Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Kyle Radosevich15:54.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
2.11Gabriel Dinnel15:56.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
3.12Joseph Morrissey15:56.8 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
4.11Pearse Popchock16:03.8 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
5.12Kelin Pasko16:13.3 PR   WA Rochester   Oct 4  Centralia @ Rochester (HS, MS
6.11Nicholas Sarysz16:13.5 PR   WA R A Long   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
7.12Miles Bethel16:23.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
8.11Troy Prince-Butterf...16:24.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
9.12Ciarnin McNeil16:24.9 PR   WA Ridgefield   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
10.11Kameron Werner16:30.0 PR   WA Mark Morris   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
11.12Simon Lazar16:30.8 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
12.12Vance Voetberg16:43.3 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
13.11Logan Newman16:48.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
14.10Truman Affeldt16:52.0 PR   WA Black Hills   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
15.10Francisco Lima16:52.8 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
16.12Daniel Morales16:56.1 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
17.11Sonny Holub16:56.4 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
18.11Tyler Peterson16:58.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
10Josh Newman16:58.0 PR   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
20.10Mitchell Bergquist17:03.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
10Zach Hayden17:03.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
11Kai Conradie17:03.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
23.9Ethan McQuivey17:04.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
24.12Tanner Lees17:05.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
11Ian Palmer17:05.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
26.9Jonathan Wells17:07.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
27.9Cody Klingelhoffer17:10.0 PR   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
28.12Ryan Knight17:13.0 PR   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
29.11Coe Johnson17:15.0   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
30.12Derek Nnanabu17:18.7 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
31.11Thayer Derosier17:20.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
32.11Ian Abrams17:24.4 PR   WA Ridgefield   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
33.9Joshua Saeman17:25.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
12Chad Stancil17:25.0 PR   WA Tumwater   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
35.9Andrew Douglas17:28.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
36.11Carson Greenwell17:28.4 PR   WA Tumwater   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
37.11Giovanni Beegen17:29.6 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
38.11Koy Chaston17:31.1 PR   WA Washougal   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
39.11Samuel Morris17:32.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
40.9Myles Johnston17:34.0 PR   WA W F West   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
41.11William Brown17:38.0 PR   WA Centralia   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
42.10Jackson Keyser17:38.9   WA Washougal   Sep 30  Nike Portland XC
12Quinn Hinman17:38.9 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
44.9Owen Kerr17:39.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
45.11Andy Phan17:40.0 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
11Warren Henderson17:40.0 PR   WA Washougal   Oct 19  GSHL 2A League Championships
47.10Jordan McKinney17:40.4 PR   WA Aberdeen   Oct 18  2A Evergreen League Championship
48.12Josiah Anderson17:41.0   WA Woodland   Sep 13  Trico League (Seton)
49.12Juan Vera-Alvarez17:43.0 PR   WA Mark Morris   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
50.10Caden Lowman17:46.4 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
51.12Caleb Evans17:47.0 PR   WA Black Hills   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
52.12Ridge Lahti17:49.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
53.11Skye Witley17:52.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
12Ruben Blancas17:52.0   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
55.9Trevan Bischoff17:56.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
56.9Niyonzima Jean17:56.8 PR   WA Ridgefield   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
57.11Evan Davidson17:57.9 PR   WA R A Long   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
58.10William Taylor17:58.1   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
59.11Nathan Briggs17:58.4 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
60.11John Ericks18:00.1   WA Tumwater   Sep 30  22nd Curtis XC Invitational
61.10Cameron Moore18:01.7 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
62.12Richard Dyer18:02.0   WA Hockinson   Oct 19  GSHL 2A League Championships
63.12Dallas Taylor18:02.7   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
64.9Tuff Biddix18:03.0 PR   WA Woodland   Sep 20  1A Trico League Meet HS/MS (Castle Rock)
65.10Gunnar Fields18:04.0 PR   WA Tumwater   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
66.12Simon Stehr18:04.5 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
67.11Theron Kramer18:11.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
