Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Blake Bennett15:19.3 PR   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
2.12Jacob Moos15:33.0 PR   AK Galena   Sep 30  ASAA State Championships
3.9Tristian Merchant16:27.1   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
4.12Jacob Davis16:29.1 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
5.11Gabe Martin16:30.4 PR   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
6.11Luke Fritzel16:42.0   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
7.12Cole Dull16:44.0 PR   AK Dillingham   Aug 19  Bristol Bay Invite
11Joe Pate16:44.0   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
9.11Luciano Fasulo16:46.0 PR   AK Homer   Sep 30  ASAA State Championships
10.10Dominic Baciocco16:48.0   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
11.9Neil Lindquist16:51.3 PR   AK Seward   Sep 16  Spit Time Trials
12.12Jordan Beachy16:55.6   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
13.11Skyler McIntyre17:11.3   AK Sitka   Sep 9  Wrangell Invitational
14.11William Parks17:12.0   AK Anchorage Christian   Sep 30  ASAA State Championships
15.10Michael Pereat17:29.6 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
16.11Tabor Buxton17:31.0   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
17.10Erik Jones17:31.2 PR   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
18.9Max Pfeiffenberger17:33.0   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
9Joshua Davis17:33.0   AK Anchorage Christian   Oct 6  Disney Cross Country Classic
20.10Kaleb Smith17:35.9   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
21.12Zen Petrosius17:38.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
22.10Paul Kopp17:39.0   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
10Vincent Coverdell17:39.0 PR   AK Grace Christian   Sep 30  ASAA State Championships
24.11Landon Nicholson17:41.8 PR   AK Monroe Catholic   Sep 2  Palmer XC Invitational
25.10Andrew Stringfellow17:42.0 PR   AK Nenana   Sep 23  Region II Championships
26.12Denver Waclawski17:43.0 PR   AK Homer   Sep 30  ASAA State Championships
27.9Eyoab Knapp17:44.0   AK Homer   Aug 19  Tsalteshi Invitational
28.11Bill Rich17:45.1   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
29.10Siyel George17:48.0   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
30.9Blaine Henning17:49.0 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
11Danny Brady17:49.0   AK Skagway   Sep 30  ASAA State Championships
32.11Jaden Van Dyke17:54.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
33.9Sam Kolbe17:55.0 PR   AK Dillingham   Aug 19  Bristol Bay Invite
34.12Alex Wuerth17:55.8 PR   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
35.9Kael Gerlach17:56.5 PR   AK Glennallen   Sep 23  Region II Championships
36.11Tolin Eddy17:59.0   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
11Caden Gerlach17:59.0   AK Glennallen   Sep 30  ASAA State Championships
38.11Trevor Wilson17:59.6   AK Unalaska   Sep 9  Tustumena Invite
39.12Tobin Karlberg18:02.6   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
40.10Derek Bartlett18:07.0   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
41.10Ethan Anderson18:08.4 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
42.10Kole Sperl18:09.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
43.10Kirby Faverty18:10.0   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
44.10Mose Hayes18:11.2 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
45.9Brennan Skeek18:13.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
46.11Kevin Leach18:14.0 PR   AK Grace Christian   Aug 19  Tsalteshi Invitational
47.10Gabriel Silas18:19.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
48.12Harrison Moore18:20.0 PR   AK Nome-Beltz   Sep 30  ASAA State Championships
49.12Jamie Yi18:21.0 PR   AK Nome-Beltz   Sep 30  ASAA State Championships
9Trey Ingalls18:21.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
