View Athletic.net Ad Free
AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Isaac Cutler16:27.5PR   OR Bandon   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
2.11Aidan Lilienthal16:42.4PR   OR Myrtle Point   Oct 19  Coquille Valley Classic
3.12Isaac Whitney16:53.7   OR Oakridge   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
4.12Garrett Baird16:55.8PR   OR Coquille   Oct 19  Coquille Valley Classic
5.12Aero Franklin17:14.3PR   OR Bandon   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
6.12Wyatt Smith17:22.0PR   OR Oakland   Oct 9  Umpqua Invite
7.9Thomas Hatcher17:26.9PR   OR Glide   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
8.10Charlie Ells17:27.3PR   OR Bandon   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
9.10Dylan Davis17:33.5PR   OR Glide   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
10.9Patton Clark17:40.5PR   OR Bandon   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
11.11Jack Ellis17:47.1PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
12.11Brandon Byrd17:49.4PR   OR Glide   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
13.10Nathan Masiel17:52.3PR   OR Glide   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
14.11Luke Brown17:53.0PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
15.12Paul Lindsley17:55.5   OR Lakeview   Oct 9  Rogue Valley Runners Max King Invitational
10Ansen Converse17:55.5PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
17.10Hunter Angove18:00.0PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
18.12Nathan Vineyard18:08.2PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
19.10Caleb Thomas18:27.0PR   OR Glide   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
20.10Trevor Angove18:31.0PR   OR Bandon   Sep 17  Tugman Invite
21.9Damian Avalos18:35.6PR   OR Bandon   Oct 12  Paul Mariman Invitational
22.9Owen Brown18:42.3PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
23.11Lewis Linn18:47.2PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
24.10Zach Ketcham18:49.4PR   OR Lakeview   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
25.11Eli Metz18:52.5PR   OR Glide   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
26.11Josh Minkler18:58.8PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
27.11Devin Dickey19:10.6PR   OR Paisley   Oct 12  Southern Oregon Invitational
9Logan Gant19:10.6PR   OR North Douglas   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
29.12David Pedrick19:12.0PR   OR Powers   Oct 9  Umpqua Invite
30.10Reed Christensen19:13.1PR   OR Lakeview   Oct 12  Southern Oregon Invitational
31.10Luis Villalobos19:13.6PR   OR Lakeview   Oct 12  Southern Oregon Invitational
12Tim Turner19:13.6PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
33.12Robert Turner19:13.7PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
34.11Hunter Jordan19:21.1PR   OR Pacific   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
35.11Trent Tobiasson19:24.0   OR North Lake   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
36.9Rashid Salum19:25.8PR   OR Crow   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
37.10Andrew Robertson19:27.1PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
38.9Aric Coleman19:47.6PR   OR Lowell   Oct 23  Country Fair Classic
39.9Daniel Cabrera19:59.8PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
40.10William Goeres20:06.9PR   OR Lakeview   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
41.10Orlando Avalos20:12.3PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
42.9Nathan Jarvis20:14.2PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
43.11Caleb Auty20:26.0PR   OR Glide   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
44.12Layne Converse20:35.1   OR Pacific   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
45.11Ash Hilton20:37.4PR   OR Oakridge   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
46.12Aaron DeLuca20:40.1PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
47.12Alder Montes20:40.3   OR McKenzie   Oct 23  Country Fair Classic
48.12Brady Dexter20:41.9   OR Reedsport   Oct 23  Country Fair Classic
49.10jude Dow-Hygelund20:48.1PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
