Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Bryce Conley16:09.3   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
2.11Drew Blazer16:28.6 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
3.10Gavin Patrick16:29.1 PR   OH Greenon   Oct 13  Ohio Heritage Conference
4.12Will Geist16:37.7 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
5.12Garrett Gemmaka16:39.6 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
6.12Keith Kaiser16:42.5   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
7.11Alex Dyar16:42.9   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
8.11Calvin Wise16:46.9 PR   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
9.12Ethan Adams16:49.9 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
10.11Brenan Larned16:52.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
11.11Landen Fraylick16:59.4 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
12.12Ethan Griffith17:01.5 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
13.12Ethan Heitkamp17:04.2 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
14.12Bryson Tipton17:04.4 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
15.11Brady Shilt17:07.3 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
16.10Trenton Brown17:07.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
17.9Allan Murray17:08.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
18.11Nate Murphy17:12.7 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
19.11Austin Rogers17:14.3 PR   OH Tippecanoe   Sep 8  Tiffin Cross Country Carnival
20.9Jordyn Dillavou17:15.3 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
21.11Caden Paavola17:23.2 PR   OH Indian Lake   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
22.10Evan Kauffman17:27.9 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
23.10Brayden Underwood17:28.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
24.11Sean Glaze17:29.9 PR   OH Greenon   Oct 13  Ohio Heritage Conference
25.10Jackson Pettit17:30.0 PR   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
26.12Garrett Gemmaka17:42.2   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
27.11Garrett Jenkins17:46.4 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
28.9Connor Skidmore17:58.2 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
29.12Braydon Kimmel18:01.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
30.12Andrew Doviak18:05.7   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
31.12Noah Ballard18:07.1   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
32.9Jaden Journell18:10.1 PR   OH Greenon   Oct 13  Ohio Heritage Conference
33.11Nathan Harshbarger18:11.1 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
34.10Dominic Root18:13.2 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
35.12Tristan Spencer18:18.2 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
36.9Logan Brown18:18.9 PR   OH Graham Local   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
37.10Patrick McCaffrey18:20.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
38.9Patrick Donnelly18:20.6 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
39.9Ben Prenger18:21.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
40.9Dylan Taylor18:23.2 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
41.9Reid Vance18:24.8 PR   OH Indian Lake   Aug 25  Bob Schul Invitational
42.11Jake Catrone18:27.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
43.10Cameron Earl18:28.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
44.10Tucker Munz18:29.3 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
45.10Noah Schafer18:35.2 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
46.10Christopher Nichols18:36.3 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
47.9Charlie Stueve18:39.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
48.12Landon Wenger18:44.8   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
49.11Luke Anticoli18:49.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
50.11Kaleb Sanford18:53.7 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
51.10Blake Rhoades18:54.6 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
52.-Antonio Vicente18:55.0 PR   OH Stebbins   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
53.9Henry Murray18:58.8 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
54.11Nick Hartman19:01.6 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
55.11Brennan DeRamus19:01.8 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
56.12Andrew Basham19:03.1 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
57.12Preston Connors19:07.2   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
58.11Jaidan Peters19:09.0 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
59.12Elijah Hankins19:10.0 PR   OH Stebbins   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
60.11Andrew Evatt19:10.5 PR   OH Stebbins   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
61.9Addison Huber19:10.8 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
62.12Shane Gray19:14.0 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
63.9Ben Huber19:15.9 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
64.12Stephen White19:17.9 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
65.11Noland King19:19.7 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
66.10Donovan Holbrook19:21.4 PR   OH Graham Local   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
67.12Paul Chambellant19:22.0 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
68.10Justin Carper19:22.2 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
69.12Balin McGhee19:30.0 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
70.11Cason Estes19:31.3 PR   OH Greenon   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
71.12Elijah Freitag19:37.8   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
72.11Daniel Westcott19:41.0   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
73.10Rhys Smith19:41.8   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
74.12Kenny Stahler19:44.3   OH Graham Local   Sep 1  Buccaneer FOE 3998 Invitational
75.11Nick Catrone19:44.7 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
76.11Joey Dietz19:46.0   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
