AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.11Zach Huffman16:52.0   WI Deerfield/Cambridge   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
2.12Austin DePuydt17:04.1PR   WI East Troy   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
3.11Gio Anello17:26.9PR   WI Mukwonago   Sep 19  Classic 8 Triangular #2 at Mukwonago
4.10Kyle Giricz17:32.0   WI Catholic Memorial   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
5.1610Quinn McCabe17:35.0   WI Clinton   May 1  WIAA Stoughton Sectional
6.9Cameron Weiland17:41.0   WI Lakeside Lutheran   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
7.9Mark Garcia17:44.4   WI Lakeside Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
8.12Jack Nikolay17:44.8   WI Deerfield/Cambridge   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
9.11Carter Dauenhauer17:47.6   WI Lake Country Lutheran   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
10.12Liam Brown17:52.1PR   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
11.149Martin Kimmel18:03.4   WI Deerfield/Cambridge   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
12.9Eliott Heiderich18:13.1   WI Watertown Luther Prep   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
13.12Trenten Zahn18:18.2   WI Whitewater   May 1  WIAA Whitewater Sectional
14.9Ezekiel Finkbeiner18:18.8PR   WI Watertown Luther Prep   Oct 1  Slinger Owls Invite
9John Giricz18:18.8   WI Catholic Memorial   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
16.1610Bryce Hohensee18:19.7   WI Catholic Memorial   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
17.12Cooper Moran18:20.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
18.11Charles Soper18:22.6   WI Catholic Memorial   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
19.12Jack Bielawa18:24.5PR   WI Lake Country Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
20.11Gus Foster18:26.0   WI Big Foot   Oct 6  Parkview Quad
11Elijah Hutchinson18:26.0   WI Watertown Luther Prep   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
22.11Carter Brown18:26.3PR   WI Deerfield/Cambridge   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
23.11Grayson Morris18:27.4PR   WI Delavan-Darien   Sep 10  SLC Relays
24.11Charlie Soper18:32.2   WI Catholic Memorial   Sep 5  Classic 8 Triangular #1 Hosted by Mukwonago
25.11Mason Marin18:33.5   WI Jefferson   May 1  WIAA Whitewater Sectional
26.1712Colton Drew18:35.5   WI Jefferson   May 1  WIAA Whitewater Sectional
27.11Jacob Szczap18:48.9   WI Delavan-Darien   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 3B - DeForest
28.11Cameron Lenz18:56.9   WI Catholic Memorial   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
29.10Isai Gomez19:01.5PR   WI Delavan-Darien   Oct 20  WIAA D1 - Sub Sectional 3B - DeForest
30.2012Jonathan Jones19:05.8   WI Deerfield/Cambridge   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
31.11Sam Quas19:06.6PR   WI Lake Country Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
32.12Conner McFarland19:10.6   WI East Troy   Oct 3  East Troy Dual Meet
33.10Kalob Kimmel19:19.8   WI Deerfield/Cambridge   Oct 31  WIAA D2 State Cross Country Championships
34.12Quentin Saylor19:23.6   WI Lake Mills   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
35.10Angel Ayala19:32.8   WI Shoreland Lutheran   Oct 1  Kenosha County Championships
36.11Angel Aranda19:34.6PR   WI Racine Saint Catherine's   Oct 19  WIAA D2 - Sub Sectional 6B - University Schoo...
37.9James Hafenstein19:38.5   WI Lake Mills   Oct 15  Waterloo Invite
38.12Jaren Laws19:39.0   WI Lake Mills   Oct 3  Watertown vs Johnson Creek & Lake Mills Trian...
39.10Lucas Holtz19:49.5PR   WI Watertown Luther Prep   Oct 1  Slinger Owls Invite
40.12Kade Cook19:52.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
41.9Daniel Ertman19:52.2   WI Lakeside Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
42.11Donovan Niedfeldt19:54.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
43.9Asher Patterson19:54.3   WI Shoreland Lutheran   Oct 19  WIAA D2 - Sub Sectional 6B - University Schoo...
