Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Ben Bayless15:55.4 PR   OH Indian Hill   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
2.12Lucas Houk16:07.9 PR   OH Waynesville   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
3.11Bryce Conley16:09.3   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
4.11Chase Grauel16:15.6 PR   OH Taylor   Sep 20  25th Annual Great Pumpkin Invitational
5.12Dolan Johnson16:24.7 PR   OH Oakwood   Sep 29  NIKE VALLEY TWILIGHT
6.12Jack Schwartz16:27.1 PR   OH Wyoming   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
7.11Drew Blazer16:28.6 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
8.11Diego Arredondo16:28.8 PR   OH Madeira   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
9.10Gavin Patrick16:29.1 PR   OH Greenon   Oct 13  Ohio Heritage Conference
10.11Kyle Lethander16:32.0 PR   OH Oakwood   Aug 25  Bob Schul Invitational
11.11Justin Bland16:32.2 PR   OH Brookville   Sep 29  Blazer Invitational
12.12Nolan Heffernan16:35.0 PR   OH Indian Hill   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
13.11Nick Lake16:35.3 PR   OH Taylor   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
14.12Will Geist16:37.7 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
15.12Owen Hennessey16:38.5 PR   OH Madison   Oct 20  OHSAA D1 Northeast District - Madison
16.11Christian Leach16:38.7   OH Monroe   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
17.10Marty Zumbiel16:38.9 PR   OH Monroe   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
18.12Joseph Kirby16:39.0 PR   OH Madeira   Sep 22  Culver Academies Invitational
19.11Alex McCarty16:40.2 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
20.12Mike Rand16:40.3 PR   OH Badin   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
21.10Colin Amato16:40.5 PR   OH Waynesville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
22.12Keith Kaiser16:42.5   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
23.11Ben Ramos16:42.9 PR   OH Madeira   Sep 22  Culver Academies Invitational
11Alex Dyar16:42.9   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
25.11Alex Newport16:43.6 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
26.11Calvin Wise16:46.9 PR   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
27.10Owen Mathews16:47.3 PR   OH Badin   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
28.11Dylan Whitson16:48.2   OH Madeira   Sep 1  Xavier University Invitational
29.9Lucas Smith16:49.2 PR   OH Anna   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
30.12Nolan Buck16:50.2 PR   OH Mariemont   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
31.11John Nice16:52.8 PR   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
32.11Brenan Larned16:52.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
33.10Ethan Henry16:55.3 PR   OH Madeira   Sep 22  Culver Academies Invitational
34.10Andy Garver16:56.2 PR   OH Monroe   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
35.11Landen Fraylick16:59.4 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
36.12Ethan Griffith17:01.5 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
37.12Ethan Heitkamp17:04.2 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
38.12Bryson Tipton17:04.4 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
39.11Brady Shilt17:07.3 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
40.10Trenton Brown17:07.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
41.9Allan Murray17:08.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
42.12Brooks Blakeley17:08.8 PR   OH Versailles   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
43.10Jack Bortel17:09.5 PR   OH Eaton   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
44.12Ridge Cook17:09.6   OH Batavia   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
45.10Kaden Harvey17:09.7 PR   OH Waynesville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
12Dylan Suding17:09.7 PR   OH Eaton   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
47.10Jacob Robinson17:10.5 PR   OH Anna   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
48.10Trevor Camp17:10.7 PR   OH Waynesville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
49.9Sam Beeler17:13.0 PR   OH Mariemont   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
50.11Austin Rogers17:14.3 PR   OH Tippecanoe   Sep 8  Tiffin Cross Country Carnival
51.11Ryan Michael17:15.2   OH Valley View   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
52.9Jordyn Dillavou17:15.3 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
53.11Sam Frondorf17:18.5 PR   OH Bethel Tate   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
54.9Dominic Seigel17:19.3 PR   OH Badin   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
55.10Wyatt Phipps17:19.7 PR   OH Monroe   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
56.10Denver Johnson17:22.9 PR   OH Waynesville   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
57.11Caden Paavola17:23.2 PR   OH Indian Lake   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
58.9Jacob Gaffney17:24.7 PR   OH Madeira   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
59.11Ian Burt17:25.0 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
60.11Nathan Pohl17:28.0 PR   OH Oakwood   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
61.10Brayden Underwood17:28.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
62.11J.D. Galovic17:29.4 PR   OH Madison   Oct 20  OHSAA D1 Northeast District - Madison
63.11Sean Glaze17:29.9 PR   OH Greenon   Oct 13  Ohio Heritage Conference
64.10Jackson Pettit17:30.0 PR   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
65.12Samuel Munro17:30.6 PR   OH Oakwood   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
66.12Mason Hance17:32.0 PR   OH New Richmond   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
67.11Kevin Spade17:32.9 PR   OH Badin   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
68.11Ben Chartrand17:35.1 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
