View Athletic.net Ad Free
AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12John Scherer IV14:40.3PR    Unattached   Nov 21  RunningLane Cross Country Championships
2.12Joshua Truchon15:12.7PR   WI West Allis Nathan Hale   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
3.12Jacob Bourget15:18.9PR   WI Stevens Point   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
4.12Joel Wolf15:22.8PR   WI Mukwonago   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
5.11Patrick Wills15:26.0PR   WI Waukesha North   Sep 11  KM v North Dual
6.12Hunter Krepline15:29.3PR   WI Brillion   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
7.12Leo Richardson15:37.0PR   WI Madison Edgewood   Oct 24  WIAA D2 Sectional 4 - Winneconne
8.12Cael Grotenhuis15:38.0PR   WI Slinger   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
9.11Griffin Ward15:39.8PR   WI Middleton   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
10.12Nolan Richey15:45.3PR   WI Kimberly   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
11.11Austin Henderson15:48.7PR   WI Neenah   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
12.10Nathan Cumberbatch15:50.1PR   WI Shorewood   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
13.9Bode Erickson15:54.0PR   WI Stevens Point   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
14.11Shane Griepentrog15:54.1PR   WI Valders   Sep 24  Jim Bremser Invite
15.12Max Blader15:56.2PR   WI New Richmond   Oct 3  New Richmond Invite
16.12Charlie Wirth15:56.3PR   WI Hortonville   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
17.12Cale Bishop15:56.5PR   WI New Richmond   Oct 3  New Richmond Invite
18.11Ben DeGuire15:58.1PR   WI Marquette University   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
19.11Clay Taylor15:58.5PR   WI Valders   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
20.11Charlie Wesley15:59.4PR   WI Arrowhead   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
21.11Parker Schneider15:59.6PR    20-Unattached   Dec 13  USATF National Junior Olympic Championships
22.12Patrick Schwartz16:00.2PR   WI Menomonie   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
23.12Grant Magnuson16:03.4PR   WI River Falls   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
24.11Arthur Wellenstein16:03.9PR   WI Wauwatosa East   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
25.10Jackson Albanese16:04.5PR   WI Badger   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
26.10Zachariah Vance16:04.6PR   WI Oconomowoc   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
27.12Seth Ray16:06.0PR   WI Arrowhead   Sep 24  Wisconsin State Invitational
28.12Anthony Weeks16:06.1   WI Hudson   Oct 10  Wildcat Invitational
29.12Trenton Bauer16:06.5   WI Neenah   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
30.12Niko Martinez-Ortiz16:06.6PR   WI Whitefish Bay   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
31.12Beau Brock16:06.7PR   WI Pewaukee   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
10Owen Bosley16:06.7PR   WI Homestead   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
33.12Phillip Houston16:07.0PR   WI Oconomowoc   Sep 5  Classic 8 Triangular #1 Hosted by Arrowhead
34.12Jarret Carpenter16:07.5PR   WI Cashton   Oct 31  WIAA D3 State Cross Country Championships
35.11Aidan Matthai16:08.1PR   WI Wauwatosa East   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
36.11Will Allen16:08.6PR   WI Westosha Central   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
37.12Logan Bell16:08.8PR   WI Brookfield East   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
38.10Riley Huss16:10.0PR   WI Little Chute   Sep 24  Little Chute Invite
11Jonathan Lukas16:10.0PR   WI Whitefish Bay   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
40.12Ryan Schollmeyer16:10.9PR   WI Middleton   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
41.11Thomas Gutierrez16:11.0PR   WI Pius Xi   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
42.12Tyler Harris16:12.7PR   WI New Richmond   Oct 3  New Richmond Invite
43.12Nic Burgdorf16:13.1PR   WI New Berlin Eisenhower   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
44.10Hayden Triebold16:14.8PR   WI Oconomowoc   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
45.12Nick Connolly16:15.3PR   WI Iowa-Grant   Oct 19  WIAA-D3 - Sub Sectional 4B - Boscobel
46.10Aaron Schimke16:15.5PR    20-Unattached   Dec 13  USATF National Junior Olympic Championships
47.11Keegan Meier16:16.0PR   WI Kenosha Indian Trail   Oct 3  Oak Creek Triangular
48.10Dominic Siihol16:18.6PR   WI Homestead   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
49.12Jacob Anzia16:20.3PR   WI Whitefish Bay   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
50.10Silas Ebeling16:20.5PR   WI Wisconsin Lutheran   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
51.11Aidan Manning16:20.9   WI Verona Area   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
52.12Eliot Giffin16:21.1PR   WI Arrowhead   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
53.11Drew Stephens16:22.9PR   WI University School of Milwaukee   Sep 24  Jim Bremser Invite
54.12Ian Szablewski16:23.8PR   WI Brookfield East   Oct 10  GMC Varsity Championship
55.12Tyler Re16:25.0PR   WI Kimberly   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 2B - Notre Dame Acade...
