Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Austen Apperson15:34.2 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
2.10Noah Phillips15:52.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
3.10Garrett McSheffrey15:53.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
4.11Zachary Wright16:21.2 PR   WA Onalaska   Oct 28  District IV 2B Championships
5.11August Albers16:32.5 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
6.11Joshua Bradshaw16:51.7 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
7.11Hamilton Summers16:52.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
8.10Cameron Neilsen16:53.9 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
9.10Daniel Whiting16:58.3 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
10.10Ryan Ransom17:05.6 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
11.12Maartin Cornyn17:16.1   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
12.10Tristan Trudell17:19.3 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
13.9Addison Smee17:19.7 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
14.-Zackary Wright17:20.0 PR   WA Onalaska   Oct 12  Evergreen 1A
15.11Tony Dominguez17:20.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
16.11Carson Buster17:24.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
17.9Nicholas Marty17:27.4 PR   WA Toledo   Oct 7  Harvest Classic
11Henry Foultner17:27.4 PR   WA Toutle Lake   Oct 7  Harvest Classic
19.11Isaac Lozier17:27.9 PR   WA Kalama   Oct 3  Central 2B @Rainier
20.12Brighton Klein17:35.6   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
21.12Forrest Carbaugh17:41.1 PR   WA North River   Oct 28  District IV 2B Championships
22.10Wyatt Richards17:41.7 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
23.12Ryon Ashley17:43.4 PR   WA Willapa Valley   Oct 28  District IV 2B Championships
24.11James Cushman17:43.6 PR   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
25.10Manuel Martinez17:51.0 PR   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
26.11Rylan Green17:51.7 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
27.12Jachin Heckman17:52.0 PR   WA Raymond   Sep 19  Fast and Flat
28.9Steven Baltz17:53.3 PR   WA Life Christian Academy   Oct 28  District IV 2B Championships
29.11Kyler Brockhoff17:56.1 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
30.11Levi Johnson17:57.0 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
31.11Jeffery Eison18:01.0 PR   WA North Beach   Oct 28  District IV 2B Championships
32.12Will Sinclair18:04.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
33.12Lucas Wellander18:05.0 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
34.10Caleb Perz Stewart18:05.6 PR   WA Napavine   Oct 28  District IV 2B Championships
35.11Ghannon Whelden18:06.0 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
36.10Ezekiel Cochran18:06.3 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
37.9Nathan Ashley18:06.7 PR   WA South Bend   Oct 28  District IV 2B Championships
38.11Vaughn Cook18:09.2 PR   WA NW Christian (Lacey)   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
39.12Ivan Ramirez-Talanc...18:25.2 PR   WA Ilwaco   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
40.11Daniel Quinby18:29.4 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
41.11John Glenn18:31.1 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
42.12Adam Rutherford18:34.1 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
43.11Felix Gomez18:38.3 PR   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
44.11Alex Bailey18:42.0   WA Ocosta   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
45.12Aaron Slape18:42.5 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
46.12Adam Mower18:44.2 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
47.9Cody Harris18:47.3 PR   WA Toledo   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
48.11Matthew Scheuber18:47.5 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
49.11Ian Kisamore18:52.1 PR   WA Kalama   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
50.12Nicholas Beers18:54.8 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
51.12Joseph Jung18:55.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
52.10Gerardo Salgado18:55.5 PR   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
53.11Thomas Kiffe18:57.9 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
54.10Colton McNabb18:58.6 PR   WA Ilwaco   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
55.10Dennis Lin19:00.5 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
56.9Alex Brown19:01.4 PR   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
57.12Adam Chatman19:01.7 PR   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
58.9Jude Phillips19:06.7 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
59.11Carlos Valdeon19:07.3 PR   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
60.10Jeffrey Cheng19:12.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
61.12Dylan Matson19:14.7 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
62.11Owen Terhorst19:16.5   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
63.12Patrick Pearson19:18.7   WA Willapa Valley   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
64.10Ryan Anderson19:19.1 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
65.12Edgar Alvarez19:22.4   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
66.9Landon Koukal19:22.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
67.10Kaige Miller19:23.2   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
