Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Colin Baker14:53.6 PR   SC Academic Magnet   Oct 6  Great American Cross Country Festival
2.11Coen Roberts15:16.1 PR   SC Greer   Oct 6  Great American Cross Country Festival
3.12Dolan Owens15:36.7 PR   SC James Island   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
4.10Marlon Belden15:48.1 PR   SC Beaufort   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
5.12Sam Gilman15:48.5   SC Hilton Head   Aug 25  Providence Invitational
6.12Jaden Kingsley15:50.5 PR   SC Chapin   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
7.10Noah Ward15:57.5 PR   SC Philip Simmons   Aug 31  Eye Opener
8.12Alan Deogracins16:00.4 PR   SC Blythewood   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
9.12Kade Gosnell16:05.1   SC Boiling Springs   Sep 21  Starlight Reservation Run
10.11Austin Spencer16:06.4   SC TL Hanna   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
11.12Sam Boykin16:07.7   SC Bishop England   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
12.9Zander Jeffcoat16:09.9 PR   SC Lexington   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
13.11Brendan Mctigue16:13.9 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
14.12Alex Zangara16:14.2 PR   SC D W Daniel   Oct 6  Wendy's Invitational
15.11Zane Jackson16:14.6   SC Palmetto Scholars   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
16.11Dawson Wright16:16.0   SC Fort Dorchester   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
17.12Brendan McManamon16:16.3   SC Governors Sch For Science & Math   Sep 25  McBee Meet
18.11Seth Sharpe16:17.0 PR   SC Wren   Oct 2  Emerald Home Meet
19.12Noah White16:17.2   SC Eastside   Sep 21  Starlight Reservation Run
20.12Wyatt Hall16:18.7   SC Fort Dorchester   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
21.10Daniel Munoz16:20.6 PR   SC Wando   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
22.12Paul McCants16:21.0 PR   SC Westwood   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
23.12Jake Crow16:21.8   SC Mauldin   Oct 6  Wendy's Invitational
24.12Austin Lane16:22.5 PR   SC Blue Ridge   Sep 21  Starlight Reservation Run
25.12Andrew B Smith16:24.1 PR   SC Riverside   Sep 21  Starlight Reservation Run
26.11Logan Seifert16:24.3 PR   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
27.11Jonathan Fox16:24.5 PR   SC Eastside   Sep 21  Starlight Reservation Run
28.12Nicolas Danielski16:25.2 PR   SC Ashley Ridge   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
29.10Jacob Mangione16:26.0 PR   SC River Bluff   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
30.12Jonathan Tan16:26.8 PR   SC River Bluff   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
31.10Darren Hinds16:28.2 PR   SC Summerville   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
32.11Hamilton Blair16:29.3 PR   SC Palmetto Christian Academy   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
12Palmer Dayhuff16:29.3 PR   SC Cardinal Newman   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
34.11William Johnson16:30.5   SC Lexington   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
35.12Michael Burgess16:30.8   SC Spartanburg Christian   Sep 21  Starlight Reservation Run
36.12Perrin Jones16:31.3   SC Waccamaw   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
37.12Josh Powers16:32.3 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
38.-EJ Threatt16:33.0 PR   SC Central   Oct 10  North Central Home Meet #2
39.11Ben McElveen16:34.9 PR   SC Porter-Gaud   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
40.11Luc Sanchez16:35.5 PR   SC Eastside   Sep 21  Starlight Reservation Run
9John Bolinger16:35.5 PR   SC Spartanburg   Sep 22  Lakelands Invitational
42.11Colton Thune16:36.0 PR   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
43.9Evan Prince16:36.2 PR   SC Laurens   Sep 22  Lakelands Invitational
44.12Zac Palmer16:36.7   SC St. Joseph's Catholic   Sep 21  Starlight Reservation Run
45.12Noah Brock16:37.9   SC Powdersville   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
46.12Lucas Conti16:38.0   SC Hillcrest   Sep 21  Starlight Reservation Run
47.11Daniel Turnipseed16:38.2 PR   SC Blythewood   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
48.12Barrett Broome16:38.3   SC Blue Ridge   Aug 25  Western NC Cross Country Carnival
