Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Christian Baker15:22.2 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
2.11Wesley Porter15:22.7 PR   MO Rockhurst   Sep 1  Greg Wilson Classic
3.12Clayton Whitehead15:25.3 PR   MO Carthage   Sep 1  Greg Wilson Classic
4.12Thomas Seitzer15:28.9 PR   MO Rockhurst   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
5.12Harrison Brown15:37.3 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
6.12Chandler Gibbens15:39.7 PR   MO Hickman   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
7.11Malik Stewart15:48.0 PR   MO Maplewood Richmond Heights   Oct 4  Orchard Farm Invite
8.12Maxwell Mcdaniel15:48.5   MO Festus   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
9.12Billy Driemeyer15:50.0 PR   MO Lindbergh   Oct 11  Patriot Classic
10.11Lucas Rackers15:51.3 PR   MO St. Louis University   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
11.11Dillon Grover15:54.3 PR   MO Blue Springs South   Sep 15  Missouri Southern Stampede
12.12Caleb Cornelius15:54.4 PR   MO Saxony Lutheran   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
13.12Carson Sanders15:54.7 PR   MO Orchard Farm   Oct 4  Orchard Farm Invite
14.12Gabe McClain15:56.1 PR   MO Blue Springs   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
15.12Jacob Ewen15:56.4 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
16.12Colton Palmer15:58.0 PR   MO Warrensburg   Sep 29  KC XC Classic
17.11Blake Morris15:58.2 PR    Unat MO   Nov 11  NXR Midwest Regional Championships
18.12Mason Walters15:59.0 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
19.11Aiden Murphy15:59.2 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
12Patrick Hetlage15:59.2 PR   MO St. Louis University   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
21.11Luke Byrne15:59.7 PR   MO LSH Lee's Summit   Sep 29  KC XC Classic
22.11Jonathon Coffman16:02.3 PR   MO Herculaneum   Sep 15  Missouri Southern Stampede
11Collin Clark16:02.3 PR   MO Ladue Horton Watkins   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
24.12Jimmy Dietrich16:02.9   MO LSW Lee's Summit West   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
25.11Kolin Overstreet16:05.0   MO Lamar   Sep 15  Missouri Southern Stampede
26.11Jack Crull16:05.7 PR   MO Helias Catholic   Sep 29  Capital City Challenge
27.12Caleb Pyle16:05.9 PR   MO Bolivar   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
28.11Noah Scott16:06.5 PR   MO St. Louis University   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
29.11Brady Bauder16:06.6 PR   MO Kickapoo   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
30.11Matthew Ingle16:07.2 PR   MO Rockhurst   Sep 1  Greg Wilson Classic
31.12Michael Nicholson16:08.6 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
32.12Preston Wheeler16:08.7 PR   MO Staley   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
33.9Daelen Ackley16:08.8 PR   MO El Dorado Springs   Sep 15  Missouri Southern Stampede
11Braden Zaner16:08.8 PR   MO Raymore-Peculiar   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
12Zachary Reed16:08.8 PR   MO Seckman   Oct 11  Patriot Classic
36.12Nicholas Ondr16:09.0   MO Glendale   Sep 29  KC XC Classic
11Alexander Wallach16:09.0 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
38.10Stone Burke16:10.0 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
39.10Ethan Koop16:10.1 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
40.11Haddon Spikereit16:10.4 PR   MO Webb City   Sep 15  Missouri Southern Stampede
41.11Charles Teeter16:11.2 PR   MO Webster Groves   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
42.11Michael Rebello16:11.4 PR   MO Excelsior Springs   Sep 29  KC XC Classic
43.11Noah Little16:11.8 PR   MO Washington   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
11Jay Strausbaugh16:11.8 PR   MO Logan-Rogersville   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
45.12Nicholas Mungenast16:12.7 PR   MO Eureka   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
46.11Martin Strong16:13.6 PR   MO Kirkwood   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
47.11Jack Warner16:14.9 PR   MO Staley   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
48.11Jonah Palmer16:18.1 PR   MO Smithville   Sep 15  Missouri Southern Stampede
49.11Will Carroll16:18.3   MO LSW Lee's Summit West   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
50.11Marlon Williams16:18.4 PR   MO Raymore-Peculiar   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
