Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Drew Bosley14:51.6 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
2.11Ben Schnoor15:50.3   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
3.11Nicholas Holmes15:56.3 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
4.12Eli Dyer16:04.0 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
5.12Henry Wellenstein16:16.5 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
6.12Sean Drinan16:27.9 PR   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
7.12Payton Goudreau16:30.0 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
8.11Jimmy Koel16:33.3   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
9.10Nico Martinez-Ortiz16:45.0 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
10.12Will Friedrich16:45.3 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
11.12Louis Ketchman16:47.5   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
12.10Jacob Anzia16:54.3 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
13.12Noal Basil16:55.7   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
14.11Ellery Pleier16:56.6 PR   WI Milwaukee King   Sep 15  Angel Invite
15.11Jack Ramstack16:57.5 PR   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
16.10Mitch Gobler16:59.8   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
17.11Ryan Pelis17:02.9   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
18.11Ethan Morris17:03.9 PR   WI Whitefish Bay   Sep 6  Arrowhead Invitational
19.12Jonathan Kohr17:07.8 PR   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
20.11Eric Dethloff17:15.5   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
21.12Logan Hipps17:17.1   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
22.11Chris McKenna17:18.8   WI Marquette University   Sep 1  Rebel Invitational
23.10Marcus Knight17:19.1 PR   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
24.11Timmy Brey17:20.7 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
25.12Sam Komisar17:22.7 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
26.12Kai Newman17:23.3   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
27.9Arthur Wellenstein17:26.3 PR   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
28.11Carl Youel17:27.7   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
29.11Thomas Gonzales17:30.9   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
30.12Greg Lyon17:33.4   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
31.12Braden Hervey17:35.8   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
32.12Alec Wahl17:35.9 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
33.12Max Finco17:37.6   WI Wauwatosa East   Sep 15  Marquette Invitational
34.12Nate Blischke17:39.3   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
35.9Christian Kohr17:47.9 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
36.11Spencer Esposito17:49.5   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
37.11Jackson Rusch17:50.4 PR   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
11Ethen Tretheway17:50.4 PR   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
39.11Aidan Bree17:54.7   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
40.12Robert-Claud Diedri...17:56.3 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
41.12Nicholas Weseman17:56.6 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
42.12Zachary Dickman18:02.8   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
43.9Andrew Jamison18:02.9 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
44.10Isaac Fullmer18:04.4 PR   WI Whitefish Bay   Sep 6  Arrowhead Invitational
45.9Cooper Feltz18:04.7 PR   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
46.11Jacob Wiener18:04.8 PR   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
47.12Aidan Grogan18:05.0 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
48.12Marques Washington18:05.3   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
49.10Lukas Ciardo18:06.5   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
50.12Nikhil Bhadkamkar18:07.8 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
51.9Jonathan Lukas18:09.5 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
52.11Matthew Meuler18:10.3   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
53.12Graham Bronson18:10.5   WI Milwaukee King   Sep 15  Angel Invite
54.9Ben Liebl18:13.9 PR   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
55.10Dwight Hosni18:16.3 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
56.12Desharr Saddler18:19.4   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
57.9Jonah Block18:21.1 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
58.11Grant Heus18:21.8 PR   WI Wauwatosa East   Aug 31  West Allis Hale Betz Invite
59.10Jakob Ciardo18:25.9 PR   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
60.11Max Fuehrer18:27.9 PR   WI Homestead   Aug 23  Milwaukee River Invitational
61.11Jackson Rauch18:34.9 PR   WI Homestead   Aug 31  Highlander Invite
62.12Aaron Van Meter18:37.8   WI Wauwatosa East   Aug 31  West Allis Hale Betz Invite
63.11Joseph Krug18:39.0   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
64.10Steven Koss18:39.5 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
65.9Jack Wimmer18:40.2 PR   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
9Braden Reigstad18:40.2 PR   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
67.12Liam Nicol18:42.8   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
