View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Jack Spamer14:48.1PR   MI Brighton   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
2.12Carter Solomon14:58.3PR   MI Plymouth   Oct 5  Wayne County XC Championship
3.12Anthony Hancock14:59.1PR   MI Dearborn Divine Child   Oct 5  Wayne County XC Championship
4.12Michael Hancock14:59.4PR   MI Dearborn Divine Child   Oct 5  Wayne County XC Championship
5.12Owen Huard15:04.0PR   MI Dexter   Oct 5  Portage Invite
6.12Evan Bishop15:05.0PR   MI East Grand Rapids   Oct 5  Portage Invite
7.12Zacahry Stewart15:07.1PR   MI Brighton   Oct 5  Portage Invite
8.11Nathan Walker15:07.6PR   MI Fremont   Oct 5  Portage Invite
9.10Riley Hough15:09.5PR   MI Hartland   Oct 5  Portage Invite
10.12Brendan Favazza15:11.1PR   MI Clarkston   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
11.12Alex Penski15:12.3PR   MI Holt   Sep 7  Bret Clements Bath Invitational
12.11Patrick Byrnes15:18.4PR   MI Plymouth   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
13.11Hobbs Kessler15:23.6PR   MI Ann Arbor Skyline   Oct 5  Portage Invite
14.9Hunter Jones15:25.2PR   MI Benzie Central   Oct 8  NWC Jamboree #3 - Benzie Central
15.11Preston Navarre15:25.3PR   MI Grosse Pointe North   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
16.12Andrew Lane15:27.1PR   MI East Lansing   Aug 28  Saranac Invitational
17.11Adugna Moritz15:29.0PR   MI Holt   Sep 7  Bret Clements Bath Invitational
18.11Koby Fraaza15:31.8PR   MI Richland Gull Lake   Sep 7  Lakeview Invitational
19.12Scott Spaanstra15:36.0PR   MI Brighton   Oct 5  Portage Invite
20.10Owen Johnson15:36.6PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 5  Portage Invite
21.12Ethan Senti15:36.7PR   MI Zeeland West   Oct 5  Portage Invite
22.12Matt Whyte15:38.4PR   MI Novi   Oct 17  KLAA Conference Finals
23.10Conor Somers15:40.1PR   MI Fremont   Oct 5  Portage Invite
24.12Jozef Meyers15:40.4PR   MI Kalamazoo Loy Norrix   Sep 21  Jackson Invitational - Varsity
25.12Nathan Larson15:41.9PR   MI Dexter   Oct 5  Portage Invite
26.11Talha Syed15:42.5PR   MI Salem   Oct 5  Wayne County XC Championship
27.12William Minnette15:42.8PR   MI Saline   Oct 5  Portage Invite
28.12Tyler Buchanan15:43.4   MI Linden   Oct 5  Greater Flint CC Championships
10Mason Sumner15:43.4PR   MI Breckenridge   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
30.11Jude Parks15:45.1PR   MI Rockford   Oct 5  Portage Invite
31.11Jack Pennewell15:45.8PR   MI St. Clair   Sep 28  Wagener Park Invitational
32.12Hunter Zartman15:46.2PR   MI Otsego   Oct 8  Wolverine Conf Jamboree @ Allegan
33.11Carson Hersch15:46.4PR   MI New Lothrop   Sep 12  35th Annual Chesaning XC Invite
34.12Tyler Mussen15:46.8PR   MI Plymouth   Oct 17  KLAA Conference Finals
35.12Muaad Abdulaziz15:47.5PR   MI Dearborn   Oct 17  KLAA Conference Finals
36.12Havi Carroll15:47.7PR   MI Hamilton   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
37.12Luke Perelli15:47.9   MI Detroit Catholic Central   Oct 12  Sturgis Kiwanis Invitational
38.10Caleb Jarema15:48.5PR   MI Pinckney   Oct 5  Portage Invite
39.12Jack Wilson15:49.0   MI Romeo   Oct 5  Macomb County Meet
40.11Charlie Frank15:49.2PR   MI Dearborn   Oct 5  Wayne County XC Championship
41.10Henry Monte Sano15:49.7PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
