Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Drew Bosley14:53.6 PR    Unattached   Nov 12  NXR Heartland Regional Championships
2.12Maxwell Selbach15:39.7 PR    Unattached   Nov 12  NXR Heartland Regional Championships
3.10Ben Schnoor15:44.2 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
4.10Nicholas Holmes16:01.2 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
5.12Nolan Kozinski16:18.0 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
6.10Jimmy Koel16:20.5 PR   WI Germantown   Oct 6  Wolverine Invite
7.12Tom Goihl16:20.7 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
8.11Henry Wellenstein16:21.3 PR   WI Wauwatosa East   Sep 9  Rocket Invitational
9.11Eli Dyer16:21.6 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
10.12Jacob Odrzywolski16:21.7 PR   WI Wauwatosa East   Sep 23  Manitowoc Len Nikolai Invitational
11.12Messi Elgin16:23.2 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
12.12Pete Collopy16:28.7 PR   WI Marquette University   Sep 7  Arrowhead Invite
13.11Sean Drinan16:29.4 PR   WI Germantown   Oct 6  Wolverine Invite
14.10Eric Dethloff16:32.1 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
15.10Chris McKenna16:32.6 PR   WI Marquette University   Sep 7  Arrowhead Invite
16.11Louis Ketchman16:36.2 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
17.12David Potter16:38.4   WI Whitefish Bay   Oct 28  WIAA D1 State XC Championships
18.12Max Krawczyk16:41.5 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
19.11Max Finco16:44.5 PR   WI Wauwatosa East   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
20.10Aidan Bree16:47.9 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
21.12Samuel Schleicher16:48.1 PR   WI Cedarburg   Sep 7  Arrowhead Invite
22.11Greg Lyon16:48.5 PR   WI Marquette University   Sep 7  Arrowhead Invite
23.9Mitch Gobler16:50.1 PR   WI Germantown   Sep 7  Arrowhead Invite
24.12Ian Tyre16:50.3 PR   WI Wauwatosa East   Sep 30  Cudahy Purgold Invitational
25.11Noal Basil16:50.6 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
26.12Frank DeGuire16:51.2 PR   WI Marquette University   Sep 7  Arrowhead Invite
27.10Ryan Pelis16:51.6 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
28.11Will Friedrich16:52.5 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
29.11Logan Hipps16:55.6 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
30.12Alex Radocha16:58.2 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
31.12Jacob Reiner16:59.3 PR   WI Germantown   Sep 7  Arrowhead Invite
32.12Rhys Koch17:02.5 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
33.9William Navarre17:05.2 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
34.10Ellery Pleier17:05.3 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
35.11Julian McCurdy17:06.5 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
36.12Devin Hoferitza17:08.2 PR   WI Menomonee Falls   Sep 9  Matt Hadler Memorial Invitational
37.12Jack Pfeifer17:10.3 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
38.10Thomas Gonzales17:10.6 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
39.11Nate Blischke17:15.2 PR   WI Wauwatosa East   Oct 6  Viking Invitational
40.12Alex Kramer17:16.5   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
41.11Jonathan Kohr17:16.8 PR   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
42.10Jack Ramstack17:18.2 PR   WI Germantown   Oct 6  Wolverine Invite
43.12Cooper Hunt17:19.3   WI Homestead   Oct 21  WIAA D1 Sectional - Milwaukee King
44.11Kai Newman17:20.3 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
45.12Mason Salb17:21.8 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
46.11Hunter Knabe17:23.2 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
47.10Ethan Morris17:24.2 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
48.10Carl Youel17:25.1 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
11Payton Goudreau17:25.1 PR   WI Nicolet   Oct 6  Wolverine Invite
50.10Timmy Brey17:27.3 PR   WI Cedarburg   Sep 7  Arrowhead Invite
51.12Harry Ward17:28.7 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
