Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Anthony Farmer14:53.4 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
2.12Daniel Chen15:05.5   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
3.11Daniel Occhipinti15:06.8 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
4.12Connor O'Keefe15:13.2 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
5.11Austin Adams15:19.4 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
6.11Dan Weizeorick15:20.8 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
7.11Ben Grundman15:32.4 PR   IL Benet Academy   Sep 29  Peoria Invitational
8.12Jayden Gertsen15:39.4 PR   IL Lombard (Montini)   Oct 13  Chicago Catholic League XC Championships
9.10Julian Watson15:42.9 PR   IL Hinsdale South   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
10.11Gio Martinez15:44.0 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
11.12Scott Sikorski15:45.7 PR   IL Nazareth Academy   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
12.10Sean Donnelly15:49.4 PR   IL Benet Academy   Sep 29  Peoria Invitational
13.12Jon Aquino15:52.5 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
14.12Aidan Lodwig15:52.8 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
15.11Mike Reif15:53.3 PR   IL Oak Forest   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
16.12Jacob Wielgos15:53.6 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
17.10Jack Robinson15:54.7 PR   IL Benet Academy   Sep 29  Peoria Invitational
18.12Daniel Soto15:54.9 PR   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
19.12Jack Hartmann15:55.5 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
20.12Andrew Deuschle15:56.3 PR   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
21.11Ethan Walker15:57.3 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
22.11Dominic Adams16:03.1 PR   IL Benet Academy   Sep 29  Peoria Invitational
23.11Nick Beronio16:06.8 PR   IL Hinsdale South   Sep 29  Peoria Invitational
24.12Tim Rudolph16:07.4 PR   IL Hinsdale South   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
25.12William Forman16:10.3 PR   IL Benet Academy   Sep 29  Peoria Invitational
26.10Jack Tams16:12.1 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
27.12Jesus Espinoza16:12.9 PR   IL Calumet City (Thornton Fractional North)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
28.12Adam Kries16:13.1 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
29.11Ethan Neal16:13.8 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
30.10Isaiah Dallal16:18.5 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
31.12Max Cazzato16:20.9 PR   IL Hinsdale South   Sep 29  Peoria Invitational
32.12Ian Kwit16:21.9 PR   IL Lombard (Montini)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
33.11Seth Nosek16:22.8 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
34.9Christopher Covone16:23.5 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
35.9Braden Heckman16:28.8 PR   IL Benet Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
36.12Logan Andersen16:31.3 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
37.12Tyler Gerke16:31.5 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
38.12Sam Luna16:34.5 PR   IL Midlothian (Bremen)   Sep 8  First To The Finish Invitational
39.12Gavin Pawell16:38.5 PR   IL Lemont   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
40.11Angel Lopez16:39.3 PR   IL Midlothian (Bremen)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
41.11Ishaan Patel16:41.6 PR   IL Tinley Park   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
42.12Josh Ranft16:45.0 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
43.12Sebastian Esparza16:45.5 PR   IL Plano   Sep 8  First To The Finish Invitational
44.12Alex Grindeanu16:46.5 PR   IL Hinsdale South   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
45.9Christopher Spahn16:47.7 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Sep 8  First To The Finish Invitational
11Josh Baron16:47.7 PR   IL Hinsdale South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
10Luke Orwig16:47.7 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
48.12Antwan Moore16:48.6   IL Calumet City (Thornton Fractional North)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
49.12Wesley Jedlicka16:52.1 PR   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
50.11Connor Grumbles16:52.2 PR   IL Benet Academy   Sep 6  Artman Invitational
51.11Nate Bierly16:52.3 PR   IL Wheaton Academy   Sep 15  Richard Spring Invitational
52.12David Keen16:52.6 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
53.10Niko Vallianatos16:53.9 PR   IL Lemont   Sep 8  First To The Finish Invitational
54.12Horace Holifield16:55.7 PR   IL Evergreen Park   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
55.12Manuel Salinas16:55.8 PR   IL Calumet City (Thornton Fractional North)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
56.10Jake Estrada16:58.1 PR   IL Hinsdale South   Sep 15  Richard Spring Invitational
57.9Zac Schmidt16:59.3 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
58.9Ethan Woods17:00.0 PR   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
59.10Zach Casper17:01.3 PR   IL Midlothian (Bremen)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
60.11Nick Martin17:01.4 PR   IL Tinley Park   Oct 13  South Suburban Conference - Blue Div XC Champ...