51.8Gabe Silas18:22.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 15  James Cavanaugh Invitational
52.9Clayton Beachy18:26.0   AK Homer   Sep 30  ASAA State Championships
53.10Henry Simmonds18:28.5 PR   AK Unalaska   Sep 2  Palmer XC Invitational
54.11Koren Sperl18:29.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
55.9Tobias Robinson18:29.9   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
56.11Wyatt Belisle18:30.0   AK Skagway   Sep 23  Region V Championships
57.10Seth Kniegge18:31.3   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
58.9Cormac Kesey18:32.0 PR   AK Hutchison   Sep 30  ASAA State Championships
12Levi Gionet18:32.0   AK Grace Christian   Sep 30  ASAA State Championships
60.12Sean Dorsey18:35.5   AK Glennallen   Sep 2  Palmer XC Invitational
61.9Cole Fritzel18:36.0   AK Grace Christian   Aug 19  Tsalteshi Invitational
62.10Warren Metzger18:38.0   AK Grace Christian   Aug 19  Tsalteshi Invitational
63.12Aaron Rose18:40.0   AK Nome-Beltz   Sep 16  Nome Classic Invite
64.12Kincaid Parsons18:44.0 PR   AK Sitka   Sep 30  ASAA State Championships
65.9Kobi Weiland18:44.6   AK Sitka   Sep 16  Sitka Invitational
66.9Hunter Desoto-Finn18:45.0 PR   AK Anchorage Christian   Sep 30  ASAA State Championships
67.10Jeremy Ulroan18:46.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
68.10Carver Culbeck18:49.3 PR   AK Haines   Sep 16  Sitka Invitational
69.10Thomas Durkin18:51.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
70.9Samuel Koster18:52.7   AK Seward   Sep 16  Spit Time Trials
71.10Rafael Alfaro18:53.0   AK Valdez   Aug 19  Valdez Invitational
72.11Brendan McMurray18:54.0   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
73.9Sam Calvert18:55.0 PR   AK Dillingham   Sep 30  ASAA State Championships
74.11Dexter Lowe18:56.0   AK Homer   Sep 30  ASAA State Championships
75.10Luke Schaezlein18:56.8   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
76.9Mark Davis18:57.0   AK Haines   Sep 30  ASAA State Championships
77.10Kalin Woods18:58.0   AK Valdez   Aug 19  Valdez Invitational
78.12Al Lane18:58.3 PR   AK Nenana   Sep 23  Region II Championships
79.11Patrick Cunningham18:59.0 PR   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
80.11Chris Williams19:01.0 PR   AK Dillingham   Sep 30  ASAA State Championships
81.10Aengus Bancroft19:02.0 PR   AK Glennallen   Sep 30  ASAA State Championships
82.12Isaiah Kline19:04.0   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
83.12Talon Shaishnikoff19:06.8 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
84.10Odin Jacobson19:08.0 PR   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
85.10Jacob Edgerley19:08.5 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
86.10Travis Coffey19:10.1 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
87.12Mathias Capp19:12.3 PR   AK Hutchison   Sep 2  Palmer XC Invitational
88.10Hahlen Behnken Bark...19:14.0   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
89.10Josh McGovern19:14.9   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
90.11Steven Osborn19:15.0   AK Seward   Aug 26  Bartlett State Preview Meet
12Aaron McCollum19:15.0 PR   AK Nikiski   Sep 16  Spit Time Trials
92.10Bryan McCollum19:15.7 PR   AK Nikiski   Sep 16  Spit Time Trials
93.11Nathaniel Walsh19:18.0   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
94.11Aiden Gannon19:18.1 PR   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
95.11Jonathan Whitt19:19.6   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
96.11Laineil Guim19:20.0 PR   AK Houston   Sep 2  Palmer XC Invitational
97.12Duke Minnery19:20.9   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
98.9Tobin Hobbs19:21.0   AK Nome-Beltz   Sep 30  ASAA State Championships
99.12Dylan Williams19:22.0 PR   AK Metlakatla   Sep 23  Region V Championships
100.10Matthew Bohlman19:22.4 PR   AK Anchorage Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ruby Lindquist19:12.3   AK Seward   Sep 16  Spit Time Trials