77.10Jake Ludlow19:47.6 PR   OH Graham Local   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
12Jarod Nicol19:49.2 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
79.12Noah Booze19:49.9 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
80.10Phillip Niswonger19:51.7   OH Northwestern   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
81.9Philip Welsheimer19:52.8 PR   OH Greenon   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
82.9Matthew Girardi19:53.6 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
83.9Jacob Adrian19:56.2 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
84.11Ben Slagell20:00.5 PR   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
85.11Montgomery Smith20:04.6 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
86.11Josh Fogt20:07.6   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
87.12Cameron Seubert20:10.6   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
88.9Gannon Purcell20:11.0 PR   OH Bellefontaine   Sep 8  Spencerville Bearcat Invitational
89.9Jay LEE20:15.7 PR   OH Northwestern   Aug 25  Bob Schul Invitational
90.10Seth Shuchat20:19.1 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
91.11Lucas Chess20:19.2 PR   OH Urbana   Sep 1  Miamisburg Invitational
92.12John Foster20:23.8 PR   OH Stebbins   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
93.10Dylan O'brien20:23.9 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
94.10Liam Durcan20:31.3   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
95.10Camden Weiss20:34.6 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
96.10Ethan Morales20:35.5   OH Bellefontaine   Sep 8  Spencerville Bearcat Invitational
97.12Wanderly Ebanks20:37.0   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
98.12Nolan Dyer20:40.1 PR   OH Stebbins   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
99.11Mathew Boerger20:41.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
10Michael Moerch20:41.0 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Audrey Desantis18:23.3 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
2.11Olivia Warax19:01.5   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
3.11Kassidy Carpenter19:18.1 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
4.12Katie Taylor19:19.6   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
9Dani Widmark19:44.7 PR   OH Benjamin Logan   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
6.12Kaili Titley19:49.2   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
7.10MacKenzie Dix19:51.9 PR   OH Tippecanoe   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
8.11Kylee Mastin19:59.3 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
9.12Stephanie Fink20:12.8   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
10.12Jillian Brown20:15.8   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
11.9Abigail Klemmensen20:27.6 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
11Brooke McClellan20:31.3   OH Bellefontaine   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
13.11Tori Prenger20:36.5 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
14.12Annie Martino20:43.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
15.11Madi Conley20:51.8 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
16.9Annie Sinning20:53.8 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
17.11Jenna Cleland21:08.5 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
18.11Jaci Rife21:13.3 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
19.9Ashleigh Muir21:14.3 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
20.9Carli Federle21:16.6 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
21.10Paige Deere21:19.3 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
22.9Mollie Stute21:41.3 PR   OH Greenon   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
9Tessa Holcomb21:41.3 PR   OH Springfield Shawnee   Oct 27  OHSAA Troy Regional XC Championships
24.12Abbie Grieser21:44.5 PR   OH Northwestern   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
25.11Holly Kamper21:50.7   OH Graham Local   Sep 1  Buccaneer FOE 3998 Invitational
26.9Madison Lyday21:59.2 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
27.9Laine Adams22:03.5 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
28.9Mia Larned22:11.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
29.12Joelena Brown22:17.1 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
30.12Mackenzie Paulie22:28.7 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
31.12Gracie Perkins22:36.9 PR   OH Tecumseh   Aug 25  Northmont Invitational
32.12Sara Masters22:39.5 PR   OH Graham Local   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
33.9Rachel Wahl22:48.4 PR   OH Indian Lake   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
34.9Ashton Thomas22:50.0 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
35.10Deborah Vanworth22:50.2 PR   OH Tecumseh   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
36.11Jessica Borders22:51.3   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
37.9Zada Gillenwater22:53.3 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
38.12Kitchen Brenna22:53.7   OH Kenton Ridge   Aug 25  Bob Schul Invitational
39.11Gena Diller22:59.0   OH Tecumseh   Sep 5  Skyhawk XC Invitational
40.9Natalie Boehmer23:05.3 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
41.10Sydney Clyne23:15.8 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
42.10Ella Wagner23:16.1   OH Indian Lake   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
43.11Gemma Miller23:16.7 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
44.11Allison Brunswick23:18.2   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
45.9Madison Little23:18.3 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
46.10Tori Malicki23:23.5 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
47.10Jenny Zaborowski23:28.6 PR   OH Urbana   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
48.11Corine Thomas23:34.1   OH Indian Lake   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
49.12Elise Moore23:38.7   OH Tippecanoe   Sep 1  Greenville Treaty City Invitational
50.11Lorelei Brodass24:09.4 PR   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
51.11Katie Reeder24:17.1   OH Tippecanoe   Sep 15  Cedarville Friendship Cross Country Invitatio...