61.12Blake Finn17:01.7   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
62.12Julian Marquez17:02.6 PR   IL St. Laurence   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
63.12Jeff Gaydos17:03.2 PR   IL Benet Academy   Sep 15  Kaneland Eddington Invitational
64.12Jacob Petrik17:03.7 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
65.10Martin Diaz17:06.6 PR   IL Plano   Sep 8  First To The Finish Invitational
12Conor Raymond17:06.6 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
67.12Lucas Zaczek17:07.2 PR   IL Lemont   Sep 8  First To The Finish Invitational
68.10Nick Fisch17:07.4 PR   IL Lombard (Montini)   Oct 13  Chicago Catholic League XC Championships
69.11Michael Moran17:08.2 PR   IL Benet Academy   Sep 8  Joliet Steelmen Invitational
70.10Blake Wittstock17:08.6 PR   IL Wheaton Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
71.10Peter Kallas17:09.9 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
72.11Adael Jaimes-Sotelo17:10.0 PR   IL Calumet City (Thornton Fractional North)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
73.11Jayden Arquines17:10.4 PR   IL Hinsdale South   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
74.10Aaron Lodwig17:10.8 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
75.9Nolan Allen17:12.8 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
76.12Colin Luwanja17:13.4 PR   IL Benet Academy   Sep 15  Kaneland Eddington Invitational
77.11Mason Kellogg17:15.0 PR   IL Sandwich   Oct 20  IHSA 2A Burlington Central XC Regional
78.11Ishaar Ganesan17:15.7 PR   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
79.12Joe Cantone17:16.3 PR   IL Lemont   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
80.11Nick Super17:16.8 PR   IL Benet Academy   Oct 6  Joe Fedenic Invitational
81.10Charles Fitts17:19.2 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
82.10Quinn Van Nice17:20.3 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
83.12Drew Bolisay17:21.9 PR   IL Lombard (Montini)   Sep 29  Pat Savage Invitational
84.10Ryan Allspach17:22.0 PR   IL Glenbard South   Oct 20  IHSA 2A Burlington Central XC Regional
85.12Christian Cano17:22.3 PR   IL Nazareth Academy   Oct 20  IHSA 2A Riverside-Brookfield XC Regional
86.12Ian Smith17:22.9   IL Benet Academy   Sep 6  Artman Invitational
11Matt Lovrich17:22.9 PR   IL Midlothian (Bremen)   Sep 8  First To The Finish Invitational
88.10Nathan Kalvig17:23.5 PR   IL Marian Catholic   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
89.10Sam King17:24.5 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
90.9Sheldon Powell17:26.3 PR   IL Wheaton Academy   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
91.9Jaquin Aguilar17:26.7 PR   IL Nazareth Academy   Sep 8  First To The Finish Invitational
92.11Mike Eloubary17:28.0 PR   IL Glenbard South   Sep 8  First To The Finish Invitational
93.9Phil Christensen17:29.0 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
94.11Tommy Zettl17:31.1 PR   IL Burlington (Central)   Oct 13  Kishwaukee River Conference XC Championships
95.10Niklas Anderson17:31.7 PR   IL Benet Academy   Oct 2  Burlington Central Rocket Invitational
96.12Raj Patel17:32.9 PR   IL Oak Forest   Sep 29  Pat Savage Invitational
97.10Brady Popovich17:33.8   IL Kaneland   Sep 8  First To The Finish Invitational
98.11Xavier Williams17:34.1 PR   IL Calumet City (Thornton Fractional North)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
99.11Anthony Richter17:35.6   IL Evergreen Park   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
100.12Chris Magno17:35.9   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Lianna Surtz16:35.6 PR   IL Rosary   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
2.9Kaylie Politza17:41.1 PR   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
3.10Emily Spellman17:44.6 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
4.11Rachel Richtman17:47.5   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
5.12Mae Tully18:06.9   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
6.10Meaghan Andrews18:09.3 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
7.10Joy Jackson18:16.4 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
