Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Kevin Baez15:39.6 PR   TX Vanderbilt Industrial   Nov 4  UIL 3A State Championship
2.12Buster Roberts15:42.0   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
3.10Edwin Zamudio15:43.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
4.12Leonardo Reyna15:46.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
5.11Walker Hendricks15:57.9 PR   TX Banquete   Sep 9  San Diego Walter Reyna 6th Annual Invitationa...
6.11Adam Mendoza15:58.3 PR   TX Pilot Point   Nov 4  UIL 3A State Championship
7.12Connor Walker15:58.4 PR   TX Pilot Point   Nov 4  UIL 3A State Championship
8.12Ivan Solis16:00.3 PR   TX McGregor   Nov 4  UIL 3A State Championship
9.12Daniel Amaya16:03.2 PR   TX Tornillo   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
10.12Eric Rodriguez16:05.2 PR   TX Hebbronville   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
11.11Landon Duplessis16:05.8 PR   TX San Antonio Cole   Oct 23  UIL 3A Region 4 Championship
12.12Juan Rivera16:09.7 PR   TX Tornillo   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
13.11Michael Urbina16:10.7 PR   TX Whitesboro   Nov 4  UIL 3A State Championship
14.11Brice Hardin16:13.3 PR   TX Peaster   Sep 15  Cleburne Yellow Jacket Invitational (High Sch...
15.12Zack Hammond16:14.7 PR   TX Mildred   Sep 8  Keene HS Invitational
16.12Zackery Hammond16:14.9 PR   TX Mildred   Nov 4  UIL 3A State Championship
17.-Raul Mendoza16:15.5 PR   TX Pilot Point   Oct 10  UIL 3A District 9
18.11Juan Giron16:15.6 PR   TX Pilot Point   Oct 10  UIL 3A District 9
19.11Eduardo Carrillo16:19.6 PR   TX Tornillo   Nov 4  UIL 3A State Championship
20.11Johnny Castanon16:21.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
21.9Jesus Osario16:25.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
22.11Thomas Roberts16:29.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
23.12Collin Akin16:32.0 PR   TX Stockdale   Oct 11  UIL 3A District 27
24.12Dylan Harris16:32.4   TX White Oak   Oct 7  UIL 3A District 16
25.12Shaw Atchley16:34.4 PR   TX Childress   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
26.11Aden Gonzales16:35.0 PR   TX Luling   Oct 11  UIL 3A District 27
27.10Daniel Stout16:35.6 PR   TX Vanderbilt Industrial   Nov 4  UIL 3A State Championship
28.9Cristian Vasquez16:35.8 PR   TX Kermit   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
29.10Dalton Page16:36.3 PR   TX Eustace   Nov 4  UIL 3A State Championship
30.11Jace Sanchez16:37.4 PR   TX Dimmitt   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
31.11Ethan Tuck16:37.5 PR   TX Little River Academy   Sep 23  Rogers CC Meet
32.11Connor Frank16:38.0 PR   TX San Antonio Cole   Oct 4  Randolph Pre-District Invitational
33.12Noble Smith16:41.0   TX Edgewood   Sep 7  North Hopkins 22nd Annual Tim Menke Invitatio...
34.12Daniel Soto16:42.2 PR   TX Wall   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
35.12Micah Zimmerer16:42.5 PR   TX Eustace   Oct 5  Lindale Eagle Invitational
36.12Garrett Sumner16:43.7 PR   TX Jarrell   Sep 23  Rogers CC Meet
37.10Bryce Sevarino16:43.8   TX Van Alstyne   Oct 11  UIL 3A District 10 Championship
11Connor Richardson16:43.8   TX Boyd   Nov 4  UIL 3A State Championship
39.10Nicholas McRae16:43.9 PR   TX Hebbronville   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
40.12Cole Posey16:45.3   TX Mount Pleasant Chapel Hill   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
41.10Ofir Ortega16:45.8 PR   TX Tornillo   Nov 4  UIL 3A State Championship
42.-Jose A. Alverez16:46.4 PR   TX Pollok Central   Sep 9  Tyler Lee Classic
43.12Gavin Martinez16:46.8 PR   TX Falfurrias   Nov 4  UIL 3A State Championship
44.11Pedro Buenrostro16:50.1 PR   TX Pollok Central   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
45.12Ryan Hill16:51.3   TX Early   Nov 4  UIL 3A State Championship
46.11Esteban Cruz16:51.7 PR   TX Mount Vernon   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
47.10Juan Arreguin16:52.0 PR   TX Commerce   Sep 7  North Hopkins 22nd Annual Tim Menke Invitatio...