9Charlotte Graham24:17.1 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
53.10Haley Evanshine24:25.5   OH Kenton Ridge   Aug 25  Bob Schul Invitational
54.10Natalie Parrett24:27.3   OH Northwestern   Aug 25  Bob Schul Invitational
55.9Mindy Hardy24:27.6 PR   OH Northwestern   Aug 25  Bob Schul Invitational
56.10Terah Harness24:31.9   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
57.9Emma McCormick24:37.4 PR   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
58.10Rosemary Moss24:44.8   OH Greenon   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
59.10Pamela Vanworth24:49.0 PR   OH Tecumseh   Aug 25  Northmont Invitational
60.10Reece Angell24:49.4   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
61.11Bryanna Watts24:49.5 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
62.9Laely Bishop24:50.3 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
63.9Ace Stanley24:56.0 PR   OH Northwestern   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
64.12Brooke Chapman24:58.8   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
65.10Tori Miller25:00.2 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
66.11Abby Hanrahan25:09.9   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
67.12Caley Dehass25:19.3   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
68.11Maddie Leathley25:20.6   OH Tecumseh   Sep 5  Skyhawk XC Invitational
69.9Emma Kelly25:24.5 PR   OH Tecumseh   Sep 5  Skyhawk XC Invitational
70.12Tye Parker25:34.5 PR   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
71.12Catherine Rhodes25:35.1   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
72.10Kinsey Kunz25:35.2 PR   OH Stebbins   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
73.11Kasandra Freyre25:38.3   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
74.11Briana Kreusch25:39.6 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
75.10Rachel Scott25:51.7 PR   OH Tecumseh   Sep 5  Skyhawk XC Invitational
76.10Anne Lyons25:52.1   OH Tippecanoe   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
77.9Kendall Beam25:59.0 PR   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
78.11Jenna Dietz26:00.4   OH Tippecanoe   Sep 1  Greenville Treaty City Invitational
79.9Grayce Tipton26:02.8 PR   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
80.9Katie Moebius26:08.7 PR   OH Northwestern   Aug 25  Bob Schul Invitational
81.11Harlee Daniels26:10.1   OH Northwestern   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
82.12Makensie Fisher26:18.8   OH Tecumseh   Aug 25  Northmont Invitational
83.10Kylee Schafer26:29.4 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
84.12Brooke Shade26:31.7   OH Stebbins   Oct 13  GWOC Cross Country Championships
85.9MacKenzie Painter26:39.6 PR   OH Tippecanoe   Aug 25  Northmont Invitational
86.12Melina Oliver26:40.6   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
87.9Katelyn Newland26:50.5 PR   OH Northwestern   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
88.10Dariana Delgado26:52.0   OH Tippecanoe   Sep 29  Miami County Championship
89.11Emilia Lloyd26:53.9   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
90.11Cheyenne Shade26:55.1   OH Bellefontaine   Sep 8  Spencerville Bearcat Invitational
91.12Haley Malicki27:16.6 PR   OH Springfield Shawnee   Sep 22  Centerville Saturday Night Lights
92.11Kirsten Hartke27:22.9   OH Tippecanoe   Aug 25  Northmont Invitational
93.10Sara Starkey27:30.8 PR   OH Bellefontaine   Sep 8  Spencerville Bearcat Invitational
94.10Ashlyn Pike27:37.3 PR   OH Tecumseh   Sep 5  Skyhawk XC Invitational
11Angela Lewis27:37.3 PR   OH Bellefontaine   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
96.11Ryann Beaschler27:40.2 PR   OH Benjamin Logan   Oct 20  OHSAA Southwest District - Cedarville
97.10Olivia Doviak27:43.8 PR   OH Tippecanoe   Sep 1  Greenville Treaty City Invitational
98.10Shannon Terrel27:48.2 PR   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
99.9Veronica Zaragoza27:50.0 PR   OH Tecumseh   Sep 1  Miamisburg Invitational
100.9Erin Miller27:50.3 PR   OH Indian Lake   Aug 25  Bob Schul Invitational