52.11Graham Bronson17:30.9 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
53.9Nico Martinez-Ortiz17:32.5 PR   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet
54.11Braden Hervey17:33.5 PR   WI Menomonee Falls   Aug 24  Coaches Classic
55.12Matt Doberstein17:36.3 PR   WI Wauwatosa East   Oct 6  Viking Invitational
56.10Matthew Meuler17:39.3 PR   WI Cedarburg   Sep 30  Cudahy Purgold Invitational
57.11Alec Wahl17:39.5 PR   WI Marquette University   Aug 24  Milwaukee River Invite
58.12Enzo DeMichele17:40.9   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
59.11Zachary Dickman17:41.7 PR   WI Nicolet   Oct 6  Wolverine Invite
60.10Jacob Hefle17:42.3 PR   WI Germantown   Oct 19  Meet of Future Champions
61.12Greg Sorrell17:43.1   WI Cedarburg   Sep 30  Cudahy Purgold Invitational
62.10Spencer Esposito17:44.0 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
63.12Kyle Hilgendorf17:44.6 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
64.12Patrick Niederjohn17:44.8 PR   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
9Nickolas Krueger17:44.8 PR   WI Milwaukee King   Oct 6  Viking Invitational
66.11Desharr Saddler17:46.1 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
67.11Tommy Woody17:50.8 PR   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
68.11Aaron Van Meter17:53.0 PR   WI Wauwatosa East   Oct 19  Meet of Future Champions
69.9Lukas Ciardo17:55.2 PR   WI Germantown   Oct 19  Meet of Future Champions
70.10Caden Christ17:55.8 PR   WI Menomonee Falls   Oct 19  Meet of Future Champions
71.12Joe Hadcock17:56.6 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
72.11Nicholas Weseman17:57.2 PR   WI Nicolet   Sep 1  West Allis Hale Betz Invite
73.11Marques Washington17:59.9 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
74.11Robert-Claud Diedri...18:01.9   WI Nicolet   Sep 28  Owls Invitational
75.11Liam Nicol18:06.1   WI Wauwatosa East   Oct 6  Viking Invitational
76.10Ethan Pogorzelski18:07.7 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
77.9Aaron Johnson18:09.4 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
78.12Christopher Hellman18:10.5   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
79.12Bobby Tallmadge18:13.5   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
80.9Brady Counsell18:16.6 PR   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet
81.12Noah Rauh18:16.9 PR   WI Marquette University   Sep 30  Eagle Invite
82.12Dylan Widmer18:18.1 PR   WI Menomonee Falls   Sep 9  Matt Hadler Memorial Invitational
83.10Avery Shelby18:18.9 PR   WI Milwaukee Washington   Oct 7  Shorewood Invitational
84.12Jeremy Erickson18:19.2 PR   WI Germantown   Oct 19  Meet of Future Champions
85.11Sam Singers18:20.9 PR   WI Germantown   Oct 6  Wolverine Invite
86.10Rupert Croft18:21.1 PR   WI Nicolet   Oct 14  North Shore Conference Meet
87.10Jackson Rusch18:21.4 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
88.9Alex Laubenheimer18:23.1 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
89.9Joe Lynch18:23.2 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
90.12Nate Pruhs18:23.4 PR   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
91.11James Gilpatric18:24.7 PR   WI Milwaukee King   Sep 1  West Allis Hale Betz Invite
92.10Bobby Rolfs18:28.1 PR   WI Marquette University   Oct 6  Viking Invitational
93.9Zac Walker18:28.5 PR   WI Germantown   Oct 6  Wolverine Invite
94.10Joseph Krug18:28.8 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
95.12Mason Spurry18:31.8 PR   WI Whitefish Bay   Sep 14  Whitefish Bay R.Vanden Avond Invitational
96.11Sam Komisar18:32.5 PR   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet
97.11Teddy Devine-Smies18:33.5 PR   WI Menomonee Falls   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
98.12Rowan Koch18:36.1   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
9Jacob Anzia18:36.1 PR   WI Whitefish Bay   Oct 5  Port Washington Invite
100.10Alex Nadolski18:36.3 PR   WI Menomonee Falls   Oct 19  Meet of Future Champions

