Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jedaiah Wasson15:57.3 PR   OR East Linn Christian   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
2.10Cam McChesney16:41.9   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
3.12Tyrell David17:17.3 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
4.12Wyatt Heuberger17:18.6 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
5.9Hayden Glenn17:37.5 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
6.12Christian Strawn17:43.2 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
7.10Andrew Hill17:45.3 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
8.11Rhett Osborne17:57.0   OR East Linn Christian   Sep 7  Darrel Deedon Cascade Invitational
9.10Aydin Timmons18:00.0 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
10.12Joshua Friday18:01.4 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
10Tyler Ernst18:01.4 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
12.12Thomas Lattus18:02.2 PR   OR Veritas   Oct 13  Heiser Farms XC Race
13.11Joe Wilkinson18:03.3 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
14.10Caleb VanderGiessen18:13.8 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
15.11LR Burns18:17.3 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
16.9Quaiden Whiteman18:22.6 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
17.11Miguel Gonzalez18:23.2 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
18.10Isaac Corn18:32.8 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
19.10Luke Jones18:33.1 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
20.10Will Lattus18:41.3 PR   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
21.12Luke Wassei18:44.9 PR   OR Veritas   Sep 30  Nike Portland XC
22.12Dwight Pooyouma18:47.1 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
23.10Gus Camacho18:49.3 PR   OR Nestucca   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
24.9Ethan Slayden18:50.5 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
25.10Devonte Beach18:56.1 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
26.11Austin Afterbuffalo18:57.5 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
27.12Dylan Mitchell18:59.3 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
28.12Zachary Casberg18:59.5 PR   OR Toledo   Oct 14  George Fox XC Classic
29.10Tyrrel Francisco18:59.6 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
30.11Hayden Kennedy19:02.8 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
31.10Tanner Shroyer19:05.7 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
32.12Thaddeo Pia19:08.0   OR Veritas   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
33.10Dylan Johnson19:10.3 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
34.10Eli Stuckart19:11.1 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
35.12Willie Davidson19:13.3 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
36.12Kevin Yan19:17.4 PR   OR Delphian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
37.9Brandon Williams19:25.0 PR   OR East Linn Christian   Sep 7  Darrel Deedon Cascade Invitational
38.11Simon Winikka19:33.0 PR   OR Veritas   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
39.10Logan Blackburn19:33.6 PR   OR Nestucca   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
40.11Robert Rowland19:34.5 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
41.12Graeson Roll19:35.8 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
42.12Andrew Morgan19:37.8 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
43.10Severan Black19:51.5 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
44.9Ray Bennett19:56.2 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
45.11Garrett Kuest19:56.9 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
46.10Daniel Rosetti19:59.2 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
47.9Toben Mast20:04.4 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
48.11Daniel Mamataliev20:10.0 PR   OR Toledo   Oct 14  George Fox XC Classic
49.10Gabriel Red Tomahaw...20:12.1 PR   OR Chemawa   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
50.9Cristian Mikeska20:15.6 PR   OR Salem Academy   Oct 11  Estacada Invitational
51.10Sam Hernandez20:23.3   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
52.12AJ Padilla20:24.1 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
53.10Davey Hogan20:25.8 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
54.11Parker Casberg20:27.5 PR   OR Toledo   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
55.9Trevor Nunn20:35.7 PR   OR Scio   Oct 14  George Fox XC Classic
56.12Donovan Miller20:42.0 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
57.10Konrad Alexander20:46.1 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
58.10Zach Amsberry20:54.4   OR Regis   Oct 7  Harrier Classic
59.9Jack Kroon20:56.5 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
60.12Marshall Hull21:00.9 PR   OR Scio   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
61.11Timson Lee21:09.0 PR   OR Delphian   Oct 5  Vernonia Invitational
62.12Connor Hood21:12.3   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
63.10Francisco Black21:13.8 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
64.12Milo Loya21:18.3   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
