Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Tristan Forsythe15:39.6 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
2.11Jack Miller15:48.0 PR   PA Jenkintown   Sep 29  Paul Short Invitational
3.10Andrew Healey15:54.0 PR   PA Holy Cross   Sep 29  Paul Short Invitational
4.10Tristan Amell16:01.9 PR   PA Coudersport   Sep 2  Bear Mountain River Run
5.11Ethan Knoebel16:05.4 PR   PA Southern Columbia Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
6.10Ben Hoffman16:10.0 PR   PA Elk County Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
7.11Michael Hanik16:10.4 PR   PA Bishop Mccort   Sep 2  Bear Mountain River Run
8.11Peyton Jones16:12.6 PR   PA Elk Lake   Sep 2  Bear Mountain River Run
9.12Brandon Curley16:16.4 PR   PA Montrose Area   Oct 25  PIAA District 2 Championships
10.10Hunter Armstrong16:21.7 PR   PA Marion Center   Sep 16  Kiski Cavalier Invitational
11.10Adam Hessler16:22.3 PR   PA Freedom Area   Sep 9  Red, White & Blue Classic
12.12Ben Barnes16:23.3 PR   PA Riverview   Sep 9  Red, White & Blue Classic
13.12Chris Colwell16:23.8 PR   PA Penns Valley   Oct 28  PIAA District 6 Championships
14.11Josh Lewis16:28.3 PR   PA North East   Sep 16  Boardman Spartan Invitational
15.9Colton Sands16:30.7 PR   PA Penns Valley   Oct 28  PIAA District 6 Championships
16.12Gordon Pollack16:30.8 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
17.10Carter Kauffmann16:34.0 PR   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
18.11Kevin Heeman16:35.7 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 2  Bear Mountain River Run
19.9Brendan Colwell16:38.0 PR   PA Penns Valley   Sep 2  Big Valley Invitational
20.11Liam Mead16:39.0 PR   PA Montrose Area   Nov 4  PIAA State Championships
21.9Scotty Zoscin16:43.0 PR   PA Weatherly Area   Oct 18  Schuylkill League XC Championship
22.12Zachary Tingley16:43.6   PA Lakeview   Sep 2  Hornet Harrier Invitational
23.10Scott Routledge16:46.0 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
24.10Noah Bernarding16:47.0 PR   PA Cochranton   Oct 28  PIAA District 10 Championships
25.12Cody Oswald16:47.2 PR   PA Elk Lake   Sep 2  Bear Mountain River Run
26.12Alex Ringler16:48.5 PR   PA United   Sep 2  Bear Mountain River Run
27.12Christopher Kocent16:48.8 PR   PA Our Lady Of The Sacred Heart   Sep 9  Red, White & Blue Classic
28.12Logan Hoffman16:49.0 PR   PA Elk County Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
29.12Joshua Jackson16:50.0 PR   PA Jenkintown   Oct 18  Bicentennial Athletic League Championships
11Darian Gregory16:50.0 PR   PA Smethport Area   Oct 28  PIAA District 9 Championships
31.12Tyler Adams16:50.3 PR   PA Mt Carmel Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
32.9Robert Rogers16:50.9 PR   PA Troy Area   Sep 23  Owego XC Invite
33.11Lukas Dunaway16:51.8 PR   PA Serra Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
10Nick Fetzer16:51.8 PR   PA Westmont Hilltop   Oct 18  LHAC Championships
35.10Troy Hart16:52.0 PR   PA Reynolds   Oct 28  PIAA District 10 Championships
12Jesse Sands16:52.0 PR   PA Maplewood   Oct 28  PIAA District 10 Championships
37.11Jacob Martinez16:53.0 PR   PA Palmerton Area   Sep 29  Paul Short Invitational
38.10Alex Patton16:53.2   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 2  Bear Mountain River Run
39.10Brock Smith16:54.0 PR   PA Seneca   Oct 28  PIAA District 10 Championships
40.10Isaac Wortman16:55.0 PR   PA Elk County Catholic   Oct 28  PIAA District 9 Championships
