Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Alex Finan17:03.6   WA Bear Creek   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
2.12Maartin Cornyn17:16.1   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
3.12Ian Levasseur17:42.9 PR   WA Bear Creek   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
4.12JJ Finan18:24.6   WA Bear Creek   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
5.11Joseph Tsou18:46.9   WA Bear Creek   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
6.9Xavius Johnson18:50.2 PR   WA Seattle Lutheran   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
7.11Solomon Moore18:58.5 PR   WA Crosspoint   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
8.10Johnny He19:09.2 PR   WA Bear Creek   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
9.12Lior Hemmat19:36.0 PR   WA Northwest Yeshiva   Sep 27  Seatac meet #3
10.9Ethan Kong19:41.0 PR   WA Crosspoint   Oct 4  SeaTac #4
11.12Leo Cachero20:03.7 PR   WA Seattle Lutheran   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
12.8Journey Eatherly20:06.0   WA Tacoma Baptist   Sep 27  Seatac meet #3
13.12Richard Vandel20:27.5 PR   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
14.9Binyamin Katsman20:43.0   WA Northwest Yeshiva   Sep 27  Seatac meet #3
15.11Jared Olson21:01.0   WA Tacoma Baptist   Oct 4  SeaTac #4
16.11Duncan Delano21:05.0 PR   WA Tacoma Baptist   Oct 4  SeaTac #4
17.11Taylor Li21:08.0 PR   WA Crosspoint   Oct 4  SeaTac #4
18.9Ethan Jones21:16.6   WA Seattle Lutheran   Sep 19  Seatac meet #2
19.10Tommy Zhou21:56.0   WA Crosspoint   Oct 4  SeaTac #4
20.11Lathan Chatfield22:00.9   WA Eastside Preparatory   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
21.10Nat Maymudes22:05.9 PR   WA Eastside Preparatory   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
22.10Camden Lally22:11.3 PR   WA Crosspoint   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
23.9Caden Lauer22:11.5 PR   WA Seattle Lutheran   Oct 28  NW District Championships
24.11Dillon Woodward22:26.1   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
25.11Lawton Miller23:00.0 PR   WA Tacoma Baptist   Oct 4  SeaTac #4
26.11Uriah Thornton23:03.7 PR   WA Tacoma Baptist   Sep 19  Seatac meet #2
27.10Kaylee Couder23:11.0 PR   WA Crosspoint   Oct 11  Seatac meet #5
28.12Brandon Ray23:16.5   WA Eastside Preparatory   Sep 26  Emerald City League Meet #3
29.10Ethan Bartlett24:00.0   WA Seattle Lutheran   Oct 4  SeaTac #4
30.12Shaffer Carlson24:11.7   WA Crosspoint   Sep 19  Seatac meet #2
31.12Evan Peterson24:37.3   WA Crosspoint   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
32.10Jojo Gladstein24:53.2 PR   WA Northwest Yeshiva   Sep 13  Seatac Meet #1
33.9Felix Harbine24:58.0 PR   WA Seattle Lutheran   Oct 11  Seatac meet #5
34.11Owen Hart26:11.8   WA Seattle Lutheran   Oct 4  SeaTac #4
35.10AJ Maimon28:04.0 PR   WA Northwest Yeshiva   Sep 27  Seatac meet #3
36.11Jerry Sun28:14.8   WA Crosspoint   Nov 4  1B/2B WIAA STATE XC MEET
37.9Tad Eisenberg28:26.0 PR   WA Seattle Lutheran   Oct 4  SeaTac #4
38.9Caden Lauer29:17.6 PR   WA Crosspoint   Oct 11  Seatac meet #5
39.9Colby Miller37:34.0 PR   WA Seattle Lutheran   Oct 11  Seatac meet #5
40.10Leo Gutierrez39:21.0   WA Seattle Lutheran   Oct 11  Seatac meet #5

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Andrea Markezich18:13.6   WA Bear Creek   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
2.11Olivia Markezich18:31.1   WA Bear Creek   Nov 4  1A WIAA STATE XC MEET
3.10Kaylee Couder20:09.0 PR   WA Crosspoint   Oct 4  SeaTac #4
4.11Tiffany Cowman22:38.7 PR   WA Bear Creek   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
5.11Meagan Mulligan23:07.8   WA Bear Creek   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
6.-Emily Williams23:22.0 PR   WA Crosspoint   Oct 4  SeaTac #4
7.9Jenny Buckley23:41.3   WA Bear Creek   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
8.11Laura Tan23:45.5 PR   WA Crosspoint   Oct 28  District IV 2B Championships
9.9Sydney Vernon23:45.9   WA Eastside Preparatory   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
10.9Julia Hayes24:03.9   WA Tacoma Baptist   Oct 4  SeaTac #4
11.12Laura Copeland24:33.0   WA Eastside Preparatory   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
12.11Lucy Caile24:41.0   WA Bear Creek   Sep 30  NIKE -- 11th ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
13.12Honor McKenney25:15.5 PR   WA Chief Leschi   Oct 28  District IV 2B Championships
14.9Tomi Luther25:30.4 PR   WA Crosspoint   Oct 28  District IV 2B Championships
15.11Shoshana Novik25:41.0   WA Eastside Preparatory   Oct 12  Emerald City - Nisqually Meet
16.8Stella Olson25:45.0 PR   WA Tacoma Baptist   Oct 4  SeaTac #4
17.10Avie McKinley27:20.0   WA Seattle Lutheran   Oct 4  SeaTac #4
18.12Elaina McKeel27:43.2   WA Crosspoint   Oct 28  District IV 2B Championships
19.10Tessa Martinez28:09.9   WA Eastside Preparatory   Oct 20  Emerald City League Championship Meet
20.9Eva Sprague30:48.0 PR   WA Tacoma Baptist   Oct 11  Seatac meet #5
21.9Reut Goldberg31:15.0 PR   WA Northwest Yeshiva   Oct 19  Seatac League Championship
22.9Luna VanBrost32:19.0 PR   WA Seattle Lutheran   Sep 19  Seatac meet #2