View Athletic.net Ad Free
AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.8Braydon Honsinger10:13.9PR   MI Freeland   Sep 22  Al Kayner Delta Invitational
2.11Mason Rainford10:25.5PR   TX Lewisville Marcus   Aug 24  Hebron Friday Night Hawk Invite
3.8Hunter Jones10:25.7PR   MI Buckley   Oct 20  Manistee National Invitational
4.12Duncan Brown10:27.2PR   TX Southlake Carroll   Aug 24  Hebron Friday Night Hawk Invite
5.8Zach Weaver10:28.1PR   CA Alta Sierra   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
6.9Chris Herrera10:31.7PR   AR Bryant   Oct 13  Conway Wampus Cat Invitational
7.8Reese Vannerson10:32.0PR   TX St Laurence Catholic   Oct 16  TAPPS 6A District 04 Meet
8William McCoy10:32.0PR   CA Double Peak   Nov 1  North County MS XC Championship
9.8Mark Cortes10:34.5PR   CA Gardner   Nov 8  Diamond Valley Lake Invitational
10.8Rhen Langley10:34.7PR   LA Northwestern   Oct 27  Baton Rouge Metro
11.12Darren Bila10:35.4PR   MI Freeland   Sep 22  Al Kayner Delta Invitational
12.7Jacob Rodriguez10:38.0PR   CA Kastner Intermediate   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
13.8William Archer10:40.6PR   IL St. Benedict Elementary   Sep 29  St. Benedict/OLMCA Harms Woods Middle School ...
14.8Isaac Sellars10:41.0PR   TX Barton   Sep 22  Hays Invitational
15.8Ben Richards10:41.9PR   MI Pathfinder - Pinckney   Sep 12  SEC-MS Jamboree 1
16.12Brett Naughton10:43.0PR   TX Southlake Carroll   Aug 24  Hebron Friday Night Hawk Invite
17.8Agner Morrero10:43.4PR   IL Beardstown   Sep 29  Crimson Invitational
18.8Avery Glasgow10:44.1PR   IL Williamsville   Sep 29  Crimson Invitational
19.8Geovanni Calderon10:44.8PR   TX Mount Pleasant   Sep 8  Tyler Lee Classic
20.8Jason Whitton10:45.1PR   MI Saline   Sep 12  SEC-MS Jamboree 1
21.8Alexander Gardner10:45.3PR   HI Damien Memorial   Oct 5  2018 'Iolani Intermediate Invitational
22.8Noah Ray10:45.5PR   CA Alta Sierra   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
23.8Andrew Jordan10:46.6PR   IL St. Thomas of Villanova   Sep 7  Prairie Stampede 2018
24.9Jonathan Heath10:47.0PR   TX Lewisville Marcus   Aug 24  Hebron Friday Night Hawk Invite
8Tommy Hicks10:47.0PR   MT Sleeping Giant   Sep 20  Butte Invitational
26.8Ben Steadman10:47.5PR   MT Dillon   Sep 20  Butte Invitational
27.8Travis Petton10:48.0PR   CA Olive Pierce   Nov 1  North County MS XC Championship
28.8Antonio Mendoza10:48.6PR   CA Clark   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
29.8William Lockrem10:48.9PR   FL Deland   Nov 7  Volusia County MS West Side Meet #4
30.8Grant Morris10:49.0PR   TX OakRun   Sep 22  Hays Invitational
31.8Alex Rayson10:49.5PR   TX Canyon Ridge   Oct 3  Leander ISD MS District Cross Country Champio...
32.8Colin Wesseldyk10:49.6PR   MI Otsego   Sep 29  Otsego Bulldog Invite
33.8Aiden Smith10:49.8PR   MI Adrian   Sep 12  SEC-MS Jamboree 1
34.8Sam Syryczuk10:50.6   WI Thorp   Sep 27  Athens Invitational
35.8Elijah McBroom10:51.0PR   CA Redlands Christian   Oct 16  Small Schools League Meet #4
36.8Nathan Dahl10:51.1PR   IL Williamsville   Sep 29  Crimson Invitational
8Jacob Chavez10:51.1PR   CA Jehue   Oct 30  Small Schools League Championships
38.8Nicholas Pugliese10:51.3PR   HI Punahou Intermediate   Oct 5  2018 'Iolani Intermediate Invitational
8Logan Pledger10:51.3PR   CA Linfield Christian   Oct 16  Small Schools League Meet #4
40.8Akili Parekh10:52.7PR   IL Latin School of Chicago   Sep 7  Prairie Stampede 2018
41.8Matthew Morrison10:52.8PR   CA Alta Sierra   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
42.8Andrew Presa10:53.0PR   CA San Elijo   Nov 1  North County MS XC Championship
43.7Haven Gronewold10:53.5   IL Petersburg PORTA   Sep 29  Crimson Invitational
44.7Abram Johnston10:53.7PR   LA Episcopal School of Baton Rouge   Oct 27  Baton Rouge Metro
45.6TJ Hansen10:54.2   MI Freeland   Sep 22  Al Kayner Delta Invitational
46.8Alex Loyola10:54.3PR   TX Stephenville   Sep 26  Brewer Middle School 2 Mile Invitational
47.8Hudson Bennett10:54.5PR   TX Burnet   Sep 29  McNeil MS Invitational
48.8Brandon Thompson10:54.7PR   MI Summerfield   Oct 22  Sand Creek Invitational
49.8Hutch Burns10:55.0PR   TX Argyle   Sep 26  Brewer Middle School 2 Mile Invitational
50.8Jack Rhyner10:55.2PR   IL St. Benedict Elementary   Sep 29  St. Benedict/OLMCA Harms Woods Middle School ...