68.10Ryan Morita18:47.5 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
69.12Sebastian Sanders18:49.6 PR   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
70.11Leo Pruhs18:50.8 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
71.11Jonathon Stroh18:51.5 PR   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
72.10Nickolas Krueger18:53.2   WI Milwaukee King   Aug 23  Milwaukee River Invitational
11Gustavo Martinez-He...18:53.2 PR   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
74.11Ethan Pogorzelski18:55.9   WI Menomonee Falls   Aug 23  Milwaukee River Invitational
75.9Damar Reed18:56.1 PR   WI Milwaukee King   Sep 15  Angel Invite
76.10Joseph McLaughlin18:58.2   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
9Cullen Boyle18:58.2 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
78.10Henry Hegemann18:58.7 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
79.9Kyle Knutson18:59.8 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
80.9James Weseman19:00.5 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
81.9Ben Deguire19:00.6 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
82.10Liam Martel19:00.8 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
83.11Maxwell Radcliffe19:02.4 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
84.12Jack Brahm19:02.6 PR   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
85.10Liam Sullivan-Kon19:04.6   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
86.10Jacob Sanem19:05.0 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
11Daniel Eash-Scott19:05.0 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
88.11Rupert Croft19:05.3   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
89.12James Gilpatric19:05.5   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
90.9Adam Dolan19:06.9 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
91.9Jack Retzer19:08.3 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
92.9Colby Sehnert19:11.0 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
93.10Miles Burbach19:13.1   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
94.11Juan Sanchez19:15.9 PR   WI Milwaukee King   Aug 23  Milwaukee River Invitational
95.11Terrill Douyette19:16.0   WI Germantown   Sep 22  Mukego Invitational
96.11Alex Nadolski19:17.9   WI Menomonee Falls   Aug 31  Highlander Invite
97.12Jonathan Sargent19:19.5   WI Marquette University   Sep 6  Arrowhead Invitational
98.11Brady Burkle19:21.0   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
99.10William Schwister19:23.7 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational
100.10Patrick Armstrong19:30.6 PR   WI Marquette University   Sep 22  Lourdes Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Leane Willemse18:54.9 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
2.9Caitlyn O'Neil19:09.1 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
3.11Maggie Keiper19:26.8   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
4.12Kylee Wunschel19:38.9   WI Menomonee Falls   Aug 31  Highlander Invite
5.12Elsa Klein19:46.6 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
6.10Abbie Ravanelli19:57.4 PR   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
7.11Lauren Fitzsimmons19:57.6 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
8.12Samantha Stieve20:02.0   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
10Aitza Romero20:02.0   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
10.11Hannah Olenchek20:08.9   WI Milwaukee King   Aug 23  Milwaukee River Invitational
11.10Audrey Grimm20:09.4   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
12.9Sophia King20:11.8 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
13.11Margaret Froh20:22.9   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
14.12Jenna Short20:27.2   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
15.11Olivia Greymont20:27.8 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
16.9Bridget Flannery20:34.3 PR   WI Whitefish Bay   Aug 23  Milwaukee River Invitational
17.11Ava Wojnowski20:35.2   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
18.11Kate Brennan20:41.2   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
19.11Eileen Tocco20:46.0   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
20.10Anna Nguyen20:47.5   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
21.12McKenna Klopfer20:54.5   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
22.9Peyton Weiss20:54.6 PR   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
23.11Nicole Parmenter20:55.4   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
24.11Lauren Young20:56.9   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
25.12Abby Wood20:58.1   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
26.9Caroline Davis21:00.3 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
27.12Natalie Redding21:01.3   WI Milwaukee King   Aug 31  West Allis Hale Betz Invite
28.11Alexa Bartschat21:04.8   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
29.12Kaye Clark21:06.0   WI Milwaukee King   Sep 15  Angel Invite
30.9Findlay Drabant21:07.3 PR   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
31.11Anika Horowitz21:11.3   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
32.9Lauren Jex21:12.8 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
33.11Rianne Dobson21:21.3   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
34.11Annie Gebhardt21:24.0   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
