AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.159Braydon Honsinger15:57.0   MIFreeland   Sep 28  Wagener Park Invitational
2.1812Jorden Sowash16:22.6   MIOwosso   Oct 5  Greater Flint CC Championships
3.11Matthew Hart16:25.0PR   MIFlint Powers Catholic   Nov 5  4 Runners 5k on the Track
4.1712Evan Roka16:27.3   MICorunna   Oct 5  Greater Flint CC Championships
5.12Wesley Beck16:38.7PR   MIFrankenmuth   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
6.1611Mason Warner16:42.0   MICorunna   Oct 5  Greater Flint CC Championships
7.137T.j. Hansen16:53.6   MIFreeland   Oct 26  Saginaw Heritage PROM
8.12Mason Collard16:56.6   MIOwosso   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
9.12Ian Walker16:58.8PR   MIEssexville Garber   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
10.12Ethan Bowker17:00.8PR   MIAlma   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
11.9Logan Snyder17:02.8   MIAlma   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
12.10Lucas Danic17:02.9   MIFlint Powers Catholic   Sep 7  1st Northwood University Invitational
13.-311Owen Gross17:04.2PR   MIFlint Powers Catholic   Sep 7  1st Northwood University Invitational
14.10Blaze Abell17:04.5   MIAlma   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
15.10Jacob Wurtzel17:05.7   MIFreeland   Sep 28  Wagener Park Invitational
16.11Andrew Farrer17:06.0PR   MIFlint Powers Catholic   Oct 5  Greater Flint CC Championships
17.11Evan Schapman17:08.2   MINorth Branch   Oct 15  BWAC Jamboree #3
18.12Carter Owens17:08.4PR   MIFlint Powers Catholic   Sep 7  1st Northwood University Invitational
19.1510Collin Fall17:09.5   MIFrankenmuth   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
20.1712Bryan Jackson17:12.5PR   MIClio   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
21.1610Chase Dietrich17:12.7   MIFlint Powers Catholic   Nov 2  MHSAA LP D2 Finals
22.12Carlos Espinoza17:15.2   MIAlma   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
23.10Gabriel Hutchins17:28.1PR   MINorth Branch   Oct 15  BWAC Jamboree #3
24.1510Gabriel Phillips17:28.9   MIClio   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
25.11Nicholas Mammel17:31.8   MIFlint Powers Catholic   Oct 5  Greater Flint CC Championships
26.12Ethan Freel17:37.6PR   MIFlint Powers Catholic   Oct 26  Saginaw Heritage PROM
27.1611Cole Haraf17:40.0PR   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
28.9Bryce Husen17:40.2   MIBirch Run   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
29.12Tony Duby17:42.7PR   MIClio   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
30.10Noah Murphy17:46.0   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
31.11Ryan Fachting17:46.8   MIAlma   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
32.1812Colin Zelley17:48.3   MIFlint Powers Catholic   Oct 5  Greater Flint CC Championships
33.12Drew Nickels17:52.7PR   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
34.11Lucas Kindy17:54.6PR   MIMidland Bullock Creek   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
35.9Braden Klein17:55.7   MIFreeland   Oct 12  Freeland Cross-Country Invitational
36.10Avery McCarthy17:57.5PR   MIFlint Powers Catholic   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
37.11Nick Mammel17:57.6   MIFlint Powers Catholic   Nov 2  MHSAA LP D2 Finals
38.11Calvin Cody17:59.7PR   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
39.10Dillon Stacy18:01.0PR   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
40.1712Raydoffa Braziel18:01.1   MIFlint Kearsley   Sep 7  Genesee Invitational
41.1712Dillion Baumchen18:02.2PR   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
42.11Andrew Shafley18:07.6   MIAlma   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
43.12Zach Gooding18:09.3   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
44.11Carter Vasicek18:09.8   MIFreeland   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
45.12Devin Daunt18:10.1   MIFlint Powers Catholic   Sep 7  1st Northwood University Invitational
46.11Tom Powell18:18.3   MIClio   Oct 5  Greater Flint CC Championships
47.9Grant Conger18:18.7   MIFrankenmuth   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
48.10Andrew Polcik18:19.8   MIClio   Sep 7  Genesee Invitational
49.10Kyle Schoch18:20.7   MINorth Branch   Oct 15  BWAC Jamboree #3
50.10Liam Anderson18:22.8   MIEssexville Garber   Sep 28  Wagener Park Invitational
