Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Charles Hicks14:59.2 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
2.12Benjamin Hartvigsen15:08.9 PR   FL Sarasota   Oct 6  Great American Cross Country Festival
3.12Chase Rivera15:17.8 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
4.12Gabriel Curtis15:28.2 PR   FL Mt Dora Christian   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
5.10Gabe Montague15:29.9 PR   FL Satellite   Oct 6  Great American Cross Country Festival
6.11Gavin O'Brien15:38.0 PR   FL Astronaut   Oct 6  Windermere Invitational
7.12Nicholas Miller15:40.0 PR   FL West Orange   Oct 6  Windermere Invitational
8.12Hugh Brittenham15:42.4 PR   FL Estero   Sep 22  North Port Invitational
9.12Aidan O'Gorman15:43.3 PR   FL New Smyrna Beach Sr   Oct 6  Great American Cross Country Festival
10.9Justin Wilson15:44.6 PR   FL Satellite   Oct 6  Great American Cross Country Festival
11.12Benjamin Foltz15:46.0 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
12.9Adam Magoulas15:46.4 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
13.12John Sorenson15:52.1 PR   FL Fernandina Beach   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
12Caden Monk15:52.1 PR   FL Buchholz   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
15.12Jonathan Reid15:52.2 PR   FL Lakewood Ranch   Sep 22  North Port Invitational
16.12Alexander Hastings15:52.3 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
17.11Aiden Breslin15:53.4 PR   FL St Thomas Aquinas   Sep 14  Spanish River Invitational
18.11Jake Turner15:56.2 PR   FL Armwood   Sep 14  Babe Zaharias Twilight Challenge
19.11Ethan Geiger15:56.4 PR   FL Robinson   Sep 22  North Port Invitational
20.12Angel Vicioso15:59.1 PR   FL Oviedo   Sep 8  Astronaut Invitational
21.10Austin Montini15:59.7 PR   FL Oak Hall   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
22.12Troy Smith16:04.7   FL Rockledge   Sep 1  Viera Invitational
23.12Nickolas Kamen16:04.9 PR   FL Gulf Coast   Sep 15  B3R Sports Invitational
24.9William Brady16:05.2 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
25.12Nehemiah Rivers16:07.0   FL Wharton   Oct 5  Hillsborough County Championship
26.12Sebastian Roa16:08.3 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
27.10Josh Stern16:13.0 PR   FL Satellite   Sep 22  Katie Caples Invitational
10Steven Durr16:13.0 PR   FL Fernandina Beach   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
29.10Michael Fiore16:14.5 PR   FL Fort Lauderdale   Sep 14  Spanish River Invitational
30.12Sebastian Kenne16:15.1   FL Stanton College Preparatory   Sep 7  UNF XC Invitational
31.12Alan Romero16:16.6 PR   FL Sarasota   Sep 22  North Port Invitational
32.10Javier Canto16:16.7 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
33.11Brady Gibson16:17.0 PR   FL Naples   Sep 22  North Port Invitational
34.11Kayamo Galloway16:19.0   FL Oviedo   Sep 8  Astronaut Invitational
35.12John Bear16:19.6 PR   FL Orange Park   Sep 7  UNF XC Invitational
36.12Jacob Hensley16:21.3   FL Citrus   Sep 28  Flrunners.com Invitational
37.11Onix Ortiz16:21.9   FL Windermere   Sep 22  Darter Invitational
38.11Denton Anderson16:22.0 PR   FL Lake Wales   Sep 22  Katie Caples Invitational
12Connor Murphy16:22.0 PR   FL Episcopal (Jacksonville)   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
40.11Josh Kraver16:22.1 PR   FL Edgewood   Sep 22  Merritt Island Invitational
41.12Brady Zimmerman16:22.4   FL George Jenkins   Aug 18  Lake Louisa Preseason Classic
