Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Jonas Price15:05.9 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
2.12Ryan Child15:26.3 PR   WA Kamiakin   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
3.12Johan Correa15:26.4 PR   WA Kennewick   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
4.10Brayden Packard15:29.2 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
5.11Stanford Smith15:31.1 PR   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
6.12Riley Moore15:32.4   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
7.12Caleb Olson15:34.1   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
8.11Cannon Angotti15:41.8 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
9.11Cooper Cortinas15:45.1 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
10.12Alfonso Cuevas15:46.0   WA Eisenhower   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
11.12Porter Grigg15:49.7   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
12.9Issac Teeples16:00.1 PR   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
13.12Cameron Gutierrez16:05.7 PR   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
14.11Jarred Barnes16:06.9 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
15.12Steven Dray16:07.5 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
16.12Quentin Rickey16:10.5 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
17.12Isaac Fillmore16:10.7 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
18.12Gus Wavra16:11.8 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
19.12Joshua Cooper16:15.3 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
20.11Jax Weide16:18.1 PR   WA Kamiakin   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
21.12Peyton Hill16:18.7 PR   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
22.12Connor Weldy16:19.6 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
23.12Tristan Robinson16:23.9 PR   WA Southridge   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
24.11Elias Torres16:26.0 PR   WA Pasco   Oct 4  Mustang Invitational
25.11Andrew Holladay16:28.4   WA Kamiakin   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
26.11Esteban Montemayor16:32.2 PR   WA A.C. Davis   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
27.11Anthony Carlascio16:34.9 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
28.11Andrew Larson16:35.6 PR   WA Kamiakin   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
29.10Liam Rickey16:40.1 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
30.11Ethan Dorow16:43.5 PR   WA Southridge   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
31.11Austin Blacketer16:43.8 PR   WA Hanford   Sep 22  Wenatchee XC Invite
32.11Austin Bachman16:45.1 PR   WA Chiawana   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
33.11Jonathan Lagonegro16:45.3 PR   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
34.11Nathan Valenzuela16:52.0 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
35.10Reid Weaver16:52.7 PR   WA Sunnyside   Oct 16  Columbia Basin - Big 9 XC Meet #2
36.11Leonel Leon16:53.7 PR   WA Kennewick   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
37.11Jacoby Sherman16:54.1 PR   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
38.12Lance Stites16:56.9 PR   WA Southridge   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
39.10Adrian Cabrera16:58.8 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
40.9Grayson Wilcott17:00.5 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
41.12Hayden Gorham17:00.6 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
42.12Kyler Bokma17:02.1 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
43.9Cole Oliva17:02.2 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
44.9Gabe Velazquez17:02.5 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
12Brandon Wood17:02.5 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
46.10Nicholas Elliot17:04.7 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
9Amha Alemeneh17:04.7 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
48.11Ethan Haugen17:04.9 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
49.11Ismael Tovar17:08.9 PR   WA Kennewick   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
50.10Braden Hisaw17:11.1 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
51.12Nicholas Cotton17:11.9 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
52.12Isaiah Lopez17:12.4 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
53.12Tyler Ditto17:16.7 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
54.12Carson Loveless17:19.4 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
55.12Zack Banken17:20.8 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
56.10Jack O'Shea17:21.2 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
57.12Ketrin Hemmerling17:23.4 PR   WA Moses Lake   Sep 15  20th Annual 'Iolani Cross Country Invitationa...