42.12Andrew Nolan15:51.7   MI Lake Orion   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
43.11Gavin White15:52.8PR   MI Pinckney   Oct 5  Portage Invite
44.11Connor Vachon15:53.7PR   MI Jenison   Oct 16  OK Black Conference meet @ Union
45.11Colin Mulder15:54.2PR   MI Otsego   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
46.11Corey Bowers15:54.6PR   MI Cedar Springs   Oct 5  Portage Invite
47.11Jamin Thompson15:54.8PR   MI Caledonia   Oct 5  Portage Invite
48.12Ashton Walker15:55.2PR   MI Pewamo-Westphalia   Oct 16  CMAC Jamboree #3
49.12Shawn Little15:55.6   MI Dowagiac Union   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
50.12Hayden Germain15:55.9PR   MI Pewamo-Westphalia   Oct 16  CMAC Jamboree #3
51.10Peter Baracco15:56.5PR   MI Farmington   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
52.9Braydon Honsinger15:57.0PR   MI Freeland   Sep 28  Wagener Park Invitational
53.11Zach Wright15:57.4PR   MI Potterville   Oct 16  CMAC Jamboree #3
54.12Will Scott15:57.5PR   MI Chelsea   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
55.10Evan Ross15:57.6PR   MI Brighton   Oct 17  KLAA Conference Finals
56.12Joseph Farley15:57.7PR   MI Petoskey   Oct 5  Portage Invite
57.12Thomas Young15:57.8PR   MI Ann Arbor Skyline   Oct 5  Portage Invite
58.12Justin Hill15:58.4PR   MI Walled Lake Central   Sep 28  A2 Run Co. Coaching Legends Classic - HS
59.11Tristan Brandenburg15:58.5PR   MI Rochester Hills Stoney Creek   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
60.11Ben Clason15:59.7PR   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Aug 28  Saranac Invitational
61.12Tyler Pritchett16:00.4   MI Midland   Sep 7  1st Northwood University Invitational
62.11Drew Seabase16:00.9PR   MI Traverse City Central   Oct 5  Portage Invite
63.12Caleb Swart16:01.0PR   MI Lowell   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite
11Elijah DiCerbo16:01.0PR   MI Fraser   Oct 17  MAC Division Meet
65.11Ethan Rockburn16:01.2PR   MI Belding   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
66.10Parker Lambers16:02.6PR   MI Holland Christian   Oct 5  Portage Invite
11Gary Gardella16:02.6PR   MI Salem   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
68.12Karsin Dass16:03.5   MI Ann Arbor Huron   Oct 11  14th Ypsi Run Co River Rat Open (Reg Prev)
69.12Rob Cockfield16:04.6PR   MI Rochester Hills Stoney Creek   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
70.12Scott Masterson16:04.9PR   MI Oxford   Sep 7  Algonac Muskrat Classic
71.11Nick McArdle16:05.4PR   MI Cass City   Sep 28  Wagener Park Invitational
72.11Coleman Clark16:05.5   MI Carson City-Crystal   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
73.10Josh Maurer16:05.9PR   MI Battle Creek Harper Creek   Oct 19  I-8 Conference Championship
74.12Andrew Etherington16:06.0PR   MI Pinckney   Oct 5  Portage Invite
75.10Luke Venhuizen16:06.2PR   MI Traverse City Central   Oct 19  Northern Michigan XC Championships
76.12Hunter Fougner16:06.4PR   MI Waterford Mott   Sep 27  Waterford Mott Fall Classic
12Jason Millis16:06.4PR   MI Davison   Oct 16  SVL Championship
78.11Matthew McClelland16:06.6PR   MI Yale   Sep 28  Wagener Park Invitational
12Shane Achterhof16:06.6   MI Walkerville   Oct 19  Michigan Class D XC State Championship
