Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Zachary Kinne15:24.0 PR   PA North Allegheny   Sep 29  Paul Short Invitational
2.12Nate Price15:35.1 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
3.11Patrick Anderson15:38.6 PR    Pittsburgh PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
4.11Daniel McGoey15:41.8   PA North Allegheny   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
5.12Josh Lewis15:43.9 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
6.12Jack Miller15:45.0 PR   PA Jenkintown   Sep 29  Paul Short Invitational
7.11Mike Donnelly15:45.6 PR   PA Haverford Twp.   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
8.10Brayden Harris15:46.6 PR    Mcclure PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
9.11Christian McComb15:48.0 PR   PA Boyertown Area   Sep 29  Paul Short Invitational
10.11Christian Fitch15:51.4   PA Fox Chapel   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
11.12Tyler Wirth15:53.0   PA Wallenpaupack Area   Sep 29  Paul Short Invitational
12.10Colton Sands15:54.0 PR   PA Penns Valley   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
11Andrew Healey15:54.0   PA Holy Cross   Sep 29  Paul Short Invitational
12Jack Wisner15:54.0 PR   PA Carlisle   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
15.11Patrick Theveny15:56.0 PR   PA Penncrest   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
16.11Joey Litvin15:56.8 PR   PA Lower Merion   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
17.12Payton Sewall15:58.0   PA Downingtown West   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
18.12Luke Klingenberg15:59.0 PR   PA Cumberland Valley   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Connor Shields15:59.0 PR   PA Warwick   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
20.11Cole Walker16:02.3 PR   PA Unionville   Sep 14  White Clay Creek Classic
21.12Charlie Hermann16:02.9 PR   PA Lower Merion   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
22.12Evan Peetros16:06.0 PR   PA Haverford Twp.   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
23.10Robert Didonato16:07.0 PR   PA Germantown Academy   Sep 29  Paul Short Invitational
24.12Ethan Knoebel16:07.2   PA Southern Columbia Area   Sep 1  Bear Mountain River Run
12Evan Dorenkamp16:07.2 PR   PA Manheim Township   Oct 6  William Tennent Invitational
26.12Evan Kreider16:09.0   PA Cocalico   Sep 29  Paul Short Invitational
27.11Noah Demis16:10.0 PR   PA North Penn (Lansdale)   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
28.12Joseph Ozgar16:10.9   PA Easton Area   Sep 1  Northampton Invitational
29.12Andrew Foster16:12.0   PA Ephrata   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
30.12Ian Miller16:12.2 PR   PA Manheim Township   Oct 6  William Tennent Invitational
31.12Kevin Heeman16:12.8 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 1  Bear Mountain River Run
32.11Vincent Twomey16:13.6   PA Lasalle College   Oct 25  PIAA District 12 XC Championships
33.10Dylan Throop16:13.8 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
34.10Brendan Colwell16:14.0 PR   PA Penns Valley   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
11Garrett Baublitz16:14.0   PA Juniata   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
36.12Dylan Servis16:14.2   PA Twin Valley   Oct 6  William Tennent Invitational
37.12Sam Owori16:14.8   PA Seneca Valley   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
12Alexander Ermold16:14.8   PA Governor Mifflin   Sep 8  PTXC-10
39.12Nathan Grucelski16:15.2 PR   PA Conestoga Valley   Oct 16  Lancaster-Lebanon League Championship
40.12David Endres16:16.7   PA Central Bucks East   Sep 1  Northampton Invitational
41.11Zachary Leachman16:17.2   PA Mars Area   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
42.12Mark Brown16:17.6 PR   PA Greensburg Salem   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
43.11Ethan Maher16:18.0   PA Lasalle College   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Cosmo Cardone16:18.0   PA Easton Area   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
45.12Logan Horst16:19.0   PA Lancaster Mennonite   Sep 15  Bill Bloser Bulldog Invite at Big Spring
46.12Ryan Starvaggi16:20.0   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
12Nicolas Bower16:20.0 PR   PA Parkland   Sep 29  Paul Short Invitational
12Brandan Knepper16:20.0   PA Mechanicsburg Area   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Jason Cornelison16:20.0   PA Cheltenham   Oct 19  SOL American Conference Championships
50.12Aidan Tomov16:20.7 PR   PA Haverford Twp.   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
51.11Ben Kuhn16:21.0   PA Wyomissing Area   Oct 16  Berks County (BCIAA) Championships
11Jack McManus16:21.0 PR   PA Central Bucks East   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
53.12Riley Williamson16:21.4   PA Parkland   Sep 8  PTXC-10
54.12Jeffrey Love16:21.5   PA George School   Oct 16  Friends School League Championship