48.9Cooper Bryant16:52.2 PR   TX Keene Smith   Oct 11  UIL 3A District 17 meet
49.11Max Merlyn16:53.0   TX Whitesboro   Nov 4  UIL 3A State Championship
50.12Ivan Cervantes16:55.4 PR   TX Presidio   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
11Daniel Salinas16:55.4 PR   TX Santa Gertrudis Academy   Nov 4  UIL 3A State Championship
52.10Jaden Lopez16:57.5 PR   TX Eustace   Nov 4  UIL 3A State Championship
53.11Tristan Lemasters17:00.0 PR   TX Boyd   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
54.10Adam Harris17:01.3 PR   TX Amarillo Highland Park   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
55.12Adan Franco17:01.6 PR   TX Pilot Point   Oct 10  UIL 3A District 9
56.12Itzamma Torres17:02.6 PR   TX Eastland   Nov 4  UIL 3A State Championship
57.11Nicholas Westbrook17:03.5 PR   TX Eustace   Nov 4  UIL 3A State Championship
58.10Matthew Eisen17:03.9 PR   TX Paradise   Sep 15  Cleburne Yellow Jacket Invitational (High Sch...
59.10Russell Hedges17:04.0 PR   TX Mount Pleasant Chapel Hill   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
60.11Oscar Moreno17:04.4 PR   TX Presidio   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
61.9Alex Garcia17:04.8 PR   TX Keene Smith   Oct 11  UIL 3A District 17 meet
10Sebastian Murguia17:04.8 PR   TX Crane   Nov 4  UIL 3A State Championship
63.12Corey Rudacille17:05.0 PR   TX Marion   Oct 11  UIL 3A District 27
64.12Jose Alvarez17:05.2   TX Pollok Central   Nov 4  UIL 3A State Championship
65.11Tannon Cearley17:05.3 PR   TX Slaton   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
66.12Leonel Lopez17:05.4 PR   TX Hebbronville   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
67.12Chris Morris17:08.5   TX Elysian Fields   Oct 7  UIL 3A District 16
68.9Jacent Cantu17:09.2 PR   TX Dilley   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
69.10Roberto Marquez17:09.8 PR   TX Keene Smith   Nov 4  UIL 3A State Championship
70.12Armando Borrego17:10.7 PR   TX Gladewater Sabine   Oct 5  Lindale Eagle Invitational
12Eric Grant17:10.7   TX Grand Saline   Nov 4  UIL 3A State Championship
72.12Jacob Bryce17:11.9 PR   TX George West   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
73.11Heriberto Amaya17:12.6 PR   TX Tornillo   Sep 9  Southlake Carroll XC Invite
11Rodrigo Marquez17:12.6 PR   TX Comfort   Nov 4  UIL 3A State Championship
75.10Rayce Stephens17:14.1 PR   TX Pollok Central   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
76.11Nathan Solis17:14.5   TX Tornillo   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
77.12Preston Garrett17:15.5   TX Whitesboro   Nov 4  UIL 3A State Championship
78.10Emmanuel Guerrero17:15.6 PR   TX Pollok Central   Sep 30  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
79.10Cade Ford17:15.9 PR   TX Tuscola Jim Ned   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
80.12Beau Scott17:17.0 PR   TX Wall   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
81.12James Perot17:17.7 PR   TX Elysian Fields   Oct 7  UIL 3A District 16
82.10Josiah Valdez17:18.2 PR   TX Crane   Sep 23  Lubbock ISD Invitational
83.12Mendel Demus17:19.5 PR   TX Uplift Hampton Prep   Sep 2  Wylie East Raider Invitational
84.12Jervaughn Muriel17:20.6   TX FW Harmony School Innovation   Oct 23  UIL 3A Region 2 Championship
85.10Jorhan Velasco17:20.7 PR   TX Crane   Nov 4  UIL 3A State Championship
86.9Carlos Galaz17:20.9 PR   TX Mineola   Nov 4  UIL 3A State Championship
87.12Ethan Ramirez17:21.0 PR   TX Palmer   Oct 11  UIL 3A District 17 meet
88.11Gauge Fahlin17:22.0 PR   TX Boyd   Nov 4  UIL 3A State Championship
89.11Manuel Bustamante17:23.0   TX Presidio   Nov 4  UIL 3A State Championship
90.11Josue Perez17:23.2 PR   TX Cotulla   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
91.10Peyton Murley17:23.8 PR   TX Brock   Sep 15  Cleburne Yellow Jacket Invitational (High Sch...
