Team Results Management

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Cade Hanson17:02.9 PR   WI Elk Mound   Oct 28  WIAA D3 State XC Championships
2.12Calvin Kotval17:20.5 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
3.10Andrew Pathos17:48.7 PR   WI Elk Mound   Sep 14  Altoona Invite
4.9Cougar Holder17:51.4 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
5.11Blake Olson17:55.7 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
6.10Erik Collins17:55.8 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
7.12Jacob Nadeau18:11.2 PR   WI Glenwood City   Oct 7  Old Abe Invite
8.12Nate Lind18:19.5 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
9.12Spencer Goodwin18:25.3 PR   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
10.11Luke Heidorn18:25.9 PR   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
11.12Julian Davis18:27.6 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
12.11Riley Hackbarth18:28.9 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
13.12Will Spitzmueller18:33.2   WI Saint Croix Central   Sep 12  Prescott Invite
14.12Nate Schreiber18:34.2 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
15.10Seth Hazen18:34.6 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
16.10Josh Burgess18:39.6 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
17.9Jakob Eggen18:46.1 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
18.9Nathan Corr18:47.9 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
19.9Micah Larson18:53.0 PR   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
20.10Jabin Hojem18:54.8 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
21.10Steven Rasmussen18:56.9 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
22.9Noah Heidorn18:57.1 PR   WI Colfax   Oct 7  Old Abe Invite
23.10Brady Lawrence19:02.6 PR   WI Colfax   Oct 7  Old Abe Invite
24.10Cole Seehaver19:09.1   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
25.12Matthew Bauman19:10.4   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
26.12Rian Corr19:14.2 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
27.10Trey Hovde19:19.0   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
28.11Cole Pelzel19:21.2 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
29.12Nathan Hannack19:24.3 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
30.10Jon Corriea19:34.3 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
31.10Saywer Best19:45.1   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
32.12Derek Rock19:51.5   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
33.11Ben Anderson19:54.8 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
34.12Jared Strand19:55.1 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
35.11Trevor Rothbauer19:56.3 PR   WI Colfax   Oct 21  WIAA D3 Sectional - Boyceville
36.11Jacob Hein19:57.1 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
37.9Matthew O'brien19:57.6 PR   WI Glenwood City   Oct 7  Old Abe Invite
38.11Jackson Tokheim19:59.2 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
39.12Bowdrie Noller19:59.7 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
40.12Michael Laffin20:00.7 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
41.9Keagan Mcrea20:03.2 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
42.12Tanner Blanford20:16.1 PR   WI Elmwood/Plum City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
43.12Jonas Kohls20:20.5   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
44.9Cade Klefstad20:22.6 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
45.10Lane O'Meara20:24.9 PR   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
46.9Avery Lauer20:34.8 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
47.10Derrick Dewitt20:36.9 PR   WI Mondovi   Sep 28  Osseo-Fairchild Invitational
48.9Jack Accola20:41.6 PR   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
49.10Luke Mahedy20:44.4 PR   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
50.10Elijah Simmons20:44.8   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
51.10Lance Queen20:48.4 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
52.10Logan Rodriguez20:55.3   WI Mondovi   Sep 28  Osseo-Fairchild Invitational
53.10Dennis Sonnentag21:11.4 PR   WI Colfax   Oct 7  Old Abe Invite
9Nathaniel Chich21:11.4 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
55.11DJ Busch21:11.5   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
56.9Mitchell Reisdorf21:13.6 PR   WI Colfax   Sep 2  Columbus Catholic Invite
57.12Ryker Ferg21:22.1   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
58.12Bradley Kessler21:25.1 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
59.12Blake Johnson21:27.7   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
60.12Jacob Jensen21:36.5   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
61.12Joey Sauer21:48.7 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
62.9Brennen Zais21:52.5 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
63.11Calvin Shock21:54.8 PR   WI Elmwood/Plum City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
64.-Eli Ralph22:07.5 PR   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
65.9Henry Wallin22:24.1 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
66.11Nate Bechel22:36.8 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
67.9Samuel Chich22:37.0 PR   WI Boyceville   Sep 12  Warrior Invite
68.12Mason Johnson22:47.6   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
69.12Sean Best22:48.0 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
70.11Austin Aamodtt22:55.2 PR   WI Elmwood/Plum City   Sep 7  Cameron Invite
71.9Elijah Dumond23:00.7 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
72.12Emmett Kapsner23:01.4   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
73.9Mitchell Ruppelt23:02.1 PR   WI Elk Mound   Sep 28  Osseo-Fairchild Invitational
74.11Justin Lombardo23:02.5 PR   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
75.9Luke Miller23:05.2 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
76.12Kyle Meyers23:07.1 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
77.10Frost Rory23:22.6   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
78.-Matthew Reisdorf23:47.5   WI Colfax   Sep 9  Fall Creek Knudtson Invite
79.10Harold Watson-Hill23:51.5 PR   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
80.9Trevor German24:20.5 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