8.10Elisabeth Camic18:20.3   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
9.10Olivia Franklin18:23.3 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
10.11Marin Schiffman18:28.8 PR   IL Lemont   Sep 8  First To The Finish Invitational
11.10Erin Jossart18:33.4 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
12.12Natalia Rodriguez18:34.0 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
13.9Amelia Parisi18:35.4 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
14.10Maia Italia18:35.7 PR   IL Rosary   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
15.10Monika Narain18:38.1 PR   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
16.12Tara Janney18:40.2   IL Riverside (R.-Brookfield)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
17.10Minnie Rolston18:40.8 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
18.9Madeline Andelbradt18:46.6 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
19.10Brooke Barkocy18:48.5 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
20.10Delicia Chen18:51.1 PR   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
21.9Lily Lebo18:55.4 PR   IL Wheaton Academy   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
22.10Lauren Dowd18:56.2 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
23.10Gabby Hernandez18:57.4 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
24.12Grace Purcell18:59.8   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
25.12Jessica Jugovich19:01.9 PR   IL Benet Academy   Nov 3  IHSA 3A State XC Championships
26.10Avery Andersen19:07.3 PR   IL Burlington (Central)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
27.11Patrice Trzupek19:10.8   IL Hinsdale South   Sep 15  Richard Spring Invitational
28.12Mia Rynbrandt19:15.1 PR   IL Wheaton Academy   Sep 15  Richard Spring Invitational
29.12Yesica Brown19:20.8   IL Wheaton Academy   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
30.12Julianne McClatchy19:21.6   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
31.12Kayley Burke19:22.5 PR   IL Evergreen Park   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
32.10Fiona Pedone19:22.6 PR   IL Burlington (Central)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
33.12Nadia Kaczmarz19:24.8   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
34.12Daina Malieska19:25.6 PR   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
35.9Katie Ubertino19:28.2 PR   IL Rosary   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
36.10Katie Lifka19:29.1 PR   IL Rosary   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
37.9Kylie DeNardo19:33.6 PR   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
38.10Kelly Andrews19:34.1   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
39.9Brooke O'Carroll19:35.9 PR   IL Rosary   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
40.11Grace Rado19:36.7   IL Marian Catholic   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
41.10Jenny Martinez19:39.3 PR   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
9Destiny Vargas19:39.3 PR   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
43.12Ally Tippett19:43.5   IL Rosary   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
44.11Samantha Barrett19:44.3   IL Marian Catholic   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
45.12Mary Frost19:48.4   IL Wheaton Academy   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
46.12Isabella Reilley19:50.5 PR   IL Lombard (Montini)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
47.9Leah Gaul19:51.5 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
48.10Aubrey Broz20:06.4   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
49.12Elizabeth Brouch20:11.0 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
50.10Karly Keating20:11.1   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
51.10Amber Bautista20:16.7 PR   IL Aurora (Illinois Math and Science Academy)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
52.10Jocelyn Victoria20:18.3   IL Burlington (Central)   Sep 8  First To The Finish Invitational
53.9Kathryn Peters20:18.5 PR   IL Lombard (Montini)   Sep 8  First To The Finish Invitational
54.11Clare Kolker20:25.7   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