55.12Mitchell Rome16:22.3   PA Dallas   Sep 8  PTXC-10
56.10Jakolby Fackler16:23.0 PR   PA Palmyra   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
57.12Erik Andrzejewski16:23.4   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
12Cameron Binda16:23.4 PR   PA Greensburg Salem   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
11Nick Fetzer16:23.4 PR   PA Westmont Hilltop   Oct 17  LHAC Championships
60.11Jack Aulbach16:23.6 PR   PA Blackhawk   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
61.12Nick Rhodes16:23.7 PR   PA Lower Merion   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
62.11Carter Kauffmann16:24.0 PR   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
11Tyler Clifford16:24.0 PR   PA Perkiomen Valley   Sep 29  Paul Short Invitational
11Matt Varghese16:24.0   PA Methacton   Sep 29  Paul Short Invitational
11Joshua Lewin16:24.0   PA West Chester East   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Andrew Gillespie16:24.0 PR   PA Central Bucks West   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
12Collin Ochs16:24.0 PR   PA Council Rock South   Oct 19  SOL National Conference Championships
68.12Jonah Powell16:24.1   PA Grove City Senior   Sep 15  Boardman Spartan Invitational
69.12Zack Kohler16:25.0 PR   PA Tyrone Area Senior   Sep 29  Paul Short Invitational
11Kevin Haas16:25.0 PR   PA Blue Mountain   Oct 17  Schuylkill League Championships
12Kyle Kutney16:25.0   PA Council Rock South   Oct 19  SOL National Conference Championships
9Jacob Hess16:25.0 PR   PA Lewisburg Area   Oct 25  PIAA District 4 XC Championships
11Alejandro Quintana16:25.0 PR   PA Loyalsock Township   Oct 25  PIAA District 4 XC Championships
74.12Chayce Macknair16:26.0   PA Mifflin County   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Linus Blatz16:26.0   PA Owen J Roberts   Oct 18  Pioneer Athletic Conference Championships
11Brendan Duff16:26.0 PR   PA Plymouth-Whitemarsh   Oct 19  SOL American Conference Championships
77.12Connor Volk-klos16:26.2   PA Seneca Valley   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
78.11Ethan Saville16:26.4 PR   PA Pennridge   Oct 6  William Tennent Invitational
79.12Logan Strouse16:27.0 PR   PA Shikellamy   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
80.9Alex Kane16:27.2 PR   PA Southern Lehigh   Sep 1  Northampton Invitational
81.12Seth Ketler16:27.8   PA Seneca Valley   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
82.12Peter Cosentino16:28.0   PA Mt Lebanon   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
10Carter Geer16:28.0 PR   PA Jenkintown   Sep 29  Paul Short Invitational
11Christopher Sears16:28.0 PR   PA Council Rock South   Oct 19  SOL National Conference Championships
85.10Benjamin Klinger16:28.1 PR   PA Penncrest   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
86.11Bradden Koors16:28.3   PA Lasalle College   Oct 25  PIAA District 12 XC Championships
87.12Brendan Campbell16:28.5 PR   PA Haverford Twp.   Oct 10  HAV vs MN vs LM vs PENN
88.12Matt Zilligen16:28.9 PR   PA Lasalle College   Oct 25  PIAA District 12 XC Championships
89.12Trentin Overcash16:29.0   PA Chambersburg Area   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Shu-Yu Chen16:29.0 PR   PA Stroudsburg   Sep 29  Paul Short Invitational
91.11Zane Courtwright16:29.3 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
92.10Bennett Norton16:30.0 PR   PA State College Area   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
12Isaac Valderrabano16:30.0   PA Downingtown West   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
94.12Zachary Landvik-Lar...16:30.4   PA Stroudsburg   Sep 1  Northampton Invitational
12Darlyn Fermin16:30.4   PA Liberty (Bethlehem)   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
96.11Patrick Stevens16:30.6 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
97.11Alex Patton16:30.7 PR   PA Wyalusing Valley Senior   Sep 1  Bear Mountain River Run
11Scott Routledge16:30.7 PR   PA Winchester Thurston   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
99.10Justin Carlson16:31.2 PR   PA Greater Latrobe   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
100.12Jack Seiberlich16:31.4   PA Lasalle College   Oct 25  PIAA District 12 XC Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Marlee Starliper17:17.5 PR    Wellsville PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
2.12Isabel Sagar17:31.2 PR   PA Loyalsock Township   Sep 1  Bear Mountain River Run
3.9Kyleigh Kelley17:39.2 PR   PA Uniontown Area   Oct 18  TSTCA Championship
4.10Cori McCormick17:55.0 PR   PA North Schuylkill   Oct 17  Schuylkill League Championships
5.12Hanna Schupansky17:56.4 PR   PA Oakland Catholic   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
6.11Taryn Parks17:59.0 PR   PA Greencastle Antrim   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
7.9Jenna Mulhern18:00.0 PR   PA West Chester Henderson   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
8.10Lauren Trapani18:00.4   PA Warrior Run Area   Sep 1  Bear Mountain River Run
