Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Caleb Hamblin15:59.2 PR   ID Liberty Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
2.11Daniel Dixon17:00.8   ID Greenleaf Friends   Aug 30  Caldwell Twilight
3.11Jacob Duffy17:15.9   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
4.12Cole Hinnenkamp17:23.6   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
5.12Timoteo Ovalle17:25.0 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 8  Dallmann Dash, Idaho City 1A-3A
6.9Lee McAbee17:27.2 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
7.10Connor Gardner17:32.9 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
8.11Jonny Stark17:49.1 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
9.10Garrett Christensen17:55.3   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
10.10Luke Bailey18:31.5 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
11.10Conner-Jacob Robbin...18:45.9   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
12.11David Phillis18:50.2   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
13.12Jadyn Peltier18:51.2 PR   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
14.12Mayson Smith18:51.7   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
15.10Dallan Schaffer18:52.1   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
16.10Hunter Marang19:05.0   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
17.9Solomon Howard19:07.9 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
18.11Kaden Gardner19:14.4   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
19.11D-O Draper19:16.6   ID Rimrock   Sep 12  Nyssa Invitational
20.12Wyatt Stocks19:17.2 PR   ID Cascade   Sep 12  Nyssa Invitational
21.11Isaac Blum19:23.2   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
22.12Nikoli Carlquist19:25.7   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
23.10Alex Blum19:32.0   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
24.11Jake Hughes19:32.2   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
25.12Garrett Sedlacek19:35.8   ID Greenleaf Friends   Aug 30  Caldwell Twilight
26.9Leo Magana19:36.6 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
27.10Joshua Johnson19:38.3   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
28.11Ian Burbank19:41.2   ID Rimrock   Sep 12  Nyssa Invitational
29.12Casey Wilson19:42.6   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
30.11Trapper Parsons19:46.3   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
31.9Gavin Garner19:46.4 PR   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
32.11Caleb VanDyk19:50.2   ID Garden Valley   Sep 14  Garden Valley Invite
33.9Victor Lemus19:54.7 PR   ID Rimrock   Sep 12  Nyssa Invitational
34.11Evan Daniels19:59.9 PR   ID Victory Charter   Aug 30  Caldwell Twilight
35.11Colin Maroe20:05.9   ID North Star Charter   Sep 14  Garden Valley Invite
36.10Austin Beyeler20:07.2 PR   ID Leadore   Aug 30  WJ invite...
37.11Michael Anderson20:08.5 PR   ID Grace   Sep 13  Pirate Challange
38.12Nicholas Dizes20:09.0   ID Challis   Sep 15  Mile High Classic
39.12Rudy Christianson20:14.5   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
40.10Trevor Judd20:17.9   ID Grace   Sep 1  2018 Cardinal Classic
41.12Michael Corkish20:25.6 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
42.9Nathaniel Collins20:25.9 PR   ID Butte County   Sep 7  Community School-Wood River Invite
43.9Wyatt Haynes20:30.5 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
11Charlie Bullock20:30.5   ID Challis   Sep 15  Mile High Classic
45.10Austin Beyeler20:32.2   ID Leadore   Sep 7  Tiger/Grizz
46.10Carson Knight20:33.5 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
47.11Isaac Knudson20:35.2   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
48.12Ray Draper20:36.5   ID Rimrock   Aug 30  Valley Invitational
49.11Kaden Cowan20:37.3 PR   ID Victory Charter   Aug 30  Caldwell Twilight
50.9Owen Forrey20:38.1 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
51.11Ryan Royer20:42.1   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
52.11Luiz Juarez20:42.4 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
53.12Adam Elorrieta20:44.2   ID Valley   Aug 30  Valley Invitational
54.12Justin Silveira20:44.7   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
55.12Ryan Darrow20:45.9   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
56.10Ryker Tomchak20:48.4   ID Leadore   Sep 15  Mile High Classic
57.9Sam Ward20:51.1 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
58.9Jon Brunko20:51.9 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
59.9Vladimir Lara20:53.3 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
60.9Theo Sentz20:53.7 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
61.9Jasper Whitling20:54.9 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
62.11Rylee Hodge21:08.8   ID Butte County   Aug 30  WJ invite...
