Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Noah Phillips15:40.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
2.11Cameron Nielsen16:18.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
3.11Garrett McSheffrey16:31.6   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
4.11Tristan Trudell16:39.8 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
5.12Hamilton Summers16:40.1 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
6.11Daniel Whiting16:48.8 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
7.11Jake Martin16:50.1 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
8.10Steven Baltz16:56.5 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
9.10Jude Phillips17:17.4 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
10.12Carson Buster17:20.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
11.12Vaughn Cook17:24.9 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
12.9Steiner Christensen17:35.2 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
13.12Ghannon Whelden17:59.6 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
14.12Alex Bailey17:59.7   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
15.9Dylan Todd18:02.7 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
16.9Elijah Hippe18:07.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
17.12Daniel Quinby18:11.6 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
18.11David Nessa18:21.6 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
19.9Kyle Hoffert18:22.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Nov 3  1B/2B WIAA State XC Meet
20.10Nathan Ashley18:31.6   WA South Bend   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
21.11Ryan Anderson18:35.1 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
22.10Anson Chase18:37.7 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
23.11Colton McNabb18:37.9 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
24.9Logan Simonson18:42.9 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
25.9Brady Rasmussen18:55.8 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
26.12Danny Lennon19:15.2 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
27.9Matthew Idso19:15.4 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
28.9William Idso19:19.4 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
29.12Anderson Stoddard19:30.0 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
30.12Jeffery Eison19:37.2   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
31.10Davis Yates19:38.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
32.12John Glenn19:45.6   WA Ilwaco   Sep 11  Onalaska League Meet
33.10Nathan Franks19:47.9 PR   WA Willapa Valley   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
34.10Christopher Chrisop...19:50.6 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
35.9Isaac Randall19:55.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
36.9Luis Rehnberg20:20.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
37.9Caden Buster20:21.2 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
38.10Landon Koukal20:29.8   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
39.9Billy Jones20:36.2 PR   WA Ocosta   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
40.10Nate Hopkins20:48.9   WA Ilwaco   Sep 11  Onalaska League Meet
41.10Griffen Cutting20:51.8 PR   WA Ilwaco   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
42.12Audi Phimmasone20:59.0 PR   WA Raymond   Sep 29  Toutle Lake Invitational
43.10Oliver Trudeau21:02.7   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
44.9River Harden21:16.9 PR   WA Willapa Valley   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
45.9Keegan Trudeau21:53.1 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
46.10Adrienn Gomez-Sanch...21:58.0 PR   WA Ilwaco   Sep 29  NIKE -- 12TH ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
47.9Nicholas Harrison22:07.4 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
48.11Matt Wilson22:16.9   WA South Bend   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
49.12Sam Richter22:21.2 PR   WA South Bend   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
50.11Phillip Kronjaeger22:22.5   WA Raymond   Sep 11  Onalaska League Meet
51.12Dillon Woodward22:23.5 PR   WA Chief Leschi   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
52.12Paul Arndt22:25.0   WA Ocosta   Oct 10  2A Evergreen League Meet Aberdeen vs. WF West
53.12Jose Luis Mendez-He...22:30.6 PR   WA Ilwaco   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
54.10Zeke Kelly22:36.0 PR   WA North Beach   Oct 13  Grizzly Alumni Invitational
55.10Gabe Hanson22:49.9 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
56.11Brendan Chabot22:53.8   WA Ilwaco   Sep 11  Onalaska League Meet
57.10Adrian Peters22:56.4 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
58.10Wyatt Rockey22:59.1 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
59.9Ashton Velotta23:10.1 PR   WA Willapa Valley   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
