Age Grade Athlete Time ST Team Date Meet 1. 16 11 Zach Erikson 15:33.6 ID Idaho Falls Sep 23
Bob Firman Invitational XC 2. 12 Cannon Leavitt 15:56.2 PR ID Twin Falls Oct 28
IHSAA State XC Championships 3. 16 11 Dallin Hart 15:57.9 ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 4. 12 McKay Harms 16:00.4 PR ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 5. 10 Dallin Bird 16:08.1 ID Pocatello Sep 23
Bob Firman Invitational XC 6. 12 Ben Christensen 16:11.3 PR ID Valley Oct 28
IHSAA State XC Championships 7. 11 Reed Eddington 16:20.7 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 8. 10 Riley Reid 16:21.4 ID Preston Sep 23
Bob Firman Invitational XC 9. 12 Cache Traveller 16:23.6 PR ID Twin Falls Oct 5
Bob Conley Invitational 10. 15 9 Mitchell Athay 16:24.1 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 11. 10 Josh Harrison 16:24.6 ID Preston Sep 23
Bob Firman Invitational XC 12. 10 Jacob DeTemple 16:26.0 ID Burley Oct 28
IHSAA State XC Championships 13. 16 11 Trajan Holtzen 16:28.6 PR ID Canyon Ridge Oct 28
IHSAA State XC Championships 14. 12 Brenden Kilgore 16:28.7 PR ID Highland - P Oct 28
IHSAA State XC Championships 15. 12 Henry Raff 16:37.0 ID Community School Oct 28
IHSAA State XC Championships 16. 10 Johnny Hagenbuch 16:41.0 ID Community School Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 17. 12 Mulugata Ande 16:41.5 PR ID Canyon Ridge Sep 29
Rob Campbell Invitational 18. 9 Shane Gard 16:41.7 ID Pocatello Sep 23
Bob Firman Invitational XC 19. 15 9 Joseph Ereaux 16:42.4 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 20. 12 Gabe Smith-Nilsen 16:43.4 ID Wood River Oct 11
Burley Hope Run 21. 11 Koby Driscoll 16:48.9 ID Jerome Oct 11
Burley Hope Run 22. 11 Cooper Traveller 16:49.4 ID Twin Falls Sep 23
Bob Firman Invitational XC 23. 15 10 Daniel Butler 16:52.8 ID Buhl Oct 28
IHSAA State XC Championships 24. 18 12 Andy Tolman 16:53.0 PR ID Kimberly Oct 10
Gooding Invitational 12 Kirby Heider 16:53.0 PR ID Kimberly Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 26. 10 Isaac Corgatelli 16:55.0 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 18 12 Shelby Harding 16:55.0 PR ID Filer Oct 10
Gooding Invitational 28. 11 Eric Johnson 16:56.0 ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 29. 12 Nathan Critchfield 16:57.0 PR ID Oakley Oct 10
Gooding Invitational 30. 9 Ryker Holtzen 17:03.7 ID Canyon Ridge Oct 28
IHSAA State XC Championships 31. 17 11 Will McGonigal 17:06.7 PR ID Wood River Sep 29
Rob Campbell Invitational 32. 17 11 Tucker Burnham 17:09.0 ID Twin Falls Oct 18
4A District IV Championship 33. 15 9 Porter Elison 17:10.4 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 34. 11 David Lloyd 17:15.8 PR ID Jerome Oct 11
Burley Hope Run 35. 9 George Showers 17:18.6 ID Jerome Sep 16
Mile High Classic 36. 9 Owen Rogers 17:18.9 ID Gooding Oct 28
IHSAA State XC Championships 37. 9 Sam Jeppsen 17:22.5 ID Preston Oct 28
IHSAA State XC Championships 38. 16 11 Nathan Baecht 17:23.0 ID Canyon Ridge Oct 11
Burley Hope Run 39. 15 9 Zac Bright 17:23.3 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 40. 12 Matthew Gyles 17:24.2 ID Idaho Falls Sep 23
Bob Firman Invitational XC 41. 9 Garrett Christensen 17:26.3 ID Valley Oct 28
IHSAA State XC Championships 42. 17 11 Adam Elorrieta 17:27.0 ID Valley Oct 10
Gooding Invitational 43. 12 Nielsen Lundgren 17:29.4 PR ID Buhl Oct 28
IHSAA State XC Championships 44. 16 10 Austin Hoopes 17:31.3 ID Declo Oct 28
IHSAA State XC Championships 45. 11 Avery Orr 17:31.6 PR ID Highland - P Oct 5
Bob Conley Invitational 46. 11 Justin Silveira 17:32.0 PR ID Castleford Oct 10
Gooding Invitational 47. 18 12 Michael Cabello 17:32.6 PR ID Canyon Ridge Sep 29
Rob Campbell Invitational 48. 12 Woody Smith 17:33.0 PR ID Wendell Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 49. 12 Wyatt Garner 17:33.1 PR ID Declo Oct 28
IHSAA State XC Championships 50. 15 10 Duncan Blackmon 17:34.8 ID Declo Oct 28