55.11Colleen Lipa20:27.1   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
56.11Beth Croll20:27.2   IL Benet Academy   Sep 6  Artman Invitational
57.9Ariana Martinez20:28.4 PR   IL Evergreen Park   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
58.12Melissa Oliveira20:29.3   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
59.12Cora Lutes20:29.5   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
60.11Ailee Hogan20:31.0 PR   IL Nazareth Academy   Oct 20  IHSA 2A Riverside-Brookfield XC Regional
61.11Julianne Billote20:31.4   IL Lombard (Montini)   Sep 8  First To The Finish Invitational
62.9Mary Weber20:33.0 PR   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
63.9Riley Gagne20:33.3 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
64.11Anna Jerdee20:34.3 PR   IL Wheaton Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
65.11Emma Hockey20:34.8 PR   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
66.12Ania Gniatczyk20:37.3   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
67.12Julie Bottarini20:37.4   IL Rosary   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
68.11Lydia Garrett20:38.5 PR   IL Wheaton Academy   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
69.9Victoria Cius20:39.0 PR   IL Hinsdale South   Oct 13  West Suburban Gold Conference Championships
70.9Sophia Rigitano20:40.3 PR   IL Benet Academy   Sep 6  Artman Invitational
71.12Olivia Blankenship20:44.9 PR   IL Benet Academy   Sep 6  Artman Invitational
72.12Anna Kovats20:45.6 PR   IL Tinley Park   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
73.10Ellie Stewart20:47.9   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
74.12Tessa Brennan20:48.0   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
75.10MacKenzie Egert20:48.5   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
76.11Ellen Nemivant20:48.6 PR   IL Benet Academy   Oct 13  East Suburban Catholic Conference XC Champion...
11Ali Salt20:48.6 PR   IL Glenbard South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
78.10Grace Comparone20:48.9 PR   IL Burlington (Central)   Oct 13  Kishwaukee River Conference XC Championships
79.12Katie Harvey20:50.3 PR   IL Wheaton (St. Francis)   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
80.9Maya Correa20:50.5 PR   IL Marian Catholic   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
81.12Emma Ball20:51.3   IL Kaneland   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
82.11Emma Fortman20:51.8   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
83.10Elnora Stewart20:53.0 PR   IL Glenbard South   Sep 8  First To The Finish Invitational
84.12Leila Kral20:55.2   IL Wheaton (St. Francis)   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
85.12Katie Harrington20:55.3   IL Lombard (Montini)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
86.10Sarah VanderKlok20:56.0 PR   IL Wheaton Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
87.11Aleah Gacek20:56.1 PR   IL Benet Academy   Oct 6  Joe Fedenic Invitational
88.12Isabel Rurka20:57.1 PR   IL Riverside (R.-Brookfield)   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
89.11Hannah Ruddy20:57.5   IL Lombard (Montini)   Oct 13  GCAC XC Championships
90.10Kailey Wasyliw20:58.3   IL Lemont   Nov 3  IHSA 2A State XC Championships
91.12Erin Degnan20:58.8 PR   IL Nazareth Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
92.11Cassie Hamilton21:02.2 PR   IL Lemont   Sep 8  First To The Finish Invitational
93.11Melissa Harris21:02.3 PR   IL Nazareth Academy   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
94.12Megan Ronzone21:02.7   IL Rosary   Aug 21  Yorkville Invitational
95.11Nicole Kowalczyk21:03.4   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
96.9Caroline Nosek21:05.2 PR   IL Kaneland   Sep 29  Freeport Pretzel Invitational
97.12Shaylinn Aver21:07.2 PR   IL Hinsdale South   Oct 27  IHSA 2A Kaneland XC Sectional
98.9Laura Mansour21:08.4 PR   IL Benet Academy   Sep 21  Naperville Girls XC Invitational
99.10Ann Molenhouse21:09.8   IL Rosary   Oct 13  Metro Suburban Conference XC Championships
100.11Lauren Leegard21:10.1   IL Burlington (Central)   Oct 13  Kishwaukee River Conference XC Championships