58.12Timothy Duenas17:23.8 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
59.9Ethan Stout17:24.5 PR   WA Hanford   Sep 22  Wenatchee XC Invite
60.12Sam Brendel17:25.3 PR   WA Hanford   Sep 22  Wenatchee XC Invite
12Carson Bates17:25.3   WA Chiawana   Oct 18  MCC Districts
62.9Liam Newman17:25.4 PR   WA Wenatchee   Oct 16  Columbia Basin - Big 9 XC Meet #2
63.11Fernando Cornejo17:27.6 PR   WA Eisenhower   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
64.12Marcus Hernandez17:33.1 PR   WA Pasco   Oct 18  MCC Districts
65.12Alex Sanchez17:33.5 PR   WA Sunnyside   Sep 22  Wenatchee XC Invite
66.9Peter Prudente17:35.0 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
67.12Patrick Workman17:35.4   WA Richland   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
68.12Tanner Child17:36.0 PR   WA Eastmont   Sep 22  Wenatchee XC Invite
69.12Grant Howard17:36.8   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
10Dustin Young17:36.8 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
71.9Forrest Hopkins17:38.1 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
72.10Julian Coleman-Hern...17:39.0 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
73.12Crew Morris17:39.1   WA Southridge   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
74.11Sam Mercado17:39.8 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
75.9Isaac Fraiser17:41.5 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
76.9Lars Sorom17:41.8 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
77.9Fernando Ibarra17:44.3 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
78.12Samuel Rodriguez17:44.6 PR   WA Pasco   Oct 4  Mustang Invitational
79.12Kurt Zontek17:44.7   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
80.12Cesar Sitio17:45.4   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
81.12Jesus Flores17:45.5 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
82.12Preston Raab17:45.7 PR   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
83.12Avimelec Alcantara-...17:46.4 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
84.10Isaac Edwards17:47.3 PR   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
85.11Blaz Rietz17:47.6 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
11Nate Bay17:47.6 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
87.12Ivan Talavera17:48.2 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
88.10Bradford Anderson17:48.9 PR   WA Chiawana   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
89.10Owen Stigge17:49.5 PR   WA Chiawana   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
90.10Kenneth Taylor17:51.9   WA Hanford   Oct 18  MCC Districts
91.12Connor Woodcock17:52.2 PR   WA Hanford   Oct 18  MCC Districts
92.9Diego Avilla17:52.5 PR   WA Chiawana   Oct 18  MCC Districts
93.9Kase Ostler17:52.6 PR   WA Kamiakin   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
94.9J. 'Dane' Voldman17:52.9 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
95.12Alec Espinoza17:53.4 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
96.12Jakob Wiersma17:55.2   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
97.9Victor Godinez17:55.4 PR   WA Pasco   Oct 4  Mustang Invitational
98.11Matt Roth17:55.9 PR   WA Kamiakin   Sep 15  20th Annual Fort Steilacoom Invitational
99.12Cristian Biebrich17:56.1 PR   WA Pasco   Oct 4  Mustang Invitational
100.9Caleb Stephenson17:56.6 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Ella Nelson18:05.4 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
2.11Geraldin Correa18:29.8 PR   WA Kennewick   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
3.12McKinzi Teeples18:54.7   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
4.12Madi Oliva19:16.1 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
5.11Ashlyn Hill19:22.8 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
6.12Bailee Carr19:31.2 PR   WA Richland   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
7.10Emma Summers19:32.9   WA Richland   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
8.9Sariah Hepworth19:35.1 PR   WA Walla Walla   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
9.10Brooklyn Meehan19:39.0 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
10.12Kathryn Bushman19:39.3 PR   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
11.10McKenna White19:40.1   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
12.10Rachel Argento19:41.6 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
12Grace Arnold19:41.6   WA Hanford   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
14.10Hannah Paulsen19:42.9   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
15.10Isabella Qunell19:44.3   WA Kamiakin   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
16.11Sophia Fetrow19:45.8 PR   WA Richland   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
17.12Alexa Neff19:47.3 PR   WA Chiawana   Oct 18  MCC Districts
18.11Renelle Christensen19:47.9 PR   WA A.C. Davis   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
19.12Micaela Salgado19:49.5 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
20.9Ciera Reyes19:52.7 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
21.11Carlie Gregg19:55.8 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
22.11Kendra Keller19:56.2   WA Hanford   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
23.10Marisa Memmott19:59.0 PR   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
24.11Camille Carpenter19:59.4   WA Moses Lake   Oct 9  Bridgeport Invite 5k
25.9Macy Marquardt19:59.8 PR   WA Kennewick   Nov 3  3A WIAA State XC Meet
26.9Hannah Hilton20:04.3 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
27.9Lauren Thompson20:08.2 PR   WA Kennewick   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
28.11Kristen Sanford20:08.7 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
29.9Elizabeth McCluskey20:10.6 PR   WA Hanford   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