IHSAA State XC Championships 51. 9 Casey Harper 17:38.6 ID Twin Falls Oct 11
Burley Hope Run 52. 9 Dawson Leffler 17:39.1 ID Preston Oct 28
IHSAA State XC Championships 53. 12 Danny Groll 17:39.7 PR ID Preston Oct 28
IHSAA State XC Championships 54. 10 Bryce Dennert 17:40.8 ID Skyline (ID) Oct 28
IHSAA State XC Championships 55. 16 11 Devin Burk 17:40.9 ID Canyon Ridge Oct 28
IHSAA State XC Championships 56. 12 Michael Scott 17:41.6 PR ID Century Sep 23
Bob Firman Invitational XC 57. 10 Wyatt Crowther 17:43.9 ID Preston Sep 23
Bob Firman Invitational XC 58. 9 Jaxon Hathaway 17:47.1 ID Skyline (ID) Sep 29
Rob Campbell Invitational 59. 10 Sheldon Flanary 17:52.9 ID Canyon Ridge Oct 28
IHSAA State XC Championships 60. 16 11 Zackary Lott 17:53.1 PR ID Skyline (ID) Sep 29
Rob Campbell Invitational 61. 9 Eli Davids 17:53.7 PR ID Burley Oct 11
Burley Hope Run 62. 11 Braeden Dyer 17:55.0 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 63. 11 Broadie Redding 17:55.2 ID Highland - P Sep 23
Bob Firman Invitational XC 64. 11 Mauricio Diaz 17:55.5 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 65. 16 10 Jay Graham 17:56.1 ID Pocatello Oct 5
Bob Conley Invitational 66. 12 Dominic Jones 17:57.0 PR ID Hansen Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 67. 10 Kobe Yost 17:57.2 ID Jerome Oct 28
IHSAA State XC Championships 68. 15 10 Logan Olcott 17:58.7 ID Century Sep 23
Bob Firman Invitational XC 69. 9 Gabe Hammons 17:59.6 PR ID Preston Sep 23
Bob Firman Invitational XC 70. 14 9 Lance Heyrend 17:59.7 PR ID Wood River Sep 23
Bob Firman Invitational XC 71. 14 9 Xander Thompson 18:00.0 ID Century Sep 23
Bob Firman Invitational XC 72. 12 Mitchell Crane 18:02.0 PR ID Kimberly Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 73. 9 Perry Eddington 18:02.4 ID Idaho Falls Sep 23
Bob Firman Invitational XC 74. 10 Bryton Zohner 18:02.9 ID Skyline (ID) Sep 29
Rob Campbell Invitational 75. 11 Hunter Helm 18:04.1 ID Highland - P Sep 23
Bob Firman Invitational XC 76. 18 12 Omar Recendez 18:05.0 ID Valley Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 77. 10 Benjamin Schenk 18:05.2 ID Twin Falls Sep 23
Bob Firman Invitational XC 78. 16 11 Austin DeFord 18:06.0 ID Filer Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 79. 12 Geoffrey Dye 18:06.4 PR ID Highland - P Sep 23
Bob Firman Invitational XC 80. 10 Mark Thompson 18:06.5 ID Kimberly Sep 23
Bob Firman Invitational XC 81. 9 Harrison Clegg 18:06.8 ID Jerome Oct 11
Burley Hope Run 82. 16 11 Cameron Dennert 18:07.5 ID Idaho Falls Sep 30
Nike Portland XC 83. 11 Noah Holloway 18:09.5 ID Skyline (ID) Sep 29
Rob Campbell Invitational 84. 11 Hank (Henry) Philli... 18:09.6 ID Idaho Falls Oct 5
Bob Conley Invitational 85. 11 Jarom Rojas 18:13.2 ID Canyon Ridge Oct 11
Burley Hope Run 86. 11 Derrek Lindstrom 18:14.3 ID Pocatello Oct 5
Bob Conley Invitational 87. 10 Eli Sorensen 18:14.9 ID Skyline (ID) Sep 23
Bob Firman Invitational XC 88. 12 JT Thomson 18:17.3 ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 89. 10 Jordan Marlor 18:17.7 ID Pocatello Oct 5
Bob Conley Invitational 90. 14 9 Evan Jensen 18:17.9 PR ID Skyline (ID) Sep 23
Bob Firman Invitational XC 91. 12 Tate Rhodes 18:19.4 ID Skyline (ID) Oct 5
Bob Conley Invitational 92. 11 Adam Christensen 18:19.9 ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 93. 10 Henry Coombs 18:20.0 ID Kimberly Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 94. 12 Thomas Clark 18:20.9 ID Skyline (ID) Sep 16
Mile High Classic 9 Brevin Vaughan 18:20.9 ID Pocatello Sep 23
Bob Firman Invitational XC 96. 12 Connor Golay 18:23.0 PR ID Kimberly Oct 10
Gooding Invitational 97. 14 9 Samuel Godfrey 18:23.8 ID Highland - P Sep 23
Bob Firman Invitational XC 98. 14 9 Dylan Heyrend 18:24.0 ID Wood River Sep 29
Rob Campbell Invitational 11 Andrew Satterfield 18:24.0 ID Kimberly Oct 18
1A,2A,3A District IV Championships 100. 11 Christian Bothwell 18:24.1 PR ID Wood River Sep 29
Rob Campbell Invitational