View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Nate Price15:35.1 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
2.12Josh Lewis15:43.9 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
3.10Dylan Throop16:13.8 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
4.12Ryan Starvaggi16:20.0   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
5.12Erik Andrzejewski16:23.4   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
6.12Jonah Powell16:24.1   PA Grove City Senior   Sep 15  Boardman Spartan Invitational
7.11Zane Courtwright16:29.3 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
8.11Patrick Stevens16:30.6 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
9.10Cole Frazier16:40.3 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
10.12Matt Beveridge16:45.4 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
11.12Aiden Weber16:46.3   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
12.12Tucker Watson16:47.9 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
13.11Toby Jones16:48.0   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
14.12Jacob Eshelman16:53.0 PR   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
15.10Matthew Jordan17:01.3 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
16.10Brock Pennington17:08.0 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
17.11Joseph Somora17:11.0 PR   PA Grove City Senior   Sep 22  PIAA Foundation Invitational
18.12Eadie Nathan17:12.3 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
19.11Tanner Kloss17:15.8 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
20.12Nick Halmi17:19.3 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
21.11Brock Smith17:32.0   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
22.10Gabe Nichols17:36.1 PR   PA Grove City Senior   Sep 1  McDowell Invitational
23.12Nate Eadie17:36.9 PR   PA Warren Area   Sep 1  McDowell Invitational
24.10Zach Buckner17:40.0   PA Fairview   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
25.12Jake Schneider17:43.8   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
11Jason Seevers17:43.8 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
27.11Ethan Weber17:51.2   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
28.12Luke Owrey17:51.3   PA Grove City Senior   Sep 15  Boardman Spartan Invitational
29.11Tim Fair17:51.4 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
30.10Cael McEwen17:56.0 PR   PA Grove City Senior   Sep 22  PIAA Foundation Invitational
31.9Graham Carr17:56.6 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
32.10Chad Helmininack17:58.0   PA Grove City Senior   Sep 22  PIAA Foundation Invitational
33.12Caleb Mandel18:03.8   PA Harbor Creek   Sep 1  McDowell Invitational
34.11Nolan Weber18:06.7   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
35.12Matt Linz18:09.4 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
36.10Ezekiel White18:09.5 PR   PA Titusville   Sep 15  Commodore Perry Invitational
37.10Michael Grecchany18:11.0 PR   PA Fairview   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
38.11Kristian Sosa18:13.9 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
39.9Thomas Hunyadi18:14.8 PR   PA Hickory   Sep 8  Big Red Invitational
40.10Ted Ernst18:14.9 PR   PA Meadville   Sep 1  McDowell Invitational
41.11Mitchell Rathburn18:17.2   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
42.12Beau Paris18:17.6 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
43.10Chris Luebbert18:19.1 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
44.11Aric Burleigh18:21.0   PA Titusville   Oct 20  Region 3 Championships
45.12Dippold Trenten18:22.1 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
46.12Tim Kill18:22.8   PA Fairview   Sep 15  Commodore Perry Invitational
47.10Hayden Fox18:24.4 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
48.12Wes Good18:24.7   PA Fairview   Sep 15  Commodore Perry Invitational
49.11Alex Hopson18:27.8   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
50.11Anthony Haskins18:29.4 PR   PA North East   Sep 8  Big Red Invitational
51.11Matt Zajac18:31.0   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
52.9Garrett Kuhn18:34.5 PR   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
53.11Peter Ryan18:36.3 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
54.12Ramsey Saltrick18:38.6   PA Grove City Senior   Sep 15  Boardman Spartan Invitational
55.11Nolan Reinsel18:41.8 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
56.11Zachary Titus18:43.2   PA Titusville   Sep 15  Commodore Perry Invitational
57.-Jack Pikiewicz18:43.3 PR   PA Seneca   Sep 1  McDowell Invitational
58.9Conner Zimmerman18:47.5 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
59.9Ben Leonard18:49.0 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
60.9Wynn Puller18:49.8 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
61.9Sebastian Raucci18:53.7 PR   PA Harbor Creek   Sep 1  McDowell Invitational
62.12Abe Kozloff18:56.4 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
63.11Camden Frazier18:57.8 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
64.11Spencer Mcfall19:00.4   PA Oil City   Sep 8  Big Red Invitational
65.-Sean Hanas19:01.4 PR   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
66.10Evan Zehr19:09.7 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