42.11Reed Legg16:23.5   FL Citrus Park Christian   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
43.11Zachary Cloud16:23.9   FL St Cloud   Sep 8  Astronaut Invitational
44.12Kamren Khan16:24.1 PR   FL The Bolles School   Oct 6  Great American Cross Country Festival
45.12Cesar Aguzzi16:24.7 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
46.12Thomas Rodriguez16:24.8 PR   FL Archbishop McCarthy   Oct 6  Disney XC Classic
47.12Antonio Romero16:25.0 PR   FL Ponte Vedra   Sep 29  Craig Speziale Invitational
9Rheinhar Harrison16:25.0 PR   FL Nease   Oct 6  Bronco Classic/SJRC Championship
49.11Thomas Weiler16:26.0 PR   FL South Fork   Oct 6  Windermere Invitational
50.12Connor Phillips16:26.1 PR   FL Lawton Chiles   Sep 28  Flrunners.com Invitational
51.12Lockhart Jake16:26.6 PR   FL Lake Mary   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
52.11Adrien Zambaux16:26.9 PR   FL Sarasota   Oct 6  Great American Cross Country Festival
53.12Tommy Cardenas16:27.2 PR   FL Mater Academy   Oct 5  Junior Orange Bowl Invitational
54.12Davis Bly16:27.9   FL George Steinbrenner   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
55.10Mac Updike16:28.0 PR   FL Lake Wales   Sep 22  Katie Caples Invitational
56.12Matthew Cummings16:28.2 PR   FL Cocoa Beach   Sep 22  Merritt Island Invitational
57.-Ted Twyman16:28.6 PR   FL The Benjamin School   Sep 22  Boca Bobcat Invitational
58.12Logan Kraus16:29.0 PR   FL Melbourne   Oct 6  Windermere Invitational
59.10Spurling August16:29.2 PR   FL Lake Mary   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
60.12Benjamin Kailes16:30.0 PR   FL St Johns Country Day   Sep 29  Craig Speziale Invitational
10Simon DeVoss16:30.0 PR   FL Astronaut   Oct 6  Windermere Invitational
12Matthew Ortiz16:30.0   FL Creekside   Oct 6  Bronco Classic/SJRC Championship
63.11Ryan Guendjoian16:30.3 PR   FL Sarasota   Oct 6  Great American Cross Country Festival
64.11Richard Bennett16:30.6 PR   FL Robinson   Sep 22  North Port Invitational
65.12Isaias De la Puente16:31.0   FL Forest Hill Community   Sep 1  Park Vista Cobra Country Invitational
66.12Lucas De la hoz16:31.7 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 14  Spanish River Invitational
67.12Parker Woodruff16:32.0 PR   FL St Augustine   Sep 22  Katie Caples Invitational
68.12Will Noonan16:32.8 PR   FL Spanish River   Oct 6  Great American Cross Country Festival
69.11Yonas Sauers16:33.0 PR   FL Alonso   Sep 1  Lecanto Invitational
11Joseph Anderton16:33.0 PR   FL South Florida HEAT   Oct 5  Junior Orange Bowl Invitational
71.11Justin Tackling16:33.2 PR   FL Nease   Sep 21  Hare & Hounds Invitational (at McAlpine Park)
12Jackson Pruim16:33.2   FL Mt Dora Christian   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
73.12Joshua Matzner16:35.6 PR   FL Dr Phillips   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
74.12John Jessup16:37.0   FL Gulf   Sep 8  Zak Lucas Invitational
11Jhaniel Navarro Ort...16:37.0 PR   FL West Orange   Oct 6  Windermere Invitational
76.11Robert Pedroza16:37.3   FL Key West   Sep 27  Larry Wooten Invitational
11Dominic Acosta16:37.3   FL Newsome   Sep 28  Flrunners.com Invitational
11Nicholas Cain16:37.3 PR   FL Gainesville   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
79.10Saindeley Dorsainvi...16:37.6 PR   FL Palmetto Ridge   Sep 28  Flrunners.com Invitational
80.11Christian Garcia16:37.7 PR   FL Palmetto Ridge   Sep 28  Flrunners.com Invitational