60.9Michael Jensen23:10.2 PR   WA Ilwaco   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
61.9Aidan O'Donnell23:17.3 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
62.10Michael Nordin23:42.1 PR   WA Raymond   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
63.9Braydon Chrisope23:46.0 PR   WA NW Christian (Lacey)   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
64.12Kaden Coty24:14.0   WA Raymond   Sep 18  Fast and Flat
65.10Joey Grane24:18.8   WA Ilwaco   Sep 29  NIKE -- 12TH ANNUAL TWILIGHT XC INVITATIONAL
66.9David Banica24:26.7 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
67.12Kolin Koski24:48.0 PR   WA Raymond   Sep 18  Fast and Flat
68.10Frankie Wang24:48.7 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
69.9Hudson Barnum25:15.0 PR   WA Willapa Valley   Sep 29  Toutle Lake Invitational
70.10Lucas Kim25:35.0 PR   WA Ilwaco   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
71.9Dylan Ing25:36.8 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
72.9Brandon Stafford25:53.8 PR   WA Chief Leschi   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
73.9Bodie Skinner25:58.0 PR   WA North Beach   Sep 18  Fast and Flat
74.12Jimmy McGee25:59.3   WA Life Christian Academy   Sep 29  Nike Portland XC
75.12Harley Biggs26:08.0 PR   WA North Beach   Sep 18  Fast and Flat
76.11Phillip Huang26:33.2 PR   WA Ilwaco   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
77.10Sebastian Franks27:08.4 PR   WA Willapa Valley   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
78.12Isaac Lee28:25.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 13  Grizzly Alumni Invitational
79.10Collin Wood29:22.6 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
80.9Richard Montes42:22.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 2  Nisqually League Meet

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Gabby Martin18:32.8 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
2.9Madison Hull19:36.1 PR   WA Life Christian Academy   Sep 29  Nike Portland XC
3.12Ava Shackell19:52.9   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
4.11Tosin Faleke20:56.2   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
5.10Natalie Cain21:03.8 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
6.9Olivia Roberts21:16.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
7.11Jacalyn Tague21:29.5   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
8.11Alex Carper21:31.9   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
9.11Nina Fraser21:34.4   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
10.10Kjirstin Hopfer21:39.2 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
11.11Estella Sheldon21:41.9   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
12.10Carli Kemmer21:53.4   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
13.9Skyler Langston22:01.2 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
14.10Onajite Ifie22:17.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
15.11Kaytlynn Corey22:31.8 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
16.9Faith Hudson22:40.1 PR   WA Chief Leschi   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
17.12Bella Fang22:42.6 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
18.9Emma Brundage23:21.6 PR   WA Ilwaco   Nov 3  1B/2B WIAA State XC Meet
19.11Nisa Mendoza23:26.2 PR   WA Ilwaco   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
20.9Alexis Hillock23:41.7 PR   WA Raymond   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
21.11Kitty Jiang24:21.2 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
22.11Kaytlenn Whelden24:50.1   WA Ilwaco   Nov 3  1B/2B WIAA State XC Meet
23.10Alyssa Kessler25:26.3 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
24.12Tegan Meador25:41.5 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
25.9Daniela Mendez26:25.2 PR   WA Ilwaco   Nov 3  1B/2B WIAA State XC Meet
26.10Lucy Toney26:53.3 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
27.11Annie Collier27:22.9   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
28.10Alexis Knopp27:40.0 PR   WA Life Christian Academy   Oct 2  Nisqually League Meet
29.9Lindy Hanson28:55.4 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
30.9Josie Shank29:12.0 PR   WA Ocosta   Oct 10  2A Evergreen League Meet Aberdeen vs. WF West
31.9Emily Sullivan29:29.7 PR   WA Life Christian Academy   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
32.11Mary Grace Siy30:32.5 PR   WA North Beach   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
33.9Kylie Mackey31:01.5 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite
34.9Anahi Martinez31:03.5 PR   WA Ocosta   Oct 27  District IV 1B/2B Districts
35.11Berkley Barnum35:10.7   WA Willapa Valley   Oct 2  Central 2B League @Rainier
36.11Avery Harland35:11.1   WA Raymond   Oct 2  Central 2B League @Rainier
37.10Becca Sowers36:33.8 PR   WA NW Christian (Lacey)   Oct 6  Bill Kehoe South Sound Invite