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Meghan Scott17:47.6    Unattached   Nov 12  NXR Heartland Regional Championships
2.11Kylee Wunschel18:34.7 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
3.11Samantha Stieve18:49.4 PR   WI Germantown   Sep 7  Arrowhead Invite
4.10Maggie Keiper19:00.6 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
5.11Jenna Short19:04.7 PR   WI Cedarburg   Sep 7  Arrowhead Invite
6.12Abbey Kuborn19:11.6 PR   WI Cedarburg   Aug 26  Jamie Block Invite
7.9Aitza Romero19:22.3 PR   WI Milwaukee King   Sep 1  West Allis Hale Betz Invite
8.10Eileen Tocco19:36.6 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
9.9Sophie Scopp19:45.5 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
10.11Bonnie Beres19:47.5 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Aug 24  Coaches Classic
11.9Caroline Benson19:51.7 PR   WI Menomonee Falls   Oct 6  Viking Invitational
12.10Margaret Froh19:52.2 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
13.10Mackenzie Rose19:53.2 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 28  WIAA D1 State XC Championships
14.11Natalie Redding19:56.4 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
15.12Zanelle Willemse19:56.8   WI Homestead   Sep 16  Smiley Invite
16.9Audrey Grimm19:57.0 PR   WI Cedarburg   Oct 28  WIAA D1 State XC Championships
17.11McKenna Klopfer19:57.5   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
18.12Josie Helf19:58.2   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
19.12Reilly Albert19:58.3 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
20.9Kealan McNally20:00.1 PR   WI Whitefish Bay   Oct 28  WIAA D1 State XC Championships
21.12Amber Kivisto20:02.3 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
22.12Julia Hall20:04.3 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
23.10Jadin O'Brien20:07.6 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
24.10Alexa Bartschat20:09.6 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
25.11Katia Carrasco20:11.7 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
26.9Lauren Davis20:12.8 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
27.12Brigid Hughes20:20.0 PR    Unattached   Nov 12  NXR Heartland Regional Championships
28.11Elsa Klein20:20.7 PR   WI Wauwatosa East   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
29.9Leane Willemse20:23.1 PR    MEQUON WI   Nov 25  Foot Locker Midwest Regional
30.9Anna Nguyen20:24.8 PR   WI Homestead   Oct 21  WIAA D1 Sectional - Milwaukee King
31.10Nicole Parmenter20:27.3 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
32.10Anika Horowitz20:27.6 PR   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet
33.10Lauren Young20:28.7 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
34.11Abby Wood20:31.2   WI Wauwatosa East   Sep 1  Highlander Invite
35.10Ava Wojnowski20:33.9 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
36.10Rianne Dobson20:34.5 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
37.11Reegan Schmidt20:35.3 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
38.11Thais Marques20:35.8   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
39.10Kate Brennan20:36.7 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
40.11Olivia Robinson20:37.8 PR   WI Menomonee Falls   Oct 6  Viking Invitational
41.11Emma Weber20:41.1   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
42.10Maggie Grant20:41.8   WI Menomonee Falls   Oct 6  Viking Invitational
43.10Lauren Fitzsimmons20:44.1 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
44.11Kaye Clark20:44.8 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
45.10Hannah Olenchek20:46.1   WI Milwaukee King   Aug 24  Milwaukee River Invite
46.12Emma Grogan20:46.6 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
47.12Ciara Jones20:56.4   WI Nicolet   Oct 6  Wolverine Invite
12Yvette Danisewicz20:56.4 PR   WI Wauwatosa East   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
49.12Becca Mills20:57.4 PR   WI Wauwatosa East   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