51.-Ryan Prendeville10:55.6PR   TX Ridgeview   Sep 29  McNeil MS Invitational
52.8Quintin Lowe10:55.8PR   IL Rotolo   Sep 11  Jr Royal Cadet
53.8Emilio Nunez10:55.9PR   CA Reef-Sunset   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
54.8Elijah Brown10:56.0PR   TX New Braunfels   Sep 22  Hays Invitational
8Kyle Johnson10:56.0PR   CA Jehue   Oct 30  Small Schools League Championships
56.8Rhett Reif10:56.2PR   MI Quincy   Oct 16  Big 8 Union City Jamboree
57.8Shiyloh Romo-Schmun...10:56.4PR   CA Mesa Grande Academy   Oct 30  Small Schools League Championships
58.8Matthew DeSantis10:56.5PR   IL St. Benedict Elementary   Sep 29  St. Benedict/OLMCA Harms Woods Middle School ...
59.-Adam Belus10:56.6PR   WY Clear Creek   Sep 21  Tongue River IXL Invite
7Simon Murray10:56.6PR   CO Altona   Sep 29  Mead Stampede
8Zander Davidson10:56.6PR   IL Jacksonville   Sep 29  Crimson Invitational
62.7Enoch Shoemaker10:57.0PR   MI Haslett   Oct 15  Junior Greater Lansing Cross Country Champion...
63.8Creed Jordan10:57.2PR   TX Graham   Sep 26  Brewer Middle School 2 Mile Invitational
8Coy Collins10:57.2PR   TX Saltillo   Sep 29  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
65.8Logan Snyder10:57.6PR   MI Alma   Oct 15  Junior Greater Lansing Cross Country Champion...
66.8Ethan Pedersen10:58.0PR   WA Evergreen (Redmond)   Oct 11  EMS, RMS @IMS
8Connor Klein10:58.0PR   CA Olive Pierce   Nov 1  North County MS XC Championship
68.8Jonas Bricker10:58.4PR   TX Four Points   Oct 3  Leander ISD MS District Cross Country Champio...
69.8Rogan Melling10:58.8PR   MI Hanover Horton   Sep 8  East Jackson MS Dome Invite
70.8Andrew Durgan10:59.5PR   MT Sleeping Giant   Sep 20  Butte Invitational
71.7Ayden Jenkins10:59.7   IL Herget   Sep 29  Aurora City Middle School Meet
72.8Joshua Rubio11:00.0PR   TX Doris Miller   Sep 22  Hays Invitational
7Cayden Knodel Maske...11:00.0PR   TX New Braunfels   Sep 22  Hays Invitational
74.8Gunner Tarver11:00.3PR   TX Saltillo   Sep 29  Mt Pleasant Titus County Fair Invitational
7Jack Willenborg11:00.3   IL Pleasant Plains   Sep 29  Crimson Invitational
76.8Alberto Martinez11:00.6PR   CA Jehue   Oct 30  Small Schools League Championships
77.8Javier Kelley-Marti...11:00.8PR   MI Three Rivers   Sep 29  Otsego Bulldog Invite
78.8Isaiah Dietz11:00.9PR   WI Chequamegon   Sep 8  Copper Falls Invitational (Mellen)
8Parker Nold11:00.9PR   IL Bednarcik   Sep 29  Aurora City Middle School Meet
80.8Eduardo Tobon11:01.0PR   WA Chief Joseph   Sep 20  WEEK 2 TCMS XC
7Josh Agostini11:01.0PR   CA Temecula Preparatory   Oct 30  Small Schools League Championships
82.6Dominic Serio11:01.2PR   IL Herget   Sep 29  Aurora City Middle School Meet
83.8Isaac Chavez11:01.3PR   CA Martin Luther King (Madera)   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
84.9Drew MacIntire11:01.5PR   AR Bryant   Oct 13  Conway Wampus Cat Invitational
85.8Tryston Junk11:01.8PR   CA Crossroads Christian (Corona)   Oct 30  Small Schools League Championships
86.8Logan Roka11:02.1PR   MI Corunna   Oct 15  Junior Greater Lansing Cross Country Champion...
87.8Scott Hassett11:02.5PR   MI Derby   Oct 23  COMSAC Championship
88.8Noah Estrada11:02.7PR   CA Santa Rosa Academy   Oct 30  Small Schools League Championships
89.8Jacob Pool11:03.0PR   IL Jacksonville   Sep 29  Crimson Invitational
90.8Trevor VanOrnum11:03.1PR   CA Granite Ridge   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
91.8Griffin Roegge11:03.3PR   IL Jacksonville   Sep 29  Crimson Invitational
92.8Grant Sims11:03.5PR   TX Elysian Fields   Sep 8  Tyler Lee Classic
93.7Kenny Lewis11:03.9   MI White Pine (Saginaw)   Sep 22  Al Kayner Delta Invitational
94.8Carlos Toscano11:04.0PR   TX Lamar Bruni Vergara   Sep 29  St. Augustine Dr. Marissa Keene Invitational
95.8Carter Mendes11:04.1PR   CA Buena Vista Elementary   Oct 19  Clovis North Twilight Invitational
96.8Tanner Norton11:04.8PR   MI Bronson   Oct 16  Big 8 Union City Jamboree
97.8Joe Muha11:05.0PR   MI Traverse City East   Oct 18  2018 TC All City Invite
8Captain Burnett11:05.0PR   CA Roosevelt International (San Diego)   Nov 28  2nd Annual SDUSD MS XC Race
8Max House11:05.0PR   WA Sylvester   Jun 5  International League Cross Country Championsh...
100.8Freddie Ambrose11:05.1PR   CO Westview   Sep 29  Mead Stampede