67.9Max Dailey19:10.5 PR   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
68.12Luke Welker19:13.0 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
69.9Cael Ziegler19:15.8 PR   PA Franklin Area   Sep 8  Big Red Invitational
70.10Alex Hemmerlin19:19.0 PR   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
71.10Kenneth Bickel19:19.7   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
72.12Zach Nageotte19:20.6 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
73.10Connor Nighingale19:21.6 PR   PA Franklin Area   Sep 8  Big Red Invitational
74.-Brett Sowa19:22.8 PR   PA Warren Area   Sep 1  McDowell Invitational
75.9Aiden Reinsel19:23.8 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
76.10Ben Nichols19:24.0 PR   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
77.10Gabe Bayle19:24.1 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
78.9Caleb Hawke19:25.8 PR   PA Grove City Senior   Sep 1  McDowell Invitational
79.9Jacob Thompson19:36.2 PR   PA Grove City Senior   Sep 1  McDowell Invitational
80.9Noah Kochler19:37.0 PR   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
81.10Ryan Lewis19:37.7 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
82.11Clark Schwarz19:39.4   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
83.11Cameron Hochschild19:39.6   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
84.12Jacob Rumelfanger19:40.6   PA Hickory   Sep 8  Big Red Invitational
85.9Kirk Brace19:40.7 PR   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
86.12Paul Weber19:44.2 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
87.-Dj Stine19:53.5 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
88.9Will Strassburg19:56.6 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
89.9Cael Turri20:01.7 PR   PA North East   Sep 8  Big Red Invitational
90.11Tim Holtz20:07.4   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
91.12Max Myers20:11.7   PA Fairview   Sep 15  Commodore Perry Invitational
92.11Harold Domville20:13.9 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
93.9Ethan Rodemeyer20:18.6 PR   PA North East   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
94.9Adam Luther20:19.0 PR   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
95.11Alden Carder20:20.0   PA Meadville   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
96.11Shane Stafford20:20.3 PR   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
97.9Luke Stanyard20:24.5 PR   PA Harbor Creek   Sep 1  McDowell Invitational
98.9Chlpka Samuel20:26.7 PR   PA Hickory   Sep 8  Big Red Invitational
99.10Womer William20:34.0 PR   PA Oil City   Oct 20  Region 3 Championships

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Gianna Labbiento18:20.9 PR   PA Sharon   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
2.12Anna Alberti19:02.7 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
3.10Maddison Hayes19:11.1   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
4.11Naomi Hahn19:21.0 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
5.9Madison Hartner20:22.0 PR   PA North East   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
6.11Madeline Curtis20:28.2   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
7.11Brianne Ristau20:30.6 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
8.12Lauryn Oyler20:32.1 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
9.12Kayla Giambrone20:44.9 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
10.10Olivia Mumford20:48.5   PA Oil City   Sep 8  Big Red Invitational
11.10Shealynn Titus20:58.0   PA Titusville   Oct 20  Region 3 Championships
12.-Lexy Hasbrouck20:58.3 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
13.11Devyn Bayle21:01.0   PA General Mclane   Oct 17  Freedom Cross Country Invitational
14.12Rowan Hayes21:02.3 PR   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
15.12Katie Sherwin21:07.8   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
16.11Logan Davis21:10.6 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
17.10Hannah Smrcka21:12.6 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
18.12Emma Stevenson21:18.0   PA Oil City   Oct 20  Region 3 Championships
19.12Lauren Bortzer21:25.0   PA Oil City   Oct 20  Region 3 Championships
20.10Halle Myers21:40.0   PA Fairview   Nov 3  PIAA State XC Championships
21.11Olivia Minner21:43.2   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
22.11Genna Feltmeyer21:44.5   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
23.11Harley Pflugh21:45.5   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
24.12Debbie Fiscus21:50.3   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
25.9Marie Bickel21:51.8 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
26.11Erica Peters21:52.2   PA Meadville   Sep 1  McDowell Invitational
27.12Jordan Klick21:54.9   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
28.10Ellie Conaway22:00.8   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
29.12Abby Biddle22:05.0 PR   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
30.9Riley Fronce22:07.2 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
31.9Avery Phillips22:11.6 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
32.9Julia Johnson22:12.0 PR   PA Titusville   Oct 20  Region 3 Championships
33.10Ivy Laffan22:12.8   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
34.11Katelyn Crum22:18.8   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