80.12Nathan Sesti16:06.8   MI Clarkston   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
81.12Zachary Gerber16:06.9PR   MI Traverse City Central   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite
11Joshua Zerfas16:06.9PR   MI Fremont   Oct 5  Portage Invite
83.10Jack Kelke16:07.0PR   MI Romeo   Oct 17  MAC Division Meet
84.12Seth Read16:07.8PR   MI Dexter   Oct 5  Portage Invite
85.10Max Sharnas16:08.1PR   MI Saugatuck   Oct 5  Portage Invite
86.12Zach Theeuwes16:08.2PR   MI Grandville   Aug 28  Saranac Invitational
87.11Joseph Fedoronko16:08.3PR   MI Saline   Oct 11  14th Ypsi Run Co River Rat Open (Reg Prev)
88.12Jaydon Moleski16:08.4PR   MI Cedar Springs   Oct 5  Portage Invite
89.11Nathan Faust16:09.0PR   MI East Lansing   Oct 12  Greater Lansing Cross Country Championship
90.11Adam Thomas16:09.3PR   MI New Baltimore Anchor Bay   Sep 7  Algonac Muskrat Classic
91.12Ellis Mason16:09.5   MI Greenville   Aug 29  Laingsburg Early Burg Invitational
92.12Danny Ezzo16:09.9PR   MI Haslett   Oct 3  East Lansing Invitational
93.12Elijah Becker16:10.4PR   MI East Grand Rapids   Sep 7  Bret Clements Bath Invitational
94.10Ian Hill16:10.5PR   MI Spring Lake   Oct 5  Portage Invite
95.12Joseph Norwood16:10.9PR   MI Chelsea   Oct 5  Portage Invite
96.11Joseph Michalak16:12.3PR   MI Canton   Oct 5  Wayne County XC Championship
97.12Sam Tarling16:12.6   MI Rochester Hills Stoney Creek   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
98.11Luke Witvliet16:13.0PR   MI Grandville Calvin Christian   Oct 5  Portage Invite
12Joey Tavalieri16:13.0   MI Fraser   Oct 17  MAC Division Meet
100.10Jeremy Williams16:13.1PR   MI Lapeer   Sep 17  County Press Invitational

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Zofia Dudek16:46.9PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 11  14th Ypsi Run Co River Rat Open (Reg Prev)
2.10Abby VanderKooi17:02.7   MI Muskegon Western Mich. Christian   Oct 5  Portage Invite
3.12Jaden Theis17:20.2   MI Lansing Catholic   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
4.10Julia Flynn17:26.0PR   MI Traverse City Central   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite
5.10Allison Chmielewski17:31.1PR   MI Roscommon   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite
6.11Cambrie Smith17:36.7PR   MI Petoskey   Oct 5  Portage Invite
7.10Madelyn Frens17:41.2PR   MI GR_Christian   Oct 5  Portage Invite
8.9Arianne Olson17:43.0PR   MI Holland West Ottawa   Oct 5  Portage Invite
9.10Sarah Forsyth17:47.5PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 5  Portage Invite
10.10Madi Wood17:48.1PR   MI Saline   Oct 5  Portage Invite
11.11Audrey DaDamio17:48.6PR   MI Birmingham Seaholm   Sep 13  2019 MSU Spartan Invite
12.11Emma Squires17:51.8PR   MI Petoskey   Oct 5  Portage Invite
13.12Anna Petr18:00.2PR   MI East Grand Rapids   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
14.12Elka Machan18:00.7PR   MI Coldwater   Oct 19  I-8 Conference Championship
15.12Makenna Veen18:02.0   MI Plainwell   Oct 15  Wolverine Conference Championship @ Sturgis
16.12Maryam Sheena18:05.2PR   MI Walled Lake Western   Sep 28  A2 Run Co. Coaching Legends Classic - HS
10Lauren Kiley18:05.2   MI Plymouth   Oct 8  K.L.A.A. West Division Double Dual: Salem-Ply...