69.10Luke Lococo17:36.8 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
70.11Collin Bornholdt17:36.9 PR   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
71.10Derek Boland17:37.5 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
72.10Charles Taylor17:41.0 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
73.12Cole Bulach17:41.1   OH Eaton   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
74.9Henry Buck17:42.3 PR   OH Mariemont   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
75.11Todd Coates17:42.5 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
12Aj Martinez17:42.5 PR   OH Valley View   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
77.11Dylan Michael17:44.0 PR   OH Oakwood   Aug 25  Bob Schul Invitational
78.11Trey Myers17:44.6 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
79.12Michael Deyhle17:45.2 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
80.12Stuart Baltes17:45.4 PR   OH Versailles   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
81.11Nate Grant17:45.9 PR   OH Reading Senior   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
82.11Bradley Corl17:46.9 PR   OH Indian Hill   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
83.11Andy Moore17:49.3   OH Badin   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
84.12Hunter Evans17:50.7 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
85.12Aiden Drake17:52.6 PR   OH Badin   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
86.11Jacob Gehrum17:52.7 PR   OH Taylor   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
87.12Noah Rees17:55.0 PR   OH Bethel Tate   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
88.11Sean Gideon17:56.6 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
89.11Ian Cormier17:59.4 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
10Levi Morgan17:59.4 PR   OH Waynesville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
91.10Paul Takhar17:59.7 PR   OH Brookville   Sep 29  Blazer Invitational
92.11Lekendric Brown18:00.8 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
93.12Nicholas Hollander18:01.3 PR   OH Indian Hill   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
94.12Tyler Holland18:01.5 PR   OH Blanchester   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
95.12Sean Holland18:01.6   OH Blanchester   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
96.12Braydon Kimmel18:01.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
97.12Tommy Tauer18:02.9   OH Indian Hill   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
98.12Sean Reber18:03.5   OH Mariemont   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
99.11Eric Powers18:04.0 PR   OH Oakwood   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
100.9Collin Frilling18:04.5 PR   OH Anna   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Grace Hartman18:18.6 PR   OH Oakwood   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
2.9Audrey Desantis18:23.3 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
3.11Elizabeth Vaughn18:53.6   OH Oakwood   Sep 29  NIKE VALLEY TWILIGHT
4.11Jenna Burns18:57.6   OH New Richmond   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
5.11Olivia Warax19:01.5   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
6.12Riley Bahr19:07.1 PR   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
7.11Hannah Korte19:16.0 PR   OH Taylor   Sep 20  25th Annual Great Pumpkin Invitational
8.11Kassidy Carpenter19:18.1 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
9.12Katie Taylor19:19.6   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
10.9Dani Widmark19:44.7 PR   OH Benjamin Logan   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
11.9Elizabeth Whaley19:47.1 PR   OH Indian Hill   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
12.12Kaili Titley19:49.2   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
13.10MacKenzie Dix19:51.9 PR   OH Tippecanoe   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
14.11Emily Mcmurry19:54.9 PR   OH Monroe   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
15.11Paige Parrish20:07.5 PR   OH Badin   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
16.12Stephanie Fink20:12.8   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
17.10Sylvia Coyle20:12.9 PR   OH Wyoming   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
18.11Maddie Baker20:13.1   OH Norwood   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
19.12Hannah Tebbe20:13.3 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
20.12Jillian Brown20:15.8   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
21.10Maria Mangen20:23.5 PR   OH Versailles   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
22.11Tiffany Chen20:26.4   OH Wyoming   Sep 29  NIKE VALLEY TWILIGHT
23.10Hailey Hoops20:27.3   OH Brookville   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
24.9Abigail Klemmensen20:27.6 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
25.11Riley Dunne20:28.8   OH Mariemont   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
26.9Madelyn Holzapfel20:31.5 PR   OH Versailles   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
27.10Hannah Gill20:34.3   OH Waynesville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
28.11Madison Meixner20:35.0 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
29.11Tori Prenger20:36.5 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
30.11Erin Kelly20:41.0   OH Mariemont   Sep 1  Loveland Invitational
10Emma Muterspaw20:41.0 PR   OH Clinton Massie   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
32.12Mary Kidwell20:41.5 PR   OH Oakwood   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
33.12Katy Vanatsky20:41.9   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
34.12Marin Valentine20:43.1   OH Mariemont   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
35.10Claire Weaver20:43.3 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