9.9Olivia Haas18:11.0 PR   PA Blue Mountain   Oct 17  Schuylkill League Championships
10.11Allyson Clarke18:13.0 PR   PA West Chester East   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
11.10Gianna Labbiento18:20.9 PR   PA Sharon   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
12.12Grace Forbes18:28.0 PR   PA Strath Haven   Sep 29  Paul Short Invitational
13.10Emma Zwall18:28.5   PA William Penn Charter   Oct 6  William Tennent Invitational
14.11Rebecca Wusinich18:32.6 PR   PA Friends' Central   Oct 16  Friends School League Championship
15.10Gwyneth Young18:33.0 PR   PA Cedar Crest   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
16.11Emily Schuler18:39.7   PA Dallastown Area   Oct 16  YAIAA League Championships
17.11Katie Locker18:41.6   PA Elizabethtown Area   Oct 16  Lancaster-Lebanon League Championship
18.12Makenna Krebs18:48.0   PA Central Dauphin East   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
19.11Kierston Lloyd18:49.1 PR   PA Red Lion Area   Oct 16  YAIAA League Championships
20.9Micah Trusty18:49.5 PR   PA Friends' Central   Oct 16  Friends School League Championship
21.10Julia Flood18:53.0   PA Central Bucks West   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
22.12Kileigh Kane18:55.0   PA State College Area   Nov 3  PIAA State XC Championships
23.12Cat Shontz18:57.5 PR   PA Elizabethtown Area   Oct 16  Lancaster-Lebanon League Championship
24.11Isabelle Goldstein18:57.8 PR   PA Germantown Academy   Sep 15  George School Invitational
25.9Mia Cochran18:58.6 PR   PA Moon Area   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
26.12Christina DiFalco18:59.0   PA Pine Grove Area   Sep 29  Paul Short Invitational
10Aliza Thir18:59.0 PR   PA Downingtown West   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
28.12Sarena Seeger18:59.3   PA Fox Chapel   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
12Andrea Miller18:59.3   PA Governor Mifflin   Sep 8  PTXC-10
30.11Kaylee McCullough19:01.0 PR   PA Neshaminy   Oct 19  SOL National Conference Championships
31.11Lydia Russell19:01.4 PR   PA Friends' Central   Sep 15  George School Invitational
32.11Hannah Lindgren19:02.3   PA North Allegheny   Sep 8  Red, White, & Blue Classic
33.12Anna Alberti19:02.7 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
34.10Emily Carter19:03.0 PR   PA Bethel Park Senior   Oct 25  PIAA District 7 WPIAL Championships
35.9Annika Marcelis19:03.5 PR   PA Germantown Friends   Oct 16  Friends School League Championship
36.12Courtney Alexander19:04.0 PR   PA West Chester Henderson   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
37.11Annie Wicker19:05.3 PR    Sewickley PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
38.9Stella Kuntz19:07.0 PR   PA Central Cambria   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
39.11Sophia Toti19:08.0   PA Carlisle   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
40.11Jordan O'Neill19:10.0 PR   PA Neshaminy   Oct 19  SOL National Conference Championships
41.9Bella Treglia19:10.5 PR   PA Northeastern   Oct 16  YAIAA League Championships
42.11Piper Wilson19:10.7   PA Central Bucks West   Oct 6  Souderton Twilight Invitational
43.12Megan Ciasullo19:11.0 PR   PA Mt Saint Joseph Academy   Oct 6  William Tennent Invitational
44.10Maddison Hayes19:11.1   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
45.11Grace Sisson19:11.2 PR    Pittsburgh PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
46.9Marissa Pritchett19:12.9 PR   PA Northeastern   Oct 16  YAIAA League Championships
47.11Janelle Williams19:14.0   PA Cheltenham   Oct 19  SOL American Conference Championships
48.11Reagan Pender19:14.4 PR   PA Northern Lehigh   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
49.11Mary Campbell19:16.0   PA Ephrata   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
11Katie Jones19:16.0 PR   PA Hershey   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
51.11Mckenna Brophy19:19.0   PA Central Bucks East   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
52.9Meghan Vizian19:19.1 PR   PA Easton Area   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
53.10Madeline Quinn19:20.0 PR   PA Elizabethtown Area   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
11Marisa Kilgarriff19:20.0 PR   PA Council Rock South   Oct 19  SOL National Conference Championships
55.10Ciara Conboy19:20.5   PA Stroudsburg   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
56.11Naomi Hahn19:21.0 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
9Ryley Schwalm19:21.0 PR   PA North Schuylkill   Oct 17  Schuylkill League Championships
58.12Amy Conboy19:21.6   PA Stroudsburg   Sep 1  Northampton Invitational
59.10Arielle Breuninger19:22.0 PR   PA J P McCaskey   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
60.12Paige Wess19:22.4   PA Central Cambria   Oct 17  LHAC Championships
61.10Keeley Misutka19:22.6 PR   PA North Allegheny   Nov 24  NXR Northeast & New York Regional Championshi...
