Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Porter Hill16:36.9 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 18  Zack Wansley Cross Country Clash
2.12Christian Scott17:29.3 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
3.11Will Auslander17:38.3   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
4.11Jack Collier17:59.9   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
5.9Ben Monnig18:10.9 PR   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
6.10Graham Ford18:14.2 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
7.12Ford Bennett18:17.8 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 18  Zack Wansley Cross Country Clash
8.9Jon Durham18:22.1 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
9.12Trey Farmer18:22.3   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
10.10Colin Schmacht18:22.8   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
11.11Nevan Norrell18:33.3 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
12.12Rishi Patel18:35.2 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
13.11Koby Lord18:41.4   GA The Heritage   Aug 18  Mercy Invitational
14.11Larry Orsini18:41.5 PR   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
15.-Nick Chambless18:43.1 PR   GA Terrell   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
16.12Collin Bertram18:58.1   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
17.11Gray Barbee18:58.8   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
18.10Alex Schmacht19:36.3   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
19.12Naol Hulufe19:36.5   GA Cristo Rey Atlanta Jesuit   Aug 18  Mercy Invitational
20.10Santos Cruz19:40.2 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
21.10Max Foster19:44.5   GA Southland Academy   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
22.11Noah Metheny19:45.3 PR   GA Terrell   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
23.12Drew Griffin19:56.5   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
24.12Dalton Lott19:58.2   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
25.12Kyler Grotz20:00.2   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
26.9Drew Auslander20:00.6 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
27.11Johann Lopez20:07.9   GA Monsignor Donovan   Aug 25  North Georgia Championship
28.9Charles Wall20:13.5 PR   GA The Heritage   Aug 25  Bob Blastow Early Bird
29.12Dallas Hunt20:15.8   GA Tiftarea Academy   Sep 6  Lee County Invitational
30.12Samuel Cook20:23.4   GA Tiftarea Academy   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
31.11Spears Wilson20:24.7   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
32.9Colson Stewart20:37.5 PR   GA Tiftarea Academy   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
33.12Jonathan Willis20:37.9   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
34.-Andrew Nesbit20:42.7 PR   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
35.9Tanner Humphrey20:42.9 PR   GA Southland Academy   Aug 25  Cougar XC Challenge
36.11Sam Yarborough20:44.3 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
37.9Jack Saussy20:44.5 PR   GA Brookwood School   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
38.9Bo Bennett20:46.7 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
39.9William Conroy20:47.4 PR   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
40.12Alejandro Mata20:49.4 PR   GA Holy Spirit Prep   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
41.11Holman Deriso20:50.6 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
42.-Tucker Lord20:51.4 PR   GA Briarwood Academy   Sep 12  Brentwood Invitational
43.10Emmanuel Ohana20:51.6 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
44.12Nate Fortson20:52.0   GA Tiftarea Academy   Sep 6  Lee County Invitational
45.11Nate Johnson20:56.5 PR   GA Briarwood Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
46.11Reed Turner20:56.6   GA Tiftarea Academy   Sep 6  Lee County Invitational
47.11Walt Cochran20:57.0   GA Westwood   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
48.12Zavion Harris-Smart21:13.2 PR   GA Cristo Rey Atlanta Jesuit   Sep 8  Coach Benson Double Dip Invitational
49.11Josh Crowson21:16.5   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
50.11Hayes Warlick21:22.1   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
51.12Steve Fu21:22.7 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