81.12Joeseph Sauer24:26.1 PR   WI Saint Croix Central   Sep 12  Prescott Invite
82.11Connor O'Brien24:55.7 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
83.12Leonor Azevedo25:05.4 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
84.11Joseph Spitzmuelle25:52.9 PR   WI Saint Croix Central   Sep 12  Prescott Invite
85.12Brandon Kenefick26:27.3 PR   WI Boyceville   Aug 31  Saint Croix Central Invite
86.11Daryl Dewitt28:56.0 PR   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
87.12Casey Owen30:33.7   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
88.11Brennan Wheeldon34:48.6   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Kassye Todd19:40.0   WI Elmwood/Plum City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
2.12Olivia Moll19:50.2   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
3.11Alana Plaszcz20:52.7 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
4.9Sydney Carlson20:54.8 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
5.11Erica Kallstrom21:04.9   WI Colfax   Oct 28  WIAA D3 State XC Championships
6.10Izzy Williams21:05.3 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
7.10Emily Bethell21:05.9   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
8.11Marie Hamlin21:06.8 PR   WI Saint Croix Central   Sep 9  Mustang Relays
9.9Mya Kizer21:13.2 PR   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
10.11Claire Moll21:17.5   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
11.10Isabella Williams21:21.6   WI Glenwood City   Oct 21  WIAA D3 Sectional - Boyceville
12.11Julia Dinkel21:35.2 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
13.12Mackenzie Jensen21:38.9 PR   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
14.11Mariah Withuski21:46.5   WI Saint Croix Central   Oct 28  WIAA D2 State XC Championships
15.12Megan Speiser21:52.2 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
16.12Elizabeth Wink21:57.3 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
17.12Makayla O'Brien22:06.8   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
18.10Liberty Grant22:15.3 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
19.11Brook Plaszcz22:18.4   WI Elk Mound   Sep 7  Cameron Invite
20.12Emily Voelker22:19.0   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
21.11Victoria Fasbender22:29.1 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
22.11Kourtney Labeause22:34.9   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
23.9Gabby Moede22:39.6 PR   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
24.10Kirstin Martinson22:59.5   WI Elk Mound   Aug 26  Husky Invite
25.11Danielle Olson23:00.3 PR   WI Elk Mound   Oct 21  WIAA D3 Sectional - Boyceville
26.10Taya Schaefer23:17.5 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
27.12Brianna O'Brien23:21.1 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
28.10Naomi Hillman23:24.8   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
29.9Myah Eliason23:30.7 PR   WI Glenwood City   Oct 28  WIAA D3 State XC Championships
30.10Katherine Dieckman23:33.5   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
31.11Paige Romanowski23:46.0 PR   WI Elk Mound   Sep 7  Cameron Invite
32.9Addisyn Olson23:48.5 PR   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
33.11Hailey Prince23:50.9   WI Colfax   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
34.10Juelia Berger23:59.7   WI Colfax   Sep 2  Columbus Catholic Invite
35.11Hanna Strehlo24:01.0 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
36.12Claudia Paul24:07.2 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
37.10Jayna Bowe24:08.9   WI Colfax   Sep 2  Columbus Catholic Invite
38.11Audrey Westcott24:17.2 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
39.11Sophia Tiffany24:23.4   WI Elmwood/Plum City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
40.12Lauryn Dominick24:36.6   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
41.10Amanda Osteen24:44.3 PR   WI Elmwood/Plum City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
42.9Addy Olson24:58.5 PR   WI Colfax   Aug 29  Boyceville Almuni Invitational
43.10Noelle Wheeldon25:01.3   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
44.12Emily Flaskrud25:04.9   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
45.12Marissa Dormanen25:33.1   WI Boyceville   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
46.9Alex Swanepoel25:36.3 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
47.9Annika Bauman25:44.3 PR   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
48.11Samantha Deno25:45.4 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
49.9Maddie Avery25:50.3 PR   WI Mondovi   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
50.10Kayli Solberg25:52.7   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
51.12Mattea Linberg25:58.0 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
52.11Kylie Hodnefield25:58.6 PR   WI Saint Croix Central   Sep 30  Tiger Invite
53.3Maddy Olson26:36.6 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
54.11Maddie Jacobson26:42.5 PR   WI Spring Valley   Oct 3  Amery Invitational
55.12Emma Scholler26:50.1   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
56.11Amanda Sahm27:31.4 PR   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
57.10Kari Hybben27:35.3 PR   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
58.12Hannah Carlson27:37.0   WI Elk Mound   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
59.11Marie Schmidt27:41.1 PR   WI Glenwood City   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
60.11Madison Maier28:25.9 PR   WI Spring Valley   Oct 21  WIAA D3 Sectional - Boyceville
61.12Tessa Cipriano29:10.8   WI Spring Valley   Oct 12  Dunn-St. Croix Invite
62.10Alina Spister29:18.0 PR   WI Glenwood City   Sep 7  Cameron Invite
63.12Kayla Patterson29:42.4 PR   WI Elk Mound   Sep 7  Cameron Invite
64.11Lydia Wittmer30:03.8   WI Spring Valley   Aug 31  Saint Croix Central Invite
65.-Swanepoel Glenwood30:09.0 PR   WI Glenwood City   Aug 31  Saint Croix Central Invite
66.10Megan Kluge30:58.9   WI Mondovi   Aug 31  Saint Croix Central Invite
67.10Emily Noetzelmann31:26.7 PR   WI Mondovi   Oct 21  WIAA D3 Sectional - Durand
68.12Grace Weinzierl31:35.3   WI Mondovi   Sep 12  Warrior Invitational
69.10Nyah Anderson33:50.6 PR   WI Glenwood City   Aug 31  Saint Croix Central Invite
70.6Iria Best34:38.3 PR   WI Mondovi   Aug 31  Saint Croix Central Invite