44.1812Austin Trewyn-Colvi...19:55.2   WI Deerfield/Cambridge   Oct 15  Waterloo Invite
45.11Trevor Julga19:59.1PR   WI Lake Country Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
46.11Jonah Edwards20:00.5   WI East Troy   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
47.9Kaden Fridley20:03.1   WI East Troy   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
48.11Jason Horn20:03.8   WI Watertown Luther Prep   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
49.12Nathan Rundgren20:04.4   WI Watertown Luther Prep   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
50.1611Jonathan Abel20:07.7   WI Lakeside Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
51.10Eric Staszak20:11.7PR   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
52.10Tobi Arenz20:12.8   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
53.10Juan Gulrud20:18.6   WI Lakeside Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
54.11Max Rankin20:22.8   WI Catholic Memorial   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
55.11Nathan Oelsner20:23.1   WI Lake Country Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
56.11Hunter Greer20:26.0   WI Clinton   May 1  WIAA Stoughton Sectional
57.9Cody Curtis20:35.0   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
58.10Jonathan Kurth20:36.5   WI East Troy   Oct 3  East Troy Dual Meet
59.10Jake Lowry20:36.7   WI Lake Country Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
60.11Cooper Hammond20:37.8   WI Whitewater   May 1  WIAA Whitewater Sectional
61.9Robert Thompson20:37.9PR   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
62.10Chris Schaefer20:38.2   WI Catholic Memorial   Oct 24  WIAA D2 Sectional 6 - Deerfield
63.11Clayton Coldren20:41.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
64.11Teagan Koelpin20:42.7PR   WI Watertown Luther Prep   Oct 15  Waterloo Invite
65.9Noah Sulzle20:43.2   WI Watertown Luther Prep   Oct 1  Slinger Owls Invite
66.10Jayden Barron20:43.8PR   WI Racine Saint Catherine's   Oct 19  WIAA D2 - Sub Sectional 6B - University Schoo...
67.11Jameson Chernouski20:48.4   WI Racine Saint Catherine's   Sep 19  Angel Invitational
68.12Taylor Phillips20:48.7   WI Jefferson   May 1  WIAA Whitewater Sectional
69.11Casey Griffioen20:51.1   WI Lake Country Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
70.10Landon Dierkes20:54.0   WI Lake Mills   Oct 3  Watertown vs Johnson Creek & Lake Mills Trian...
71.11Micaiah Bub20:55.4PR   WI Watertown Luther Prep   Oct 1  Slinger Owls Invite
72.10John Westendorf20:56.3PR   WI Watertown Luther Prep   Oct 1  Slinger Owls Invite
73.10Andy Duff20:58.9   WI Shoreland Lutheran   Oct 1  Kenosha County Championships
74.11Sam Thompson21:01.6PR   WI Deerfield/Cambridge   Sep 26  Deerfield/Cambridge Quad
75.11Mekhi Ott21:02.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
76.12Cooper Clark21:08.4PR   WI Lake Mills   Oct 15  Waterloo Invite
77.9Markus Rabehl21:10.9PR   WI Lakeside Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
78.11Josh Rolfs21:12.0   WI Big Foot   Oct 6  Parkview Quad
11Alex Aquino21:12.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
80.11Micaiah(Mikey) Bubl...21:12.7   WI Watertown Luther Prep   Sep 10  Poynette Invite
81.-Rylan Maly21:14.0PR   WI Clinton   May 1  WIAA Stoughton Sectional
82.10Darren Niedfeldt21:15.0   WI Turner   May 1  WIAA Stoughton Sectional
83.11Calaway Alderson21:17.6   WI Racine Saint Catherine's   Oct 19  WIAA D2 - Sub Sectional 6B - University Schoo...
84.12Kadin Matheson21:17.7   WI Deerfield/Cambridge   Sep 3  Cam-Rock Invite
85.11Connor Pecht21:21.3   WI Big Foot   Oct 20  WIAA D1 Sub Sectional 6B - Kenosha Bradford/R...
86.11Colby Zur21:21.7   WI Lake Country Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
9Colin Georgi21:21.7   WI Lakeside Lutheran   Oct 20  WIAA D2 Sub-Sectional 6A - East Troy
88.10CJ Tomomitsu21:22.6   WI Whitewater   May 1  WIAA Whitewater Sectional
89.10Caleb Garcia21:22.7   WI Lakeside Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
90.12Micah Nasett21:28.5   WI Lakeside Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
91.1610Kaleb Regoli21:30.0   WI Deerfield/Cambridge   Sep 18  Rebel Invite RIO
92.11Nate Brandl21:31.0   WI Clinton   May 1  WIAA Stoughton Sectional
93.12Luke Knutson21:32.0PR   WI Deerfield/Cambridge   Sep 26  Deerfield/Cambridge Quad
94.11John Goines21:33.6PR   WI Shoreland Lutheran   Oct 1  Kenosha County Championships
95.12Sam Giombetti21:34.7   WI Lake Mills   Oct 15  Waterloo Invite
96.11Noah Reimer21:35.4   WI Lake Country Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
97.12Riley Schneider21:46.1   WI Deerfield/Cambridge   Sep 26  Deerfield/Cambridge Quad
98.10Andrew Premo21:46.8   WI Lake Country Lutheran   Sep 19  Angel Invitational
99.10Evan Penniman21:53.3   WI Big Foot   Sep 3  Cam-Rock Invite
100.11Noah Moore22:04.3PR   WI Shoreland Lutheran   Oct 19  WIAA D2 - Sub Sectional 6B - University Schoo...