51.11Peter Bowling16:18.9 PR   MO Bolivar   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
52.11Luke Winkler16:19.5 PR   MO Staley   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
53.12Gottlieb Gersteneck...16:20.0 PR   MO Parkway Central   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
54.12Keifer Dooley16:20.7   MO Branson   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
55.11Brandon Miller16:20.9 PR   MO John Burroughs   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 3
56.12Zane Yates16:21.2 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
57.10Matthew Hauser16:21.7 PR    Unat MO   Nov 11  NXR Midwest Regional Championships
58.10Calen Littrell16:22.7 PR   MO Hickman   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
59.11Ryan Mata16:23.5   MO Liberty   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
60.12Isaac Saathoff16:23.9 PR   MO Hickman   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
61.12Alex Beard16:24.0 PR   MO Smith-Cotton   Sep 22  Marshall Invitational
62.10Thomas Andersen16:24.3 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
63.12Alec Whitener16:24.6 PR   MO Festus   Sep 29  Parkway West Invitational
64.11Jacob Bennion16:25.0 PR   MO East Newton   Sep 22  East Newton Invitational
65.12Jaren Jones16:25.2   MO Raymore-Peculiar   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
66.10Brock Wooderson16:25.3 PR   MO Blue Springs   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
67.10Ollie Koehler16:25.7 PR   MO Lindbergh   Oct 11  Patriot Classic
68.10Andrew Ahrens16:25.8 PR   MO Parkway Central   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
69.12Caleb Boys16:26.4   MO West Plains   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
70.11Alex McMillen16:27.1 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
12Blake Procell16:27.1   MO Nixa   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
72.10Will Hildreth16:27.2 PR   MO LSW Lee's Summit West   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
73.12Michael Atteberry16:28.1 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 11  Patriot Classic
74.12Mason Marshall16:28.8 PR   MO Kearney   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
10Landon Hendrickson16:28.8   MO Logan-Rogersville   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
76.12Luke Termorshuizen16:29.1 PR   MO Smithville   Sep 15  Missouri Southern Stampede
77.12NATHAN KEY16:29.8 PR   MO Seckman   Oct 11  Patriot Classic
78.10Micah Bruggeman16:30.0 PR   MO Joplin   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
79.12Jacob Ewer16:30.3   MO Kearney   Sep 15  Missouri Southern Stampede
80.11AJ Wallach16:30.5 PR   MO Kirkwood   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
81.9Kelton Sorrell16:31.0 PR   MO East Newton   Sep 22  East Newton Invitational
11Simon Ogle16:31.0 PR   MO Festus   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
12Colby Sanders16:31.0 PR   MO West Plains   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
84.11Carson Eve16:31.4 PR   MO Raymore-Peculiar   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
85.11Reece Long16:31.5   MO Branson   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
86.12Logan Bly16:32.4 PR   MO Liberty   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
87.10Mark Hutchinson16:32.8 PR   MO Cleveland NJROTC   Oct 27  MSHSAA Class 2 District 2
9Ethan Lee16:32.8 PR   MO Liberty North   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
89.12Daniel Garrison16:32.9 PR   MO Liberty   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
90.12Thomas Nield16:33.2 PR   MO Jefferson City   Nov 3  MSHSAA Class 4 State Championships
91.11Jonah Krieg16:33.5 PR   MO Festus   Sep 22  Chile Pepper HS Cross Country Festival
92.10Joseph Dawson16:33.9   MO Webb City   Sep 15  Missouri Southern Stampede
93.11Nathan Frazee16:34.0   MO Clark County   Sep 4  Van Buren Invitational
94.10Samuel Travis16:34.2 PR   MO Liberty North   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
95.12Jacob White16:34.5   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
96.10Nathan Barry16:35.4 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 29  KC XC Classic
12Alexander Hunn16:35.4   MO Christian Brothers College   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
98.12Luke Hupke16:36.3 PR   MO Rockhurst   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
99.11Evan Schneider16:36.6 PR   MO Webster Groves   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
