Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Landon Davies16:35.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
2.12Evan Gambill16:37.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
3.11Clancy Andrews16:52.7 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
4.11Andrick Carroll17:00.2 PR   WA Omak   Oct 4  Omak Invitational
5.11Israel Escamilla17:05.5   WA Omak   Oct 4  Omak Invitational
6.9Rob McManus17:11.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
7.11Sam Dotson17:14.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
8.10Chris Knight17:18.2 PR   WA Chelan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
9.10Steven Zandell17:22.8 PR   WA Omak   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
10.9Dyllion Taylor17:29.1 PR   WA Cashmere   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
11.12Caleb Payne17:40.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
12.12Javier Torres17:42.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
13.10Sam Kinser17:42.2 PR   WA Cashmere   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
14.10James Hamilton17:46.0 PR   WA Okanogan   Oct 13  Oroville Invite
15.10Will Clark17:46.7 PR   WA Okanogan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
16.12Logan Manier17:48.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
17.10Mason Holborn17:48.2 PR   WA Omak   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
18.10Reid Smith18:02.3 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
19.10Anndrick Espana18:08.1 PR   WA Chelan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
20.12Kyle Holborn18:10.6 PR   WA Omak   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
21.11Isaiah Hall18:11.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
22.11Ezequal Compos18:14.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
23.9Tyler Sam18:27.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
11Blake Brown18:27.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
25.9Kyler Knoll18:32.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
12Wyatt Thomas18:32.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
27.10Joshua Lester18:34.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
28.11Jordy Fernandez18:47.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
29.9Carter Alberts19:04.7 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
30.10Evan Porter19:05.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
31.10Adrien Pinkham19:14.7 PR   WA Okanogan   Sep 30  CAN-AM Invitational
9Nolan Grimmett19:14.7 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
33.9Weston Wood19:18.2 PR   WA Okanogan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
34.11William Cassayre19:24.5 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
35.12Dawson Click19:33.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
36.12Gabriel Wulfman19:33.8   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
37.10Mylan Andrews19:50.3 PR   WA Okanogan   Oct 4  Omak Invitational
38.9Corbin Peterson20:01.0 PR   WA Okanogan   Oct 13  Oroville Invite
12Javier Pastor20:01.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
40.10Alberto Ochoa-Storm20:05.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
41.12David Tveten20:06.2   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
42.12David Bryant20:09.9 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
43.12Jonathan Zelaya20:13.0   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
9Hunter Chilmonik20:13.0 PR   WA Okanogan   Oct 13  Oroville Invite
45.10Will Piers20:15.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
46.12Ryan Everest20:37.4 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
47.10Noah Christanson20:38.0 PR   WA Chelan   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
48.9Cooper Bryan20:44.7 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
49.10Connor Nelle20:46.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
50.10Jesse Rosas21:00.5 PR   WA Okanogan   Oct 4  Omak Invitational
51.11Ezeka Baldovinos21:04.2   WA Chelan   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
52.11Addison Hoffman21:22.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
53.10Simon Cummings21:24.5 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
54.10Trevor Fagerland21:31.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
55.11Leo Rojas21:33.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
56.11Skye Campbell21:35.6 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
57.11Duncan Allen21:36.7   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
58.12Riley Fagerland21:39.1   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
59.10Avery Jacobson21:39.6   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
60.10Luke Hafermann21:41.7 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
61.12Treat Schubert21:53.4   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
62.11Josh Pedersen21:54.6   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
63.10Colton Cavier22:00.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
64.11Jonathan Ramey22:04.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
65.11Alexander Johns22:07.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
66.10Jose Fonseca22:08.5 PR   WA Okanogan   Oct 4  Omak Invitational
67.12Finn Johnson22:13.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