65.11Kobe Afterbuffalo21:20.2 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
66.10Matthew Mankhe21:31.8 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
67.11Bryant Zhong21:33.5 PR   OR Delphian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
68.12Samuel Holm21:37.1   OR Neah-Kah-Nie   Sep 30  Nike Portland XC
69.10Trajan Carlos21:50.7 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
70.10Garrett Winter21:52.8 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
71.10Colton Running21:54.0 PR   OR Central Linn   Oct 7  Harrier Classic
72.10Elias Sifford22:00.1   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
73.10Kosei Sugan22:01.0 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
74.12Anthony Rogers22:07.0 PR   OR Jefferson   Oct 12  Chemawa invitational
75.12Nate Joyce22:07.5   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
76.11Austin Peterson22:09.1 PR   OR Jefferson   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
77.10Aden Aerni22:10.0 PR   OR East Linn Christian   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
78.12Justin Lee22:14.0   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
79.9Jesse Mast22:14.4 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
80.11Zach Yontz22:16.0 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
81.12Javier Aranguren22:17.7 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
82.9Jeremiah Kent22:18.2 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
83.10Alex Welch22:19.8 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
84.10Oskar Hansel22:20.3 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
85.10Ethan Lee22:23.0   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
86.9Joe Dudek22:24.0 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
87.11Jicarilla Tiznado22:25.0 PR   OR Chemawa   Oct 12  Chemawa invitational
88.9Cory Stutz22:29.7 PR   OR Central Linn   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
89.11William Wang22:38.1 PR   OR Delphian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
90.10Motonari Takano22:38.4 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
91.11Erickson Amarillo22:39.3 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
92.12Mason Atkins22:53.5 PR   OR Nestucca   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
93.12Kyle Buczynski22:57.0 PR   OR Nestucca   Sep 22  Kiwanda Challenge
94.12William Shike23:02.0 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
95.12Jaden Kishwalk23:06.0 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
96.9Ransom Smith23:08.0 PR   OR Veritas   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
97.9Eli Lopez23:19.8 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
98.10Brigham Forson23:28.6 PR   OR Scio   Oct 14  George Fox XC Classic
99.10Auggie McKeown23:36.2 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
100.11Jonathan Urena23:37.2   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jessica Neal19:18.0 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
2.9Jenna Neal20:07.7 PR   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
3.12Taylor Bardell20:13.8 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
4.10Karissa Hadermann21:05.2   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
5.12Emily Collier21:15.2 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
6.11Chloe Wassei21:18.4 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
7.11Rachel Whittles21:23.4   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
8.9Dinah Schultz21:36.0 PR   OR Neah-Kah-Nie   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
9.11Sarah Kenyon21:57.6   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
10.10Aubrey Cade22:09.5 PR   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
11.10Tess Vanderkamp22:13.6 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
12.11Kira Sabin22:25.8 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
13.-Tessa Vanderkamp22:47.0 PR   OR Faith Bible Christian   Aug 26  NWL Jamboree
14.9Hannah Sutherland22:50.3 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
15.12Madison McChesney22:57.9   OR Veritas   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
16.10Kaitlyn Schumacher23:09.9 PR   OR Scio   Oct 14  George Fox XC Classic
17.10Maureen Duncan23:11.9 PR   OR Regis   Oct 7  Harrier Classic
18.11Jessica Bailey23:20.0 PR   OR Nestucca   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
19.12Anne Rolfe23:24.2 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
20.10Audrey Murray23:26.1 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
21.12Bethany Bibler23:35.1 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
22.11Jayden Driver23:43.4 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
23.12Emily Bowler23:46.5   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
24.12Lacoya Reny-Hamer23:50.2   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
25.10Rheanne Bryant23:59.9 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
26.12Alison Bowler24:04.8   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
27.10Cailee Johnson24:08.5 PR   OR Blanchet Catholic   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
9Abigail Hair24:08.5 PR   OR Central Linn   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