49.11Darren Frasier16:39.3   SC James Island   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
50.11Logan Andrews16:39.5   SC Mauldin   Sep 21  Starlight Reservation Run
51.11Micah Gilpratrick16:39.6 PR   SC York   Sep 21  Hare & Hounds Invitational (at McAlpine Park)
52.10Elliot Dotson16:40.7 PR   SC Hillcrest   Sep 21  Starlight Reservation Run
53.11Maximillian Baez16:41.1 PR   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
11Heath McDonald16:41.1   SC Lexington   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
55.11Ian Tuesdale16:41.3 PR   SC JL Mann   Oct 3  Chapin Meet #3
56.11Connor Buckless16:41.9 PR   SC TL Hanna   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
12Chase Poland16:41.9 PR   SC JL Mann   Oct 3  Chapin Meet #3
58.10Dane Dickson16:43.0 PR   SC Pendleton   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
59.12Trey Burns16:43.1 PR   SC Lexington   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
60.10Mason Thomas16:44.0 PR   SC Northwestern   Oct 13  Bob Jenkins York County Championship
61.10E J threatt16:44.6 PR   SC Central   Oct 9  Chesterfield County Championship
12Murray Jones16:44.6 PR   SC Spring Valley   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
63.11Logan Desciak16:44.7 PR   SC Bishop England   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
64.11Nick Fiorillo16:44.9 PR   SC Wando   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
65.11Garrett Spangler16:45.3 PR   SC Dutch Fork   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
66.11Timothy Thigpen16:45.4 PR   SC James Byrnes   Oct 6  Wendy's Invitational
67.11Jasper Reinhardt16:45.7 PR   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
68.11Jack Little16:46.1 PR   SC Mauldin   Sep 21  Starlight Reservation Run
69.12Spenser Schwalm16:46.2   SC Riverside   Aug 31  Eye Opener
70.12Isaiah Barnes16:47.0   SC Rock Hill   Oct 13  Bob Jenkins York County Championship
71.11Eddie Urban16:47.9   SC Dorman   Sep 21  Starlight Reservation Run
72.10Neb Sneath16:48.1 PR   SC Heathwood Hall   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
73.11Garrett Sponenberg16:49.0 PR   SC Greenwood Christian   Oct 2  Emerald Home Meet
74.12Julian McCue16:49.2 PR   SC Hammond   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
75.12Berndt Anderson16:49.6   SC Waccamaw   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
76.10Casey Burr16:50.0 PR   SC Wade Hampton - Greenville   Sep 29  Woodmont Invitational
77.12Huff Campbell16:50.2 PR   SC May River   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
78.11Scott Daughtry16:51.9 PR   SC TL Hanna   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
79.9Jack McGahey16:52.0 PR   SC TL Hanna   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
11Mica Gilpatrick16:52.0 PR   SC York County Homeschool   Oct 13  Bob Jenkins York County Championship
81.9Saxon Brown16:52.5 PR   SC Brashier Middle College Charter   Sep 29  Woodmont Invitational
82.10Tristan Mctigue16:53.2   SC St. Joseph's Catholic   Aug 31  Eye Opener
83.10Chris Conrick16:53.5 PR   SC River Bluff   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
84.11Mismeh Balawi16:54.5   SC D W Daniel   Sep 22  Wingfoot Classic
85.11Jackson Reid16:55.0   SC Dorman   Sep 29  Cavalier Classic
86.12Marvin Brooks16:55.8 PR   SC Spartanburg   Sep 22  Lakelands Invitational
87.12Andrew Smith16:56.5   SC Riverside   Oct 6  Disney XC Classic
88.11Carter Sexton16:58.4 PR   SC Dorman   Sep 21  Starlight Reservation Run
89.10Spain Vaughan16:58.6 PR   SC Eastside   Aug 31  Eye Opener
90.12Jay Roberts16:58.9   SC Greer   Sep 29  Woodmont Invitational
91.10Dylan Mctigue16:59.0   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
92.11Owen Andrews16:59.1 PR   SC May River   Oct 6  Wendy's Invitational
93.12Dane Dobleske16:59.2 PR   SC Fort Mill   Oct 6  Wendy's Invitational
94.12Lucas Wall16:59.4   SC Wade Hampton - Greenville   Sep 29  Woodmont Invitational
95.10Jaxon Beebe16:59.8 PR   SC May River   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
96.12Aiden Richter17:00.1   SC Bishop England   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
97.9Ronan O'Neill17:01.0   SC Pendleton   Oct 2  Emerald Home Meet
98.9Alexander Mincey17:01.5 PR   SC Darlington   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
