Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Shane Henderson15:27.7 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
2.11Asefa Wetzel15:42.5 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
3.12Albert Steiner15:43.8 PR   WY Laramie   Sep 22  Rapid City H.S. Invite
4.12Philip Henry15:51.0 PR   WY Laramie   Sep 29  Thornton Invitational
5.12Wesley Kallgren15:57.8 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
6.11Wyatt Sullivan16:04.2 PR   WY Jackson   Sep 29  Rob Campbell Invitational
7.12Parker Jones16:04.3 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
8.10Dawson Crofts16:04.4 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
9.12Matt Williams16:11.8 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
10.11Weston Wiley16:18.2 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
11.9Peter Visser16:18.4 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
12.12Liam McInroy16:23.0   WY Laramie   Sep 8  Liberty Bell Invitational
13.12Josh Pierantoni16:24.9 PR   WY Kelly Walsh   Oct 13  4A West Regional
14.11David Medina16:30.9 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
15.12Wyatt Peck16:31.8 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
16.11Sergio Martinez16:36.1 PR   WY Natrona County   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
17.12Brian Gonda16:36.8   WY Sheridan   Sep 1  Billings Invitational
18.11Porter Harman16:39.7 PR   WY Worland   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
19.11Tyrell Halladay16:41.4 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
20.10Connor Etzelmiller16:42.0 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
21.10Travis Harmon16:49.5 PR   WY Mountain View   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
22.12Brayden Kovick16:49.9 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
23.12Trevor Clark16:51.4 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
24.10Jesse Loveland16:55.2 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
25.11Derk Lyford16:56.0   WY Laramie   Sep 29  Thornton Invitational
10Taylor Horsley16:56.0 PR   WY Star Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
27.12Caleb Nathan16:56.3 PR   WY Kelly Walsh   Oct 13  4A West Regional
28.11Mac Stayrk16:56.4   WY Jackson   Aug 25  Bronco Classic
29.11Alan Merritt16:57.8 PR   WY Powell   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
30.10Mason Swingholm16:58.0 PR   WY Laramie   Sep 8  Liberty Bell Invitational
31.11Ethan Mesecher17:00.0 PR   WY Kelly Walsh   Sep 15  John Martin Invitational
32.12Kaeston Carothers17:00.5 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
33.12Jack Cornish17:02.7 PR   WY Jackson   Sep 29  Rob Campbell Invitational
34.12Bailey Smith17:03.1   WY Cody   Sep 1  Billings Invitational
12Christopher Galbrai...17:03.1 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
11Joshua Martin17:03.1   WY Kelly Walsh   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
37.10Mason Henry17:04.4 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
38.9David Standish17:04.7 PR   WY Sheridan   Sep 1  Billings Invitational
39.10Jayson Caudell17:05.0 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
40.12Chris Denis17:08.2 PR   WY Jackson   Oct 13  4A West Regional
41.12Dustin Brown17:09.8 PR   WY Star Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
42.12Jackson Snell17:10.3 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
43.10Alex Garber17:11.0 PR   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
44.11Marcos Valerio17:11.3 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
45.11Jordan Tangeman17:12.0 PR   WY Laramie   Sep 8  Liberty Bell Invitational
46.11Austin Stephen17:14.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
47.9Maricio Perez17:14.2 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
48.11Bradshaw Haack17:15.4 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
49.10Kade Hatten17:19.5 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
50.12Dalton Stoddard17:21.0   WY Cheyenne Central   Sep 8  Liberty Bell Invitational
10Owen Preston17:21.0   WY Cody   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
52.9Isaiah Kammerer17:21.3 PR   WY Sundance   Oct 13  2A East/Powder River Conference Championships
