Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Hunter Hutton15:50.2 PR   OR Bandon   Sep 22  Meriwether National Cross Country Classic
2.12Hunter Murphy16:04.7   OR Pleasant Hill   Oct 7  Harrier Classic
3.12Josh Snyder16:05.9 PR   OR Bandon   Sep 13  North Bend Tugman Invitational
4.10Isaac Whitney16:42.0 PR   OR Oakridge   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
5.12Kyle Deiter16:48.5 PR   OR Lakeview   Oct 11  4th Annual Max King Invite
6.10Isaac Cutler17:04.2 PR   OR Bandon   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
7.11Ethan Fine17:07.8 PR   OR North Lake   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
8.12Callan Stowell17:09.9   OR Pleasant Hill   Oct 7  Harrier Classic
9.12Nakai Sinohui17:11.7 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
10.10Zachary Abblitt17:17.7 PR   OR Brookings-Harbor   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
11.12Dylan Dunn17:26.0 PR   OR Lakeview   Sep 27  Henley Invitational
12.12Damien Shockey17:34.6   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
13.11Jacob Charbonneau17:35.3 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
14.10Aero Franklin17:35.9 PR   OR Bandon   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
15.10Wyatt Smith17:43.3 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
16.11Cameron Smith17:51.3 PR   OR Rogue River   Oct 11  4th Annual Max King Invite
17.12Jack Isenhart17:51.7   OR Myrtle Point   Sep 13  North Bend Tugman Invitational
18.9Alex Turner17:56.0 PR   OR Lakeview   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
19.10Isaac Rubus18:03.2 PR   OR Cascade Christian   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
20.11Dawson Pointere18:04.9 PR   OR Lakeview   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
21.10Shakir Mukhametzyan...18:05.3 PR   OR Paisley   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
22.12Jack Hyde18:06.9 PR   OR Paisley   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
23.10Jared Charbonneau18:08.2 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
24.11Loagen Antle18:08.9 PR   OR Lakeview   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
25.11Shawn Recca18:13.7 PR   OR Crow   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
26.11Benjamin Griffin18:15.5 PR   OR Bend   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
27.11Rowdy Gerber18:19.0 PR   OR Lakeview   Sep 27  Henley Invitational
28.10Paul Lindsley18:22.5   OR Lakeview   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
29.11Kody Roberts18:23.0 PR   OR Crow   Oct 14  George Fox XC Classic
30.12Kyler Martin18:25.7   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
31.11Brycen Pitchford18:26.1   OR Gold Beach   Sep 13  North Bend Tugman Invitational
32.12Sam Scheutz18:28.9 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
33.11Jared Duval18:36.5 PR   OR Bandon   Sep 22  Meriwether National Cross Country Classic
34.12Skyler Hammons18:37.6   OR Bandon   Sep 22  Meriwether National Cross Country Classic
35.10Hunter Jorgenson18:52.9 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
36.11Kuixiong Wang18:53.9 PR   OR St Mary's   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
37.11Joel Perry18:54.9 PR   OR Crow   Sep 23  Rock n' River
38.11Dillon Gurule18:55.2   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
39.10Garrett Baird18:56.5 PR   OR Coquille   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
40.10Layne Converse18:56.8 PR   OR Pacific   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
41.11Challen Rosander19:00.2 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
42.10Tyce Grassman19:01.1 PR   OR North Lake   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
43.12Cody Brooks19:02.8 PR   OR Lowell   Oct 14  George Fox XC Classic
44.9Asher Ruchti19:03.6 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
45.11Marino Santoro19:04.0 PR   OR Bandon   Oct 18  Country Fair Classic
46.12Matthew Pedersen19:04.7 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
47.9Trent Tobiasson19:08.9 PR   OR North Lake   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
48.11Devon Richard19:11.8 PR   OR Pacific   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