63.12Joe Hall21:10.6   ID Community School   Sep 7  Community School-Wood River Invite
64.11Kyle Quiroz21:12.1 PR   ID Leadore   Sep 15  Mile High Classic
65.12Brigham Webb21:15.7   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
66.12Steven Murdoch21:15.9   ID Grace   Sep 13  Pirate Challange
67.11Jacob Brewster21:19.0 PR   ID Kootenai   Sep 15  Coeur d'Alene Invitational
68.11Miles Stanford21:19.1   ID Council   Sep 12  Nyssa Invitational
69.9Will Casebolt21:19.3 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
70.12Stepfano Basini21:21.3 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
71.9Jacob Ward21:23.7 PR   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
72.12Rick Aguirre21:24.5   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
73.11Mathieu Reno21:28.2 PR   ID Victory Charter   Aug 30  Caldwell Twilight
74.9Joseph Duffy21:28.8 PR   ID Victory Charter   Aug 30  Caldwell Twilight
75.10Max Stringam21:35.9   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
76.11Gabe Isaac21:36.5   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
77.11Zachary Stoner21:42.5   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
78.12Shawn Poulson21:44.7   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
79.12Jake Cottam21:51.6   ID Hagerman   Sep 7  Community School-Wood River Invite
10Tanner Parsons21:51.6   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
81.9Cody Stevens21:54.7 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
82.11Clayton Kincheloe21:56.9 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
83.10Austin Hogaboam22:04.0   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
84.10Ronen Wyrick22:06.6 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
85.9Porter Schlerf22:08.7 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
86.12Nick Drinkall22:10.1   ID Castleford   Aug 30  Valley Invitational
87.9Jaxon Stringam22:12.7 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
88.10Michael Jensen22:18.4 PR   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
89.12Kyler Cowan22:18.9   ID Victory Charter   Sep 12  Nyssa Invitational
90.11Luke Webb22:19.4   ID Butte County   Aug 30  WJ invite...
91.9Jadon Johnson22:23.3 PR   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
92.9Kainen Davis22:27.9 PR   ID Liberty Charter   Sep 7  Community School-Wood River Invite
93.11David Handel22:29.2   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
94.11Fisher Gray22:33.6   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
95.11Mason Jensen22:48.3   ID Grace   Sep 13  Pirate Challange
96.10Brendan Wood22:50.8 PR   ID Tri-Valley   Sep 12  Nyssa Invitational
97.9William Evans22:55.6 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
98.11Daniel Leman22:56.4 PR   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
10Quinn Forman22:56.4   ID North Star Charter   Sep 14  Garden Valley Invite
100.11Gavin Hyde22:57.8 PR   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Britta Holmberg20:16.4   ID The Ambrose School   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
2.10Kaybree Christensen21:08.3 PR   ID Raft River   Aug 30  Valley Invitational
3.10Natalya Babcock21:14.4   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
4.11Keely Cranney22:00.3   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
5.9Audrey Hansell22:03.0 PR   ID The Ambrose School   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
6.12Keri Richmond22:04.3   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
7.10Karlee Christensen22:23.7 PR   ID Raft River   Sep 7  Community School-Wood River Invite
8.12Katherine Estep22:26.1 PR   ID Community School   Sep 7  Community School-Wood River Invite
9.12Sage Way22:35.4   ID Cascade   Sep 12  Nyssa Invitational
10.9Lauren Skaug22:35.7 PR   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
11.9Kamber Smith22:36.7 PR   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
12.9Clara Anderson22:44.8 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
13.10Chloe Daniels22:52.4 PR   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
14.11Grace Vitek22:59.3 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
15.10Emma Hollon22:59.7 PR   ID Tri-Valley   Sep 12  Nyssa Invitational
16.10Emree Larson23:01.3 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
11Amanda Lee23:01.3   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
18.9Kaylin Collingwood23:07.4 PR   ID The Ambrose School   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational
19.10Kaija Dybdahl23:32.4   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
20.9Halee Bohman23:51.0 PR   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
21.10Azlyn Gillette23:53.8   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
22.11EmmaRae Darland23:54.0   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
23.11Kay McAbee24:13.1 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
24.10Sidney Woodworth24:16.2   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
25.9Grace Dixon24:28.2 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
26.9Chochie Whittle24:31.9 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
27.11Charlotte Wilson24:32.5   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
28.10Grace Gerdes24:40.4   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
29.11Kelli Richmond24:46.5   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
30.10Kayte Casebolt24:53.0   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