2.10Autumn Daigle19:25.4   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
3.12Tessa O'Hara19:39.7 PR   AK Anchorage Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
4.9Brooke Miller19:57.6   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
5.12Alex Moseley20:05.2   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
6.9Maia Cowan20:13.0   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
7.12Emma Moore20:17.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
8.11Mazzy Jackson20:20.0   AK Grace Christian   Sep 30  ASAA State Championships
9.9Lauren White20:29.0   AK Monroe Catholic   Sep 30  ASAA State Championships
10.11Sienna Carey20:45.9 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
11.9Kendra Coonrad20:53.0   AK Petersburg   Sep 30  ASAA State Championships
12.11Charlee Demientieff20:55.6   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
13.11Sadie Lindquist20:57.3 PR   AK Seward   Aug 18  ACS Scramble
14.10Laura Ellis20:57.4   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
15.11Maddy Morgan20:59.0   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
11Grace Annett20:59.0   AK Grace Christian   Sep 30  ASAA State Championships
17.9Hana Cooney21:03.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
18.10Taryn Trigler21:11.9 PR   AK Ben Eielson   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
19.12Erin Pfundt21:14.0 PR   AK Petersburg   Sep 30  ASAA State Championships
20.10Carlee Merriner21:15.1 PR   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
21.12Julia Murph21:18.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
22.10Hailey Williams21:25.0   AK Delta Junction   Aug 19  Monroe HS Invitational
23.9Kiah Widener21:37.0 PR   AK Grace Christian   Sep 30  ASAA State Championships
24.9Tessa Binder21:41.8 PR   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
25.12Gloria Jacobsen21:43.8   AK Glennallen   Sep 2  Palmer XC Invitational
26.10Anna McLaughlin21:49.0   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
27.12Amy Hatter21:49.3   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
10Michaella Schaffer21:49.3 PR   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
29.10Melanie Chase21:54.0   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
30.11Brystel Charlie22:05.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
31.10Maura Grahek22:06.0 PR   AK Monroe Catholic   Sep 9  Delta Invitational
32.11Vivian Condello22:11.0 PR   AK Galena   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
33.11Ella Lubin22:13.0 PR   AK Sitka   Sep 23  Region V Championships
34.9Alasandra Bavilla22:14.0 PR   AK Dillingham   Aug 19  Bristol Bay Invite
35.9Natalie Clemente22:15.5 PR   AK Hutchison   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
36.9Shine Carey22:16.9 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
37.11Avery Skeek22:18.0   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
38.10Pearle Green22:25.0   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
39.12Ayla McNeilley22:30.0   AK Sitka   Sep 30  ASAA State Championships
40.11Mary Kate Parks22:43.8   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
41.11Elizabeth Green22:44.2 PR   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
42.10Kalista Rodriguez22:47.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
43.9Harmony Davidson22:48.0 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
12Laura Ekada22:48.0   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
45.10Hailey Wilson22:49.1 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
46.12Abigail Beveridge22:50.7   AK Grace Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
47.10Celest Kriska22:55.0   AK Galena   Sep 9  Delta Invitational
11Katie Davis22:55.0   AK Homer   Sep 30  ASAA State Championships
49.10Marirose Evenden22:58.0   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