29.10Erykah Rideshorse24:18.6   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
30.10Lily Person24:23.2 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
31.10Alli Beachy24:31.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
32.12Nula Reid24:35.0 PR   OR Neah-Kah-Nie   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
33.11Iris Siegel24:46.0   OR Neah-Kah-Nie   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
34.9Shondeen Rentz24:46.7 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
35.10Natalie Miner24:48.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
36.12Jessica Harris24:53.0 PR   OR Veritas   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
37.9Florene Johnson24:58.3 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
38.10Anna Hair25:13.1 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
39.11Samantha Schwarz25:40.3 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
40.11Nancy Mendoza25:40.6 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
41.11Madelyne Elliott25:46.5   OR East Linn Christian   Oct 14  George Fox XC Classic
42.10Lea Tharp25:52.4 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
43.10Margaret VanVeen25:53.0 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
44.12Dana Nyberg25:57.6   OR Toledo   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
45.12Mikayla Cordle26:12.6   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
46.10Tinaya Cly26:13.4 PR   OR Chemawa   Sep 29  Southwest Christian Invitational
11Grace Glenn26:13.4 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
48.12Kaytlin Wearne26:14.2   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
49.11Brianna Train26:14.7 PR   OR East Linn Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
50.9Shae Johnson26:21.4 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
51.10Ashley Campbell26:24.9 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
52.12Emily Sauer26:26.0   OR Jefferson   Oct 12  Chemawa invitational
53.12Tegan Thurston26:43.3 PR   OR Salem Academy   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
54.12Carrie McCaslin26:44.6 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
55.10Mara Reece26:45.0   OR Central Linn   Oct 14  George Fox XC Classic
56.11Amy Roth27:02.6   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
57.10Olivia Marcus27:04.0   OR Blanchet Catholic   Sep 26  Jefferson Invitational
58.11Nallely Birrueta27:05.8 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
59.9Natasha Wehrley27:07.9 PR   OR Nestucca   Oct 5  Regis/Stayton Invitational
60.10Megu Mukai27:38.7 PR   OR Regis   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
61.12Brandy Law27:39.5 PR   OR Toledo   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
62.9Molly Kenyon27:43.0 PR   OR Salem Academy   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
63.9Elizabeth West27:51.7 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
64.11Kelly Holcomb27:55.2 PR   OR Jefferson   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
65.9Mckenzie Bjornstedt27:59.3 PR   OR Regis   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
66.12Faith Zimmerman28:00.6   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
67.10Maddie Huwe28:03.3 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
68.11Athyna Nunn28:04.6 PR   OR Scio   Oct 14  George Fox XC Classic
69.11Becca Ziegler28:09.3   OR Nestucca   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
70.10Sherly Lin28:23.1 PR   OR Salem Academy   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
71.9Katie Jossi28:32.4 PR   OR Salem Academy   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
72.11Rosie Hildebrant28:49.6 PR   OR Jefferson   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
73.10Montana Ruona28:57.9   OR Neah-Kah-Nie   Sep 30  Nike Portland XC
74.10Aspen Becker28:59.5   OR Neah-Kah-Nie   Sep 2  Ultimook Race Nike Invitational
75.10Robin David29:11.3 PR   OR Chemawa   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
76.9Ainsley Roll29:46.7 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
77.9Hannah Glaser31:06.0 PR   OR Central Linn   Sep 20  Stayton Invitational
78.12Raely Harrison31:26.3 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
79.9Rachel McOmber31:42.1 PR   OR Scio   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
80.9Emerson Eaves32:10.7 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
81.10Sydney Richey32:18.8   OR Veritas   Oct 13  Heiser Farms XC Race
82.10Claire Storto32:27.8 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
83.11Aasha Prasad32:38.8 PR   OR Faith Bible Christian   Oct 27  3A/2A/1A-SD3 District 3 Championships
84.12Irene Peters33:49.9 PR   OR Chemawa   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
85.11Sarah Steffen34:18.7   OR Salem Academy   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
86.-Ckaure Storento36:57.0 PR   OR Faith Bible Christian   Aug 26  NWL Jamboree
87.10Janessa Evans39:25.8 PR   OR Central Linn   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
88.9Mary Lattus39:56.1 PR   OR Veritas   Sep 20  Big Cross Portland
89.10Janella Fleser40:14.7 PR   OR Toledo   Oct 20  SD2/SD3 Pre-District Challenge
90.9Jewel Bohnstead-Gag...44:39.8 PR   OR Toledo   Sep 22  Toledo XC Challenge