49.12Jordan Myrand19:12.7   OR Bandon   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
50.11Diven Naidu19:14.0 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
51.12Zach Lathrom19:19.8   OR Coquille   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
52.11Mason Beeman19:20.4 PR   OR Brookings-Harbor   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
53.11Jacob Breding19:21.4 PR   OR Crow   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
54.12Sam Cutler19:21.9 PR   OR Bandon   Sep 22  Meriwether National Cross Country Classic
55.11Tucker Clement19:22.6 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
56.11Ethan Clark19:22.7 PR   OR Crow   Oct 14  George Fox XC Classic
57.11Andrew Enos19:24.6 PR   OR Brookings-Harbor   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
58.11Elisha Roth19:27.9 PR   OR North Lake   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
59.10Brody Best19:28.3 PR   OR Yoncalla   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
60.11Skyler Harrington19:28.8 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
61.12Josh Cable19:30.0   OR South Umpqua   Sep 20  Umpqua Opener
62.9Aidan Lilienthal19:31.0 PR   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
63.11Kenton Sparks19:32.5 PR   OR Crow   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
64.11Ethan Litson19:32.9   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
65.12Nikolas Eyler19:38.5 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
66.12Joel Wheeler19:39.6   OR Cascade Christian   Oct 11  4th Annual Max King Invite
67.11Bailey Pitchford19:41.0 PR   OR Gold Beach   Oct 14  Myrtle Point Invitational
68.11Gavin Glatte19:47.7 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
69.10Tim Turner19:49.7 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
9Christian Steendahl19:49.7 PR   OR Brookings-Harbor   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
71.12William Byrd19:51.0 PR   OR Glide   Sep 20  Umpqua Opener
72.11Ethan McAnally19:53.2 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
73.12Devin Schrader19:56.4 PR   OR Creswell   Oct 11  Mid-Willamette 4-Way Meet - CHS/CHS/CV/LHS
74.12Jacob Hester19:58.0   OR Douglas   Oct 14  Myrtle Point Invitational
75.11Colby Thompson20:01.5 PR   OR Lakeview   Oct 11  4th Annual Max King Invite
76.10Aidan Zellmer20:02.7 PR   OR Brookings-Harbor   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
77.9Josiah Lee20:03.6 PR   OR Creswell   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
78.12Jared McClure20:04.0 PR   OR South Umpqua   Sep 20  Umpqua Opener
79.9Luke Bennion20:04.4 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
80.10Evan Mengershausen20:04.9 PR   OR Rogue River   Oct 11  4th Annual Max King Invite
81.10Kellen Frazer20:05.5 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
11Charlie Kentros20:05.9 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
83.11Clifford Johnson20:07.7 PR   OR Myrtle Point   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
84.10Aj Devereaux20:08.3 PR   OR Lowell   Oct 26  3A/2A/1A-SD1 District 1 Championships
85.11Jed Wright20:09.5   OR Coquille   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
86.11Sergio Rameriz20:10.0 PR   OR Oak Hill   Oct 7  Harrier Classic
87.10Garrett Bishop20:12.0 PR   OR Bend   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
88.9Owen Gramley20:12.8 PR   OR St Mary's   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
89.9Brandon Byrd20:14.7 PR   OR Glide   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
90.12David Fodrea20:15.0 PR   OR Bandon   Oct 14  Myrtle Point Invitational
91.11Austin Mobley20:15.7 PR   OR Lakeview   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
92.9Eli Metz20:18.0 PR   OR Glide   Sep 20  Umpqua Opener
93.10Alder Montes20:22.2 PR   OR McKenzie   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
94.12Gabriel Mayer20:22.9   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
95.9Zach Overman20:26.4 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
96.11Matt Richards20:28.3 PR   OR Douglas   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
97.9Josh Minkler20:29.0 PR   OR Bandon   Oct 14  Myrtle Point Invitational
