View Athletic.net Ad Free
AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Jake Sorani16:38.6   OR Cascade Christian   Oct 12  Southern Oregon Invitational
2.11Brandon Moehlmann17:01.5PR   OR Creswell   Oct 12  Celtic Invite
3.10Kaleb Barnes17:05.6PR   OR Brookings-Harbor   Sep 21  Prefontaine Memorial Run 5k
4.11Josiah Lee17:09.1PR   OR Creswell   Oct 12  Celtic Invite
5.11Dale Wells17:36.3PR   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
6.10Logan Diaz McNeal18:12.6PR   OR St Mary's   Oct 12  Southern Oregon Invitational
7.9Ty Havniear18:21.8PR   OR Cascade Christian   Oct 12  Southern Oregon Invitational
8.12Zachary Abblitt18:32.4   OR Brookings-Harbor   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
9.11Jackson Velarde18:33.9PR   OR Creswell   Oct 12  Celtic Invite
10.10David Noble18:38.5PR   OR St Mary's   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
11.10Everest Abblitt18:41.5PR   OR Brookings-Harbor   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
12.10Josiah Vincent18:44.9   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
13.9Cody Arnold18:49.8PR   OR St Mary's   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
14.11Keegan Lahley18:56.3PR   OR Sutherlin   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
15.12Carson Casey18:59.2   OR Cascade Christian   Oct 12  Southern Oregon Invitational
16.12Daniel Strom19:05.9PR   OR Brookings-Harbor   Sep 21  Prefontaine Memorial Run 5k
17.11Owen Gramley19:09.3PR   OR St Mary's   Oct 12  Southern Oregon Invitational
18.11Seth Handman19:11.8PR   OR Creswell   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
19.12Nick Kubishta19:13.9PR   OR Creswell   Oct 12  Celtic Invite
20.11Cody Havniear19:23.5   OR Cascade Christian   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
21.10Cayleb Blansett-Fau...19:42.5PR   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
22.12Robby Rowe19:49.7PR   OR Brookings-Harbor   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
23.11Christian Steendahl19:52.6   OR Brookings-Harbor   Sep 28  State of Jefferson
24.11Jackson Parker19:54.1PR   OR Creswell   Oct 23  Country Fair Classic
25.12Aidan Zellmer19:58.3PR   OR Brookings-Harbor   Sep 21  Prefontaine Memorial Run 5k
26.9Branko Briggs19:59.6PR   OR Brookings-Harbor   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
27.9Austin Ratliff20:11.6PR   OR Pleasant Hill   Oct 23  Country Fair Classic
28.11Ashton Wolfe20:13.1PR   OR Sutherlin   Oct 23  Country Fair Classic
29.12Gabe Hehn20:34.4   OR Cascade Christian   Sep 7  Rogue River Booster Invitational
30.12Eric Lingyi Wang20:35.2PR   OR St Mary's   Sep 21  Prefontaine Memorial Run 5k
31.11John Hunt20:46.0PR   OR Douglas   Oct 9  Umpqua Invite
32.12Deven Schoeneck21:00.0   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
33.12Mario Yi Li21:06.7PR   OR St Mary's   Sep 21  Prefontaine Memorial Run 5k
34.9William Sayler21:46.1PR   OR St Mary's   Oct 9  Rogue Valley Runners Max King Invitational
35.9Dane Steendahl21:48.0PR   OR Brookings-Harbor   Nov 9  OSAA 3A/2A/1A State Championships
36.11Blake Slay21:49.0   OR South Umpqua   Oct 9  Umpqua Invite
37.12Tanner Wilson21:51.0PR   OR South Umpqua   Oct 9  Umpqua Invite
38.10Dakoda Bauer21:56.3   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
39.10Adam Bean22:10.1PR   OR Sutherlin   Sep 17  Tugman Invite
40.9Will Doss22:13.6PR   OR St Mary's   Oct 12  Southern Oregon Invitational
41.10Brady Anderson22:14.0PR   OR Douglas   Oct 9  Umpqua Invite
42.9Conner Doppelmayr22:20.5PR   OR Sutherlin   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
43.11Kurt Perini22:24.4   OR Pleasant Hill   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
44.10Blayne Young22:34.8PR   OR South Umpqua   Oct 23  Country Fair Classic
45.9Chris Culp22:48.9PR   OR Creswell   Oct 23  Country Fair Classic
46.9Austin Skelton23:14.5PR   OR Cascade Christian   Oct 19  Warner Pacific XC Classic
47.10Kyan Myers23:21.8   OR Brookings-Harbor   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
48.10William Miller23:33.0PR   OR Brookings-Harbor   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
49.7Vedder Anderson23:37.4PR   OR Pleasant Hill   Oct 5  16th Annual Harrier Classic
50.9Jeremy- Allen Smith24:00.4   OR Sutherlin   Oct 12  Paul Mariman Invitational
51.9Devin Krussow24:23.0PR   OR Douglas   Oct 9  Umpqua Invite
52.9Caleb Cathey24:29.4PR   OR Douglas   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
53.10Dakota Bauer25:37.0PR   OR South Umpqua   Sep 24  Bandon Invitational
54.9Nicholas Varitek25:59.7PR   OR Brookings-Harbor   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
55.10Gonzalo Cardenas26:43.0PR   OR Creswell   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
56.12luke Fowler27:39.0   OR Douglas   Sep 11  The Early Bird Gets The Worm
57.12Joe Shackelford28:31.0PR   OR South Umpqua   Sep 24  Bandon Invitational
58.12Michael Tincher (Yo...32:50.9PR   OR South Umpqua   Oct 12  Southern Oregon Invitational
59.9Charlie Heim34:20.3PR   OR St Mary's   Oct 29  3A/2A/1A-SD4 District 4 Championships
60.10Wyatt Petrasek34:32.0PR   OR Creswell   Sep 21  Harrier's Challenge