35.10Kealan McNally21:25.9   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
36.10Molly Smith21:27.4 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
37.11Britta Wellenstein21:32.8   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
38.12Thais Marques21:36.0   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
39.10Anna Timme21:37.2 PR   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
40.10Grace Franks21:42.1 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
41.9Anneh Britz21:42.7 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
42.12Olivia Robinson21:44.1   WI Menomonee Falls   Aug 31  Highlander Invite
43.9Kate Graham21:44.9 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
44.11Naomi Gahan21:45.5 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
45.11Miranda Dorsey21:49.5 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
46.12Lindsey Miller21:51.8   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
47.10Chloe Quinn21:54.6   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
48.10Ava McNarney22:04.4 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
49.9Kate Allen22:06.3 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
50.9Alyssa Ferguson22:10.1 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
51.9Khushi Tanna22:11.9 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
52.10Hayley Slaski22:14.4   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
53.10Emme Henley22:18.5   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
54.9Alyssa Fitzsimmons22:24.9 PR   WI Homestead   Sep 6  Arrowhead Invitational
55.10Kristin Hintz22:25.5   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
56.10Miranda Ahrenhoerst...22:26.7 PR   WI Whitefish Bay   Sep 6  Arrowhead Invitational
57.10Caroline Benson22:28.2   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
58.9Elisheva Scheuer22:28.6 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
59.11Leah Gall22:30.1 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
60.11Olivia Bowser22:32.8   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
61.9Emily Grant22:34.2 PR   WI Homestead   Sep 15  Smiley Invite
62.10Stephanie Rathkamp22:37.9 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
63.11Olivia Norquist22:38.0   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
64.12Matilde Cordeiro22:45.1 PR   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
65.11Sasha Roeder22:49.3 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
66.11Molly Milia22:52.2   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
67.11Maggie Grant22:52.8   WI Menomonee Falls   Aug 31  Highlander Invite
68.10Ash Ahrenhoerster22:54.0   WI Whitefish Bay   Sep 1  Columbus Catholic Invitational (Marshfield)
69.9Kendall Coburn22:55.6 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
70.9Emersen McKinney22:57.0 PR   WI Whitefish Bay   Sep 1  Columbus Catholic Invitational (Marshfield)
71.10Alexa Dunlap22:59.5 PR   WI Germantown   Aug 31  West Allis Central Bulldog Invite
72.10Maya Tempel22:59.6 PR   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
73.11Maddie Davis22:59.8 PR   WI Cedarburg   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
74.10Catherine Carroll23:00.0   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
75.9Kaya Haines23:02.3 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
76.12Brynn Wozniak23:02.8   WI Menomonee Falls   Sep 15  Angel Invite
77.11Sophia Anger23:03.0   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
10Maya Groser23:03.0   WI Milwaukee King   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
79.9Cailin Olenchek23:03.1 PR   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
80.9Cheyne McCreight23:04.6 PR   WI Nicolet   Aug 31  West Allis Hale Betz Invite
81.10Campbell Feltz23:07.0   WI Germantown   Sep 6  Arrowhead Invitational
82.11Molly McCaffery23:07.4   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
83.11Jessica Lamers23:11.9 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
84.11Mara Zydek23:12.1   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
85.9India Leinweber23:16.4 PR   WI Whitefish Bay   Sep 22  Lourdes Invitational
86.12Eden Gissibl23:19.3   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
87.10Sadie LaHaie23:21.8 PR   WI Cedarburg   Sep 6  Arrowhead Invitational
88.11Sophia Tautges23:25.7   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
89.11Skye Sell23:28.8   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
90.11Zoe Elko23:40.8   WI Milwaukee King   Aug 23  Milwaukee River Invitational
91.9Joce Katte23:43.8 PR   WI Cedarburg   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
92.9Blair Martin23:45.3 PR   WI Homestead   Sep 22  Midwest Invitational
93.10Sarah Wanta23:45.5   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
94.11Sophie Franzmeier23:48.2   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
95.10Abby Buettner23:49.1   WI Wauwatosa East   Sep 22  Manitowoc "Len Nikolai" Invitational
96.9Anna Arnett23:51.5 PR   WI Cedarburg   Sep 22  Pete Nielsen Laser Relays
97.11Melis Kaplan23:52.7   WI Wauwatosa East   Sep 8  South Milwaukee Rocket Invitational
98.9Gwendolyn McCreigh ...24:00.1 PR   WI Nicolet   Sep 6  Arrowhead Invitational
99.9Melanie Marks24:00.5 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite
100.9Olivia Gscheidmeier24:01.8 PR   WI Germantown   Sep 14  Franklin CC Invite