AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Luke Houser14:57.2PR   WA Woodinville   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
2.12Austen Apperson15:05.1PR   WA Adna   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
3.11Jonas Price15:05.9   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
4.12Bradley Peloquin15:06.5PR   WA Gig Harbor   Sep 29  Nike Portland XC
5.12Kyle Radosevich15:09.2PR   WA Ridgefield   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
6.12Deyago Peraza15:14.2PR   WA Edmonds-Woodway   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
7.12Joe Waskom15:16.2   WA Mt Si   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
8.11Wil Smith15:18.3   WA Lewis and Clark   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
9.10Dereje Himbago15:18.7PR   WA Redmond   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
10.12Joseph Skoog15:21.5PR   WA Henry Jackson   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
11.12Jackson Lyne15:22.1PR   WA Camas   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
12.12Justin Roosma15:22.4PR   WA Walla Walla Valley   Sep 21  Footrace to Valhalla
13.11Cooper Arons15:23.6PR   WA Redmond   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
14.12Gabriel Dinnel15:24.6PR   WA Washougal   Oct 12  Champoeg Invitational
15.12Sanjay Raman15:25.0PR   WA Lakeside (Seattle)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
16.12Ryan Child15:26.3PR   WA Kamiakin   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
17.12Johan Correa15:26.4PR   WA Kennewick   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
18.11Connor Griffith15:29.2   WA Olympia   Sep 29  45th Stanford Cross Country Invitational (Hig...
10Brayden Packard15:29.2   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
12Sebastian Belkin15:29.2   WA Bainbridge   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
21.12Erik Luu15:29.4PR   WA Shorecrest   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
22.12Ryan Kline15:29.5   WA Central Valley   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
23.12Riley McDowell15:30.0   WA Glacier Peak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
24.11Brian Martinez15:30.7PR   WA Tahoma   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
25.11Stanford Smith15:31.1   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
26.10Quincy Fankhauser15:31.2PR   WA Arlington   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
27.12Lucas Lacambra15:31.3PR   WA Edmonds-Woodway   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
28.12Dylan Hartono15:32.1PR   WA Edmonds-Woodway   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
29.12Riley Moore15:32.4   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
30.11Jacob Easton15:34.0   WA University   Oct 6  Inland Empire Challenge
31.12Caleb Olson15:34.1   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
32.12Sam Griffith15:35.4PR   WA Issaquah   Oct 18  4A/3A/2A Kingco Conference Championship
33.12Marcus Sutrick15:36.3PR   WA Auburn Riverside   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
34.10Paul Talens15:36.9   WA Mt Si   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
35.12Nick McIver15:37.5PR   WA Snohomish   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
36.12Noah Loftis15:38.2PR   WA Arlington   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
37.12Luke Knoblich15:38.6PR   WA Liberty (Issaquah)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
38.11Ethan Martin15:39.4   WA Tahoma   Sep 29  Nike Portland XC
39.12Ben Sherman15:39.6PR   WA Bellarmine Prep   Oct 18  SPSL 4A Sub-District Championships
40.12George Cretu15:39.7PR   WA Redmond   Oct 18  4A/3A/2A Kingco Conference Championship
41.12Daniel Maton15:40.0   WA Camas   Sep 18  Prairie, Camas, Evergreen @ Heritage
42.11Noah Phillips15:40.5PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
43.11Cooper Laird15:41.0   WA Inglemoor   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
44.12Amrit Banga15:41.3PR   WA Bothell   Oct 18  4A/3A/2A Kingco Conference Championship
45.12Spencer Thurman15:41.6PR   WA Shorecrest   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
46.11Luc Utheza15:41.8   WA Camas   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
11Cannon Angotti15:41.8PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
48.11Eliason Kabasenche15:42.0   WA Pullman   Sep 22  Nike-Battle for the 509
49.10Brenden Charbeneau15:42.2   WA Henry Jackson   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
50.10Samuel Geiger15:42.9   WA Camas   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