12Cole Cowsert17:23.8 PR   TX Johnson City LBJ   Nov 4  UIL 3A State Championship
93.11Camden Williams17:25.0 PR   TX Little River Academy   Sep 23  Rogers CC Meet
94.10Alex Flor17:25.2 PR   TX Troup   Sep 15  Hallsville Invitational
95.9Niko Guerra17:25.7 PR   TX Dilley   Oct 11  UIL 3A District 30 XC Championships
96.11Sergio Portillo17:26.3 PR   TX Pilot Point   Oct 10  UIL 3A District 9
97.10John Saine17:26.4 PR   TX Eustace   Oct 5  Lindale Eagle Invitational
98.10Xavier Martinez17:27.0 PR   TX Stockdale   Oct 11  UIL 3A District 27
99.12Timothy Hall17:27.3   TX Bangs   Oct 9  UIL 3A District 6 XC Championships
100.12Bailey Harmon17:27.6 PR   TX Little River Academy   Sep 23  Rogers CC Meet

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Emily Neel18:53.7 PR   TX Troup   Sep 15  Hallsville Invitational
2.10Sabrina Davis20:34.4 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
3.9Brisa Hernandez20:53.1 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
4.9Sydney Hornbuckle21:01.5 PR   TX Redwater   Sep 15  Hallsville Invitational
5.11Leah Bullinger21:03.0 PR   TX Holliday   Oct 5  Rider Raider Classic
6.12Hayley Thomas21:09.1 PR   TX Franklin   Sep 23  Texas A&M HS Invitational
7.12Kayla Kenney21:12.0 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
8.11Reece Thorne21:31.8 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
9.10Casie L. McClure21:35.0 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
10.12Jessi Bennett21:39.0 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
11.10Aubrie Rich21:41.9 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
12.10Krislynn Westbrook21:50.8 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
13.12Emma Morgan21:56.0 PR   TX Van Alstyne   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
14.9Claire Thompson21:56.8 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
15.12Kristian Sutherlun21:57.3 PR   TX Howe   Aug 26  Plano ISD XC Invitational
16.10Audrey Shaw22:01.6 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
17.10Araely Prieto22:05.7 PR   TX Kermit   Aug 26  Midland Tall City Invitational
18.11Brooke McAtee22:06.6 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
19.12Montse Hernandez22:06.8 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
20.11Emily Davila22:10.4 PR   TX Kermit   Aug 26  Midland Tall City Invitational
21.10Macy Penix22:12.4 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
22.12Rose Hillery22:17.7 PR   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
23.12Brianna Cougot22:22.2 PR   TX Onalaska   Sep 23  Texas A&M HS Invitational
24.10Chloe Turner22:25.4 PR   TX Redwater   Sep 15  Hallsville Invitational
25.12Hazel Marquez22:29.3 PR   TX Keene Smith   Oct 6  Granbury Race For The Loot
26.11Kelli Cunningham22:30.0 PR   TX Whitesboro   Sep 2  Marcus I Invitational
27.10Cassie E. McClure22:37.3 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
28.11Jessica Zackery22:43.0 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
29.11Savannah Garza22:44.2 PR   TX Bishop   Sep 23  Islander Splash
30.9Kate Carson22:44.4 PR   TX Van Alstyne   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
31.10Brittney Nelson22:45.0   TX Farmersville   Sep 23  Ennis Lions Den Invitational
32.10Destiny Garcia22:49.3 PR   TX San Antonio Jefferson   Oct 13  UIL 5A District 28
33.-Jeanne Pickett22:56.5 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
34.10Amanda Avalos22:58.7 PR   TX Luling   Nov 18  NXR South Regional Championships
35.12Macie Haley23:00.9 PR   TX Kermit   Aug 26  Midland Tall City Invitational
36.SoJordan Romano23:02.9 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
37.12Maribel Stricklind23:05.9 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
38.9Leticia Ascencio23:06.7 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
39.10Victoria Alvizo23:08.8 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
40.12Valery Tobias23:13.1   TX Edinburg IDEA Quest College Prep   Sep 2  Donna ISD Invitational
41.11Lindsey May23:17.3 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
42.11Yasmine Washington23:20.2 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
43.9Natalia Herrera23:21.4 PR   TX Van Alstyne   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
44.9Riley Jackson23:21.7 PR   TX Ponder   Aug 31  Gingerbread Jamboree
45.10Maddie Mascari23:22.7 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
46.11Emma Pirkle23:30.0 PR   TX Whitesboro   Sep 2  Marcus I Invitational
47.12Briana Cruz23:36.4 PR   TX Luling   Sep 16  Cedar Park Invitational
48.9Cassandra Gutierrez23:40.7 PR   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
49.9Vanessa Melchor23:45.0 PR   TX Whitesboro   Sep 2  Marcus I Invitational
50.10Hia Shamdin23:49.5 PR   TX FW Harmony School Innovation   Oct 7  Birdville 12th Annual FLYIN’ HAWKS INVITATIO...