53.12Jadon Swalstad17:22.2   WY Worland   Sep 1  Billings Invitational
54.11Colter Anderson17:23.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
55.12Jon Sanchez17:23.5   WY Cody   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
56.12Brennan Hagar17:24.6 PR   WY Natrona County   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
57.12Dino Baldes17:24.7 PR   WY Riverton   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
58.12Christian Gayton17:25.3 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
59.10Wyatt Burichka17:25.7 PR   WY Cody   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
60.11Joshua Broomfield17:26.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 8  Liberty Bell Invitational
11Garrett Berger17:26.0   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
62.10Drew Gibson17:30.1 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
11Tanner Adam17:30.1 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
64.10Jack Carney17:31.0   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
65.11Shane Ramsey17:31.4 PR   WY Rock Springs   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
66.10Cameron Johnson17:31.5 PR   WY Cheyenne East   Oct 13  4A East Conference
67.12Hudson Roling17:31.6   WY Thermopolis   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
68.10Trevor Stephen17:31.8 PR   WY Cheyenne Central   Oct 13  4A East Conference
69.12Ryan Leach17:33.8 PR   WY Cheyenne Central   Oct 13  4A East Conference
70.11Jeremy Rief17:35.3   WY Cheyenne East   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
71.12Jacob Smylie17:36.6 PR   WY Douglas   Sep 29  Bulldog Invitational
72.11Nathan Kessler17:37.4 PR   WY Buffalo   Sep 1  Billings Invitational
73.11Rylan Mocko17:38.7 PR   WY Worland   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
74.12Brendan Rucinski17:38.8 PR   WY Laramie   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
75.11Nate Yeadon17:38.9 PR   WY Natrona County   Sep 1  Billings Invitational
76.9Tyler Pfeifer17:39.3 PR   WY Powell   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
77.11Dylan Talley17:40.1 PR   WY Newcastle   Sep 22  Rapid City H.S. Invite
78.12Colton Minard17:41.5 PR   WY Green River   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
79.11Tarryn Whiteplume17:43.1 PR   WY Riverton   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
9Thomas Murphy17:43.1 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
81.9Kaleb Simonson17:44.5 PR   WY Lander Valley   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
82.11Trenton Wells17:46.0   WY Mountain View   Oct 13  3A West Regional
83.11Garett Avery17:46.3 PR   WY Sheridan   Sep 1  Billings Invitational
84.9Ben Williams17:46.6 PR   WY Jackson   Oct 5  Bob Conley Invitational
85.10Jaron Herring17:50.2 PR   WY Saratoga   Oct 21  Wyoming 2A State Championships
86.12Spencer Angell17:53.9   WY Star Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
87.12Iven Pieper17:56.1   WY Natrona County   Sep 22  Glen Legler Casper Invitational
88.12Alex Fluckiger17:56.2 PR   WY Star Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
89.11Nathaniel Nelson17:56.4 PR   WY Worland   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
90.12Tymer Goss17:56.7 PR   WY Sheridan   Sep 1  Billings Invitational
91.9Tucker Lynn17:58.1 PR   WY Cody   Sep 1  Billings Invitational
92.11Justin Hamblin17:59.2 PR   WY Mountain View   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
93.9Hunter Skeens17:59.8 PR   WY Sundance   Oct 13  2A East/Powder River Conference Championships
94.12William Fluckiger18:00.0 PR   WY Torrington   Sep 28  Bayard's Mark Matthews Invite
95.11Kenyion Townsend18:01.1   WY Douglas   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
96.10James Caldwell18:02.2 PR   WY Lovell   Sep 1  Billings Invitational
97.9Joey Hernandez18:02.8 PR   WY Powell   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
98.9Sam Kistemann18:03.9 PR   WY Lander Valley   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
99.11Matthew Pacheco18:04.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 8  Liberty Bell Invitational