31.10Haysannah Graham25:02.1   ID Victory Charter   Sep 12  Nyssa Invitational
32.10Lena Beyeler25:06.3 PR   ID Leadore   Sep 15  Mile High Classic
33.9Kassidy Chamberlin25:10.2 PR   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
34.11Hannah Buschhorn25:10.5   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
35.10Lauryn Mitchell25:10.7 PR   ID Tri-Valley   Sep 12  Nyssa Invitational
36.11Analine Gonzalez25:19.6 PR   ID Valley   Aug 30  Valley Invitational
37.11Evie Waite25:30.2 PR   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
38.11Melissa McCoy25:36.1 PR   ID Victory Charter   Sep 12  Nyssa Invitational
39.10Sharon Lara25:37.3   ID Oakley   Aug 30  Valley Invitational
40.12Hannah Aldous25:38.4   ID Challis   Sep 15  Mile High Classic
41.9Macy Campbell25:49.7 PR   ID Victory Charter   Sep 12  Nyssa Invitational
42.10Abigail Watson26:02.0   ID Idaho City   Sep 8  Dallmann Dash, Idaho City 1A-3A
43.9Allee Larson26:12.0 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
44.9Caitlyn Whitaker26:17.2 PR   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
45.11Ellie Earnest26:17.7 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
46.12Zoie Yager26:21.6   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
47.10Ava Driskill26:26.5 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
48.11Kaitlynn Barber26:27.0   ID Idaho City   Sep 8  Dallmann Dash, Idaho City 1A-3A
49.9Josie MacConnell26:37.0 PR   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
50.9Rilla Story26:40.1 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
51.10Emma Ball26:47.4   ID Grace   Sep 1  2018 Cardinal Classic
52.9Emma Handel26:52.9 PR   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
53.11Julia Lilly26:55.5   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
54.9Megan Royer27:14.5 PR   ID Victory Charter   Sep 12  Nyssa Invitational
55.9Kelbi Lewis27:16.4 PR   ID Valley   Aug 30  Valley Invitational
56.10Vicky Chaires27:16.7   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
57.11Grace Pilchard27:17.4   ID Logos   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
58.11Katy Mottern27:44.1   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
59.9Courtney Thomas27:54.0 PR   ID Grace   Sep 13  Pirate Challange
60.10Lily Veith27:57.9   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
61.9Lana Burrell28:02.5 PR   ID Grace   Sep 13  Pirate Challange
62.9Emma Chambers28:03.3 PR   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
63.12Charlie Swann28:06.5   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
64.10Jessica Thompson28:07.6   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
65.12Katy Doumit28:14.4   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
66.10Faith Seamons28:16.2 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
67.9Morgan Furtado28:21.6 PR   ID Valley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
68.9Laney Cass28:25.2 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
69.12Tory Lewis28:27.7 PR   ID Valley   Aug 30  Valley Invitational
70.12Eunice Ovalle28:50.0 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 8  Dallmann Dash, Idaho City 1A-3A
71.9Allyson Umina28:59.3 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
72.10Taylor McPherson29:04.3   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
73.9Jasmine Garlock29:08.9 PR   ID Idaho City   Sep 14  Garden Valley Invite
74.9Mackenzie Sorenson29:11.3 PR   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
75.11Rakel Williams29:39.8 PR   ID Hansen   Aug 30  Valley Invitational
76.9Martha Maya29:48.8 PR   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
77.12Jessica Hild29:59.9   ID Challis   Sep 15  Mile High Classic
78.10McKinley Wilkey30:20.0   ID North Star Charter   Sep 8  Dallmann Dash, Idaho City 1A-3A
79.9Heather Wagner30:26.4 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
80.11Kylah Fillmore30:26.9 PR   ID Greenleaf Friends   Sep 12  Nyssa Invitational
81.11Brinklee Holyoak30:40.8   ID Grace   Aug 24  Grace Invite
82.11Mikala VanTassell31:06.4   ID Dietrich   Aug 30  Valley Invitational
83.12Kelsey Henry31:16.0   ID Valley   Sep 13  Magic Mountain Invitational
84.11Zoeigh Walker31:16.9   ID Grace   Aug 24  Grace Invite
85.10Naia Evans31:22.8   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
86.10Maisey Judd31:35.5 PR   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
87.12Isabel Huggins31:39.6   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
88.9Madison Roundy31:51.1 PR   ID Oakley   Aug 30  Valley Invitational
89.12Ashley Webler31:51.2   ID Troy   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
90.10Taeyeon Kim32:17.1 PR   ID The Ambrose School   Sep 12  Payette River Invite
91.11Anna Atkinson32:25.6   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
92.9Brooke Allen32:29.8 PR   ID Liberty Charter   Sep 11  Nampa All-City XC Championships
93.11Kayzia Gillette32:52.1   ID Oakley   Sep 7  Community School-Wood River Invite
94.11Sarah Bahlman33:10.5   ID Potlatch   Sep 8  Timberlake Farragut Invitational
95.12Emma Seamons33:11.8 PR   ID Oakley   Aug 30  Valley Invitational
96.10Caitlin Wiese33:14.9   ID Rockland   Sep 12  Canyon Ridge Run
97.11Brenda Maya33:21.6 PR   ID Castleford   Sep 7  Community School-Wood River Invite
98.10Rylee Reese33:31.2 PR   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
99.11Jayda Paquette34:03.8 PR   ID Butte County   Sep 15  Mile High Classic
100.11Emma Faris34:33.6 PR   ID Victory Charter   Aug 25  The Bandanna Jimmy Driscoll Invitational