56.11Dan Anderson16:25.2PR   WI McDonell Central   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
57.12Will MacCudden16:25.8PR   WI Slinger   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
58.11Logan Measner16:26.0PR   WI Kettle Moraine Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 5B - Kiel
59.10Jack Boerger16:26.6PR   WI Sauk Prairie   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 3A - Onalaska
60.12Trent Curry16:27.4   WI Brookfield East   Oct 10  GMC Varsity Championship
12Niko Karavergos16:27.4PR   WI Shullsburg   Oct 19  WIAA-D3 - Sub Sectional 4B - Boscobel
12Caleb Boudreau16:27.4PR   WI Muskego   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
63.11Quinn McDonald16:27.8PR   WI Osceola   Oct 3  New Richmond Invite
64.11Tyler Lee16:27.9   WI Onalaska   Oct 24  WIAA D1 Sectional 3 - Portage
65.12Jack Reiter16:28.0PR   WI Freedom   Sep 24  Little Chute Invite
66.12Derek Hanson16:28.6PR   WI Gillett   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
67.11Joseph Freng16:28.7PR   WI Sun Prairie   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
68.12Charlie McKinney16:29.2   WI West Salem   Oct 20  WIAA D2 - Sub Sectional 3B - Westby
69.9Logan Salzmann16:29.3PR   WI Kimberly   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
70.10Nick Wendl16:30.1PR   WI Wisconsin Lutheran   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
71.10Tyler Moore16:30.7PR   WI Hamilton   Oct 10  GMC Varsity Championship
12Nathan Baker16:30.7PR   WI Grafton   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
73.11James Weseman16:31.7PR   WI Nicolet   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
11Yordanos Zelnski16:31.7PR   WI Oregon   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
75.12Lukas Ciardo16:32.0PR   WI Germantown   Oct 10  GMC Varsity Championship
76.10Blake Oleson16:32.5PR   WI Verona Area   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
77.12Aidan Barich16:32.9PR   WI Muskego   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
78.11Rhett Reuter16:33.5PR   WI Darlington   Oct 19  WIAA-D3 - Sub Sectional 4B - Boscobel
79.11Will Gerber16:34.3PR   WI Grantsburg   Oct 24  WIAA D3 Sectional 1 - Cameron
80.12Derek Penzkover16:34.4PR   WI Rice Lake   Oct 24  WIAA D1 Sectional 1 - Chippewa Falls
81.11Chase Doornink16:34.6PR   WI Grantsburg   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
82.11Alex Metko16:35.2PR   WI Brillion   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
83.11Thomas Conklin16:35.3PR   WI West Bend East   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 4A - West Bend West
84.11Thomas Stephens16:35.6PR   WI University School of Milwaukee   Sep 24  Jim Bremser Invite
85.11Grant Matthai16:36.3PR   WI Wauwatosa East   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
86.10Gabe Hoerter16:36.4   WI Pacelli   Oct 24  WIAA D3 Sectional 3 - Three Lakes
87.11Joseph Sullivan16:36.7PR   WI Medford Area   Oct 24  WIAA D1 Sectional 1 - Chippewa Falls
88.11Jonah Block16:36.8PR   WI Whitefish Bay   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
10Mateo Alvarado Vene...16:36.8PR   WI Sun Prairie   Nov 7  Wisconsin Meet Of Champions
90.11Braden Reigstad16:36.9PR   WI Menomonee Falls   Oct 10  GMC Varsity Championship
91.10Isaiah Bauer16:37.3PR   WI DeForest   Oct 31  WIAA D1 State Cross Country Championships
92.10Eli Boppart16:37.9PR   WI Mauston   Oct 16  SCC Championships
93.11Joe Adams16:38.0PR   WI Oconto Falls   Sep 24  Little Chute Invite
11Mason Genke16:38.0PR   WI Little Chute   Sep 24  Little Chute Invite
95.12Vicente Janik16:38.8   WI Wisconsin Lutheran   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 5B - Waterford
96.9Noah Burbank16:39.0PR   WI Oconomowoc   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 4B - Arrowhead
97.12Dwight Hosni16:39.3PR   WI Cedarburg   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 4A - West Bend West
98.11Cameron Lamere16:40.0PR   WI Holmen   Oct 19  WIAA D1 - Sub Sectional 3A - Onalaska
99.12Henry Hegemann16:40.1PR   WI Marquette University   Oct 19  WIAA D1 Sub-Sectional 5A
100.12Luke Donart16:40.3PR   WI Fox Valley Lutheran   Oct 15  North Eastern Conference Championship