30.11Mikayla Cooper20:11.0   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
31.12Madeline Dawson20:11.1 PR   WA Hanford   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
32.12Isabel Gutierrez20:15.0 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
33.12Carli Jones20:16.7 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
34.11Hannah Bremerman20:17.7 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
35.11Paige Raebel20:22.3 PR   WA Kennewick   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
36.12Megan Wright20:25.5   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
37.12Melanie Flores20:31.2 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
38.10Mirina Enderlin20:38.8 PR   WA Hanford   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
39.9Calumet Kubalek20:42.9 PR   WA Pasco   Oct 18  MCC Districts
40.12Dania Cox20:43.9   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
41.12Lauren Ruthven20:44.2 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
42.10Caitlin Neff20:45.6 PR   WA Chiawana   Oct 18  MCC Districts
43.10Kiana Griffiths20:45.9 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
44.12Heidi Hopkins20:47.8 PR   WA Kamiakin   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
45.9Emily Gray20:58.3 PR   WA Kamiakin   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
46.9Kaelyn Royal21:00.5 PR   WA Pasco   Oct 4  Mustang Invitational
47.9Josie Wright21:01.4 PR   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
48.11Eleah Dalgleish21:03.5   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
49.10Sydney Weston21:03.9 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
50.9Kara Mickelson21:04.2 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
51.9Alyssa Arias Chavez21:04.3 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
52.9Brooke Bauer21:05.3 PR   WA West Valley (Yakima)   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
53.9Paris Miramontes21:05.7 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
54.10Isabella Williams21:06.7 PR   WA Richland   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
55.12Lorena Zepeda21:06.9   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
56.9Kylie Bruns21:07.7 PR   WA Chiawana   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
57.10Addison Taylor21:10.4   WA Walla Walla   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
58.12Hailey Bullis21:11.4   WA Chiawana   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
59.11Daniela Cazares21:12.2 PR   WA Eastmont   Oct 16  Columbia Basin - Big 9 XC Meet #2
60.12Meredith Massey21:12.9 PR   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
61.9Sarahi Rodriguez21:13.6 PR   WA Pasco   Oct 18  MCC Districts
62.10Andrijana Fundak21:14.0 PR   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
63.10Madilynn Carr21:17.0   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
64.11Kara Lee Edvalson21:17.7   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
65.9Ella Loewen21:18.6 PR   WA Wenatchee   Oct 16  Columbia Basin - Big 9 XC Meet #2
66.9Annie Lee21:20.0 PR   WA Hanford   Sep 29  Nike Portland XC
67.11Leila Fischer21:20.9 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
68.10Madison Hughes21:25.8 PR   WA Hanford   Oct 18  MCC Districts
69.11Sara Bradshaw21:30.3 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
70.12Sophia Reed21:30.8 PR   WA Wenatchee   Oct 16  Columbia Basin - Big 9 XC Meet #2
71.12Rosary Rodriguez21:32.4 PR   WA Moses Lake   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
72.12Jill Essency21:34.0 PR   WA Richland   Oct 18  MCC Districts
73.11Haven Nutting21:34.1 PR   WA Eisenhower   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
74.11Jasmine Urban21:36.3 PR   WA Hanford   Oct 18  MCC Districts
75.10Chloe Humble21:41.3 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
76.9Annette Figuero21:41.5 PR   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
77.11Natalie Stephenson21:42.3   WA Eisenhower   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
78.10Penelope Bayuk21:43.4 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
79.9Annika Jarmin21:43.9 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
80.9Whitley Hill21:44.0 PR   WA Eastmont   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
81.10Dylan Dimond21:47.0 PR   WA Kennewick   Oct 18  MCC Districts
82.9Kaylee Pellman21:48.7 PR   WA Southridge   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
83.11Lisa Tchitchkan21:49.9 PR   WA Wenatchee   Oct 25  Columbia Basin Big-9 District XC Meet
84.12Emily Bonus21:51.2 PR   WA Hanford   Sep 22  Wenatchee XC Invite
85.11Brie Aho21:54.2 PR   WA Hanford   Oct 18  MCC Districts
86.10Lillian Ostrer21:55.1 PR   WA Hanford   Nov 10  NXR Northwest Regional Championships
87.12Alex Coronado21:55.2   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
88.11Minelly Sereno21:56.9   WA Eisenhower   Sep 8  Ash Creek XC Festival
89.9Kaylee Memmott21:57.1 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
90.9Maddy Seguin21:57.9 PR   WA Kamiakin   Oct 18  MCC Districts
91.10Hannah Chavla21:58.8   WA Hanford   Sep 22  Wenatchee XC Invite
92.10Emma Fillmore21:58.9 PR   WA West Valley (Yakima)   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
93.11Grace Meek22:00.9 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
94.9Olivia Isenhower22:01.5 PR   WA Walla Walla   Oct 6  NIKE - HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL
95.12Madelyn Knight22:02.1   WA Walla Walla   Oct 27  MCC+GSL 3A & 4A District 8 Championships
96.11Emma Chan22:04.1   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
97.11Brooklyn Harris22:05.3 PR   WA Kamiakin   Sep 22  Bellevue Cross Country Invitational
98.12Avenly Hansen22:09.7 PR   WA Pasco   Oct 18  MCC Districts
99.9Zoe Cooper22:10.2 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts
100.10McKenna Crum22:13.8 PR   WA Southridge   Oct 18  MCC Districts