68.10Tyler Lehnertz18:16.0 PR   WA Ridgefield   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
69.11Kolby Valler18:17.0 PR   WA Tumwater   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
11Ninos Lazar18:17.0 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
71.10Drake Davis18:19.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
10Joe Kramer18:19.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
10Jared Winters18:19.0 PR   WA Rochester   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
74.11Andrew McElhaney18:20.3 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
75.11Seth Moceri18:21.2   WA Rochester   Oct 18  2A Evergreen League Championship
76.10Haven Carr18:22.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
77.10Mason Barry18:24.2 PR   WA Ridgefield   Sep 30  Nike Portland XC
78.12Connor Reese18:24.4 PR   WA Rochester   Oct 18  2A Evergreen League Championship
79.10Thomas Koenig18:26.2 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
80.11Lakota Kramer18:30.0 PR   WA Mark Morris   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
81.9Jamison Cody18:30.9 PR   WA Rochester   Oct 18  2A Evergreen League Championship
82.11Garrett Petersen18:31.0 PR   WA Rochester   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
9Noah Aliff18:31.0 PR   WA Rochester   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
84.10Tyler Halgren18:34.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
85.12Dayln Barragan18:35.0 PR   WA Aberdeen   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
86.11Andrew Poppert18:37.1 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
87.9Sam Lewis18:39.1 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
88.10Zachery Schemenaur18:42.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
89.10Max Recker18:43.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
90.11Nathaniel Sinks18:44.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
91.9Ethan Mills18:47.1 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
92.10Andrew Wilson18:48.0 PR   WA Mark Morris   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
93.10Garan Hunter18:51.0 PR   WA Ridgefield   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
94.11Ben Krafcik18:53.0 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
95.12Jacob Ford18:54.0 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
96.9Ted West19:00.1 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
97.10Zachary Wood19:01.0 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
98.11Samson Griffith19:03.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
99.12Jasper Ellingson19:09.0   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
100.11Reid Carlson19:10.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Amelia Pullen18:28.9 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
2.9Allyson Peterson19:19.4 PR   WA Hockinson   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
3.11Hannah Reynolds19:58.8 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
4.12McKenna Flanagan20:00.0 PR   WA Woodland   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
5.12Emma Moon20:05.6 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
6.12Faith Cardenas20:06.0 PR   WA Aberdeen   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
9Meryl Keeler20:06.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
8.11Makayla Erickson20:06.8 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
12Hailey Figueras20:06.8 PR   WA Ridgefield   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
10.10Lillian Gow20:22.2 PR   WA Tumwater   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
11.9Preslie Bryant20:27.0 PR   WA Tumwater   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
12.10Jane Kuebrich20:39.8 PR   WA Ridgefield   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
13.12Natalie Biddix20:47.0   WA Woodland   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
14.12Shea Bolton20:49.2 PR   WA Black Hills   Oct 18  2A Evergreen League Championship
15.11Julia Zora20:51.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
16.12Ellie Furth20:52.0   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
17.9Lydia Jack20:54.0 PR   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
18.12Bella Wallerstedt20:56.0 PR   WA Tumwater   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
19.11Kierrla Yates20:58.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
20.12Megan Slind21:00.0 PR   WA Mark Morris   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
21.11Abby Orman21:01.0   WA Hockinson   Oct 19  GSHL 2A League Championships
22.11Ashley Vega21:06.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
23.9Taylor Kopp21:27.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
24.11Brooklyn Bausch21:28.4 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
25.11Ashley Hunter21:29.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
26.11Adyson Dyer21:31.5   WA Hockinson   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
27.9Grace Goode21:32.0 PR   WA Ridgefield   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
12Madi Frampton21:32.0 PR   WA Black Hills   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
29.11Annabelle Palmer21:33.8 PR   WA Washougal   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
30.11Magdalena Wood-Rich...21:33.9   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
31.12Madison Fields21:39.2 PR   WA Tumwater   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
32.12Alexis Maniscalco21:40.2 PR   WA Washougal   Nov 4  2A WIAA STATE XC MEET
33.12Daria Kakorin21:41.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