51.149Tyler Heath18:23.3   MIClio   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
52.1510Emerson Laverty18:24.3   MIBay City John Glenn   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
53.11Austin Whyte18:24.4   MIFreeland   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
54.9Logan Roka18:25.4   MICorunna   Oct 12  Greater Lansing Cross Country Championship
55.12Andrew Neumann18:25.9PR   MIEssexville Garber   Oct 11  Bay County XC Championships
56.11Logan McGuire18:28.7   MIBirch Run   Sep 28  Wagener Park Invitational
57.10Jacob Caton18:29.9   MIFrankenmuth   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
58.12Jacob Keeley18:30.9   MIFlint Powers Catholic   Oct 26  Saginaw Heritage PROM
59.9Owen Quinnan18:33.0   MIBirch Run   Sep 7  Hatchet Invitational
60.10David Hadden18:34.0   MINorth Branch   Oct 15  BWAC Jamboree #3
61.10Gavin Hamilton18:35.0   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
62.11Joe LeDuc18:37.0PR   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
63.10Dino Mersino18:42.0PR   MIFlint Powers Catholic   Nov 1  Post Halloween Post A PR track
64.10Waylon Alvord18:42.6PR   MIBirch Run   Oct 15  TVC Overall Championships (Host: Frankenmuth)
65.10Carsen Gradowski18:44.6PR   MIClio   Oct 5  Greater Flint CC Championships
66.9Liam Severs18:48.7PR   MIFrankenmuth   Sep 24  TVC East Jamboree #2 (Host Garber)
67.12Spencer Murphy18:48.9PR   MINorth Branch   Sep 14  Reese Invite
68.11Tyler Arriaga18:49.1   MIOwosso   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
69.10Amando Dominguez18:49.8   MIBirch Run   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
70.9Owen Natzel18:51.3PR   MIBirch Run   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
71.1711Dillon Dennison18:51.7   MIAlma   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
72.11Zander Robetoy18:52.8   MIBay City John Glenn   Oct 11  Bay County XC Championships
73.9Tanner Sontag18:53.1PR   MIBay City John Glenn   Oct 11  Bay County XC Championships
74.11Lucas Major18:55.0   MIFrankenmuth   Oct 5  Greater Flint CC Championships
75.12Aidan East18:56.2PR   MIFreeland   Sep 28  Wagener Park Invitational
10Grant Tilmann18:56.2   MIMidland Bullock Creek   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
77.9Jayden Warner18:56.9PR   MIAlma   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
78.10Jacob Kaczor18:57.3PR   MIFreeland   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
79.10Kalon Boilore19:00.6   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
80.10Zak Pickler19:04.6   MICorunna   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
81.10Tristan Sutcliffe19:06.0PR   MIFlint Kearsley   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
82.11Zachary Petersen19:10.5PR   MIMidland Bullock Creek   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
83.12Kyle Vanderelzen19:11.3PR   MICarrollton   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
84.1510Grant Clemens19:12.6   MINorth Branch   Sep 28  Wagener Park Invitational
85.12Carter Sontag19:13.7PR   MIBay City John Glenn   Sep 4  2019 Shepherd John Bruder Classic
86.9Jacob Inman19:14.0   MIMidland Bullock Creek   Oct 18  Alma College Charles A. Gray Scottie Classic
12Connor Madsen19:14.0   MIOwosso   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
88.12Mitchell Howell19:15.6PR   MIFlint Kearsley   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
89.10Tyler Csintyan19:15.7PR   MIFlint Kearsley   Oct 26  MHSAA LP Region 15-2 @ Saginaw Heritage
90.149Anthony Condron19:16.2   MIClio   Sep 7  Genesee Invitational
91.9Nicholas Strauch19:21.0   MICorunna   Oct 5  Greater Flint CC Championships
92.8Duncan LeBel19:22.4PR   MIFreeland   Oct 26  Saginaw Heritage PROM
93.1611Kyle Cherry19:22.7   MIBirch Run   Sep 7  Hatchet Invitational
94.9David Burns19:24.0PR   MIOwosso   Aug 27  Corunna Earlybird Invitational
95.12Griffin Werschky19:24.4PR   MIFlint Powers Catholic   Oct 16  SVL Championship
96.11Ben Welz19:25.5PR   MIOwosso   Oct 19  Shiawassee County Cross Country Championships
97.10Joey Marolf19:26.1   MIFrankenmuth   Sep 28  2019 Shepherd BLUEJAY Invite
98.1510Jayden Kajdan19:31.2PR   MIBay City John Glenn   Sep 4  2019 Shepherd John Bruder Classic
99.12Nicholas Hyslop19:33.6   MIFrankenmuth   Oct 5  Greater Flint CC Championships
100.9Caleb Davies19:33.8   MIFreeland   Sep 28  Wagener Park Invitational