100.9James Cera16:36.7 PR   MO Central (St. Joseph)   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ginger Murnieks17:53.3 PR   MO LSW Lee's Summit West   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
2.12Madelynn Hill18:08.9 PR   MO Liberty   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
3.10Kylie Goldfarb18:28.0 PR   MO John Burroughs   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 3
4.12Tessa Valdivia18:28.8 PR   MO Blue Springs   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
5.12Miranda Dick18:32.1   MO Raymore-Peculiar   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
6.12Chloe Hershenow18:33.5 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
7.9Riley Arnold18:33.6 PR   MO Blue Eye   Oct 16  Huntington Invitational
8.12Kaylee Hatley18:35.2 PR   MO West Plains   Sep 15  Missouri Southern Stampede
9.10Katelynn Quade18:37.6 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
11Marissa Dick18:37.6 PR   MO Raymore-Peculiar   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
11.12Makenzie Stucker18:38.1   MO Raymore-Peculiar   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
12.12Alexis Barber18:45.8 PR   MO Ozark   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
11Mia Harris18:45.8 PR   MO West Plains   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
14.10Katie Quade18:51.5 PR   MO Marquette   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
15.11Calli Beshore18:53.0 PR   MO Nevada   Sep 29  Cottey College Cross Country Invitational
16.10Olivia Littleton18:53.4 PR   MO Smithville   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
17.11Elizabeth Stinson18:55.5 PR   MO Liberty North   Sep 15  Missouri Southern Stampede
18.12Anna Karner18:57.0 PR   MO Lafayette (Wildwood)   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
19.9Sally Cybulski18:58.9 PR   MO Kickapoo   Sep 29  KC XC Classic
20.11Madison Hulsey18:59.6   MO LSW Lee's Summit West   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
21.12McKenzie Bergman19:01.3 PR   MO West Plains   Sep 15  Missouri Southern Stampede
22.12Brocklyn Barber19:03.6 PR   MO Ozark   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
23.12Addie Coppinger19:05.5 PR   MO St. Teresa's Academy   Sep 29  KC XC Classic
24.11McKenna Butler19:08.0   MO LSW Lee's Summit West   Sep 15  Missouri Southern Stampede
25.10Mercedes Schroer19:08.6 PR   MO Living Word Christian   Oct 12  Border Wars
26.11Addie Mathis19:10.0   MO LSW Lee's Summit West   Sep 15  Missouri Southern Stampede
27.10Macy Schelp19:10.8 PR   MO Lutheran South   Oct 12  Border Wars
28.10Mia Reed19:11.5 PR   MO Washington   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
29.12Alexis Kleekamp19:13.4 PR   MO Eureka   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
30.9Ally Kruger19:15.9 PR   MO Liberty (Wentzville)   Sep 29  Capital City Challenge
31.10Mackenzie Duncan19:17.8 PR   MO Bolivar   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
32.12Meredith Lang19:18.1 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
33.12Anna Bandy19:18.2   MO Bolivar   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 6
34.11Alyna Thibault19:19.9 PR   MO Blue Springs   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
35.10Jayme Opdahl19:20.9 PR   MO Blue Springs South   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
36.11Lauren Low19:21.0 PR   MO Blue Springs South   Nov 11  NXR Midwest Regional Championships
37.12Claire Smout19:21.5 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
38.10Tabetha Boldt19:21.7 PR   MO Warrensburg   Sep 29  KC XC Classic
39.9Mya Trober19:23.4 PR   MO Blue Springs South   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
40.12Claire Ayers19:23.8   MO Washington   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
41.9Marisa Jacknewitz19:24.7 PR   MO Nerinx Hall   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
42.12Kennedy Bauer19:24.8 PR   MO Jackson   Sep 1  Brooks Memphis Twilight XC Classic
11Molly Rolwes19:24.8 PR   MO Cor Jesu Academy   Sep 21  22nd Annual Ed White Invitational
44.9Ally Montez19:25.8 PR   MO Carl Junction   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
12Hailey Hardin19:25.8   MO LSW Lee's Summit West   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
46.12Ashley Riley19:25.9   MO South Nodaway   Sep 29  Bishop LeBlond Invitational
47.12Amanda Espy19:26.1 PR   MO Westminster Christian   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 3
48.10Sarah Hickenbotham19:26.2 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