35.9Monica Curtis22:19.1 PR   PA Harbor Creek   Sep 1  McDowell Invitational
36.12Mackenzie Brock22:22.6 PR   PA Meadville   Oct 13  Bulldog Stampede Invitational
37.11Brooke Fry22:23.0   PA Titusville   Oct 20  Region 3 Championships
38.-Kalista Linden22:23.9 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
39.10Mallory Jaquith22:24.2   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
40.9Madison Pifer22:26.2 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
41.9Rebecca Krenzer22:29.0 PR   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
42.10Alexis Hawthorne22:30.4 PR   PA Franklin Area   Sep 8  Big Red Invitational
43.12Charlee Caldwell22:33.3 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
44.10Serena Clarke22:33.8 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
45.9Taite Panton22:35.2 PR   PA Fairview   Sep 15  Commodore Perry Invitational
46.12Kalista Hale22:50.0   PA Oil City   Oct 20  Region 3 Championships
47.10Ashley Smith22:53.0 PR   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
48.10Adrianna Evankovich22:54.2   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
49.10Elena Halmi22:57.4   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
50.12Caroline Stevens23:01.8   PA Oil City   Sep 8  Big Red Invitational
51.9Maddie Hammond23:06.4 PR   PA North East   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
52.12Izzy Spires23:07.5   PA Seneca   Sep 1  McDowell Invitational
53.12Nikki Orton23:09.7   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
54.10Danielle Nelson23:10.3 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
55.10Faith Ames23:10.5 PR   PA Oil City   Sep 8  Big Red Invitational
56.12Julianna Robinson23:13.0   PA Fairview   Nov 3  PIAA State XC Championships
57.9Emeline Eshelman23:18.0 PR   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
58.12Sierra Baker23:19.0   PA Titusville   Oct 20  Region 3 Championships
59.11Amelia Marino23:20.7 PR   PA Girard   Sep 8  Big Red Invitational
60.11Eleanor Chuzie23:23.2 PR   PA Grove City Senior   Sep 1  McDowell Invitational
61.9Mackenzie Rummings23:30.2 PR   PA North East   Sep 8  Big Red Invitational
62.9Isabella Bonanti23:37.0 PR   PA Fairview   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
63.11Sophie Durst23:39.2   PA North East   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
64.9Sarah Sweet23:44.7 PR   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
65.10Leshui Chen23:48.9 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
66.11Kailyn Fralick23:52.9 PR   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
67.9Samantha Frazier23:53.9 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
68.11Lauren Merski23:54.6   PA Fairview   Sep 1  McDowell Invitational
10Taylor Klick23:54.6   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
70.11Laurel Hemmerlin23:59.0   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
71.9Rumelfanger Maggie24:05.3 PR   PA Hickory   Sep 8  Big Red Invitational
72.11Rachel Busi24:06.3   PA Hickory   Sep 8  Big Red Invitational
73.11Elaina Wilkinson24:07.6   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
74.12Alexa Wienczkowski24:10.1   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
75.9Zoey Beck24:15.0 PR   PA Grove City Senior   Sep 22  PIAA Foundation Invitational
76.10Mai Findlan24:16.0 PR   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
77.11Katie Johnson24:18.2   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
78.10Tylee Conaway24:22.8 PR   PA Seneca   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational
79.9Maya Adams24:30.2 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
80.9Clara Markham24:30.4 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
81.12Jozlin Ziegler24:34.0   PA Franklin Area   Oct 20  Region 3 Championships
82.11Brianna Yeager24:34.4   PA Hickory   Sep 15  Commodore Perry Invitational
83.-Emma Longtine24:50.1 PR   PA Harbor Creek   Sep 1  McDowell Invitational
84.9Jadyn Phipps25:04.6 PR   PA Franklin Area   Sep 8  Big Red Invitational
85.10Leilani Merkle25:07.7   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
86.12Grace Gawlinski25:08.4 PR   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
87.10Brei Coast25:13.5   PA Franklin Area   Sep 8  Big Red Invitational
88.9Abby Geiger25:16.0 PR   PA Grove City Senior   Sep 15  Boardman Spartan Invitational
9Abigail Steffler25:16.0 PR   PA Grove City Senior   Oct 6  John Sample (Grove City) Invitational
90.12Jacinda Thomas25:19.4   PA Sharon   Sep 8  Big Red Invitational
91.10Danielle Stellmach25:19.8 PR   PA Girard   Sep 8  Big Red Invitational
92.10Faith Breckley25:20.3   PA General Mclane   Sep 1  Bear Mountain River Run
93.12Madelyn Lattyak25:21.0   PA Grove City Senior   Sep 22  PIAA Foundation Invitational
94.9Delgros Adrianna25:21.7 PR   PA Hickory   Sep 1  Hornet Harrier Invitational
95.-Kaitlyn Webb25:22.2 PR   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
96.-Rachel Nutt25:26.1 PR   PA Fort Le Boeuf   Sep 1  McDowell Invitational
97.11Anna Long25:31.0   PA Corry Area   Sep 1  McDowell Invitational
98.9Rachel Ciukaj25:31.9 PR   PA Harbor Creek   Sep 15  Commodore Perry Invitational
99.9Amelia Schwarz25:34.7 PR   PA Slippery Rock Area   Sep 8  Big Red Invitational
100.10Erin Yunik25:34.8 PR   PA Warren Area   Oct 13  Cuba-Rushford Invitational