81.12Nicholas Khan16:38.0 PR   FL West Orange   Oct 6  Windermere Invitational
82.12Samuel Munera16:38.1   FL Jupiter   Sep 14  Spanish River Invitational
83.12Owen Allen16:38.4   FL Key West   Sep 27  Larry Wooten Invitational
84.12James Hayes16:39.0 PR   FL St Augustine   Oct 6  Bronco Classic/SJRC Championship
85.12Ryan Gorman16:39.1 PR   FL George Steinbrenner   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
86.10Diego Gomez16:39.4 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
87.12Michael May16:39.7   FL Wekiva   Oct 6  Disney XC Classic
88.12Alex Fiorillo16:39.8 PR   FL Admiral Farragut   Sep 29  Big Pirate Invitational
89.12Chris Wilhelm16:40.0   FL Trinity Prep   Sep 22  Katie Caples Invitational
90.10Orlando Ciciloni16:40.5 PR   FL Sarasota   Sep 22  North Port Invitational
91.10Kameron Wallizada16:41.0 PR   FL Fleming Island   Sep 15  Bale-n-Trail Cross Country Original
12William Troupe16:41.0 PR   FL Leesburg   Oct 6  Windermere Invitational
93.12Mathew Maier16:41.6 PR   FL Northeast   Sep 15  B3R Sports Invitational
94.11Zachary Vincennie16:41.9 PR   FL Spanish River   Sep 1  Park Vista Cobra Country Invitational
95.11Mamush Galloway16:42.1   FL Oviedo   Sep 8  Astronaut Invitational
96.12Colin Breslin16:42.4 PR   FL St Thomas Aquinas   Sep 14  Spanish River Invitational
97.12Giancarlo Benitez16:42.5 PR   FL Belen Jesuit Prep   Sep 22  North Port Invitational
98.12Trent Shackelford16:42.6 PR   FL Lake Brantley   Sep 1  DeLand Invitational
99.10Francisco Ramirez16:43.0 PR   FL Pace   Sep 29  J.D. Mac XC Invitational
100.12Billy Buntin16:43.9 PR   FL Martin County   Sep 1  Park Vista Cobra Country Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Emma Pellone7:20.7 PR   FL Barron Collier   Oct 6  Vikings Invitational
2.8Carly McNatt17:35.4 PR   FL Holy Trinity Episcopal   Oct 6  Great American Cross Country Festival
3.11Tsion Yared17:39.4 PR   FL Pine Crest   Oct 6  Great American Cross Country Festival
4.11Valarie Lastra17:45.8 PR   FL Mater Academy   Sep 28  Flrunners.com Invitational
5.11Parker Valby17:46.9 PR   FL East Lake   Sep 22  North Port Invitational
6.9Amber Schulz17:56.1 PR   FL Timber Creek   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
7.11Alyssa Hendrix18:03.5   FL Riverview   Sep 22  North Port Invitational
8.11Rylee Pustilnik18:05.8 PR   FL Spanish River   Oct 6  Great American Cross Country Festival
9.12Rebecca Clark18:06.7 PR   FL The Villages   Sep 1  Lecanto Invitational
10.11Emily Faulhaber18:08.3 PR   FL Pine Crest   Oct 6  Great American Cross Country Festival
11.12Natalie Abernathy18:09.1   FL Land O Lakes   Oct 6  Land O' Lakes Gator Invite
12.11Taylor Stone18:12.3 PR   FL Osceola Fundamental   Oct 6  Land O' Lakes Gator Invite
13.12Emily Culley18:13.2   FL Lawton Chiles   Oct 6  Great American Cross Country Festival
14.9Ani Veltcheva18:15.7 PR   FL Gainesville   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
15.11Caitlin Wilkey18:16.0 PR   FL Lawton Chiles   Oct 6  Great American Cross Country Festival
16.9Mary Ellen Eudaly18:20.1 PR   FL H B Plant   Oct 5  Hillsborough County Championship
17.9Lily Henne18:20.8 PR   FL Montverde Academy   Sep 28  Flrunners.com Invitational
9Lauren Jones18:20.8 PR   FL Oak Hall   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
19.11Claire Openshaw18:26.0   FL Creekside   Sep 22  Katie Caples Invitational
20.11Liina Winborn18:26.7 PR   FL Sunlake   Sep 8  Buffalo Invitational