98.9Luke Brown20:29.2 PR   OR Bandon   Oct 18  Country Fair Classic
99.10Tandy Martin20:33.6 PR   OR Gold Beach   Sep 13  North Bend Tugman Invitational
100.11Athusoss Gilbert20:34.4 PR   OR Yoncalla   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Sailor Hutton18:28.0   OR Bandon   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
2.11Maddy Woodward19:34.2 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
3.11Emma Bennion19:52.5   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
4.12Josey Kaufman20:05.9   OR Coquille   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
5.12Savannah Slay20:16.4 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
6.10Mckenzie Carrier20:16.8 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
7.11Jaesa Ruchti20:27.7 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
8.11Aneykah McCall20:46.0   OR South Umpqua   Sep 20  Umpqua Opener
9.10Zoey DeLuca21:00.8 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
10.12Daelyn Wilde21:05.2 PR   OR Pleasant Hill   Oct 7  Harrier Classic
11.11Bethany Kalebaugh21:11.9 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
12.9Haven Pickup21:23.9 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
13.11Megan Green21:25.2 PR   OR Crow   Oct 14  George Fox XC Classic
14.9Katie Chapman21:26.3 PR   OR Lowell   Oct 14  George Fox XC Classic
15.9Sophia Dobry21:28.1 PR   OR St Mary's   Sep 23  Rogue XC Invite
16.9Katelyn Willard21:39.0 PR   OR Cascade Christian   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
17.11Melanie Theall21:40.0 PR   OR Lakeview   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
18.11Samantha Kasitz21:42.0 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
19.12Jessica Lee21:50.0   OR Lakeview   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
20.12Lindsey Gurr21:52.0   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
21.12Samantha Ellis21:52.8 PR   OR Pleasant Hill   Sep 23  Rock n' River
22.11Sophia Pastrano22:14.7 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
23.12Hayley Woodward22:15.5   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
24.9Kaley Schneider22:17.9 PR   OR Lakeview   Oct 11  4th Annual Max King Invite
25.11Stephanie Loop22:25.5   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
26.9Carson Hall22:27.9 PR   OR St Mary's   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
27.12Avi Gaston22:28.2   OR Gold Beach   Sep 30  Woahink Lake XC Invitational
28.9Judah Koehler22:29.5 PR   OR North Lake   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
29.9Jadyn Vermillion22:34.8 PR   OR South Umpqua   Oct 7  Paul Mariman Invitational
30.10Hasina Lathan22:37.4 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
31.11Heidi Christianson22:37.9 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
32.12Bethy Myers22:42.8 PR   OR Gold Beach   Sep 30  Woahink Lake XC Invitational
33.10Aly Diaz McNeal22:46.5 PR   OR St Mary's   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
34.10Julia Ketcham23:05.8 PR   OR Lakeview   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational
35.11Ashley Hanson23:17.6 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
36.10Kate Vasey23:18.2   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
37.12Emma Miller23:18.7   OR Oak Hill   Sep 23  Rock n' River
38.11Freya DeMasters23:19.2   OR Creswell   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
39.12Ashanti Potter23:21.4 PR   OR South Umpqua   Oct 7  Paul Mariman Invitational
40.12Carrie Harris23:24.0   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
41.10Alexa Shaver23:24.4 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
42.10Daisy Hagen23:26.6   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
43.12Jessica Kalebaugh23:27.0 PR   OR South Umpqua   Sep 20  Umpqua Opener
44.11Julia Pavlosek23:29.1 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
45.11Grace Witten23:33.1 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
46.12Claire Shaham23:34.5 PR   OR Oakland   Oct 7  Paul Mariman Invitational
47.9Jordan Kasitz23:36.2 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
48.9Grace Payne23:41.9 PR   OR South Umpqua   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