68.9Zachary Parham19:27.4 PR   WA Three Rivers Christian   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
69.9Colby Cook19:31.3 PR   WA Winlock   Oct 28  District IV 2B Championships
70.10Koda Seymer19:33.3   WA Morton White Pass   Sep 26  Central 2B @ Adna (HS, MS)
71.12Matt Vandenbrock19:36.9 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
72.12John Jones19:38.6 PR   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
73.12Michael McAlexander19:41.8 PR   WA Life Christian Academy   Oct 28  District IV 2B Championships
74.12Luke Richardson19:47.8 PR   WA Onalaska   Oct 28  District IV 2B Championships
75.10Alex Roberts19:48.7 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
76.10Sawyer McIntosh19:52.9 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
77.11Micah Voelker19:53.1 PR   WA Mossyrock   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
78.12Braxton Dowell19:54.1 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
79.10Charlie Paz-Tapia19:59.5 PR   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
80.10Brandin Farris20:00.9 PR   WA Napavine   Oct 28  District IV 2B Championships
81.11Danny Lennon20:02.0 PR   WA Ocosta   Sep 19  Fast and Flat
82.9Kobe Rudolph20:04.0 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
83.9Christopher Chrisop...20:04.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
84.11Ethan MacFarland20:06.1   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
85.12Christopher Nelson20:07.5   WA Onalaska   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
9Davis Yates20:07.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
87.11Ricky Cruse20:09.2 PR   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
88.11Cai McIntosh20:11.2   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
89.9Jonathon Cisneros20:16.5 PR   WA Toledo   Oct 28  District IV 2B Championships
90.12Blake Davis20:22.0 PR   WA Adna   Sep 19  Fast and Flat
91.10Aisan Ryan20:25.3 PR   WA Adna   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
92.12Richard Vandel20:27.5 PR   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
93.9Nate Hopkins20:34.9 PR   WA Ilwaco   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
94.9Thaikhan Tripp20:35.4 PR   WA Adna   Oct 14  George Fox XC Classic
95.11Brian Maughan20:37.0 PR   WA Adna   Oct 14  George Fox XC Classic
96.11Jason Smythe20:41.6 PR   WA Onalaska   Oct 28  District IV 2B Championships
11Jeremy Cook20:41.6   WA Toledo   Oct 28  District IV 2B Championships
98.9Jedidiah Wagoner20:44.4 PR   WA Onalaska   Oct 28  District IV 2B Championships
99.11Arturo Blanco20:44.6 PR   WA Three Rivers Christian   Sep 30  Toutle Lake Invitational
100.11William Royce20:46.2   WA Three Rivers Christian   Oct 3  Central 2B @Rainier

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ellie Summers18:48.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
2.12Megan McSheffrey19:03.9   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
3.11Ava Shackell19:26.9 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
4.8Suzie Johnson19:44.0 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
5.8Maddy Blake20:00.5 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
6.11Meleah Kandoll20:11.5 PR   WA Toutle Lake   Oct 7  Harvest Classic
7.11Elaina Hansen20:22.7   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
8.12Eliza Bannister20:29.7 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
9.11Lauryn Apperson20:32.3   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
10.10Nina Fraser20:35.7 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
11.10Tosin Faleke20:36.6 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
12.11Sarah Lovan20:55.0 PR   WA Mossyrock   Oct 5  Steilacoom, Eatonville @Orting
13.10Estella Sheldon20:59.8 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
14.10Alex Carper21:00.8 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
15.12Elin VanderPloeg21:05.0 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
16.11Kaylen Collette21:05.6   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
17.9Carli Kemmer21:08.4 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
18.11Marissa Hunter21:15.2 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
19.10Jacalyn Tague21:18.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
20.10Sophie Beadle21:20.3   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
21.10Clara Wagner21:24.7   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
22.10Kaytlenn Whelden21:57.3   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
23.10Georgia Clark22:03.7 PR   WA North River   Oct 28  District IV 2B Championships
24.9Ruby Gumaelius22:13.5 PR   WA North River   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
25.9Dylan Most22:16.6 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
26.10Alissa Hughes22:16.9 PR   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
27.9Natalie Cain22:27.1 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
28.12Amber Anderson22:35.5 PR   WA Willapa Valley   Oct 28  District IV 2B Championships
29.10Khailyn Yarbrough22:37.0 PR   WA Rainier (WA)   Oct 28  District IV 2B Championships
30.12Mackenzie Teigen22:41.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 28  District IV 2B Championships
31.11Nina Guizzetti22:41.3 PR   WA Rainier (WA)   Oct 3  Central 2B @Rainier
32.10Jasmin Velasco22:45.1   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
33.10Jaylea Rahenkamp22:47.0 PR   WA Morton White Pass   Sep 19  Fast and Flat
34.12Alison Houglum22:58.0 PR   WA Kalama   Sep 19  Fast and Flat