51.11Cooper Cortinas15:45.1PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
52.12Zach Grams15:45.4PR   WA South Kitsap   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
53.12Adam Sjolund15:45.7PR   WA Sumner   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
54.12Alfonso Cuevas15:46.0   WA Eisenhower   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
55.10Bryce Cerkowniak15:46.5   WA Yelm   Sep 25  North Thurston Ramrock 5K
56.11Nathan Carter15:46.6   WA North Central   Sep 22  Bob Firman Invitational XC
57.12Nicholas Sarysz15:46.9PR   WA R A Long   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
58.12Evan Peters15:48.0   WA Central Valley   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
59.12Porter Grigg15:49.7   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
60.11Alex Williams15:50.7   WA Mountlake Terrace   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
61.12Max Hanley15:51.0PR   WA Newport (Bellevue)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
62.12Alec Block15:51.3PR   WA Franklin (WA)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
63.11Patrick North15:51.8   WA Lewis and Clark   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
64.12Tyler Tanta15:52.0PR   WA Glacier Peak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
65.10Vincent Loftis15:52.5   WA Arlington   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
66.11Jacob Alexander15:53.2PR   WA Sehome   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
67.10Leif Swanson15:53.8   WA North Central   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
68.12Gavin Merritt15:54.0PR   WA Tekoa-Rosalia   Oct 20  NE 1B/2B District 7 Championships (HS & MS)
69.12Ryan Cibart15:54.1PR   WA Heritage   Sep 21  Meriwether National Cross Country Classic
10Carp Mukai15:54.1   WA Kamiak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
71.12Declan O'Neill15:54.6PR   WA Lakeside (Seattle)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
72.10Samir Amin15:54.7   WA North Thurston   Sep 25  North Thurston Ramrock 5K
73.11Caleb Lloyd15:55.2   WA Mead   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
74.12Chandler Nill15:55.4PR   WA Tahoma   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
75.11Rio Vitale15:56.1PR   WA Lake Stevens   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
76.12Thomas Sigall15:57.1PR   WA Redmond   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
12Lucas Kleyn15:57.1PR   WA Shorewood   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
78.12Favian Villanueva15:57.6PR   WA Arlington   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
79.11Jonas Bears15:57.7   WA Gonzaga Prep   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
80.11Jacob Laws15:57.9PR   WA South Kitsap   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
81.12Brett Bergler15:58.0PR   WA Lewis and Clark   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
82.11Jessie Foster15:58.4PR   WA Emerald Ridge   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
12August Albers15:58.4PR   WA Cedar Tree Classical Christian   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
84.11Elijah Lopez15:58.8   WA Glacier Peak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
85.11Spencer Twyman15:58.9   WA Camas   Sep 29  Nike Portland XC
10Jason Blinn15:58.9   WA Kamiak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
87.11Matthew Bruneel15:59.5   WA Tahoma   Sep 29  Nike Portland XC
12Blake Landry15:59.5PR   WA Arlington   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
11Nathan Tastad15:59.5PR   WA Glacier Peak   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
90.9Isaac Teeples16:00.1   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
91.12Kai Vickers16:01.0PR   WA Ballard   Oct 3  Ballard/Hale
92.12Kayto Krueger16:01.4PR   WA Lake Stevens   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
93.11Tyler Hunter16:01.6   WA Central Valley   Nov 3  4A WIAA State XC Meet
94.11Bas Holland16:02.0   WA Cheney   Sep 12  West Valley vs Cheney
12Jaden Lofrese16:02.0PR   WA Mountlake Terrace   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
96.12Josh Oie16:02.7   WA Bellarmine Prep   Oct 18  SPSL 4A Sub-District Championships
10Jordan Hansen16:02.7   WA Henry Jackson   Oct 20  WESCO/North Sound XC Championships
10Addison Smee16:02.7PR   WA Kalama   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
99.12Nathan Schneider16:02.8PR   WA Meridian (WA)   Sep 19  NWC meet @ Lakewood, Meridian, Squalicum, Sed...
100.11Adam Briejer16:02.9   WA Charles Wright Academy   Oct 11  Emerald City League - Nisually Meet #4 - Lake...