49.10Morgan Ellis23:43.1 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
50.10Mekella Wong23:45.0   OR St Mary's   Nov 4  OSAA 3A/2A/1A State Championships
51.11Rylee Parsons23:58.1 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
52.9Anna McCann24:03.3 PR   OR Gold Beach   Sep 26  Bandon Invitational
53.11Shelby Waterman24:05.3   OR Bandon   Oct 18  Country Fair Classic
54.11Hunter Grove24:06.0   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
55.10Ashley Schuttpelz24:12.4   OR Reedsport   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
56.10Lily Fitzharris24:16.9   OR Oak Hill   Sep 23  Rock n' River
11McKenna Peterson24:16.9   OR Crow   Oct 14  George Fox XC Classic
58.9Sarah Sigl24:31.3 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
59.9Rachel Fine24:33.0 PR   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
60.10Hannah Wayne24:44.6   OR Bandon   Oct 26  3A/2A/1A-SD6 District 6 Championships
61.10Katrina Carrier24:48.0   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
62.11Liz Power24:52.2   OR Crow   Sep 13  North Bend Tugman Invitational
63.9Johanna Simonson24:52.6 PR   OR Oakland   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
64.12Caity Carrillo24:52.7   OR Sutherlin   Sep 23  Rock n' River
65.12Michala Carpine24:54.5 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
66.11Sam Crawford24:55.0 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
67.9Kristyn Madden24:56.8 PR   OR Oakridge   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
68.9Clarke Brazofsky24:59.2 PR   OR Cascade Christian   Oct 11  4th Annual Max King Invite
69.10Isabella Bean25:17.0 PR   OR Bandon   Oct 18  Country Fair Classic
70.9Holly Floto25:32.0 PR   OR Glide   Sep 20  Umpqua Opener
71.9Miranda Rubrecht25:33.0 PR   OR Glide   Sep 20  Umpqua Opener
11Jennafor Munzo-Thom...25:33.0   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
73.10Nevaeh Poore25:40.2   OR Douglas   Oct 26  4A-3 Far West League Championships
74.12Elliana Pastrano25:44.5 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
75.12Amanda Williams25:45.0   OR Douglas   Sep 20  Umpqua Opener
76.11Leah Sternenberg26:06.2 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
77.11Cayla Letasse26:09.9 PR   OR St Mary's   Oct 11  4th Annual Max King Invite
78.12Kalianah Wogoman26:10.5 PR   OR Crow   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
79.9Flora Pethick26:11.4 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
80.11Soliel Petersen26:21.0 PR   OR St Mary's   Sep 7  Orchard Hill Challenge 2
81.11Sina Napier26:27.0 PR   OR Bandon   Oct 14  Myrtle Point Invitational
82.11Gabby Amerman - Smi...26:27.7 PR   OR Pacific   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
83.12Makenzie Larsen26:34.0 PR   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
84.11Kaylee Simonson26:38.0   OR Oakland   Oct 7  Paul Mariman Invitational
85.10Kat Atunes26:40.7 PR   OR Oak Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
86.11Adriana Flores27:03.0 PR   OR Illinois Valley   Oct 11  4th Annual Max King Invite
87.10Atticus Wahl27:09.3 PR   OR Pacific   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
88.12Kyla Byrd27:11.0 PR   OR Oakland   Oct 14  Myrtle Point Invitational
89.12Hope Adamson27:12.6   OR Sutherlin   Sep 23  Rock n' River
90.11Emily Garcia27:19.4 PR   OR Creswell   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
91.11Jessica Salgado27:20.0 PR   OR Sutherlin   Oct 26  4A-5 Sky-Em League Championships
92.12Emily Moore27:32.1   OR Bandon   Oct 18  Country Fair Classic
93.10Rachelle Maxon27:42.0   OR Myrtle Point   Oct 14  Myrtle Point Invitational
94.12Haylin Alvis27:44.6   OR Pleasant Hill   Sep 13  Silver Falls Oktoberfest Invitational
95.12Cassidy Leatherwood27:47.0 PR   OR Sutherlin   Sep 20  Umpqua Opener
96.10Chloe Telford27:48.0 PR   OR South Umpqua   Oct 14  Myrtle Point Invitational
97.10Hannah Perkins28:02.7 PR   OR Coquille   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
98.11Angelique Eisel28:09.3   OR Pleasant Hill   Oct 26  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
99.12Alyssa Serrano28:14.3 PR   OR Oakland   Sep 16  Prefontaine Memorial Run 5K
100.12Katie Underhill28:17.6   OR North Lake   Oct 14  The Juniper Golf Course XC Invitational