18.12Ellie Kendell18:08.9PR   MI Royal Oak Shrine   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
19.11Elizabeth Babcock18:09.9PR   MI Novi   Sep 28  A2 Run Co. Coaching Legends Classic - HS
20.10Rylee Tolson18:12.0PR   MI Stockbridge   Sep 4  Springport Invitational
21.11Yasmine Mansi18:16.0   MI Northville   Sep 7  Bret Clements Bath Invitational
22.11Abbie Draheim18:18.4PR   MI East Lansing   Oct 3  East Lansing Invitational
23.12Mia Patria18:18.8   MI Clarkston   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
24.12Gillian Fiene18:19.1PR   MI Holland Christian   Oct 5  Portage Invite
25.11Madison Ebright18:22.3PR   MI GR_Ottawa Hills   Oct 16  OK White Conference Meet
26.11Kaitlyn Hynes18:23.2PR   MI DeWitt   Oct 17  CAAC Blue League Meet
27.11Sophie Novak18:24.6   MI Lake Orion   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
28.12Michelle Kuipers18:24.7PR   MI Holland Christian   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
29.12Abby Olson18:24.8PR   MI Holland West Ottawa   Oct 5  Portage Invite
30.11Hannah Bodine18:27.4PR   MI East Grand Rapids   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
31.10Chloe Wall18:28.4PR   MI Waterford Kettering   Oct 11  14th Ypsi Run Co River Rat Open (Reg Prev)
11Avery McLean18:28.4PR   MI Traverse City Central   Oct 19  Northern Michigan XC Championships
33.12Taryn Chapko18:30.6   MI St. Johns   Oct 12  Greater Lansing Cross Country Championship
34.11Olivia Millen18:30.9   MI Salem   Oct 17  KLAA Conference Finals
35.12Katie Hessler18:31.5PR   MI East Grand Rapids   Oct 5  Portage Invite
36.9Isabell Kulick18:31.8PR   MI Salem   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
37.12Leah Socks18:34.1   MI Traverse City Central   Oct 5  Portage Invite
38.12Alexa Keiser18:34.3   MI Fenton   Oct 12  Kayla O'Mara Invitational
11Londyn Swenson18:34.3   MI Plymouth   Oct 17  KLAA Conference Finals
40.10Marissa Henry18:34.7PR   MI Salem   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
41.12Isabella Johnson18:35.1   MI Temperance Bedford   Oct 5  Portage Invite
42.11Lindsey Peters18:37.3   MI Caledonia   Oct 5  Portage Invite
43.12Libby Gorman18:37.7PR   MI Traverse City St. Francis   Oct 19  Northern Michigan XC Championships
44.12Maddy Bean18:38.1PR   MI Richmond   Oct 15  BWAC Jamboree #3
45.10Lani Bloom18:38.3PR   MI Ithaca   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
46.12Natalie Newcombe18:38.7PR   MI Remus Chippewa Hills   Oct 5  Portage Invite
47.11Ellie Voetberg18:39.1PR   MI Portage Central   Oct 5  Portage Invite
48.10Cookie Baugh18:39.9PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 11  14th Ypsi Run Co River Rat Open (Reg Prev)
49.12Madelyn Malczewski18:40.0   MI Romeo   Oct 5  Macomb County Meet
10Katie Carothers18:40.0PR   MI Brighton   Oct 17  KLAA Conference Finals
51.11Emily Gordon18:41.1   MI Northville   Sep 21  Centerville Saturday Night Lights
52.9Maya Guikema18:41.7PR   MI Jenison   Oct 16  OK Black Conference meet @ Union
53.12Ashlyn Nagel18:41.9   MI Bay City Western   Oct 5  Portage Invite
54.12Jennifer Ohlsson18:42.1   MI Pontiac Notre Dame Prep   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
55.11Gabbie Michael18:42.8PR   MI Frankenmuth   Aug 22  Birch Run Early Invitational
56.10Brianna Vojinov18:44.0PR   MI Brownstown Woodhaven   Oct 5  Wayne County XC Championship
57.11Elsa Rusthoven18:44.4PR   MI DeWitt   Oct 5  Portage Invite
58.10Julia Finley18:45.0PR   MI Belding   Oct 15  OK Silver Conference Meet at Ironwood Golf Co...