35.10Elle Personius23:04.2 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
36.9Erika Glenn23:11.9 PR   WA Ilwaco   Oct 28  District IV 2B Championships
37.10Kaytlynn Corey23:12.3   WA North Beach   Oct 28  District IV 2B Championships
38.11Elexcious Hampton23:24.0   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
39.10Erika DeMint23:31.0 PR   WA Rainier (WA)   Oct 19  Central 2B League Championships
40.9Briannan Abbott23:46.3 PR   WA Kalama   Oct 19  Central 2B League Championships
41.10Danis VanderPloeg23:47.2 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
42.11Matti Olson24:07.0 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
43.9Ellie Hiatt24:21.1 PR   WA Wahkiakum   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
44.9Laanaa Peterson24:21.8 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
45.12Maleah Nixon Klein24:23.9   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
46.11Alicia Tinoco24:28.0 PR   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
47.10Nisa Mendoza24:33.8 PR   WA Ilwaco   Oct 3  Central 2B @Rainier
48.10Haley Sauve24:40.4   WA Rainier (WA)   Oct 12  Evergreen 1A
49.10Kallie Schaplow24:50.0   WA Toledo   Oct 19  Central 2B League Championships
50.11Bella Fang24:59.7 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
51.12Scotty Renslow25:00.0   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
52.11Samee Jo Moon25:01.9 PR   WA Adna   Oct 14  George Fox XC Classic
53.11Alexis Diamond25:02.7   WA Rainier (WA)   Oct 3  Central 2B @Rainier
54.10Lorianne Price25:06.1 PR   WA Rainier (WA)   Oct 3  Central 2B @Rainier
55.11Campbell Schultz25:08.7   WA Mossyrock   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
56.10Sara Packard25:11.5 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
57.11Lucia Trinczer25:13.7 PR   WA Rainier (WA)   Sep 16  Fort Steilacoom XC Invitational
58.12Abby Rowe25:14.6 PR   WA Toledo   Oct 28  District IV 2B Championships
59.12Honor McKenney25:15.5 PR   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
60.10Samatha Starkey25:18.2 PR   WA Ocosta   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
61.11Abigail Stone25:29.0 PR   WA North River   Oct 28  District IV 2B Championships
62.10Andrea Jones25:37.0 PR   WA Toledo   Oct 28  District IV 2B Championships
63.10Dominique Bittner25:42.8   WA Ilwaco   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
64.11Michaela Wagoner25:43.4 PR   WA Onalaska   Oct 28  District IV 2B Championships
65.11Makenna Dahlin25:49.1 PR   WA Napavine   Oct 28  District IV 2B Championships
66.12Julianna Draper25:58.9 PR   WA Morton White Pass   Oct 28  District IV 2B Championships
67.12Anna Wilson26:16.4   WA Three Rivers Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
68.10Avery Harland26:22.1 PR   WA Raymond   Oct 28  District IV 2B Championships
69.10Nicole Kiffe26:22.6 PR   WA Three Rivers Christian   Sep 30  Toutle Lake Invitational
70.12Claire Borg26:24.0   WA Willapa Valley   Sep 19  Fast and Flat
71.10Melissa Klonowski26:25.2 PR   WA Adna   Oct 28  District IV 2B Championships
72.9Lizette Velazquez26:35.6 PR   WA Ilwaco   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
73.10Sara Bradshaw26:43.5 PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 28  District IV 2B Championships
74.12Casey Plummer27:02.3 PR   WA Willapa Valley   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
75.12Julia Jacky27:10.1   WA Kalama   Oct 28  District IV 2B Championships
76.10Emily Patton27:15.2 PR   WA Rainier (WA)   Oct 19  Central 2B League Championships
77.9Lucy Toney27:17.5 PR   WA Ocosta   Oct 28  District IV 2B Championships
78.11Madelene Denny27:22.3 PR   WA Toutle Lake   Oct 28  District IV 2B Championships
79.10Kitty Jiang27:28.4 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
80.12Kaitlyn Bomstein27:28.9 PR   WA Napavine   Oct 12  Evergreen 1A
81.11Anaflor Hernandez27:32.0   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
82.11Kat Morley27:47.3 PR   WA Toutle Lake   Oct 28  District IV 2B Championships
83.9jordyn Taft27:57.6 PR   WA Ilwaco   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
84.9Francis Minchau28:00.0 PR   WA Mossyrock   Oct 28  District IV 2B Championships
85.10Ruby Chen28:10.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
86.11Lindsay Hunt28:15.0   WA Naselle   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational
87.10Berkley Barnum28:49.0   WA Willapa Valley   Oct 28  District IV 2B Championships
88.11Annika Demint29:11.1   WA Rainier (WA)   Oct 19  Central 2B League Championships
89.12Maddy Chabot29:24.8   WA Ilwaco   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
90.11Tegan Meador29:32.0 PR   WA North Beach   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational
91.11Chloe Wu29:44.7 PR   WA Wahkiakum   Oct 19  Central 2B League Championships
92.10Marissa Hurley31:45.0   WA Willapa Valley   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational
93.12Bailee Lee31:52.9 PR   WA Raymond   Oct 28  District IV 2B Championships
94.10Elizabeth Hillock32:21.0 PR   WA Raymond   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational
95.12Fay Jurriaanse33:58.3 PR   WA North Beach   Sep 26  Harriers at the Beach
96.10Chelsea Minks34:53.9 PR   WA South Bend   Oct 3  Onalaska 1B/2B Home Meet
97.12Sierra Dotson35:03.0 PR   WA Morton White Pass   Oct 19  Central 2B League Championships
98.12Macie Rockwood36:46.3 PR   WA Mossyrock   Sep 26  Central 2B @ Adna (HS, MS)
99.11Tori Beatty40:33.0 PR   WA Naselle   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational