Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Alexander Vance15:51.9 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
2.10Bryan Bloomquist15:58.6 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
3.12Michael Kluz16:15.4 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
4.12Ash Francis16:18.0   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
5.11Chris Wolfe16:46.2 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
6.12Nick Hellrood16:53.2 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
7.12Colin Green16:57.2   WI Madison Country Day   Aug 30  Cam-Rock Invitational
8.10Karl Olson17:04.7 PR   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
9.11Bryce Doyle17:06.3   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
10.12Aaron Leverson17:09.2   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
11.12Adam Tess17:10.6   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
12.10Phillip Houston17:10.9 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
13.12Fabian Cuahutle-Gar...17:13.2 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
14.10Christian Jaeger17:15.4   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
15.11Cody Witthun17:15.5 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
16.12Kamden Midtlien17:18.8   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
17.11Hunter Teniente17:21.4 PR   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
18.11Cade Kenyon17:26.5 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
19.12Juan Jimenez17:28.4   WI Sun Prairie   Sep 1  Verona Invite
20.12Miles Mulder17:28.5   WI Oconomowoc   Sep 1  Rebel Invitational
21.11Devin Woodcock17:30.7   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
22.9Yordanos Zelinski17:30.9 PR   WI Oregon   Sep 15  Smiley Invite
23.12Joseph Barber17:31.4   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
24.12Ethan Thompson17:32.4   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
25.12Parker Flint17:33.7 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
26.12Corbin Kettle17:34.0   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
27.12Charley Roe17:34.9   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
28.12Zander Arena17:41.6   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
29.10Max Knight17:46.4 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
30.11Nick Noffke17:46.7 PR   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
31.10Tyler Stoll17:59.3 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
32.11Marquez Rodriguez18:00.5   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
33.9Colton Hansen18:04.1 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
34.10Christian Smith18:04.3 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
35.11Ben Tuescher18:06.2   WI Elkhorn Area   Aug 23  Palmyra-Eagle Invitational
36.11Denzel Bailey18:08.4   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
37.10Michael Rottier18:10.9 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
38.11Jack Albert18:17.5 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
39.10David Bittner18:18.0 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
40.12Rogelio Barrales18:18.1 PR   WI Beloit Memorial   Aug 23  Badger Cross Country Invite
41.9Nelson Ray18:22.5 PR   WI Elkhorn Area   Aug 23  Palmyra-Eagle Invitational
42.12Peyton Meyer18:23.0   WI Janesville Parker   Sep 8  Madison West Invitational
43.10Connor Carpenter18:25.9 PR   WI Sun Prairie   Sep 1  Verona Invite
44.11Tyler Kalagian18:26.4   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
45.12Brevan West18:31.3 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
46.12Jacob Starr18:31.6   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
47.11Jacob Holmes18:32.4 PR   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
48.11Matt Dillon18:33.6 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
49.12Joseph Gammon18:36.2 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
50.10Cole Riley18:38.1 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
51.12Erik Olson18:38.5   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
52.10Joseph Stoll18:39.4 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
53.10Max Saron18:40.9   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
54.10Aidan Schuh18:41.2 PR   WI Janesville Parker   Sep 8  Madison West Invitational
55.9Donte Buckingham18:42.5 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
56.12Logan Elkin18:43.2 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
57.9Parker Noffke18:44.3 PR   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
58.10Zachary Fredrich18:45.3 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
59.12Carson Ulm18:45.9 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
60.12Daniel Thomsen18:46.6   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
61.11Justin Tischaefer18:48.1 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
62.10Raul Ramos18:48.7 PR   WI Oregon   Sep 11  Badger North-South Challenge
63.10Aiden Schuh18:49.4 PR   WI Janesville Parker   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
64.9Drew Davey18:49.8 PR   WI Elkhorn Area   Sep 1  Rebel Invitational
65.12Davis Turk18:50.8   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
66.12Matthew Messer18:55.5 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