68.9Kyle Carney22:22.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
69.12Hamilton Hopkin22:38.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
70.11Francisco Sevella22:43.3 PR   WA Chelan   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
71.11Zane Priebe23:15.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
72.11Geddes Anderson23:59.4   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
73.12Giovanni Luchesi24:02.5 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
74.11Tyson Seidensticker24:06.0   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
75.12Alessandro Morra24:33.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
76.9Aidan Ringel25:07.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
77.10Noah Johnson26:43.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
78.11Harrison Arnold27:14.4 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
79.12Brian James30:09.7 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
80.12Gerardo Oyos33:43.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Sydney Smith19:08.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
2.9Lexi LaDoux19:40.0 PR   WA Okanogan   Oct 13  Oroville Invite
3.10Eleanor Nelson20:04.2 PR   WA Cashmere   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
4.11Evangeline Lamb20:04.5 PR   WA Omak   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
5.9Zoe McDevitt20:09.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
6.10Olivia Richards20:15.0 PR   WA Okanogan   Oct 13  Oroville Invite
7.9Gabriella Terrell-L...20:39.4 PR   WA Cashmere   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
8.12Jada Rasmussen20:41.4 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
9.9Caiden Chapa20:44.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
10.9Reily Morrison-Nels...21:00.1 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
11.10Emilie Barnes21:06.6 PR   WA Chelan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
12.9Adria Torrence21:13.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
13.9Myra Rasmussen21:18.0 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
14.11Rosa Lopez21:28.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
15.10Kassidy Carlton21:39.0   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
16.12Olivia Nygreen21:45.0   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
17.11Brittany Dowell21:52.5 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
18.10Ashlyn Sanderson21:55.0   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
19.9Zintia Lopez21:59.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
20.9Ella Polly22:02.5 PR   WA Chelan   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
21.12Jennifer O'Dell22:10.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
22.10Johanna Christensen22:31.6 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
23.9Evelyn Edwards22:44.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
24.12Emily Little22:52.0   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
25.12Hunter Duke23:14.2 PR   WA Cashmere   Sep 30  Pasco Bulldog Invite
26.9Lana Fielding23:29.8 PR   WA Chelan   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
27.10Annie Weber23:32.7 PR   WA Cashmere   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
28.9Katie Walker23:39.0 PR   WA Omak   Oct 13  Oroville Invite
29.9Willow Tonseth23:44.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
30.12Hailey Shiflett24:04.8 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
31.9Morgan Pakootas-Cov...24:11.6 PR   WA Okanogan   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
32.11Sarah Paulson24:28.1   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
33.-Tonseth Willow24:50.3 PR   WA Cashmere   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
34.10Carina Hernandez24:58.4 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
35.11Alondra Barragan26:03.9 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
36.10Anlyn Flake26:42.9 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
37.12Carmen Herrera26:56.5 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
38.11Zoey Provstgaard27:03.5   WA Okanogan   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
39.9Kylee Foster27:21.0 PR   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
40.10Faith Acton27:47.0   WA Cashmere   Oct 13  Oroville Invite
41.12Magali Olguin Ramos27:58.6 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
42.10Isabella Gilreath28:02.9 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
43.11Jacquy Guzman28:21.2   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
44.10Atrena Gregory28:21.4 PR   WA Okanogan   Sep 9  Moses Lake Invitational
45.10Clare Nelle28:31.8 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 4  Omak Invitational
46.9Shaylee Tonasket28:35.1 PR   WA Omak   Oct 4  Omak Invitational
47.10Hannah Durst30:08.1 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
48.12Rylee Jacobson30:48.5   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational
49.9Audry Gelleland31:53.0 PR   WA Chelan   Oct 13  Oroville Invite
50.10Jacky Olguin Ramos33:26.0 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Oct 25  District 6 1A & 5/6 1B/2B Championships
51.11Emma Chilcote33:47.1   WA Okanogan   Sep 9  Moses Lake Invitational
52.12Colby West37:10.3 PR   WA Cascade (Leavenworth)   Sep 16  39th Carl Westling South Whidbey Invitational