41.12Mark Bierly16:56.0 PR   PA Penns Valley   Sep 2  Big Valley Invitational
42.10Krystof Lapotsky16:56.3 PR   PA Mt Carmel Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
43.10Zane Courtwright16:57.5 PR   PA North East   Sep 2  McDowell Invitational
44.10Adam Soriano17:01.0 PR   PA Mahanoy Area   Oct 18  Schuylkill League XC Championship
45.12Matt Salem17:02.0 PR   PA Shenango   Sep 2  Hornet Harrier Invitational
46.10Nicolas Heredero17:02.5 PR   PA Ridgway Area   Oct 7  Ridgway Invitational
47.11Stephen Clulow17:03.0 PR   PA Cochranton   Oct 28  PIAA District 10 Championships
12Kamil Jihad17:03.0 PR   PA John Neumann & Maria Goretti   Nov 4  PIAA State Championships
49.11Patrick Wagner17:04.0 PR   PA Jenkintown   Sep 29  Paul Short Invitational
50.12Sam Gray17:04.7 PR   PA Penns Valley   Oct 28  PIAA District 6 Championships
51.11Jac Cokley17:05.0 PR   PA Cochranton   Oct 28  PIAA District 10 Championships
52.12Jonas Jason17:06.0 PR   PA Northgate   Sep 9  Red, White & Blue Classic
10Luke Mantzell17:06.0 PR   PA West Middlesex Area   Nov 4  PIAA State Championships
54.12Justin Reno17:09.0 PR   PA Mercer   Oct 28  PIAA District 10 Championships
11Jake Schneider17:09.0 PR   PA Seneca   Oct 28  PIAA District 10 Championships
56.12Daniel Bici17:10.5 PR   PA Masterman(Julia R.)   Oct 26  PIAA District 12 Championships
57.12Sam Cunkelman17:10.7   PA Homer Center   Oct 19  Heritage Conference Championships
58.10Alec Bidwell17:11.0 PR   PA Cambridge Springs   Oct 28  PIAA District 10 Championships
59.12Anthony Moser17:11.1 PR   PA Mt Carmel Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
10Sean Heintzleman17:11.1 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
61.12Zack Marazza17:12.0 PR   PA Cambridge Springs   Oct 28  PIAA District 10 Championships
11Christian Tanner17:12.0   PA Smethport Area   Oct 28  PIAA District 9 Championships
63.11Aidan Perry17:15.0   PA Wellsboro Area   Oct 26  PIAA District 4 Championships
64.12Micah Kurka17:15.8   PA Purchase Line   Oct 19  Heritage Conference Championships
65.11Neil Martin17:17.0 PR   PA Veritas Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
11Logan Hogue17:17.0 PR   PA Lakeview   Oct 28  PIAA District 10 Championships
67.12Michael Komaniak17:17.2 PR   PA Riverview   Sep 9  Red, White & Blue Classic
68.12Aiden Brewer17:17.3 PR   PA Greensburg Central Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
69.11Jacob Petro17:17.5 PR   PA Southern Columbia Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
70.10Cole Streisel17:17.6 PR   PA Mahanoy Area   Sep 2  Northampton Invitational
71.9Luke Miller17:18.0 PR   PA Jenkintown   Sep 29  Paul Short Invitational
72.11Jacob Carnovale17:18.5 PR   PA Elk County Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
73.12Ethan Stroebel17:20.0 PR   PA Mohawk Area   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
74.10John Whitcomb17:20.3 PR   PA Fairfield Area   Oct 17  YAIAA League Championship
75.10William Divens17:21.0 PR   PA Sharpsville   Oct 21  Mercer County Regional Championships
76.12Charlie Schaefer17:22.0 PR   PA Delaware County Christian   Sep 29  Paul Short Invitational
77.11Aidan Barker17:22.8 PR   PA Brentwood   Sep 1  Rivertrail Invitational
78.10Adler Brininger17:22.9 PR   PA Delone Catholic   Oct 7  Gettysburg Invitational
79.11Henry Meakem17:23.0   PA Sewickley Academy   Sep 29  Paul Short Invitational
80.9Patrick Malone17:23.9 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
