AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Isaac Whitney16:29.9PR   OROakridge   Oct 17  Country Fair Classic
2.1611Isaac Cutler17:02.0   ORBandon   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
3.1611Aero Franklin17:27.1   ORBandon   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
4.12Benjamin Griffin17:29.2PR   ORTrinity Lutheran   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
5.11Wyatt Smith17:34.0   OROakland   Oct 13  Warner Pacific XC Classic
6.12Cameron Smith17:35.7PR   ORRogue River   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
7.11Chris Eck17:35.9PR   ORBonanza   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
8.1712Kody Roberts17:38.2PR   ORCrow   Oct 17  Country Fair Classic
9.12Loagen Antle17:40.0PR   ORLakeview   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
10.12Dawson Pointere17:46.1PR   ORLakeview   Oct 10  2018 - 5th Annual Max King Invite
11.1812Brycen Pitchford17:50.5PR   ORGold Beach   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
12.12Jayden Dover17:55.0PR   ORTrinity Lutheran   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
13.11Paul Lindsley17:57.7   ORLakeview   Oct 10  2018 - 5th Annual Max King Invite
14.10Alex Turner18:01.0   ORLakeview   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
15.149Hunter Angove18:09.0   ORBandon   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
16.12Shawn Recca18:09.1PR   ORCrow   Oct 17  Country Fair Classic
17.12Elisha Roth18:10.3PR   ORNorth Lake   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
18.10Luke Brown18:31.2   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
19.9Charlie Ells18:31.9   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
20.11Tyce Grassman18:32.6PR   ORNorth Lake   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
21.1712Diven Naidu18:33.3PR   OROak Hill   Oct 17  Country Fair Classic
22.10Jack Ellis18:35.3   ORTrinity Lutheran   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
23.10Aidan Lilienthal18:44.1   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
24.1812Marino Santoro18:46.9PR   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
25.11Nathan Vineyard18:48.0   ORBandon   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
26.12Jed Wright18:55.4PR   ORCoquille   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
27.1712Devon Richard19:00.1PR   ORPacific   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
28.12Challen Rosander19:00.6   OROak Hill   Oct 17  Country Fair Classic
29.12Joel Perry19:04.8   ORCrow   Sep 8  Ash Creek XC Festival
30.10Brandon Byrd19:09.0   ORGlide   Oct 17  Umpqua Last Chance Meet
31.12Ethan Fine19:09.1   ORNorth Lake   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
32.11Garrett Baird19:17.3   ORCoquille   Sep 19  North Bend Tugman Invitational
33.10Kylen Ward19:18.0PR   ORLakeview   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
34.12Jonah Maris19:20.9PR   ORRogue River   Oct 6  Southern Oregon Invite
35.9Zach Ketcham19:21.0   ORLakeview   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
36.1711Brody Best19:24.4PR   ORYoncalla   Oct 17  Country Fair Classic
37.10Trent Tobiasson19:32.4   ORNorth Lake   Sep 15  Northwest Classic
38.9Garrett Seeley19:35.9PR   ORReedsport   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
39.9Chase Barker19:40.8PR   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
40.9Reed Christensen19:49.0   ORLakeview   Nov 3  OSAA 3A/2A/1A State Championships
41.149Trevor Angove19:49.9   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
42.11Tim Turner19:55.9   OROak Hill   Oct 17  Country Fair Classic
43.12Ethan Clark19:57.8   ORCrow   Oct 17  Country Fair Classic
44.12Kenton Sparks19:59.2   ORCrow   Oct 17  Country Fair Classic
45.12Jacob Breding20:03.0   ORCrow   Oct 11  Chemawa Invititational
46.12Rowdy Gerber20:04.0   ORLakeview   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
47.9Sam Smith20:07.3PR   ORLowell   Oct 13  Warner Pacific XC Classic
48.10Josh Minkler20:07.4   ORBandon   Sep 19  North Bend Tugman Invitational
49.9Luis Villalobos20:09.6   ORLakeview   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