51.11Kassy Gann23:54.2 PR   TX Pilot Point   Sep 30  OSU Cowboy Jamboree - HS
52.-Bailey Holbert24:03.4 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
53.9Kylie Penders24:08.5 PR   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
54.11Alexis Armendariz24:11.4   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
55.12Lyndsey Lucas24:13.5 PR   TX Luling   Sep 16  Cedar Park Invitational
56.12Lauren Henk24:13.8   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
57.9Sydney McKiddy24:15.0 PR   TX Pilot Point   Sep 2  Marcus I Invitational
58.11Payden North24:20.3 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
59.12Payge Grable24:23.6 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
60.10Kursten Hertneck24:25.4 PR   TX Keene Smith   Oct 6  Granbury Race For The Loot
61.11Kayla Davis24:26.0 PR   TX Whitesboro   Sep 2  Marcus I Invitational
62.11Dulce Rodriguez24:35.4 PR   TX Lyford   Sep 2  Donna ISD Invitational
63.10Tiffany Bell24:35.7 PR   TX Dallas Madison   Sep 16  Lake Highlands Invitational
64.11Rilee Stewart24:42.5 PR   TX Redwater   Sep 15  Hallsville Invitational
65.9Caitlyn Brown24:44.2 PR   TX Ponder   Aug 31  Gingerbread Jamboree
66.10Kylee McGaha24:47.0 PR   TX Redwater   Sep 15  Hallsville Invitational
67.10Ida Ortiz24:52.3 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
68.11Jasmine Young24:58.7 PR   TX Kermit   Aug 26  Midland Tall City Invitational
69.10Caitlin Scheibel25:01.0 PR   TX FW Harmony School Innovation   Sep 30  VBA 4th Annual Castle Run @ Texas Pythian Hom...
70.11Corissa Tory25:07.0 PR   TX Tornillo   Sep 30  Burges Invitational
71.-Gracie Woodland25:07.1 PR   TX Eustace   Sep 23  Lovejoy XC Fall Festival
72.9Abigail Velten25:13.8 PR   TX Whitesboro   Sep 16  Flower Mound Invitational
73.9Elaine Jernigan25:15.7 PR   TX Farmersville   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
74.12Kori Jones25:23.2   TX Uplift Hampton Prep   Sep 2  Wylie East Raider Invitational
75.12Jewelee Delagarza25:29.3 PR   TX FW Harmony School Innovation   Nov 18  NXR South Regional Championships
76.10Maddy Ramirez25:47.2 PR   TX Luling   Nov 18  NXR South Regional Championships
77.11Becca Smith25:51.1   TX Ponder   Aug 31  Gingerbread Jamboree
78.-Raven Morvant26:02.4 PR   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
79.10Yesenia Sanchez26:11.3 PR   TX Van Alstyne   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
80.9Taylor Wells26:12.6 PR   TX Ponder   Aug 31  Gingerbread Jamboree
81.10Yesse Stricklind26:15.9 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
82.9Jacqueline Maldonad...26:16.1 PR   TX Whitesboro   Sep 16  Flower Mound Invitational
83.10Jessica Holguin26:40.5 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
84.9Alli Cholette26:40.7 PR   TX Van Alstyne   Sep 9  McKinney Boyd Cross Country Meet
85.12Jessica Ramirez26:47.0 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational
86.10Natalie Arrubla26:51.9 PR   TX FW Harmony School Innovation   Nov 18  NXR South Regional Championships
87.11Celina Hernandez26:52.8   TX Luling   Sep 23  Islander Splash
88.10Lexi Thern26:54.6 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
89.11Vanessa Reyes26:55.0 PR   TX Tornillo   Sep 30  Burges Invitational
90.11Darby Avalos26:59.2 PR   TX San Antonio Jefferson   Oct 13  UIL 5A District 28
91.10Kristy Thai27:06.8 PR   TX FW Harmony School Innovation   Nov 18  NXR South Regional Championships
92.12Sarah MacHado27:07.4   TX Alpine   Sep 30  Alpine Big Bend Mountain Ramble
93.9Hannah Garza27:08.9 PR   TX Lyford   Sep 2  Donna ISD Invitational
94.9Ayleen Castillo27:12.0 PR   TX Lyford   Sep 2  Donna ISD Invitational
95.9Kenna Kelley27:22.7 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
96.12Charlie Ashworth27:26.6 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
97.12Katie Gauntt27:29.2 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
98.9Tara Wilkerson27:31.0 PR   TX Leonard   Aug 31  Gingerbread Jamboree
99.10Jocie Bickham27:36.6 PR   TX Redwater   Sep 15  Hallsville Invitational
100.12Desiree Jamie Saenz27:38.4 PR   TX Stanton   Aug 26  Midland Tall City Invitational