100.10Brody Hills18:04.1 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Sydney Thorvaldson17:49.4 PR   WY Rawlins   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
2.11Mackenzie Marler17:55.4 PR   WY Cheyenne East   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
3.12Aubrey Frentheway18:03.0   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
4.10Abigail Whitman18:15.2 PR   WY Laramie   Oct 13  4A East Conference
5.11Claudia Miller18:37.0   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
6.10Emmy Johnson18:38.6 PR   WY Laramie   Oct 13  4A East Conference
7.10Shaunti Longfellow19:00.2 PR   WY Rock Springs   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
8.11Andie Cornish19:04.3 PR   WY Jackson   Sep 23  Bob Firman Invitational XC
9.11Allison Dodds19:19.0 PR   WY Laramie   Sep 8  Liberty Bell Invitational
10.9Heidi Barton19:23.5 PR   WY Evanston Senior   Sep 16  BYU Autumn Classic
11.9Jacie Angell19:25.3 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
12.10Baylee Stafford19:27.7 PR   WY Cody   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
13.12Emma Brownell19:31.1 PR   WY Cheyenne Central   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
14.9Hannah Shuler19:32.0 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
15.12Faith Meredith19:33.7   WY Cheyenne Central   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
16.9Riley Smith19:36.7 PR   WY Cody   Sep 1  Billings Invitational
17.11Avery Potter19:37.4   WY Natrona County   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
18.11Brittany Barton19:44.7   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
19.11Reghan Worley19:47.5 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
20.10Madyson Willis19:50.0 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
21.12Bailee Radakovich19:54.1 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
22.10Hailey Jones19:57.7   WY Moorcroft   Sep 22  Rapid City H.S. Invite
23.11Emmy Heywood19:57.8 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
24.9Alize Munoz19:58.3 PR   WY Kelly Walsh   Oct 13  4A West Regional
25.9Parker Smith19:58.5 PR   WY Jackson   Sep 16  BYU Autumn Classic
26.10Jayla Wulff19:59.0   WY Laramie   Sep 29  Thornton Invitational
27.10Sienna Taylor20:00.8 PR   WY Jackson   Sep 16  BYU Autumn Classic
28.10Kayla Kolpitcke20:01.7 PR   WY Powell   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
29.9Jade Arnell20:03.3 PR   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
30.10McKenna Bomengen20:03.5   WY Thermopolis   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
31.10Mckell Brenchley20:13.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
32.12Trinity Preston20:16.5 PR   WY Sheridan   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
33.11Rosalie Daval20:18.9   WY Jackson   Sep 29  Rob Campbell Invitational
34.10Nya Farnsworth20:21.9 PR   WY Kelly Walsh   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
35.12McKinley Christophe...20:22.0 PR   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
11Josie Fettig20:22.0 PR   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
37.9Talon Pfiel20:22.6 PR   WY Campbell County   Oct 13  4A East Conference
38.10Meghan Hanson20:24.2 PR   WY Thunder Basin   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
39.9Lilly Williams20:25.2 PR   WY Evanston Senior   Sep 16  BYU Autumn Classic
40.10Shaelee Angell20:26.7 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
41.9Kate Moran20:28.0 PR   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
42.10Kezley Moore20:34.8 PR   WY Thunder Basin   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
43.11Martha Pieper20:35.4 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
44.11Jordan Jones20:35.7   WY Moorcroft   Oct 13  2A East/Powder River Conference Championships
45.10Marlena Meyer20:38.0   WY Laramie   Sep 29  Thornton Invitational
46.11Shae Klamm20:38.4 PR   WY Thunder Basin   Sep 22  Rapid City H.S. Invite
47.10Brooke Kallgren20:42.0 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
48.10Erin Poyer20:43.3 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
49.10Hanna Crockett20:44.0 PR   WY Rock Springs   Sep 8  Liberty Bell Invitational
50.11Trysta Stingley20:44.3   WY Riverton   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