50.10Eli Metz20:12.4   ORGlide   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
51.10Luke Nicholson20:13.8   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
52.10Brycen Terrell20:18.3PR   OROakland   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
53.159Wyatt Patzke20:20.8PR   ORLakeview   Oct 10  2018 - 5th Annual Max King Invite
54.10Hunter Jordan20:26.8   ORPacific   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
55.12Gabriel Carroll20:27.4PR   ORLowell   Oct 17  Country Fair Classic
56.12Charlie Kentros20:30.5   OROak Hill   Oct 6  15th Annual Harrier Classic
57.10Caleb Auty20:34.0   ORGlide   Oct 17  Umpqua Last Chance Meet
58.12Clifford Johnson20:36.5   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
59.9Nathan Masiel20:37.0   ORGlide   Oct 17  Umpqua Last Chance Meet
60.11Brady Dexter20:41.7PR   ORReedsport   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
61.159Caleb Thomas20:49.3   ORGlide   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
62.1611Kit Keusink20:54.0PR   ORGold Beach   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
63.12Athusoss Gilbert20:54.7   ORYoncalla   Oct 6  Southern Oregon Invite
64.1611Ronald Evans20:56.0PR   ORYoncalla   Oct 6  Southern Oregon Invite
65.9Orlando Avalos20:57.2   ORBandon   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
66.11Robert Turner20:58.1   OROak Hill   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
67.10Niko Utu20:58.5PR   ORTrinity Lutheran   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
68.9Morgan Ludwig21:02.0PR   ORLakeview   Oct 10  2018 - 5th Annual Max King Invite
69.9Ansen Converse21:13.5   ORBandon   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
70.9Ben Lakson21:19.1PR   ORGold Beach   Sep 19  North Bend Tugman Invitational
71.10Tino Montez21:25.3PR   ORTrinity Lutheran   Sep 29  Madras High Invite
72.9Sonny Gerber21:25.7   ORLakeview   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
73.10Ethan Stringer21:33.8PR   OROak Hill   Oct 17  Country Fair Classic
74.11River Lichte21:34.6   ORReedsport   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
75.10Justin Bennett21:34.7PR   ORTrinity Lutheran   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
76.9Conner Dauteuil21:35.8PR   OROak Hill   Oct 17  Country Fair Classic
77.1610Dylan Grichar21:36.7   ORYoncalla   Oct 17  Country Fair Classic
78.9Geovanni Cazarez21:56.5PR   ORLost River   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
79.159Mason Hall21:58.2PR   ORLakeview   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
80.9Ayden Malina22:06.2PR   OROakland   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
81.1812Nick Klier22:15.7PR   ORReedsport   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
82.9Andrew Robertson22:25.9   ORBandon   Oct 17  Country Fair Classic
83.10Damian Lilienthal22:30.7   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
84.10Matthew Yates22:33.0   OROakland   Oct 17  Umpqua Last Chance Meet
85.10Seth Waterman22:33.4PR   ORBandon   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
86.11Alder Montes22:34.7   ORMcKenzie   Oct 17  Country Fair Classic
87.1712Tom Isenhart22:38.7PR   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
88.10Jes-c Tessman22:39.0   ORMyrtle Point   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
89.9Thomas Rudolf22:41.3PR   ORNorth Lake   Sep 15  Northwest Classic
90.9McClayne Barker22:43.3   ORCrow   Sep 19  North Bend Tugman Invitational
91.12Stephen Bruhn22:48.8PR   ORCrow   Oct 6  15th Annual Harrier Classic
92.10Shane Eyler22:51.0PR   OROakland   Oct 17  Umpqua Last Chance Meet
93.149Gavin Sadler23:00.3   ORYoncalla   Oct 25  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
94.12Corbin Pew23:06.5   ORCrow   Sep 1  Ultimook Race Nike Invitational
95.12Austin Mobley23:29.7   ORLakeview   Oct 5  Oxford Classic
96.9Taylor Jackson23:31.5   ORGold Beach   Sep 15  Prefontaine Memorial Run 5k
97.9Johan Ayala23:34.0PR   ORLost River   Sep 26  Henley Invitational
98.11Bodie Harbick23:56.6   ORMcKenzie   Oct 17  Country Fair Classic
99.9Damian Amerman Smit...23:57.6PR   ORPacific   Oct 9  Pacific Invite “Cinnamon Roll Run”
100.12Jacob Reddy24:02.9PR   OROak Hill   Sep 15  Northwest Classic