Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Justin Peck16:28.0 PR   WA Trout Lake   Oct 12  SCAC#3@Goldendale vs. Cle Elum, Highland, Ki-...
2.10Jacoby Wieber16:34.0 PR   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
3.11Justin Roosma16:41.1 PR   WA Walla Walla Valley   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
4.9Gabe Harpe17:44.2 PR   WA Trout Lake   Sep 16  Oregon City XC Invitational
5.10Rory St. Hilaire17:58.4 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
6.11Michael Gannon17:58.5 PR   WA Bickleton   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
7.12Nathan Talbot18:04.8 PR   WA Liberty Christian   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
8.9Christain Arriaga18:12.6 PR   WA Bickleton   Oct 21  District 5 Champsionship
9.12Evan Sweeney18:24.7   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
10.12Zachary Bowyer18:46.3 PR   WA Liberty Christian   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
11.9Omar Zepeda18:55.9 PR   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
12.10Gilberto Palma18:57.7 PR   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
13.10Colin Sweeney19:24.1 PR   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
14.11Edrian Gallegos19:27.1   WA Tri-Cities Prep   Oct 5  EWAC League Meet #1
15.11Trino Savala19:38.7 PR   WA Yakama Nation Tribal   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
16.12Christian Shink19:42.4 PR   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
17.11Cesareo Arriaga19:44.4   WA Bickleton   Oct 21  District 5 Champsionship
18.11Tony Vanhoudt19:47.8 PR   WA Tri-Cities Prep   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
19.9Shane Pearson19:57.4 PR   WA Trout Lake   Oct 21  District 5 Champsionship
20.12Elvis Lopez20:05.2   WA White Swan   Oct 21  District 5 Champsionship
21.10Gabriel Camacho20:05.5   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
22.9Noah Sanchez20:09.2 PR   WA White Swan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
23.9Liam McLaughlin20:12.4 PR   WA Trout Lake   Oct 21  District 5 Champsionship
24.12Christopher Konen20:32.3 PR   WA Walla Walla   Oct 19  MCC Districts
10Joshua Rodriguez20:32.3 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
26.10Aaron Pollard20:40.2 PR   WA Walla Walla Valley   Oct 19  Kyle Burnside Wildhorse Invite
27.9Evan Tattersall20:48.6 PR   WA Trout Lake   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
28.9Hayden Andrews20:49.5 PR   WA Bickleton   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
29.11Jared McCoon20:53.9 PR   WA Walla Walla Valley   Sep 22  Footrace to Valhalla
30.11Dylan Bill20:59.6 PR   WA White Swan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
31.11Clayton Sealy21:26.5 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
32.11Jason Grajales21:31.0 PR   WA White Swan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
33.11Caidyn Boyd21:45.1 PR   WA Walla Walla Valley   Oct 19  Kyle Burnside Wildhorse Invite
34.12Michael Sun22:15.6 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
35.12Eric Pebeahsy22:20.2 PR   WA Yakama Nation Tribal   Oct 21  District 5 Champsionship
36.11Tyler Tyrrell22:27.2   WA Liberty Christian   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
37.10Ethan Andrews22:31.6 PR   WA Bickleton   Oct 21  District 5 Champsionship
38.12Franco Lahoz22:34.8   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
39.11Alex Michael22:43.9 PR   WA Liberty Christian   Oct 21  District 5 Champsionship
40.9Jordan Dupuis23:42.6 PR   WA Walla Walla Valley   Sep 22  Footrace to Valhalla
41.10Daniel Kruschke24:03.8   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
42.11Edgar Kyle24:37.5 PR   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
43.12Chandler Jenkins24:52.8   WA Tri-Cities Prep   Oct 5  EWAC League Meet #1
44.10Ashton Gao25:50.0 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
45.12Lance Stahi26:06.8 PR   WA Yakama Nation Tribal   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
46.12Michael Cloud26:09.1   WA Yakama Nation Tribal   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
47.10Tyren Villarreal26:32.6 PR   WA White Swan   Oct 21  District 5 Champsionship
48.9Alessandro Perez26:47.1 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
49.10Scott McBride27:58.0 PR   WA Bickleton   Oct 21  District 5 Champsionship
50.10Taylor Sinclair33:37.8 PR   WA White Swan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
51.10Khayman Woodward35:07.0 PR   WA Yakama Nation Tribal   Oct 21  District 5 Champsionship

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Hannah Funkhouser19:05.0 PR   WA Trout Lake   Oct 12  SCAC#3@Goldendale vs. Cle Elum, Highland, Ki-...
2.11Joanna Peck20:03.0 PR   WA Trout Lake   Oct 12  SCAC#3@Goldendale vs. Cle Elum, Highland, Ki-...
3.11Laurel Peck20:38.4 PR   WA Trout Lake   Sep 16  Oregon City XC Invitational
4.11Celeste Davis20:44.9 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
5.11Lauren Ruthven21:18.8 PR   WA Walla Walla   Oct 19  MCC Districts
6.10Makenna Stock22:02.5 PR   WA Trout Lake   Sep 16  Oregon City XC Invitational
7.10Kiana Castilleja22:08.3   WA White Swan   Oct 21  District 5 Champsionship
8.9Lydia Harpe22:30.3 PR   WA Trout Lake   Oct 21  District 5 Champsionship
9.10Elisabeth Cole22:44.7   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
10.10Leticia Gallegos22:53.0 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
11.12Grace Noble23:16.6   WA Tri-Cities Prep   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
12.11Havilah Pearson23:32.0 PR   WA Trout Lake   Sep 16  Oregon City XC Invitational
13.10Lauren Nies24:41.3   WA Tri-Cities Prep   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
14.11Hillarie Hannigan24:42.1 PR   WA Yakama Nation Tribal   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
15.9Natalie Bohrmann24:57.5 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
16.10Hailey Bass25:36.6   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
17.9Cherise Russo26:27.7 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
18.11Kaityn Zagelow26:32.7   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
19.11Jasmine Horne26:34.1   WA Liberty Christian   Oct 21  District 5 Champsionship
20.11Delaney Schroeder27:15.6 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 5  EWAC League Meet #1
21.10Julia Ike-Andrews27:26.1   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1
22.11Yoselin Mendez27:53.6 PR   WA Mabton   Sep 30  Pasco Bulldog Invite
23.9Nora Grygiel27:58.5 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
24.11Sarah Carlson30:37.1 PR   WA Tri-Cities Prep   Oct 21  District 5 Champsionship
25.10Yazmine Garza38:47.8 PR   WA White Swan   Oct 5  EWAC League Meet #1