99.12Joey Stone17:02.4 PR   SC Dreher   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
100.10David Jones17:03.0 PR   SC Dorman   Sep 29  Cavalier Classic

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10KATIE POU18:21.8   SC Nation Ford   Oct 6  Wendy's Invitational
2.11Mari Cagel Lockhart18:25.6   SC D W Daniel   Oct 6  Wendy's Invitational
3.11Ava Dobson18:32.0   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
4.10Ava Grace18:38.3 PR   SC Lexington   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
5.7Jais Ward18:38.4 PR   SC Heathwood Hall   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
6.11Jessie Crowley18:40.4   SC Riverside   Sep 21  Starlight Reservation Run
7.12Morgan Summey18:45.8   SC Greer Middle College Charter   Sep 29  Woodmont Invitational
8.12Isabel Muelhman18:58.8   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
9.8Kennedy Roush19:02.2 PR   SC JL Mann   Oct 3  Chapin Meet #3
10.11Macey Morgan19:13.5   SC Mauldin   Sep 21  Starlight Reservation Run
11.10Molly Suttle19:14.7 PR   SC Spartanburg Christian   Oct 13  Atlanta Classic
12.11Lillian Taylor19:15.0 PR   SC JL Mann   Oct 3  Chapin Meet #3
13.7Abigail White19:15.3 PR   SC Chapin   Oct 3  Chapin Meet #3
14.11Page Dickey19:16.5 PR   SC Dorman   Oct 6  Wendy's Invitational
15.8Emily Michenfelder19:18.1 PR   SC Woodmont   Aug 25  Fight Like Wyatt
16.11Emma Peluso19:18.7 PR   SC May River   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
17.10Sarah Neville19:18.9 PR   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
18.10Carson Towe19:20.0   SC Seneca   Sep 22  Hurricane Invitational
19.9Elizabeth Rogers19:22.6   SC Riverside   Sep 21  Starlight Reservation Run
20.10Maggie Rhodes19:22.7   SC Woodruff   Oct 4  Landrum Grillmaster Invitational
21.12Pippa Richter19:26.3   SC A.C. Flora   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
22.10Camille Egbula19:27.1   SC Hillcrest   Sep 21  Starlight Reservation Run
23.12Kathleen Allden19:27.3   SC Dreher   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
24.8Caroline Linen19:28.2   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
25.9Vic Colon Laborde19:31.2 PR   SC Aiken   Sep 22  Lakelands Invitational
26.11Alexus Atkins19:34.9   SC Landrum   Sep 21  Starlight Reservation Run
27.7Hannah Vroon19:35.8 PR   SC James Island   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
28.10Amelia Carson19:36.3 PR   SC James Island   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
29.8Anna margaret Loftu...19:38.2 PR   SC Waccamaw   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
12Lilian Jaraczewski19:38.2 PR   SC St. Joseph's Catholic   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
31.7Madelyn Gomez19:38.6 PR   SC River Bluff   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
32.12Bella Crowe19:39.9 PR   SC Thomas Sumter Academy   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
33.11Elise Matthews19:41.0   SC Wren   Sep 22  Hurricane Invitational
34.-Victoria Colon-labo...19:41.1 PR   SC Aiken   Aug 25  Skyhawk Invitational
11Katerina Hendrix19:41.1   SC Dorman   Aug 25  Western NC Cross Country Carnival
10Emily Arenas19:41.1   SC Walhalla   Sep 21  Starlight Reservation Run
37.10Ava Fowler19:41.5   SC Lexington   Aug 29  Lexington County Championships
38.9Lauren Devaney19:42.0   SC Dutch Fork   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
39.11Olivia Henn19:42.9   SC Eastside   Aug 31  Eye Opener
40.10Liana Giannopoulos19:44.0 PR   SC Southside Christian   Sep 29  Woodmont Invitational
41.11Maren Sorber19:44.5   SC D W Daniel   Oct 6  Wendy's Invitational
42.10Sarah Cooke19:45.6   SC Hilton Head   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
43.11Shannon Smith19:45.8 PR   SC Beaufort   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
44.10Kayla Harris19:46.0   SC Riverside   Sep 21  Starlight Reservation Run
45.9Taylor Houston19:46.3   SC Greer   Aug 25  Western NC Cross Country Carnival
46.12Chloe Elebash19:46.4   SC Porter-Gaud   Aug 25  Skyhawk Invitational
47.11Katy Hall19:47.3 PR   SC Irmo   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
48.9Kathryn Rogers19:48.3   SC Riverside   Aug 25  Fight Like Wyatt
49.11Haley Morgan19:48.7   SC Mauldin   Sep 21  Starlight Reservation Run