67.12Braeden Calvillo18:55.8   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
68.10Chase Kontranowski18:56.1 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
11Travis Smith18:56.1   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
70.12Cooper Albert18:56.2 PR   WI Kettle Moraine   Sep 15  Angel Invite
71.10Trey Smith18:57.3 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
72.9Deaken Bush19:00.4 PR   WI Oregon   Sep 15  Smiley Invite
73.11Hunter Schlueter19:01.7   WI Kettle Moraine   Sep 15  Angel Invite
74.10Gabe Coleman19:02.4 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
9Eli Miller19:02.4 PR   WI Oconomowoc   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
76.12Spencer Ingersol19:05.7   WI Elkhorn Area   Sep 1  Rebel Invitational
77.10Alexander Wicks19:07.9   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
78.9Turner Sieren19:10.4 PR   WI Oregon   Sep 1  Verona Invite
12Jeremiah Mansavage19:10.4   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
80.10Isaac Budde19:10.5   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
81.9Alex Melgares19:12.6 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
82.11Wynnton Mott19:12.7   WI Madison La Follette   Sep 1  Verona Invite
9Ben Marshall19:12.7 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
84.10Stephen Skalitzky19:14.1   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
85.11Sam Contreras19:16.4   WI Elkhorn Area   Sep 1  Rebel Invitational
86.10Kadin Wojcik19:18.6 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
87.9Joey Showalter19:18.8 PR   WI Elkhorn Area   Sep 1  Rebel Invitational
88.12Eric Brendenmuehl19:19.5 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
9Joseph Freng19:19.5 PR   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
90.11Gavin Model19:20.0   WI Stoughton   Sep 11  Badger North-South Challenge
91.12Forest Morrison19:20.2   WI Beloit Memorial   Aug 23  Badger Cross Country Invite
92.12Andy Svendsen19:21.2   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
93.10Will Schrandt19:22.6 PR   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
94.9Aj Memmel19:25.0 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
95.11Tyler Schuh19:26.2   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
96.12Luke Breyer19:27.0   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
97.12Garrett Herbst19:27.4   WI Stoughton   Sep 1  Verona Invite
98.11Jonas Belus19:29.0 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
99.10Zachary Zenner19:30.0 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
100.11Alex Pember19:30.4 PR   WI Milton   Sep 11  Badger North-South Challenge

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Kate Kopotic19:10.6   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
2.12Maddie Thompson19:20.3   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
3.11Hannah Ray19:35.0   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
4.11Madalyn Arrowood19:51.0 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
5.11Autumn Dushack19:57.0   WI Sun Prairie   Aug 25  Jamie Block Challenge
6.12Margaret Ross20:10.7   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
7.12Lauren Beauchaine20:16.6   WI Oregon   Sep 11  Badger North-South Challenge
8.10Clare Hulick20:17.1   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
9.11Jenna Lovejoy20:27.0   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
10.12Sadie Houston20:28.1   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
11.12Caroline Noskowiak20:28.8   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
12.11Gwen Richardson20:29.1 PR   WI Elkhorn Area   Aug 23  Palmyra-Eagle Invitational
13.12Julia Anderson20:29.3   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
14.10Ava Craven20:30.6   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
15.10Dani Thompson20:31.7   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
16.9Mara Talabac20:33.7 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
17.11Lauren Shanks20:34.1   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
18.10Lauren Haas20:48.8   WI Fort Atkinson   Sep 1  Verona Invite
19.10Gina Owen20:50.3 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
20.11Ellie Lorenz21:02.5   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
21.10Maddie Schneider21:03.9   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
22.11Amber Hodges21:04.0   WI Sun Prairie   Sep 1  Verona Invite
23.11Gabriella Petruzzel...21:06.8   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
24.11Molly Olstad21:18.4   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
25.12Brooke Graesslin21:23.2   WI Janesville Parker   Sep 8  Madison West Invitational
26.10Kylie Finger21:24.4 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
10Bailey Lutes21:24.4   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
28.9Kennedy Schaefer21:26.3 PR   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
29.10Zella Milfred21:27.5   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
30.11Mallory Keefe21:28.4   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
31.10Clara Hughes21:33.3   WI Oregon   Sep 8  Madison West Invitational
32.10Tess Hasselkus21:33.7   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
11Anna Boardman21:33.7   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
34.9Megan Frosch21:34.1 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