81.11Jared Mink17:24.0 PR   PA Commodore Perry   Oct 28  PIAA District 10 Championships
82.11Gabe Hall17:24.9 PR   PA Delone Catholic   Oct 17  YAIAA League Championship
83.11Zak Smith17:25.0   PA Northeast Bradford   Oct 14  NTL Coaches' Invite
12Robert Stepnowski17:25.0 PR   PA Seneca   Oct 28  PIAA District 10 Championships
85.10Nathaniel Lerch17:25.4 PR   PA Clarion Area   Oct 7  Ridgway Invitational
86.11Ethan Brentham17:26.0 PR   PA Brookville Area   Oct 28  PIAA District 9 Championships
87.12Kale Weidner17:26.4 PR   PA Troy Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
88.11Darius Hinton17:26.9 PR   PA Bishop Mccort   Sep 2  Bear Mountain River Run
89.10Isaac Hyman17:27.0 PR   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
9Owen Williams17:27.0 PR   PA Troy Area   Oct 14  NTL Coaches' Invite
91.11Gabe DeYoung17:27.8 PR   PA Saegertown   Sep 2  McDowell Invitational
92.9Derek Lawler17:28.0 PR   PA Mt Carmel Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
10Daniel Fisher17:28.0 PR   PA Cranberry   Oct 28  PIAA District 9 Championships
12Matt Dippold17:28.0   PA Elk County Catholic   Oct 28  PIAA District 9 Championships
11Colin Spellman17:28.0 PR   PA Montrose Area   Nov 4  PIAA State Championships
96.11Evan Smetak17:29.0 PR   PA Harrisburg Christian   Sep 30  Carlisle Invitational
97.12Kyle Wingard17:31.0 PR   PA Greenville Senior   Oct 28  PIAA District 10 Championships
11Alex Rosenberry17:31.0 PR   PA West Shore Christian Academy   Oct 28  PIAA District 3 Championship
99.12Donavin Meriweather17:33.0 PR   PA Bishop Canevin   Sep 16  Kiski Cavalier Invitational
100.10Brady Reese17:33.8 PR   PA Southern Columbia Area   Sep 2  Bear Mountain River Run

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Tina Capparell18:13.0 PR   PA Marian Catholic   Sep 29  Paul Short Invitational
2.12Hannah Corson18:31.0 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 2  Bear Mountain River Run
3.11Sera Mazza18:45.0   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
4.12Alyssa Campbell18:50.9 PR   PA New Brighton   Sep 9  Red, White & Blue Classic
5.11Julia Cusatis18:52.8 PR   PA St Joseph's Catholic Academy   Oct 28  PIAA District 6 Championships
6.12Lexi Walsh18:56.0   PA Holy Cross   Sep 29  Paul Short Invitational
7.10Haley Hamilton19:03.0 PR   PA Our Lady Of The Sacred Heart   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
8.9Tara Lucot19:04.7 PR   PA Vincentian Academy   Sep 9  Red, White & Blue Classic
9.11MacKenzie Walker19:06.1 PR   PA Marion Center   Sep 9  Red, White & Blue Classic
10.10Danielle Perry19:17.0 PR   PA Northern Potter   Nov 4  PIAA State Championships
11.9Bridget Barbato19:19.8 PR   PA Bishop Mccort   Sep 2  Bear Mountain River Run
12.10Gianna Quarzo19:23.0   PA Brownsville Area   Nov 4  PIAA State Championships
13.10Claire Oliver19:29.2 PR   PA Lakeview   Oct 21  Mercer County Regional Championships
14.12Leanne Sneeringer19:31.6 PR   PA Delone Catholic   Oct 7  Gettysburg Invitational
15.10Hannah Perkins19:32.0   PA Montrose Area   Sep 2  Cliff Robbins Invitational
16.9Grace Mason19:39.0 PR   PA Wilmington Area Senior   Oct 28  PIAA District 10 Championships
17.10Ellie Wanner19:41.0 PR   PA Kennedy Catholic   Oct 28  PIAA District 10 Championships
18.11Canzian Marissa19:44.0   PA Vincentian Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
19.11Megan Wisniewski19:45.0 PR   PA Northgate   Oct 14  Mack Cooper Invitational
20.12Jordan Haberstroh19:46.0   PA Columbia   Oct 17  Lancaster-Lebanon League Championship