34.11Hanna Dyer21:44.0   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
35.12Anastacia Kakorin21:46.0   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
36.12Emma Stetler21:47.4 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
37.10Morgan Stinchfield21:54.0 PR   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
38.12Mya Davis21:57.8   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
39.10Lauren Kaiser22:05.0 PR   WA Woodland   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
40.12Julie Fergus22:06.0   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
41.10Michala Lowry22:08.5   WA Rochester   Oct 4  Centralia @ Rochester (HS, MS
42.9Daniela DeLaPaz22:10.0 PR   WA Columbia River   Sep 13  Trico League (Seton)
43.11Eva Hanes22:11.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
44.9Shelby Fisher22:15.0 PR   WA Columbia River   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
45.12Bekah Shilling22:20.0   WA Washougal   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
46.10Brynna Rooklidge22:25.0 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
47.12Drew Sabisch22:27.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
48.11Savannah Johnston22:28.0 PR   WA W F West   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
49.10Xylia Warner22:29.1 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
50.9Camdyn Hamilton22:31.8 PR   WA Tumwater   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
51.10Maria Selfa22:37.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
52.10Ariel Griffith22:38.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
53.9Kellie Nguyen22:38.1 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
54.10Kaylee Timmons22:39.4 PR   WA Washougal   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
55.10Savannah Owen22:50.2   WA Tumwater   Sep 20  Rochester & Tumwater @ W.F. West (HS, MS)
56.11Sara Bocksch22:52.0   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
57.9TenLee Pulsipher22:59.0 PR   WA Hockinson   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
58.11Janna Knight22:59.1 PR   WA Tumwater   Oct 7  NIKE -- HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
59.11Laura Geringer23:03.0   WA Centralia   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
60.10Lydia Aust23:05.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
61.11Makenna John23:08.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
62.11Kendra Sutton23:09.0 PR   WA Centralia   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
63.9Olivia Myers23:13.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
64.12Lauren Kersavage23:28.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
10Hazel Belknap23:28.0 PR   WA Rochester   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
66.11Tawnee Craig23:29.0 PR   WA Centralia   Oct 7  Bill Kehoe South Sound Invite
67.11Giovanna Rhoads23:31.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
68.11Rachel Russell23:31.1   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
69.9Annika McCarty23:32.0 PR   WA Woodland   Oct 19  GSHL 2A League Championships
70.12Lara Velasco23:34.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
12Tate-Madison Bell23:34.0 PR   WA Centralia   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
72.11Lindsey Bell23:38.5   WA Columbia River   Sep 30  Nike Portland XC
73.10Olivia Braun23:50.0   WA W F West   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
74.11Gabriella Holman23:58.0 PR   WA Rochester   Oct 28  District IV 1A/2A Championships
75.11Melia Eacker24:00.0   WA Centralia   Oct 4  Centralia @ Rochester (HS, MS
76.11Olivia Dayley24:01.0 PR   WA Washougal   Oct 19  GSHL 2A League Championships
77.12Jillian McCarthy24:03.8 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
78.11Caitlin Kong24:15.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
79.11Ellie Petersen24:19.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
80.10Kayley Autrey24:29.0 PR   WA Woodland   Sep 20  1A Trico League Meet HS/MS (Castle Rock)
9Emma Smithline24:29.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
82.11Hannah Porter24:40.0 PR   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
83.11Jillian Christian24:54.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
84.10Kyla Johnston24:57.0   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
12Savannah Lee24:57.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
86.12Melissa Welch24:58.3   WA R A Long   Oct 7  Harvest Classic
87.10Lydia Briggs25:00.7 PR   WA W F West   Sep 20  Rochester & Tumwater @ W.F. West (HS, MS)
88.11Ashlyn Coyle25:01.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
89.11Isabel Farland25:10.0   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
90.11Anita Koutny25:25.0 PR   WA Woodland   Oct 19  GSHL 2A League Championships
91.10Yuliana Nino-Gonzal...25:26.0   WA Centralia   Oct 18  2A Evergreen League Championship
92.11Josslyn Fraser25:31.0 PR   WA Columbia River   Oct 19  GSHL 2A League Championships
93.9Kira Newman25:34.0 PR   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
94.9Kaia Witley25:41.0 PR   WA Tumwater   Oct 18  2A Evergreen League Championship
95.10Sheila Johnson25:41.8 PR   WA Centralia   Oct 11  W.F. West @ Centralia
96.12Jeweliana Walker25:43.0 PR   WA W F West   Oct 18  2A Evergreen League Championship
11Karli Oliver25:43.0   WA Ridgefield   Oct 19  GSHL 2A League Championships
98.11Mercy Johnson25:52.0 PR   WA Aberdeen   Oct 7  Grizzly Alumni Invitational
99.9Emma Bennett25:53.8 PR   WA Ridgefield   Oct 14  George Fox XC Classic 2017
100.9Miranda Allen26:02.0 PR   WA R A Long   Oct 28  District IV 1A/2A Championships