50.12Addie Damron21:07.7 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
51.10Annie Gebhardt21:07.8 PR   WI Homestead   Oct 19  Meet of Future Champions
52.10Gracee Dunne21:07.9   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
53.9Abbie Ravanelli21:09.8 PR   WI Homestead   Aug 24  Milwaukee River Invite
54.11Maria Fitzgerald21:10.3 PR   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
55.10Molly Milia21:12.7 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
56.11Lindsey Miller21:27.5 PR   WI Homestead   Sep 16  Smiley Invite
57.10Britta Wellenstein21:27.6 PR   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet
58.9Emme Henley21:29.1 PR   WI Whitefish Bay   Oct 5  Port Washington Invite
59.11Kimmy Hartlieb21:30.1   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
60.11Natalie Gauss21:31.3 PR   WI Homestead   Sep 16  Smiley Invite
61.10Maura Reardon21:32.0 PR    Unattached   Nov 12  NXR Heartland Regional Championships
62.9Hayley Slaski21:41.5 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
63.9Chloe Quinn21:41.9 PR   WI Nicolet   Oct 6  Wolverine Invite
64.9Anna Timme21:44.3 PR   WI Homestead   Oct 19  Meet of Future Champions
65.10Molly Bandt21:46.5 PR   WI Menomonee Falls   Oct 6  Viking Invitational
66.10Rosie Rohrer21:48.3 PR   WI Wauwatosa East   Oct 6  Wolverine Invite
67.11Brynn Wozniak21:49.5 PR   WI Menomonee Falls   Sep 29  Fond du Lac Invite
68.9Maya Groser21:51.2 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
69.12Sarah Lessila21:51.3 PR   WI Wauwatosa East   Oct 14  Greater Metro Conference Championship
70.10Olivia Norquist21:54.8 PR   WI Cedarburg   Oct 14  North Shore Conference Meet
71.9Kristin Hintz21:56.6 PR   WI Nicolet   Oct 14  North Shore Conference Meet
72.9Ela Nunez21:59.0 PR   WI Wauwatosa East   Oct 6  Wolverine Invite
73.11Raquel De Arriba22:01.7 PR   WI Homestead   Oct 14  North Shore Conference Meet
74.10Lucy Radocha22:03.4 PR   WI Divine Savior Holy Angels   Oct 6  Viking Invitational
75.12Abby Hentzen22:05.5   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
76.10Zoe Elko22:08.1 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
77.12Celeste Gunderson22:08.4   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
78.12Cassidy Eiers22:11.0 PR   WI Nicolet   Sep 1  West Allis Hale Betz Invite
79.11Hope Kim22:12.2 PR   WI Homestead   Sep 7  Arrowhead Invite
80.9Campbell Feltz22:12.4 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
81.9Grace Franks22:12.8 PR   WI Homestead   Oct 14  North Shore Conference Meet
82.12Mallory Bree22:14.7 PR   WI Milwaukee King   Sep 29  Nightfall Classic
83.12Claire Hubley22:16.2   WI Divine Savior Holy Angels   Sep 7  Arrowhead Invite
84.11Annaly Garcia22:16.8   WI Milwaukee King   Oct 6  Viking Invitational
85.10Estella Ramirez22:17.5 PR   WI Milwaukee King   Oct 6  Viking Invitational
86.10Paige Stevenson22:17.9 PR   WI Menomonee Falls   Sep 9  Matt Hadler Memorial Invitational
87.9Catherine Carroll22:18.8 PR   WI Milwaukee King   Sep 1  West Allis Hale Betz Invite
10Olivia Weseman22:18.8 PR   WI Nicolet   Oct 21  WIAA D1 Sectional - Milwaukee King
89.9Sofia Zelazoski22:20.9 PR   WI Nicolet   Sep 7  Arrowhead Invite
9Ava McNarney22:20.9 PR   WI Homestead   Oct 19  Meet of Future Champions
91.12Sydney Evans22:21.4   WI Wauwatosa East   Oct 6  Wolverine Invite
92.11Grace Baden22:22.6   WI Homestead   Sep 29  Fond du Lac Invite
93.9Maria Grater22:23.4 PR   WI Germantown   Sep 29  Fond du Lac Invite
94.10Mara Zydek22:26.4 PR   WI Wauwatosa East   Sep 30  Cudahy Purgold Invitational
95.10Olivia Bowser22:26.9   WI Wauwatosa East   Sep 30  Cudahy Purgold Invitational
96.12Lilli Kenfield22:27.8   WI Divine Savior Holy Angels   Sep 7  Arrowhead Invite
97.12Kyra Meach22:29.3   WI Wauwatosa East   Oct 6  Wolverine Invite
98.12Karla Carrasco22:34.3 PR   WI Milwaukee King   Oct 6  Viking Invitational
99.10Lauren Flemma22:37.1 PR   WI Whitefish Bay   Sep 7  Arrowhead Invite
100.12Patricia Mathu22:39.9   WI Whitefish Bay   Oct 14  North Shore Conference Meet