36.12Annie Martino20:43.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
37.11Madi Conley20:51.8 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
38.9Annie Sinning20:53.8 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
39.10Jaina Hellman20:56.7 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
40.12Ellie Rabenbold20:57.7 PR   OH Indian Hill   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
41.12Claire Meyer21:00.1 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
42.9Allison Mowen21:02.7 PR   OH Eaton   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
43.12Kara Spitzer21:04.4   OH Versailles   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
44.9Kaylie Kipp21:04.6 PR   OH Anna   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
45.11Jenna Cleland21:08.5 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
46.10Rachel Tebbe21:11.0 PR   OH Bishop Fenwick   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
47.10Kaylah Vorhees21:11.3 PR   OH Monroe   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
48.12Caitie Beihle21:11.5   OH New Richmond   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
49.11Samantha Caballero21:12.0 PR   OH Badin   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
50.11Claudia Hollander21:13.2 PR   OH Indian Hill   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
51.9Ashleigh Muir21:14.3 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
52.9Carli Federle21:16.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
53.12Julia Sansalone21:16.8   OH Madison   Oct 20  OHSAA D1 Northeast District - Madison
54.10Paige Deere21:19.3 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
55.10Lily Kaval21:19.6 PR   OH Oakwood   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
56.12Liz Watren21:20.0   OH Versailles   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
57.11Amy Prugh21:24.9   OH Indian Hill   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
58.12Emma Gehret21:25.7   OH Archbishop Alter   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
59.10Cari Metz21:32.5 PR   OH Eaton   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
60.12Lydia Beyer21:32.6   OH Oakwood   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
61.10Maria Weyer21:32.8   OH Archbishop Alter   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
62.12Lainee Stiver21:34.5 PR   OH Valley View   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
63.11Grace Rosenbaum21:35.7 PR   OH Archbishop McNicholas   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
64.9Maggie Simmons21:35.8 PR   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
65.9Allison Alplanalp21:39.6 PR   OH Wyoming   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
66.9Mollie Stute21:41.3 PR   OH Greenon   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
9Tessa Holcomb21:41.3 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
68.11Briana Baker21:41.8 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
69.12Emily Burley21:43.7   OH Badin   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
70.10Maggie Sampson21:44.3 PR   OH Madeira   Sep 22  Culver Academies Invitational
71.12Abbie Grieser21:44.5 PR   OH Northwestern   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
72.10Megan Zidaroff21:44.6 PR   OH Waynesville   Sep 8  Troy Cross-Country Invitational
73.11Clara Walton21:45.5 PR   OH Valley View   Sep 8  Tiffin Cross Country Carnival
74.12Kayleigh Kneer21:46.7 PR   OH Anna   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
75.11Cammy Gmitra21:48.0   OH Madison   Oct 20  OHSAA D1 Northeast District - Madison
76.10Kate McDonough21:48.7   OH Cincinnati Hills Christian   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
77.9Bethany Althauser21:49.5 PR   OH Anna   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
78.11Holly Kamper21:50.7   OH Graham Local   Sep 1  Buccaneer FOE 3998 Invitational
79.10Megan Fox21:50.8 PR   OH Taylor   Sep 20  25th Annual Great Pumpkin Invitational
80.9Maggie Schoney21:51.2 PR   OH Indian Hill   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
9Amber Peaslee21:51.2 PR   OH Chaminade Julienne   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
82.12Brooke Caplinger21:52.8 PR   OH Eaton   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
83.9Lauren Taylor21:55.3 PR   OH Brookville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
84.10Lauren Menke21:55.5 PR   OH Versailles   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
85.11Emilie Penick21:56.2   OH Brookville   Sep 29  Blazer Invitational
11Elizabeth Philip21:56.2 PR   OH Archbishop Alter   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
87.11Emma Peters21:57.7   OH Versailles   Sep 8  Tiffin Cross Country Carnival
88.10Carolyn Marshall21:58.0   OH Chaminade Julienne   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
89.9Madison Lyday21:59.2 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
90.9Maggie Schoen22:00.4 PR   OH Archbishop Alter   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
91.10Morgan Cravens22:02.8   OH Batavia   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
92.12Madilyn Flandermey22:05.5 PR   OH Batavia   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
93.9Delaney Barga22:05.9 PR   OH Versailles   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
94.11Louisa Klaserner22:07.6   OH Indian Hill   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
95.12Ryan Scarborough22:07.8 PR   OH Mariemont   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
96.12Olivia Gundler22:08.0   OH Blanchester   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester
97.11Morgan Smith22:08.5   OH Brookville   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
98.9Mia Larned22:11.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
9Kayli Brewer22:11.4 PR   OH Anna   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
100.10Molly Glover22:11.5 PR   OH Wyoming   Oct 20  OHSAA D2 Southwest District - West Chester