.12Bethany Bibler23:35.1 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
34.-Paige Wynn23:38.4 PR   OR Triangle Lake   Sep 23  Rock n' River
35.12Amy Kraemer23:38.6 PR   OR Amity   Oct 13  Heiser Farms XC Race
36.9Anna Eby23:40.5   OR Santiam Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
37.11Peyton Bodi23:41.9   OR Monroe   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
38.11Jayden Driver23:43.4 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
39.12Emily Bowler23:46.5   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
40.12Lacoya Reny-Hamer23:50.2   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
41.10Rheanne Bryant23:59.9 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
42.12Alison Bowler24:04.8   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
43.10Cailee Johnson24:08.5 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
9Abigail Hair24:08.5 PR   OR Central Linn   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
45.11Shelby Elston24:18.5   OR Sheridan   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
46.10Erykah Rideshorse24:18.6   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
47.11Taysha Veeman24:19.9 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
48.10Lily Person24:23.2 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
49.10Alli Beachy24:31.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
50.10Jackie Diaz24:32.1 PR   OR St Paul   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
51.12Nula Reid24:35.0 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
52.11Iris Siegel24:46.0   OR Neah-Kah-Nie   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
53.11Delilah Aceves24:46.1 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
54.9Shondeen Rentz24:46.7 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
55.10Natalie Miner24:48.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
56.12Jessica Harris24:53.0 PR   OR Veritas   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
57.12Molly Jaeger24:55.1 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
58.12Natalie Dumford24:55.6   OR Triangle Lake   Sep 23  Rock n' River
59.9Florene Johnson24:58.3 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
60.11Mikayla Haessler25:05.9   OR Culver   Oct 27  3A/2A/1A-SD5 District 5 Championships
61.12Kyndra Knuth25:06.1   OR Amity   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
62.10Anna Hair25:13.1 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
63.9Veronica Jin25:22.4 PR   OR Taft   Sep 30  Woahink Lake XC Invitational
64.10Brailey Murray25:22.9 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
65.12Yesenia Gomez25:23.0   OR Kennedy   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
66.12Nicole Lang25:24.3 PR   OR Harrisburg   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
67.10Mikayla Schaecher25:29.7 PR   OR Kennedy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
68.10Stephanie Morales25:33.6 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
69.11Samantha Schwarz25:40.3 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
70.11Nancy Mendoza25:40.6 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
71.11Madisyn Huuki25:45.6   OR Harrisburg   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
72.11Madelyne Elliott25:46.5   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
73.10Lea Tharp25:52.4 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
74.10Margaret VanVeen25:53.0 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
75.12Dana Nyberg25:57.6   OR Toledo   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
76.10Alani Cabal26:09.3   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
77.10Kiana Webb26:10.7 PR   OR Culver   Oct 27  3A/2A/1A-SD5 District 5 Championships
78.10Emma Coulter26:11.3 PR   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
79.12Mikayla Cordle26:12.6   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
80.10Tinaya Cly26:13.4 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
11Grace Glenn26:13.4 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
82.12Lydia Doughty26:13.8 PR   OR Willamina   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
83.12Kaytlin Wearne26:14.2   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
84.11Brianna Train26:14.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
85.9Claira Tolan26:15.5 PR   OR Taft   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
86.11Karina Meza26:18.8   OR Amity   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
87.9Shae Johnson26:21.4 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
88.12Emily Sauer26:26.0   OR Jefferson   Oct 12  Chemawa invitational
89.9Mayra Lozano26:40.9 PR   OR St Paul   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
90.12Tegan Thurston26:43.3 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
91.10Mara Reece26:45.0   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
92.10Abby Gonzalez26:45.2 PR   OR St Paul   Oct 14  George Fox XC Classic
93.10Emily Lindseth26:50.1 PR   OR Amity   Oct 27  3A/2A/1A-SD2 District 2 Championships
94.9Ella Reed26:52.5 PR   OR Cascades Academy of Central Oregon   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
95.10Amy Jarvie26:56.3 PR   OR Oregon School for the Deaf   Sep 29  Southwest Christian Invitational
96.12Jenna Crowson26:56.8   OR Monroe   Oct 7  Paul Mariman Invitational
97.11Amy Roth27:02.6   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
98.10Olivia Marcus27:04.0   OR Blanchet Catholic   Sep 26  Jefferson Invitational
99.11Nallely Birrueta27:05.8 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
100.9Natasha Wehrley27:07.9   OR Nestucca   Oct 5  Regis/Stayton Invitational