21.10Ruiz Alicia18:27.7 PR   FL George Jenkins   Sep 28  Flrunners.com Invitational
22.12Cheyenne Young18:28.1 PR   FL Cape Coral   Sep 1  DDD Sommer Invitational
23.9Caroline Lehman18:30.8 PR   FL Manatee   Sep 22  North Port Invitational
24.12Erica Fisher18:31.4 PR   FL Pace   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
25.10Sinkenesh Parker18:32.7 PR   FL Circle Christian   Sep 8  Buffalo Invitational
26.10Pia Beaulieu18:33.4   FL Boca Raton Community   Sep 22  Boca Bobcat Invitational
27.10Jacqueline Abanses18:37.6   FL Citrus Park Christian   Sep 22  North Port Invitational
28.12Gianna Forte18:37.8 PR   FL Bishop Snyder   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
29.11Alyson Churchill18:37.9 PR   FL Lawton Chiles   Oct 6  Great American Cross Country Festival
30.9Laci Watford18:40.8 PR   FL University Christian   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
31.11Ashley Klingenberg18:41.2   FL Lake Brantley   Sep 15  St. Cloud Invitational
32.12Cadi Rowe18:43.0   FL Lake Minneola   Sep 22  Katie Caples Invitational
33.11Elayna Bahr18:47.6   FL Winter Springs   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
34.10Ellie Tymorek18:48.2 PR   FL St Andrews   Sep 22  Boca Bobcat Invitational
35.10Keleigh Scallon18:51.5 PR   FL Newsome   Sep 28  Flrunners.com Invitational
36.10Kendyl Cardwell18:51.7   FL Montverde Academy   Sep 1  Lecanto Invitational
37.10Lillian Holtery18:52.7   FL Niceville Senior   Sep 1  Big Bend XC Invitational
38.9Mary Peck18:53.1 PR   FL Father Lopez   Oct 6  Great American Cross Country Festival
39.10Mya Bodrato18:54.1   FL Lake Mary   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
40.11Samantha Gayton18:54.6 PR   FL Spruce Creek   Oct 6  Buchholz Bobcat Classic
41.11Andres Cubillos18:55.9 PR   FL Olympia   Sep 22  Darter Invitational
42.10Elizabeth Iliff18:56.0 PR   FL Creekside   Sep 22  Katie Caples Invitational
43.11Mackenzie Czurak18:56.3   FL Winter Springs   Sep 15  St. Cloud Invitational
44.12Isabella Coogan18:56.6 PR   FL Port Charlotte   Oct 5  Tri-County Championships
45.12Alexandra Straumann18:57.4   FL George Steinbrenner   Sep 8  Zak Lucas Invitational
46.11Helena Kummings18:58.0 PR   FL The Bolles School   Sep 22  Katie Caples Invitational
47.11Audrey McAnally19:02.0 PR   FL Trinity Prep   Sep 22  Katie Caples Invitational
48.11Claire McDonnell19:02.1 PR   FL Father Lopez   Oct 6  Great American Cross Country Festival
49.11Natalie Varela19:03.2   FL Gulliver Prep   Sep 14  Spanish River Invitational
50.12Chloe Hyde19:04.6   FL Lake Brantley   Sep 15  St. Cloud Invitational
51.12Han Spooneybarger19:05.2 PR   FL Gulf Breeze   Sep 29  J.D. Mac XC Invitational
52.12Isabelle Jester19:06.5 PR   FL Sarasota   Oct 6  Great American Cross Country Festival
53.12Jordan Stevens19:06.8 PR   FL Lake Brantley   Sep 1  DeLand Invitational
54.9Caroline Wells19:07.6 PR   FL Winter Springs   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
55.11Billie Castillo19:07.7 PR   FL Titusville   Sep 28  Flrunners.com Invitational
56.11Lydia Friedman19:08.4   FL Citrus Park Christian   Sep 8  Florida Horse Park Invitational
57.12Audrey Woods19:10.1 PR   FL Providence   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
58.12Abby Schrobilgen19:11.0 PR   FL Lawton Chiles   Oct 6  Great American Cross Country Festival
59.8Elizabeth Csikai19:12.0 PR   FL The Bolles School   Sep 22  Katie Caples Invitational