52.-Jonathan Duffie21:23.2 PR   GA Edmund Burke Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
53.11Jake Holloway21:25.3   GA Gatewood Schools Inc   Sep 8  Augusta Prep Invitational
54.10Caleb Gary21:26.7 PR   GA Loganville Christian Academy   Sep 6  North Oconee Home Meet
55.10Sam Lewis21:26.8 PR   GA The Heritage   Aug 25  Bob Blastow Early Bird
56.10Nicholas Daugherty21:31.7 PR   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
57.12Ben Elle21:33.9 PR   GA Dominion Christian   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
58.-Hagan Boyen21:37.4 PR   GA Brentwood   Aug 29  Stratford Invitational
59.10Eric Henson21:39.0   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
60.9Colby Wright21:42.1 PR   GA Bethlehem Christian Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
61.-Andrew Tvrdik21:44.1 PR   GA The Heritage   Aug 25  Bob Blastow Early Bird
62.10Oskar Cerpovicz21:46.4 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
63.-Steven Joseph21:54.5 PR   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
64.12Zavier Harris-Smart21:56.7 PR   GA Cristo Rey Atlanta Jesuit   Aug 25  Saucony Battle of Atlanta
65.-Conner Street21:57.8 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
66.9Walker Altman21:58.9 PR   GA Citizens Christian   Sep 6  Wayne County
67.11Gray Torbert22:00.0   GA Southland Academy   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
68.12Nolan Gibbs22:02.3   GA Holy Spirit Prep   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
69.-Brian Bain22:02.6 PR   GA Oak Mountain   Sep 5  Oak Mountain Academy Invitational
70.9Camden Michaud22:07.6 PR   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
71.-Jimmy Riordan22:12.5 PR   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
72.-William Smith22:17.4 PR   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
73.11Layson Samson22:18.0   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 25  Saucony Battle of Atlanta
74.10Zach Mintz22:22.9 PR   GA St Andrews   Sep 18  Stinger Invitational
75.11William Van de Plan...22:25.1 PR   GA Gatewood Schools Inc   Sep 8  Augusta Prep Invitational
76.-Jacob Hackenberry22:31.7 PR   GA Briarwood Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
77.11Shane Hendrickson22:33.3   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
78.-Nic Kadel22:33.5 PR   GA Brookwood School   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
79.11William Mayfield22:35.6   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
80.11Kason Morgan22:38.0   GA Trinity Christian (Dublin)   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
81.-Nathaniel Weinstein22:43.6 PR   GA The Heritage   Aug 18  Mercy Invitational
82.10Frido Spiegl22:44.7 PR   GA Brookwood School   Aug 25  Cougar XC Challenge
83.11Tyler Ellis22:45.2   GA Citizens Christian   Sep 6  Wayne County
84.-Evan Chambers22:47.8 PR   GA Brentwood   Sep 12  Brentwood Invitational
85.10Riley Snipes22:51.0 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
86.8Ty Cowan22:51.5   GA Tiftarea Academy   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
87.12Trey Kennedy22:56.5 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
88.11Jay Liu22:56.6 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
89.12Brett Boyles22:59.6   GA The Cottage School   Aug 29  Monsignor Donovan Catholic Meet #2
90.11Alfonso Pena23:00.5   GA Cristo Rey Atlanta Jesuit   Sep 8  Coach Benson Double Dip Invitational
91.-Blake Johnson23:04.1 PR   GA Edmund Burke Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
92.9Grant Augustine23:04.3 PR   GA The Heritage   Aug 25  Bob Blastow Early Bird
-Zuri Greene23:04.3 PR   GA Oak Mountain   Sep 5  Oak Mountain Academy Invitational
94.12Drew Wilson23:04.4   GA Brentwood   Sep 12  Brentwood Invitational
95.10Tucker Echols23:04.9 PR   GA Loganville Christian Academy   Sep 6  North Oconee Home Meet
96.-Matt Miller23:06.4 PR   GA Brentwood   Sep 12  Brentwood Invitational
97.-Kellson Wall23:10.0 PR   GA The Heritage   Sep 5  Oak Mountain Academy Invitational
98.12Blake Stafford23:10.4   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
99.9Javohn Jackson23:12.5 PR   GA First Presbyterian Christian   Sep 18  Stinger Invitational
100.9Grant Butler23:18.5   GA Dominion Christian   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Sovi Wellons18:57.2 PR   GA The Heritage   Aug 25  Bob Blastow Early Bird