49.11Alexandra Hamre19:26.6   MO Staley   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
50.10Alyssa Forbes19:28.0 PR   MO Lindbergh   Sep 1  Brooks Memphis Twilight XC Classic
51.10Sarah Russom19:28.1 PR   MO Francis Howell   Oct 4  GAC South Conference
52.11Isabella Boedefeld19:28.7 PR   MO Visitation Academy   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 3
53.9Laynee Casady19:29.0 PR   MO East Newton   Sep 22  East Newton Invitational
54.10Kayla Voelker19:30.0 PR   MO Eureka   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
55.9Ella Casey19:30.4 PR   MO Grain Valley   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
56.10Emma Wright19:33.4 PR   MO Hillsboro   Oct 4  Orchard Farm Invite
57.9Leah Kleekamp19:34.3 PR   MO Eureka   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
58.10Lucy Ndungu19:34.4 PR   MO Pattonville   Sep 29  Parkway West Invitational
59.9Makayla Clark19:34.6 PR   MO LSH Lee's Summit   Nov 3  MSHSAA Class 4 State Championships
60.11Vicky Penney19:35.2 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
61.9Jayna Gunter19:35.3 PR   MO West Plains   Sep 15  Missouri Southern Stampede
62.11Stephanie Anthonies19:35.9   MO Seckman   Sep 29  Parkway West Invitational
63.9Adelaide Reaser19:36.3 PR   MO Hickman   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
64.9Haley Baldwin19:37.1 PR   MO LSW Lee's Summit West   Sep 15  Missouri Southern Stampede
65.11Kate Pogue19:37.9 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
66.9Alicen Ashley19:38.3 PR   MO Nixa   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
67.11Annie McCord19:39.1 PR   MO LSN Lee's Summit North   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
68.11Gracyn Pietrusinski19:40.0 PR   MO Holt   Oct 4  GAC South Conference
69.10Anna Lombardo19:40.1 PR   MO Eureka   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
70.12Stacy Briggs19:41.2   MO Truman   Sep 22  Rim Rock Farm Classic
71.9Tabitha Bevan19:41.4 PR   MO Parkway North   Sep 29  56th Annual Hancock Invitational
9Avery Arnold19:41.4 PR   MO Blue Eye   Oct 27  MSHSAA Class 1 District 4
73.11Addison Mathis19:42.9 PR   MO LSW Lee's Summit West   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
74.9Frances Luna19:43.3 PR   MO Cor Jesu Academy   Nov 3  MSHSAA Class 4 State Championships
75.12MacKenzie Miller19:43.4 PR   MO Central (St. Joseph)   Sep 29  KC XC Classic
9Mallory Gard19:43.4 PR   MO Rock Bridge   Sep 29  Parkway West Invitational
77.12Cailyn Persinger19:44.1 PR   MO LSW Lee's Summit West   Oct 6  KC Suburban Gold Conference XC
78.12Madelyn Robinson19:44.6   MO LSN Lee's Summit North   Sep 29  Capital City Challenge
79.11Ruthie Cox19:45.3 PR   MO LSW Lee's Summit West   Sep 15  Missouri Southern Stampede
80.11Emma Puetz19:45.4   MO Rolla   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
81.12Allie Gibbs19:45.6   MO Steelville   Sep 5  Vienna Eagle Invitational
82.9McKenna Ledgerwood19:45.7 PR   MO Blue Springs South   Sep 29  KC XC Classic
83.12Madeline Caruthers19:46.0   MO Branson   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 3
84.9Alexa Lamb19:46.1 PR   MO Helias Catholic   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 5
85.12Riley Lourens19:46.8 PR   MO LSW Lee's Summit West   Sep 15  Missouri Southern Stampede
86.10Madelyn Gray19:46.9 PR   MO Ft. Zumwalt South   Sep 29  Capital City Challenge
87.12Addison Coppinger19:47.4   MO St. Teresa's Academy   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 4
88.11Kacey Duvall19:48.3   MO Central (St. Joseph)   Sep 29  KC XC Classic
89.12Kate Klott19:48.9   MO Bowling Green   Oct 4  Orchard Farm Invite
90.11Anna Warren19:49.1 PR   MO Marquette   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
91.9Delaney Straus19:50.1 PR   MO Marion County   Oct 27  MSHSAA Class 1 District 2
92.11Grace Murphy19:50.8 PR   MO Kirkwood   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
10Marie Prindiville19:50.8 PR   MO Nerinx Hall   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
12Abby Juedemann19:50.8 PR   MO Lindbergh   Oct 27  MSHSAA Class 4 Section 1
95.11Alexis Fischer19:51.6 PR   MO Fatima   Sep 29  Capital City Challenge
96.10Lily Cutler19:52.0 PR   MO Smithville   Sep 29  KC XC Classic
10Emily Sipp19:52.0 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
98.9Kate Yates19:52.4 PR   MO Parkway West   Oct 20  Class 4 District 2 Championships
9Kayla Vogelsang19:52.4 PR   MO Desoto   Oct 27  MSHSAA Class 3 District 1
100.10Kaleigh Moore19:53.4 PR   MO North Callaway   Oct 27  MSHSAA Class 2 District 3