21.10Anna Igims19:51.0 PR   PA Avonworth / Northgate   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
12Sara Vance19:51.0 PR   PA Brownsville Area   Nov 4  PIAA State Championships
23.11Abigail Brown19:52.0 PR   PA Calvary Christian Academy   Oct 27  PIAA District 1 Championships
24.11Anna Steich19:54.0 PR   PA High Point Baptist Academy   Sep 29  Paul Short Invitational
25.12Maggie Urban19:56.0 PR   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
26.12Katelyn MacDougall19:56.6   PA York Catholic   Oct 17  YAIAA League Championship
27.11Shayanne Bennett19:57.0 PR   PA Elk Lake   Nov 4  PIAA State Championships
28.10Molly Repecki20:04.0 PR   PA Holy Cross   Sep 29  Paul Short Invitational
29.11Abbie Anaya20:05.0   PA Union City Area   Nov 4  PIAA State Championships
30.11Abby Hutchison20:06.0   PA Neshannock   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
31.10Hollie Walters20:06.2 PR   PA Vincentian Academy   Sep 9  Red, White & Blue Classic
32.11Lauren Habursky20:10.0   PA Mercyhurst Prep   Oct 28  PIAA District 10 Championships
33.10Alyx Cornetto20:10.9   PA Marion Center   Oct 28  PIAA District 6 Championships
34.12Lindsey Lytle20:12.0   PA Fairfield Area   Oct 7  Gettysburg Invitational
9Carmen Medvit20:12.0 PR   PA Shenango   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
36.12Taylor VanTassell20:13.0   PA North East   Oct 28  PIAA District 10 Championships
37.10Addaleia Beer20:14.1 PR   PA Purchase Line   Oct 28  PIAA District 6 Championships
38.12Delaney McCarthy20:16.0 PR   PA Vincentian Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
39.10Chelsea Hunt20:20.2 PR   PA Elk County Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
40.10Addie Ebbs20:21.5   PA St Joseph's Catholic Academy   Oct 28  PIAA District 6 Championships
41.11Viki Mancoridis20:21.6   PA Masterman(Julia R.)   Oct 26  PIAA District 12 Championships
42.10Claire Hughes20:23.2 PR   PA Winchester Thurston   Sep 9  Red, White & Blue Classic
43.11Haley Prestash20:24.0   PA West Branch Area   Sep 2  Big Valley Invitational
44.10Kaitlyn Vorkapich20:24.7 PR   PA Camp Hill   Oct 7  Gettysburg Invitational
45.11Brooke Loveland20:25.8 PR   PA Troy Area   Sep 23  Owego XC Invite
46.12Maria Marmarou20:27.0 PR   PA Kutztown Area   Sep 30  Carlisle Invitational
47.11Nicole Capparell20:28.9 PR   PA Marian Catholic   Sep 2  Northampton Invitational
48.9Leah Angstadt20:31.0 PR   PA Calvary Christian Academy   Oct 27  PIAA District 1 Championships
49.11Marina Mancoridis20:31.1 PR   PA Masterman(Julia R.)   Oct 19  Philadelphia Public League Championships
50.9Erika Moriarty20:32.0 PR   PA Kutztown Area   Sep 30  Carlisle Invitational
51.12Tara Peterson20:32.4 PR   PA Commodore Perry   Oct 21  Mercer County Regional Championships
52.9Kelsey Hull20:35.0 PR   PA Penns Valley   Oct 28  PIAA District 6 Championships
53.12Rachel Kordaz20:36.0 PR   PA York Catholic   Oct 28  PIAA District 3 Championship
54.10Sadie Bosscher20:36.2   PA Elk Lake   Sep 2  Bear Mountain River Run
55.12Allison Einig20:36.5   PA Camp Hill   Oct 7  Gettysburg Invitational
56.9Halie Buck20:37.0 PR   PA Troy Area   Sep 23  Owego XC Invite
11Georgia Smith20:37.0   PA Montrose Area   Nov 4  PIAA State Championships
58.9Julia Raich20:38.0 PR   PA Camp Hill   Oct 28  PIAA District 3 Championship
59.12Michaela Bracken20:38.5 PR   PA United   Sep 2  Bear Mountain River Run
60.12Carlye Zahner20:40.0 PR   PA North East   Oct 28  PIAA District 10 Championships