2.11Charlotte Augenstei...19:35.7 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
3.12Karmen LeRoy20:11.3   GA Trinity Christian (Dublin)   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
4.11Janie Samson20:39.8   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 25  Saucony Battle of Atlanta
5.12Molly Joseph20:58.3   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
6.11Hadley Holt21:15.7 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
7.9Amy Riordan21:19.3 PR   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
8.9Beatty Joseph21:28.3 PR   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
9.12Omeka Bhatia21:35.3 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
10.11Ryleigh Bell22:01.1   GA Southland Academy   Sep 8  Bulldog Distance Classic
11.10Emma Scwarc22:02.7 PR   GA Brookwood School   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
12.11Julia Del Bosque22:06.3   GA Holy Spirit Prep   Sep 8  Bulldog Distance Classic
10Brenna Clark22:07.6   GA Valwood   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
14.9Bailey Irvin22:33.9 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
15.12Zenia Nava22:34.6   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
16.10Sophia Toler22:43.5   GA Trinity Christian (Dublin)   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
17.9Elizabeth Law22:46.7 PR   GA Southland Academy   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
18.10Ceci Lukes22:53.6 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
19.12Salley Wilson23:00.8   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
20.11Camilla Del Bosque23:09.9   GA Holy Spirit Prep   Sep 8  Bulldog Distance Classic
21.9Anna Plowden23:14.9 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 18  Zack Wansley Cross Country Clash
22.10Gabriell Mann23:26.2   GA Citizens Christian   Sep 6  Wayne County
23.10Sydney Whalen23:28.1 PR   GA Notre Dame Academy   Aug 25  Saucony Battle of Atlanta
24.10Jolie Green23:29.7   GA Valwood   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
25.11Jamie Lester23:33.4   GA Briarwood Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
26.-Anna Bartlett23:36.7 PR   GA Oak Mountain   Sep 5  Oak Mountain Academy Invitational
27.11Mackenzie Loo23:43.2 PR   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
28.12Elana Koehler23:54.9   GA Augusta Prep   Aug 31  Eye Opener
29.10Jordan Green24:02.9 PR   GA Valwood   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
30.12Andrea Mojica24:12.8 PR   GA Monsignor Donovan   Sep 12  Brentwood Invitational
31.10Sarah Katherine Har...24:14.8 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
32.9Katelyn Sitz24:19.0 PR   GA Frederica   Sep 18  Stinger Invitational
33.12Ava Meier24:37.0 PR   GA Loganville Christian Academy   Sep 6  North Oconee Home Meet
34.9Alexandra Harper24:46.8 PR   GA First Presbyterian Christian   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
35.11Mary Hunt Murray24:50.2   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
36.9Josephine Brock24:55.5   GA Frederica   Sep 18  Stinger Invitational
37.9Ellie Runyan24:56.9   GA Frederica   Sep 18  Stinger Invitational
38.9Merrill Been25:00.5 PR   GA Frederica   Sep 18  Stinger Invitational
39.10Chloe Helsens25:02.9 PR   GA Loganville Christian Academy   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
40.-Elizabeth Pipkin25:13.0 PR   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
41.-Katie Sheppard25:14.4   GA Southwest Georgia   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
42.10Kate Lattner25:24.1 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
43.-Allie Brown25:24.4 PR   GA Crisp   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
44.10Katie Kim25:31.6 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
45.10Madeline Castor25:36.7   GA Valwood   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
46.10Samantha Yancey25:38.8 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
47.12Bailey Echols25:40.1 PR   GA Loganville Christian Academy   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
48.12Michael Ann Hood25:49.8   GA Brentwood   Sep 12  Brentwood Invitational
49.11Millie Hollis25:56.4 PR   GA Valwood   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
50.9Rachel Duncan26:00.1 PR   GA Monsignor Donovan   Aug 25  North Georgia Championship
51.11Isabella Grayson26:03.6   GA Brookwood School   Aug 25  Cougar XC Challenge