59.9Sophia Rhein18:45.4PR   MI Traverse City St. Francis   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite
60.10Grace Zdankiewicz18:46.7PR   MI Warren Regina   Sep 7  Algonac Muskrat Classic
61.11Aiden Grasse18:47.4   MI Holt   Oct 17  CAAC Blue League Meet
62.11Kaitlin Knape18:47.7PR   MI Tecumseh   Oct 5  Portage Invite
63.9Cara Newman18:48.8PR   MI Canton   Oct 5  Wayne County XC Championship
64.11Claudia TenElshof18:49.5PR   MI Jenison   Oct 16  OK Black Conference meet @ Union
65.9Hannah Pricco18:49.7PR   MI Lansing Catholic   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
10Libby Munderloh18:49.7   MI St. Louis   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
67.10Kendall Schopieray18:50.0   MI Cadillac   Sep 4  2019 Shepherd John Bruder Classic
68.12Madison Price18:50.2PR   MI Trenton   Oct 5  Wayne County XC Championship
69.10Adit Dau18:50.6   MI GR_Ottawa Hills   Sep 13  2019 MSU Spartan Invite
70.12Landyn Howell18:50.7PR   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Oct 5  Portage Invite
71.9Grace Pettit18:51.2PR   MI Plainwell   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
72.11Sarah Liederbach18:51.4PR   MI Petoskey   Oct 5  Portage Invite
73.11Abbie Haupt18:52.8PR   MI Livonia Churchill   Oct 5  Wayne County XC Championship
74.9Abigail Petr18:53.8PR   MI East Grand Rapids   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
75.12Brooke Soper18:54.0   MI Okemos   Oct 3  East Lansing Invitational
9Emma Netzel18:54.0PR   MI Holt   Oct 17  CAAC Blue League Meet
77.10Haileigh Bissett18:54.2PR   MI North Branch   Oct 15  BWAC Jamboree #3
78.12Aubrey George18:55.0PR   MI Pewamo-Westphalia   Oct 16  CMAC Jamboree #3
79.11Madison Volz18:55.2   MI Lansing Christian   Sep 28  Stockbridge Cross Country Invitational
80.12Taylor Visscher18:55.5PR   MI Caledonia   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
81.12Kayla Eklund18:55.6PR   MI Richland Gull Lake   Oct 5  Portage Invite
82.11Reagan Justice18:56.0   MI Salem   Sep 7  Rambling Rock Invitational
83.10Charlotte Batra18:56.5PR   MI Ann Arbor Pioneer   Oct 5  Portage Invite
84.12Ella Schnell18:56.8PR   MI Kalamazoo Loy Norrix   Oct 5  Portage Invite
85.9Liliane Aittama18:57.6PR   MI South Lyon East   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
12Allissa Ash18:57.6PR   MI Byron   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
87.12Amanda Wood18:58.5PR   MI Macomb Lutheran North   Sep 7  Algonac Muskrat Classic
11Savannah Ackley18:58.5   MI Hart   Oct 5  Portage Invite
89.11Laura O'Brien18:59.9PR   MI Ann Arbor Skyline   Oct 12  35th Annual Gabriel Richard Invitational
90.12Camryn Remick19:00.2PR   MI Rochester   Oct 17  OAA WHITE JAM 3 @ Bloomer Park
91.9Allison Cornell19:01.3PR   MI FHN GR_Forest Hills Northern   Oct 16  OK White Conference Meet
92.10Clara Krupp19:01.5PR   MI New Lothrop   Sep 12  35th Annual Chesaning XC Invite
93.11Morgan Crompton19:03.2PR   MI Brighton   Oct 17  KLAA Conference Finals
94.12Riley Ford19:03.3   MI Marlette   Sep 7  Hatchet Invitational
95.12Margaret Coney19:03.5   MI East Grand Rapids   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
9Sarah Dixon19:03.5PR   MI FHE Ada Forest Hills Eastern   Oct 5  Portage Invite
97.11Paige Anderson19:03.7   MI Troy   Oct 17  OAA RED CHAMPIONSHIP MEET
98.10Ainsley Workman19:03.9   MI East Grand Rapids   Sep 28  Otsego Bulldog Invite
99.10Kiera Hansen19:05.1   MI Freeland   Sep 28  Wagener Park Invitational
100.11Lynae Ackley19:05.9   MI Hart   Aug 24  Benzie Central Pete Moss Invite