50.12Sable Zellhuber23:00.7 PR   AK Sitka   Sep 9  Wrangell Invitational
51.11Ashley Fuller23:01.0   AK Anchorage Christian   Sep 30  ASAA State Championships
52.11Eva Lenhard23:04.0 PR   AK Petersburg   Sep 23  Region V Championships
53.9Hannah Boron23:05.0   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
9Codi Kelly23:05.0 PR   AK Gustavus   Sep 23  Region V Championships
55.9Abigail Ruse23:05.7   AK Delta Junction   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
56.12Bridget Nalam23:06.5   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
57.10Grace Hodges23:07.5   AK Monroe Catholic   Sep 23  Region VI Championship, Div I and II
58.12Wolf Star Duran23:10.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
59.11Areli Stringfellow23:18.0 PR   AK Nenana   Sep 9  Delta Invitational
60.10Linda Rexford23:28.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
61.10Sophia Dow23:38.0 PR   AK Seward   Sep 30  ASAA State Championships
62.11Starr Erikson23:45.0   AK Nome-Beltz   Sep 16  Nome Classic Invite
63.12Kiana Korta23:45.5   AK Galena   Sep 2  Palmer XC Invitational
64.11Haley Bartolaba23:46.0 PR   AK Sitka   Sep 16  Sitka Invitational
65.10Sophia Dupras23:55.8 PR   AK Lumen Christi   Sep 23  Region II Championships
66.10Meghyn Parker23:59.0   AK Petersburg   Sep 2  Klawock Invitational
67.12Mary Fiskeaux24:00.0   AK Nome-Beltz   Sep 30  ASAA State Championships
68.12Jocelyn Caspersen24:01.0 PR   AK Metlakatla   Sep 23  Region V Championships
9Atlin Zahnow24:01.0 PR   AK Haines   Sep 23  Region V Championships
70.12Sierra Harriman24:04.3 PR   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
71.10Mallory Conger24:05.0   AK Nome-Beltz   Sep 16  Nome Classic Invite
72.10Sophia Palomar24:16.0 PR   AK Valdez   Sep 9  Delta Invitational
73.9Abigail Go24:17.8 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
74.10Katelyn Wadsworth24:19.0   AK Valdez   Sep 2  Palmer XC Invitational
75.10Emily Tedrick24:20.3   AK Anchorage Christian   Sep 2  Palmer XC Invitational
76.10Jean Krause24:21.0 PR   AK Dillingham   Aug 19  Bristol Bay Invite
77.11Kathryn Difuntorum24:30.3 PR   AK Unalaska   Sep 16  Spit Time Trials
78.12Roxanne Marchuk24:33.4   AK Delta Junction   Sep 2  Palmer XC Invitational
79.11Louann Niksik24:38.1 PR   AK Nenana   Sep 23  Region II Championships
80.11Shiphrah Brueckner24:53.9 PR   AK Seward   Sep 16  Spit Time Trials
81.9Scherion Bohlke24:55.0 PR   AK Gustavus   Sep 23  Region V Championships
82.9Libbey Gionet24:56.6   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
83.10Ava Earthman24:57.0   AK Nome-Beltz   Sep 16  Nome Classic Invite
84.11Makenzie Hofacker24:59.5   AK Anchorage Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
85.11Liliana White25:01.0 PR   AK Metlakatla   Sep 23  Region V Championships
86.12Jasmine Woods25:02.0 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
10Baily Seay25:02.0   AK Gustavus   Sep 23  Region V Championships
88.10Alice Sage25:02.2 PR   AK Mt Edgecumbe   Sep 16  Sitka Invitational
89.10Anahi Ochoa25:05.6 PR   AK Homer   Sep 16  Spit Time Trials
90.10Jaylin Martinez25:09.0   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
91.9Shelby Williams25:09.2 PR   AK Galena   Aug 26  Interior Invitational
92.10Julieanne Berikoff25:11.0   AK Unalaska   Sep 30  ASAA State Championships
93.11Madison Cox25:12.9 PR   AK Skagway   Sep 16  Sitka Invitational
94.12Tulsi Zahnow25:14.0   AK Haines   Aug 26  Juneau Invitational
95.11Carlisa Wood25:15.0   AK Anchorage Christian   Sep 30  ASAA State Championships
96.11Rebecca Hollander25:17.0   AK Mt Edgecumbe   Sep 23  Region V Championships
97.10Alyssa Klein25:18.4   AK Delta Junction   Sep 2  Palmer XC Invitational
98.12Elianna Kniegge25:19.4   AK Grace Christian   Sep 12  ACS/Grace Dual
99.9Maranatha Brueckner25:19.8   AK Seward   Sep 16  Spit Time Trials
100.9Haley Boron25:25.0   AK Haines   Sep 23  Region V Championships