60.10Patasha Bryan19:12.2 PR   FL South Walton   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
61.11Rebecca Bergnes19:13.0   FL G Holmes Braddock   Sep 22  Katie Caples Invitational
62.9Mia Rodriguez19:13.9 PR   FL The King's Academy   Sep 1  Park Vista Cobra Country Invitational
63.11Emma Cavendish19:14.7 PR   FL Dwyer   Sep 1  Park Vista Cobra Country Invitational
64.10Jessica Edwards19:15.0 PR   FL Canterbury (Fort Myers)   Sep 22  North Port Invitational
65.12Estefania Acosta19:15.6   FL Land O Lakes   Sep 14  Babe Zaharias Twilight Challenge
66.10Maxine Montoya19:17.0 PR   FL The Bolles School   Sep 22  Katie Caples Invitational
67.11Josephine Gregory19:17.6 PR   FL Pace   Sep 29  J.D. Mac XC Invitational
10Lindsay James19:17.6   FL Lawton Chiles   Oct 6  Great American Cross Country Festival
69.11Alexandra Del Re19:18.4   FL Jupiter   Sep 14  Spanish River Invitational
70.11Emily Vargas19:20.6   FL Avon Park   Sep 1  George Whitmire Classic
71.9Mei Chiang19:22.0 PR   FL Fleming Island   Sep 22  Katie Caples Invitational
72.10Brooke Mullens19:23.0 PR   FL Harmony   Oct 6  Windermere Invitational
73.8Ella Mickler19:24.0   FL The Bolles School   Sep 22  Katie Caples Invitational
74.8Katie Beam19:24.9 PR   FL First Baptist   Sep 22  North Port Invitational
75.11Jordan Shapiro19:26.6   FL Miami Palmetto   Aug 24  St. Thomas University Invitational
11Lisa Adjouadi19:26.6 PR   FL G Holmes Braddock   Sep 14  Spanish River Invitational
77.11Anna Sentner19:28.0   FL George Jenkins   Sep 28  Flrunners.com Invitational
78.9Sydnee Calder19:28.9 PR   FL Fernandina Beach   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
79.12Edward Utz19:30.0 PR   FL Bishop Moore   Sep 22  Darter Invitational
80.10Isabella Babilonia19:30.4 PR   FL Viera (Melbourne)   Sep 1  Viera Invitational
81.10Lauren Jorgensen19:31.0 PR   FL Gulf Breeze   Sep 29  J.D. Mac XC Invitational
82.11Noah Silva19:32.2 PR   FL East Ridge   Sep 22  Darter Invitational
83.12Maeve O'Riordan19:33.0   FL The Bolles School   Sep 22  Katie Caples Invitational
84.11Brooke McEwen19:33.9   FL Circle Christian   Sep 8  Buffalo Invitational
85.8Jillian Candelino19:34.1   FL The Bolles School   Oct 5  New World Fall Spectacular / Region 1A-3A Pre...
86.12Margaret Ward19:35.0 PR   FL Rockledge   Sep 1  Viera Invitational
87.10Emma Noel19:37.1   FL Winter Park   Oct 6  Great American Cross Country Festival
88.10Kambry Smith19:37.6   FL Fort Walton Beach   Sep 28  Flrunners.com Invitational
89.12Hayley Barrett19:39.0 PR   FL Rockledge   Oct 6  Windermere Invitational
90.11Sarah Schultz19:41.0 PR   FL Fort Myers   Sep 22  North Port Invitational
91.9Andrea Ballestero19:41.3 PR   FL Osceola Fundamental   Oct 6  Land O' Lakes Gator Invite
92.12Sophie Valenti19:41.6 PR   FL Lakeland   Oct 6  Land O' Lakes Gator Invite
93.10Blake Petrick19:42.0   FL Creekside   Sep 22  Katie Caples Invitational
11Ellie Kunze19:42.0   FL Lake Minneola   Sep 22  Katie Caples Invitational
12Magnolia Lake19:42.0 PR   FL Rockledge   Oct 6  Windermere Invitational
96.12Cassie Lawlor19:42.1   FL Pine Crest   Oct 6  Great American Cross Country Festival
97.11Zoe D'Antonio19:42.2 PR   FL Naples   Sep 22  North Port Invitational
98.12Jason Gruenthal19:42.8 PR   FL Olympia   Sep 22  Darter Invitational
99.12Nicolina Otero19:43.0 PR   FL Wharton   Sep 22  North Port Invitational
100.9Madison Munroe19:43.1 PR   FL Ransom-Everglades   Sep 14  Spanish River Invitational