51.12Kaleigh Douglass20:44.8 PR   WY Lyman   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
52.12Erin Woolley20:45.7 PR   WY Cody   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
53.11Lily Brazil20:47.1 PR   WY Jackson   Oct 13  4A West Regional
54.12Chariti Ochoa20:48.9 PR   WY Campbell County   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
55.11Kaisa Arnell20:53.8   WY Green River   Oct 13  4A West Regional
56.10Sylvia Brown20:54.0   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
57.12Tessa Martino20:55.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
9Piper O'Dell20:55.0 PR   WY Sheridan   Sep 29  Thornton Invitational
59.10Tahja Hunt20:55.6   WY Thermopolis   Sep 1  Billings Invitational
60.9Natasha Muromcew20:56.6 PR   WY Jackson   Sep 16  BYU Autumn Classic
61.10Tori Wheeler20:57.3 PR   WY Sundance   Oct 13  2A East/Powder River Conference Championships
62.9Emma Thomson20:58.3 PR   WY Star Valley   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
63.12Michaela Gromer20:58.4   WY Kelly Walsh   Oct 13  4A West Regional
9Isabel Arnold20:58.4 PR   WY Laramie   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
65.9Sera Glass20:58.8 PR   WY Torrington   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
66.11Kyleigh Bingham21:01.0   WY Laramie   Sep 29  Thornton Invitational
67.10Piper Perez21:03.0 PR   WY Burns   Oct 21  Wyoming 2A State Championships
68.9Quetzalli Penaloza21:03.3 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
69.11Millie Peck21:03.6   WY Jackson   Oct 13  4A West Regional
70.12Hadley Gebs21:06.0 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
71.10Olivia Weyer21:06.3 PR   WY Thermopolis   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
9Caitlyn Daniels21:06.3 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
10Heather Green21:06.3 PR   WY Cheyenne South   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
74.9Alex Riley21:06.5 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
75.12Micah Harvey21:08.5 PR   WY Evanston Senior   Oct 13  4A West Regional
76.11Jenae Ramirez21:09.0 PR   WY Rock Springs   Sep 8  Liberty Bell Invitational
11Jenna Goodrich21:09.0   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
78.9Lindsey Holiday21:09.5 PR   WY Worland   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
79.9Ashlyn Wolfe21:09.8 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
80.11Kelli Holiday21:11.5   WY Worland   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
81.12Kathryn Sauerwein21:15.0   WY Cody   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
82.10Sydney Chatfield21:16.1   WY Riverton   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
83.9Rachael Haack21:18.7 PR   WY Evanston Senior   Sep 16  BYU Autumn Classic
84.10Rachel Sanchez21:21.9   WY Cody   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
85.10Piper Perez21:22.0 PR   WY Pine Bluffs   Sep 15  John Martin Invitational
86.11Syd Shannon21:24.0 PR   WY Rock Springs   Oct 13  4A West Regional
12Graycee Kennedy21:24.0   WY Evanston Senior   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
88.11Georgia Hitchcock21:24.7 PR   WY Cody   Oct 6  Pinnacle Bank Powell Invitational
89.12Madeleine Murphree21:25.3   WY Campbell County   Oct 21  Wyoming 4A State Championships
90.11Kamrin Grimm21:26.0 PR   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
91.9Briana Hiser21:27.5 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
92.11Seren Chapin21:32.1 PR   WY Buffalo   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
93.11Charity Harmon21:33.2   WY Mountain View   Sep 1  USU Aggie Invitational
94.10Lacy Coles21:33.4 PR   WY Star Valley   Sep 29  Rob Campbell Invitational
95.9Aubrey Searle21:34.3 PR   WY Natrona County   Oct 13  4A West Regional
96.11Miranda Raposa21:35.8 PR   WY Jackson   Sep 29  Rob Campbell Invitational
97.12Zoe Curran21:39.0 PR   WY Jackson   Oct 13  4A West Regional
98.11Janessa Miller21:41.0   WY Cheyenne Central   Sep 29  Thornton Invitational
99.12Genevieve Sauers21:46.5 PR   WY Cody   Oct 21  Wyoming 3A State Championships
100.10Erin Griese21:49.0 PR   WY Pine Bluffs   Sep 15  John Martin Invitational