35.12Elli Hosokawa21:35.2   WI Madison La Follette   Sep 1  Waukesha South Blackshirt Challenge
36.11Lauren Bilau21:35.6 PR   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
37.11Chloe Pierson21:36.9   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
38.9Alayna Borgwardt21:37.5 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
39.10Brooke Crosby21:38.5 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
40.12Anna Wozniak21:38.9   WI Stoughton   Sep 11  Badger North-South Challenge
41.10Samantha Henry21:40.4 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
42.10Mae Williams21:44.7 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
9Hannah Lawrence21:44.7 PR   WI Stoughton   Sep 11  Badger North-South Challenge
44.9Ema Frick21:46.2 PR   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
45.11Ivy White21:46.7   WI Janesville Craig   Sep 1  Waukesha South Blackshirt Challenge
46.10Ellie Trieloff21:47.2 PR   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
47.9Samantha Benson21:49.2 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
48.9Jada Zorn21:56.5 PR   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
49.9Kat Kessler21:57.7 PR   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
50.11Grace Jenny22:01.1   WI Stoughton   Sep 8  Madison West Invitational
51.12Claire Darmstadter22:03.9   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
52.10Skye Lindsey22:04.8 PR   WI Sun Prairie   Sep 15  Smiley Invite
53.10Emily Tess22:05.0 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
54.12Klaudia Rixman22:07.2   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
55.11Zoe Frank22:07.6   WI Oregon   Sep 8  Madison West Invitational
56.10Sam Henry22:07.8   WI Milton   Sep 1  Lodi Invitational
57.11Danielle Arnott22:07.9   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
58.10Emily Austin22:08.4   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
59.10Cambria Thompson22:11.5   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
60.11Josie Braun22:11.9   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
61.9Grace Riedl22:15.1 PR   WI Oregon   Sep 8  Madison West Invitational
62.10Julia Hutchinson22:15.5   WI Oregon   Sep 1  Verona Invite
63.12Erika Hosokawa22:16.5   WI Madison La Follette   Sep 1  Waukesha South Blackshirt Challenge
64.11Daisy Quinones22:22.5   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
65.9Ellen Darmstadter22:26.2 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
9Lexie Wilberding22:26.2 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
67.11Ali Showalter22:28.4 PR   WI Elkhorn Area   Aug 23  Palmyra-Eagle Invitational
68.11Bryanna Salazar22:28.9   WI Oregon   Sep 11  Badger North-South Challenge
69.12Julie Bull22:29.2   WI Oregon   Sep 11  Badger North-South Challenge
70.10Kayleigh Knauss22:36.5   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
71.10Leah Fagan22:37.0 PR   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
72.11Lexie Schroeder22:40.1   WI Janesville Parker   Sep 8  Madison West Invitational
73.11Maura Wondra22:44.1   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
74.11Alexandra Lato22:45.6 PR   WI Oconomowoc   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
75.10Zoe Williams22:46.5   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
76.11Daisy Prado22:49.0   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
77.11Jocelyn Heckenkamp22:49.4   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
78.12Sydney Evenson22:51.3   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
79.12Emma Obermeier22:53.9   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
80.10Ellie Johnson22:56.4 PR   WI Kettle Moraine   Sep 1  Waukesha South Blackshirt Challenge
81.11Eden Meidl22:58.3   WI Oregon   Sep 8  Madison West Invitational
82.10Nyah Lues23:03.5   WI Madison La Follette   Sep 15  Waukesha South Cross Country Festival
83.12Madisyn Ingalls23:05.0   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
84.12Darby Schabacker23:06.0 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
85.11Cecilia Harold23:06.7   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
86.10Anna Shea23:07.9   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
87.9Allie Spredemann23:09.9 PR   WI Sun Prairie   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
88.12Meghan Hebgen23:14.5   WI Sun Prairie   Sep 1  Verona Invite
89.12Sidney Hebbe23:22.6   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
90.9Laurel Miller23:22.7 PR   WI Fort Atkinson   Sep 11  Badger North-South Challenge
91.11Olivia Violante23:27.1   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
92.10Madeline Reuter23:27.3   WI Janesville Craig   Sep 6  Arrowhead Invitational
93.11Rachel Howell23:29.7   WI Janesville Parker   Sep 1  Lodi Invitational
94.9Bella Murphy23:31.3 PR   WI Oregon   Sep 8  Madison West Invitational
95.11Macy Holzhauer23:31.6 PR   WI Kettle Moraine   Sep 6  Arrowhead Invitational
96.12Claire Young23:32.0   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational
97.12Paulina Baker23:34.9   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
98.12Anneka Dorn23:37.3 PR   WI Milton   Sep 8  River Valley Invitational
99.12Justice Parker23:40.6   WI Madison La Follette   Sep 8  River Valley Invitational
100.10Hannah Johnson23:44.8   WI Oconomowoc   Sep 6  Arrowhead Invitational