62.11Gionna Quarzo19:23.4 PR    Brownsville PA   Nov 24  Foot Locker Northeast Regionals
63.12Maeve Gimbert19:26.0   PA North Penn (Lansdale)   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
64.12Madison Zaun19:26.6   PA Parkland   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
65.12Sera Mazza19:27.0   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
66.10Meaera Shannon19:27.4 PR   PA Conneaut Lake Area   Sep 15  Commodore Perry Invitational
67.12Julia Cusatis19:28.0   PA St Joseph's Catholic Academy   Sep 7  Spiked Shoe Invitational
12Mia Bellucci19:28.0   PA Scranton Preparatory   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
10Sarah Hurst19:28.0   PA Lower Merion   Sep 29  Paul Short Invitational
11Caroline Daggett19:28.0 PR   PA North Allegheny   Oct 25  PIAA District 7 WPIAL Championships
71.12Faith Mark19:28.2   PA Hershey   Sep 8  PTXC-10
72.12Olivia McLain19:29.2 PR   PA Eastern York   Oct 16  YAIAA League Championships
73.10Grace Medei19:29.6 PR   PA Notre Dame Green Pond   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
74.12Sarah Maue19:30.0 PR   PA Tamaqua Area   Oct 17  Schuylkill League Championships
10Elaina O'Toole19:30.0 PR   PA Upper Dublin   Oct 19  SOL American Conference Championships
76.12Kierra Shreffler19:31.0 PR   PA Kiski Area   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
77.9Corinn Brewer19:31.5 PR   PA Greensburg Central Catholic   Oct 11  WCCA Championships
78.10Grace Henderson19:32.0 PR   PA Belle Vernon Area   Aug 31  River Trail Invitational
79.11Allison Myers19:32.7   PA Dallastown Area   Oct 16  YAIAA League Championships
80.10Georgia Wiswesser19:33.0 PR   PA Northampton Area   Sep 29  Paul Short Invitational
10Michaela Schiele19:33.0 PR   PA West Chester East   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
12Cameron Billingsley19:33.0   PA Central Bucks East   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
9Leah Dubin19:33.0 PR   PA Wissahickon   Oct 19  SOL American Conference Championships
84.9Hannah Hogan19:33.3 PR   PA Dover Area   Oct 16  YAIAA League Championships
85.10Grace Mason19:33.6 PR   PA Wilmington Area Senior   Sep 8  Big Red Invitational
86.12Abigail Brown19:34.0 PR   PA Calvary Christian Academy   Sep 29  Paul Short Invitational
11Corinne Firestone19:34.0   PA Cedar Cliff   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
10Naomi Hillen19:34.0   PA Pottsgrove   Oct 18  Pioneer Athletic Conference Championships
89.12Abby Loiselle19:35.0   PA Strath Haven   Sep 29  Paul Short Invitational
10Emmi Simon19:35.0   PA Central Bucks West   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
91.12Courtney Kitchen19:36.0   PA West Chester Henderson   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
10Delany Line19:36.0 PR   PA Central Dauphin East   Sep 29  26th Annual Carlisle Invitational
93.12Michelle Qin19:36.1   PA Harriton   Oct 6  William Tennent Invitational
94.10Lauren Charboneau19:36.3 PR   PA Freedom   Oct 16  Eastern Pennsylvania Conference Championship...
95.12Claudia Eder19:37.0   PA Central Bucks East   Oct 19  SOL Continental Conference Championships
96.9Grace Stegemerten19:38.0 PR   PA Tamaqua Area   Oct 17  Schuylkill League Championships
10Frances Kabana19:38.0 PR   PA Tamaqua Area   Oct 17  Schuylkill League Championships
12Nicole Capparell19:38.0 PR   PA Marian Catholic   Oct 17  Schuylkill League Championships
99.12Amber Kelly19:39.0 PR   PA Stroudsburg   Oct 25  PIAA District 11 XC Championships
100.12Sarah Raubenheimer19:39.3 PR   PA Villa Maria Academy (Girls)   Oct 6  William Tennent Invitational