50.9Anna Claire Patters...19:50.7 PR   SC Hampton Park Christian   Oct 13  Walnut Grove Championship
51.12Sidney Jenkins19:51.7 PR   SC Dreher   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
52.12Brianna Hartley19:52.4   SC Dutch Fork   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
53.11Morgan Werner19:52.6 PR   SC Nation Ford   Oct 6  Wendy's Invitational
54.7Caroline Timmons19:52.7 PR   SC Cardinal Newman   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
55.10Marah Larkin19:53.1 PR   SC Greenville   Aug 31  Eye Opener
9Alice Francke19:53.1 PR   SC Waccamaw   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
57.12Riley Edwards19:55.5 PR   SC Pelion   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
58.12Lily Heinold19:57.0   SC Wando   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
59.8Ellie Hall19:57.8 PR   SC Irmo   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
60.12Baylie Sisk19:58.3   SC Dorman   Sep 21  Starlight Reservation Run
61.9Madison Roush19:58.4 PR   SC JL Mann   Sep 29  Woodmont Invitational
7Kaiti Nutt19:58.4 PR   SC Hartsville   Oct 6  Darlington XC Carnival
63.7Laela Caplinger19:59.8 PR   SC Heathwood Hall   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
64.12Savannah Campbell20:00.5 PR   GA Augusta Christian   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
65.11Anna Yang20:02.1   SC Riverside   Sep 21  Starlight Reservation Run
66.11Laura MacGregor20:04.6   SC Riverside   Aug 25  Fight Like Wyatt
67.10Ellie Wood20:05.8   SC Mauldin   Sep 21  Starlight Reservation Run
68.7Hailey Meyers20:07.3 PR   SC Philip Simmons   Sep 29  Low Country Invitational
69.12Adelaide Vergnolle20:08.1   SC Christ Church Episcopal   Aug 31  Eye Opener
70.10Brigid Alvis20:09.3 PR   SC St. Joseph's Catholic   Sep 21  Starlight Reservation Run
71.11Savannah Rex20:10.2   SC Walhalla   Sep 21  Starlight Reservation Run
72.7Lexie Ransom20:11.3 PR   SC Walhalla   Sep 21  Starlight Reservation Run
73.12Aubrey Stoddard20:12.5   SC Thomas Sumter Academy   Sep 26  Wilson Hall / Thomas Sumter Invitational
74.11Faith Nelson20:14.0   SC Dorman   Sep 29  Cavalier Classic
75.10Elise Hill20:15.8   SC Dutch Fork   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
76.10Alexis Vandervelde20:16.7 PR   SC Dutch Fork   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
77.-Evelyne Blough20:16.8 PR   SC Bob Jones Academy   Oct 13  Walnut Grove Championship
78.8Rachael Branch20:18.8 PR   SC Wando   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
79.11Erickson Betsy20:19.4 PR   SC Ashley Ridge   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
80.12Taylor Reynolds20:20.0   SC Travelers Rest   Oct 13  SCHSL Region 2-4A
81.11Hagan Wilson20:20.2   SC Wren   Oct 2  Emerald Home Meet
82.9Kaitlyn McDonagh20:20.6 PR   SC Bluffton   Oct 13  CiCi's Sandhills Invitational
83.9Victoria Sosa20:20.8   SC May River   Oct 6  Wendy's Invitational
84.11Sariah Stewart20:21.0   SC Seneca   Sep 22  Hurricane Invitational
85.10Abigale Barrett20:21.4 PR   SC JL Mann   Oct 3  Chapin Meet #3
86.10Ally Wilson20:24.8   SC D W Daniel   Oct 6  Wendy's Invitational
87.12Ashley Blanton20:26.2   SC Landrum   Sep 21  Starlight Reservation Run
88.10Elise Barradale20:26.3 PR   SC Fort Mill   Oct 6  Wendy's Invitational
89.9Sydney Greer20:28.1 PR   SC Summerville   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
90.8Anna Margaret20:28.8 PR   SC Waccamaw   Sep 8  Cross Country Festival
91.9Genesis Simpson20:29.0   SC Fort Mill   Oct 13  Bob Jenkins York County Championship
92.12Shelby Seymour20:29.5   SC Greenwood   Sep 22  Lakelands Invitational
93.-Hallely Ashley20:29.8 PR   SC Landrum   Aug 25  Skyhawk Invitational
9Charity Davies20:29.8 PR   SC Dorman   Sep 21  Starlight Reservation Run
95.11Abby Dawson20:31.0   SC Fort Mill   Oct 13  Bob Jenkins York County Championship
96.10Catherine Barron20:31.4 PR   SC Heathwood Hall   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
97.8Lily Jenkins20:31.6 PR   SC Irmo   Sep 22  Mike Moore Lake Murray Invitational
98.8Bryce Marion20:32.6   SC Porter-Gaud   Oct 3  Heathwood Hall Highlander Invitational
99.12Allie Griffith20:33.0   SC Wren   Oct 2  Emerald Home Meet
100.10Molly Suttle20:34.2 PR   SC Spartanburg Day   Sep 18  SCA Invitational