52.-Supriya Neal26:09.7 PR   GA Cristo Rey Atlanta Jesuit   Aug 18  Mercy Invitational
53.10Paxton Yancey26:10.7 PR   GA Loganville Christian Academy   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
54.12Libby Mitchell26:14.5   GA Atlanta Girls'   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
55.-Lilly Griffin26:21.4 PR   GA Pinewood Christian   Sep 12  Brentwood Invitational
56.12Rebekah Takash26:32.0   GA Deerfield-Windsor Upper   Sep 1  AT&T Starrs Mill Panther Meet
57.10Jackie Houston26:33.8 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
58.10Miles Matalie26:34.1 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
59.11Taylor Corsa26:49.7   GA Citizens Christian   Sep 6  Wayne County
60.-Laurel Wilkerson26:57.8 PR   GA Southwest Georgia   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
61.10Allly McCall26:58.3 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
62.11Madison Shaffer26:58.5 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
63.12Hannah Grzybowski27:00.8   GA Augusta Prep   Sep 8  Augusta Prep Invitational
64.12Margaret Moore27:01.6 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
10Emaline Scott27:01.6 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
66.9Taylor Reese27:02.2 PR   GA Notre Dame Academy   Aug 25  Saucony Battle of Atlanta
67.-Becky Carter27:06.9   GA Brentwood   Sep 8  Augusta Prep Invitational
68.12Avery Phillips27:10.3   GA Brentwood   Sep 8  Augusta Prep Invitational
69.12Elizabeth Perez27:14.1   GA Holy Spirit Prep   Aug 29  Monsignor Donovan Catholic Meet #2
70.10Cate Seymour27:14.6   GA Frederica   Sep 18  Stinger Invitational
71.12Emily Toma-Harrold27:17.5   GA Atlanta Girls'   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
72.11Abby Foister27:20.6 PR   GA Westwood   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
-Taylor Howard27:20.6 PR   GA Bethlehem Christian Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
74.9Amelia Doss27:21.5 PR   GA Notre Dame Academy   Sep 8  Bulldog Distance Classic
75.-Lydia Pruitt27:26.6 PR   GA Southwest Georgia   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
76.11Chase Holland27:27.1   GA Trinity Christian (Dublin)   Sep 8  Augusta Prep Invitational
77.-Nour Khalifa27:30.9 PR   GA Atlanta Girls'   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
78.-Catherine Williams27:32.4 PR   GA The Heritage   Aug 18  Mercy Invitational
12Yvonne Ramos27:32.4 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
80.-Ashley Johnson27:38.6 PR   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
81.-Tala Hunt27:44.6 PR   GA Augusta Prep   Aug 18  Mercy Invitational
82.12Haley Swuart27:53.5 PR   GA First Presbyterian Christian   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
83.12Jil Musselwhite28:06.4   GA Brentwood   Sep 8  Augusta Prep Invitational
84.12Catherine Peacock28:15.0   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
85.-Cayla Floyd28:18.2 PR   GA Monsignor Donovan   Aug 25  North Georgia Championship
86.11Karolina Cerpovicz28:26.8 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
87.10Riya Patel28:29.6 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
88.10Lydia Kicklighter28:31.0 PR   GA Pinewood Christian   Sep 18  Stinger Invitational
89.12Danielle Toma-Harro...28:32.2   GA Atlanta Girls'   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
90.9Shelby Hall28:32.3 PR   GA Deerfield-Windsor Upper   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational
91.-Hailey Thomas28:37.2 PR   GA Edmund Burke Academy   Sep 8  Augusta Prep Invitational
92.12Haley Jones28:37.3   GA Citizens Christian   Sep 6  Wayne County
93.-Zora Cokes28:38.2 PR   GA Atlanta Girls'   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
94.10Brianna Worrell28:47.3   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
95.-Isabella Stickley28:51.1 PR   GA Gatewood Schools Inc   Sep 8  Augusta Prep Invitational
96.12Maddie Harper28:55.9   GA Tiftarea Academy   Sep 6  Lee County Invitational
97.10Lydia Campbell28:58.8 PR   GA Trinity Christian (Dublin)   Aug 30  Frazier-Hite Invitational
98.-Jadie Burrell28:59.3   GA Southland Academy   Sep 15  Southland Academy Invitational #1
99.10Alexandra Nebel29:01.6 PR   GA The Cottage School   Aug 18  Loganville Christian Academy Invitational
100.9Savanna Hadley29:02.4   GA Westwood   Aug 25  Furlow Fast Feet Invitational