61.12Beka Mcclymonds20:41.0 PR   PA Saegertown   Oct 28  PIAA District 10 Championships
10Micaylee Dehaven20:41.0 PR   PA Marion Center   Oct 28  PIAA District 6 Championships
63.9Elle Dorian20:42.7 PR   PA Westmont Hilltop   Oct 28  PIAA District 6 Championships
64.10Emily Peterson20:47.3 PR   PA Kane Area   Sep 9  Red, White & Blue Classic
65.9Sherisse Peterson20:49.0 PR   PA John Neumann & Maria Goretti   Nov 4  PIAA State Championships
11Sabrina McClain20:49.0 PR   PA Mohawk Area   Nov 4  PIAA State Championships
67.12Kasey Chobany20:50.7   PA Portage Area   Oct 28  PIAA District 6 Championships
68.12Robyn Hoch20:53.0 PR   PA Kutztown Area   Sep 30  Carlisle Invitational
69.12Jessica Vance20:55.0   PA Brownsville Area   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
9Nina Mangini20:55.0 PR   PA Mercyhurst Prep   Oct 28  PIAA District 10 Championships
71.10Abigail Lewis20:55.2 PR   PA Troy Area   Sep 23  Owego XC Invite
72.11Amanda Ford20:55.5   PA Northern Potter   Oct 7  Ridgway Invitational
73.12Courtney Case20:55.9 PR   PA Troy Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
74.9Caroline Fletcher20:56.0 PR   PA Mt Carmel Area   Nov 4  PIAA State Championships
10Victoria James20:56.0   PA Lackawanna Trail   Nov 4  PIAA State Championships
76.9Ava Dzurenda20:56.2 PR   PA Serra Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
77.11Danielle Williams20:57.0 PR   PA Lakeview   Oct 28  PIAA District 10 Championships
78.9Catherine Brown20:58.0 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Oct 3  Troy and Wyalusing
9Madison Quick20:58.0 PR   PA Mahanoy Area   Oct 18  Schuylkill League XC Championship
11Tamara Hess20:58.0 PR   PA Canton Area   Oct 26  PIAA District 4 Championships
81.11Abby Sempa20:59.0   PA Holy Cross   Sep 29  Paul Short Invitational
11Makara Smocer20:59.0   PA Vincentian Academy   Sep 30  Carlisle Invitational
11Izzy Komaniak20:59.0 PR   PA Riverview   Oct 26  PIAA District 7 WPIAL Championships
9Alexandra Byler20:59.0 PR   PA Jenkintown   Oct 27  PIAA District 1 Championships
85.9Sara Kennel21:00.0 PR   PA Christopher Dock Mennonite   Oct 27  PIAA District 1 Championships
12Hayley Fenton21:00.0 PR   PA Reynolds   Oct 28  PIAA District 10 Championships
87.12Hanna Drozynski21:00.4   PA Lakeview   Oct 21  Mercer County Regional Championships
88.11Gwyn Keith21:00.8   PA Penns Manor Area   Oct 28  PIAA District 6 Championships
89.11Olivia Cory21:01.0 PR   PA Minersville Area   Oct 18  Schuylkill League XC Championship
10Sylvia Pisarchick21:01.0 PR   PA Brockway Area   Nov 4  PIAA State Championships
91.-Fran Taylor21:02.7 PR   PA Our Lady Of The Sacred Heart   Sep 9  Red, White & Blue Classic
92.12Karli Moyer21:04.0   PA Northeast Bradford   Oct 14  NTL Coaches' Invite
11Emma Pizer21:04.0   PA Jenkintown   Oct 27  PIAA District 1 Championships
94.12Emily Risinger21:04.4   PA Marion Center   Oct 28  PIAA District 6 Championships
95.12Abbi Bonfardin21:04.8 PR   PA Elk County Catholic   Sep 9  Red, White & Blue Classic
11Jennifer Luong21:04.8 PR   PA Masterman(Julia R.)   Oct 26  PIAA District 12 Championships
97.11Haley Scopelliti21:04.9   PA Southern Columbia Area   Sep 2  Bear Mountain River Run
98.12Kendra Benton21:05.0 PR   PA Lakeview   Oct 28  PIAA District 10 Championships
10Maddie Mondi21:05.0 PR   PA Saegertown   Oct 28  PIAA District 10 Championships
100.11Dana Schaich21:06.0 PR   PA Vincentian Academy   Sep 30  Carlisle Invitational