50.9Gabriel Nelson20:48.3PR   OR Glide   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
51.10Zia McKeithen20:54.0PR   OR North Douglas   Oct 23  Country Fair Classic
11Jes-c Tessman20:54.0PR   OR Myrtle Point   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
53.11Dylan Grichar20:56.4PR   OR Yoncalla   Oct 23  Country Fair Classic
54.10Sonny Gerber21:02.5PR   OR Lakeview   Sep 28  State of Jefferson
55.9Genesis Starcher21:07.0PR   OR Days Creek   Oct 9  Umpqua Invite
56.11Matthew Yates21:11.6PR   OR Oakland   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
57.12Michael O'Brien21:16.0PR   OR Myrtle Point   Sep 24  Bandon Invitational
58.11Brycen Terrell21:20.2   OR Oakland   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
59.11Damian Lilienthal21:22.0PR   OR Myrtle Point   Oct 9  Umpqua Invite
60.10James Ricker21:23.5PR   OR Oakridge   Oct 4  Oxford Classic
61.11Ethan Elmer21:24.4PR   OR Coquille   Oct 12  Southern Oregon Invitational
62.12Austin VanHouten21:26.4PR   OR Oakland   Oct 12  Paul Mariman Invitational
63.9Justin Dozhier21:32.4PR   OR Glide   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
64.12Matt Eidler21:33.4PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
65.10Gavin Sadler21:33.5PR   OR Yoncalla   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
66.12Bodie Harbick21:38.8PR   OR McKenzie   Oct 12  Paul Mariman Invitational
67.9Corbin Coulter21:39.1PR   OR North Lake   Oct 4  Oxford Classic
68.10Sam Johnson21:47.2PR   OR Crow   Oct 23  Country Fair Classic
69.9Nathan Weaver22:00.3PR   OR Glide   Oct 12  Paul Mariman Invitational
70.11Alex Turner22:30.3   OR Lakeview   Sep 7  Lakeview Invitational
71.10McClayne Barker22:31.6PR   OR Crow   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
72.11Layton Valentine22:33.7PR   OR Trinity Lutheran   Oct 4  Oxford Classic
73.11Ashton Hilton22:38.0PR   OR Oakridge   Sep 21  Harrier's Challenge
74.10Conner Dauteuil22:43.5   OR Oak Hill   Sep 14  Northwest Classic
75.11Niko Utu22:55.7   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
76.11Quinn McGagin23:12.3PR   OR Bandon   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
77.11Andrew Nordstrom23:13.9PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
78.11Steven Edwards23:28.7PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
79.11Beau Fowler23:32.6PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
80.10Troy Blackman23:34.6PR   OR Bandon   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
81.9Jacob Kappa23:34.9PR   OR Bandon   Oct 23  Country Fair Classic
82.9Jacob Ocumpaugh23:35.9PR   OR Oakland   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
83.11Abram Daly24:03.4PR   OR Oak Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
84.10Benjamin Cimoli24:04.3PR   OR Pacific   Oct 5  Woahink Lake XC Invitational
85.12Gustavo Bilbao24:07.7PR   OR Yoncalla   Oct 23  Country Fair Classic
86.9Matthew Harting24:08.0PR   OR Oakland   Oct 9  Umpqua Invite
87.10Justice Allen24:11.5PR   OR Oakridge   Sep 14  Northwest Classic
88.9Ryan Warkentin24:32.0PR   OR North Lake   Sep 21  Three Course Challenge
89.11Ashtin Freeman24:32.4PR   OR Trinity Lutheran   Oct 4  Oxford Classic
90.9Cooper Stephenson24:39.4PR   OR Trinity Lutheran   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
91.9Jaden Saechad24:51.5PR   OR Pacific   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
92.10Damian Amerman Smit...25:00.4   OR Pacific   Oct 5  Woahink Lake XC Invitational
93.9Skyler Sunder25:10.1PR   OR Reedsport   Oct 23  Country Fair Classic
94.9Cordell Guckert25:26.0PR   OR Days Creek   Oct 9  Umpqua Invite
95.8Carter Brown25:59.2PR   OR Bandon   Jul 19  Steens Mountain High Altitude Running Camp Up...
96.11Rowan Maranda26:22.0PR   OR McKenzie   Oct 9  Umpqua Invite
97.11Luke Colahan26:36.8PR   OR Paisley   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
98.9Luke Sanders27:08.9PR   OR North Lake   Oct 11  Champoeg Invitational
99.12David Taylor27:09.1PR   OR North Lake   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
100.11Ian Sprinkle27:48.0   OR Yoncalla   Sep 5  Darrel Deedon Cascade Invitational