AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.8TJ Hansen10:06.3PR   MI Freeland   Oct 3  2020 Shepherd BLUEJAY Invite
2.8Curtis Ellis10:43.1PR   MI Hudsonville Public   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
3.8Ethan Powell10:49.2PR    UNATTACHED   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
4.8Karsten Huisman10:53.3PR   MI Holland Christian   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
5.8Aeson Gonzalez10:54.0PR    UNATTACHED   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
6.8Will Engbers10:56.0PR   MI Holland Christian   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
7.8Hunter Sanford10:56.6PR   MI Mason County Central   Sep 22  WMC Jamboree at Oakridge
8.6Bobby Jazwinski10:57.2PR   MI Hart   Sep 22  WMC Jamboree at Oakridge
9.8Josh Slocum10:58.0PR   MI St Elizabeth Ann Seton   Aug 20  SEAS Time Trial #1
8Asher Paul10:58.0PR   MI Woodland   Sep 12  Benzie Tri Meet #2
11.8Caleb Wesseldyk10:58.2PR   MI Otsego   Oct 12  Bulldog MS Invite
12.9Jesse Carson10:59.5   MI Capital Homeschool   Oct 28  CHAP Green vs. Yellow Duel #3
13.7Gabe Litzner11:01.0   MI JKL Bahweting Anishnabe   Oct 8  Mancelona Middle School Invite
14.8Myles Linden11:02.0PR   MI St Thecla   Sep 19  Holy Family, Shrine, St Thecla Tri-Meet
15.8Aidan Brinks11:04.9PR   MI Holland Christian   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
16.9Logan Zahn11:06.3   MI Capital Homeschool   Oct 28  CHAP Green vs. Yellow Duel #3
17.7Landon Gerritsma11:07.2   MI Holland Christian   Sep 23  HCMS and Holland MS
18.8Kye Grant11:09.8PR   MI Reeths-Puffer   Oct 5  West Ottawa @ Reeths-Puffer
19.7Jacob Stanislawski11:12.2   MI Simpson   Oct 3  Monroe Milers Invite
20.8Alejandro Perez11:12.5PR   MI Adrian   Oct 16  Lenawee County MS Championship Meet
21.7Jacob Nicely11:13.3   MI Holland Christian   Oct 6  HCMS/East Kentwood
22.8Simon Triezenberg11:15.8PR   MI Grand Rapids Christian   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
23.8Max Stitt11:16.0PR   MI Hart   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
24.8Seth Conner11:17.0PR   MI Jenison   Oct 5  Jenison at Hudsonville MS
25.6James Trebnik11:21.0PR   MI Holy Family Regional School (Rochester)   Sep 19  Holy Family, Shrine, St Thecla Tri-Meet
7Jonah Workman11:21.0   MI East Grand Rapids   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
27.8Finn Muller11:21.3PR   MI Whitehall   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
28.8Buddy Leonard11:22.6PR   MI Alma   Oct 3  2020 Shepherd BLUEJAY Invite
29.8Skye Smith11:23.2PR   MI Vicksburg   Oct 7  Wolverine Middle School Conference Meet
30.8Jeb Hillary11:23.3PR   MI Grand Rapids Catholic   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
31.8Everett Blake11:23.5PR   MI Holland   Oct 7  Holland at Grandville MS
32.8Kyler Copenhaver11:24.0PR   MI Three Rivers   Sep 17  Three Rivers vs Plainwell and Vicksburg
33.7Kyle O'Rourke11:24.1   MI Muir   Oct 24  Airport Mark of Excellence
34.8Rowen Bishop11:24.8PR   MI East Grand Rapids   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
35.7Luke Allen11:24.9PR   MI Romeo   Oct 22  Romeo vs Holy Family
36.7Marcel Stork11:25.0   MI Mattawan   Oct 19  Mattawan vs Portage North
37.7Gage Hoffman11:26.0   MI Central Montcalm   Oct 3  2020 Shepherd BLUEJAY Invite
7Adam Flanders11:26.0PR   MI East Rockford   Oct 14  WMMSC White Division League Championship
39.9Liam Kuhlmann11:26.3PR   MI Capital Homeschool   Oct 28  CHAP Green vs. Yellow Duel #3
40.8Seth Mead11:26.8   MI Gladwin   Oct 22  Jack Pine conference JH Jamboree #3 @ Gladwin
41.8Jack Verlinden11:27.0PR   MI Waldon   Oct 20  Waldon vs Oxford
42.7Charlie Gibson11:27.3   MI River Valley   Sep 12  Fennville Invite
43.8Alex Doneth11:27.6PR   MI Mason   Oct 12  Fowlerville JH v. Mason
44.8Brayden Rynsburger11:27.7PR   MI Holland Christian   Oct 24  2020 West Michigan Middle School Championship...
45.7Breckin Mann11:28.3PR   MI Grandville   Oct 7  Holland at Grandville MS
46.8Nolan Longuski11:31.6PR   MI Shepherd   Oct 3  2020 Shepherd BLUEJAY Invite
47.8Mason Morrell11:32.0PR   MI Caledonia (Duncan-Kraft)   Sep 17  Caledonia @ TK
8Mark Galle11:32.0PR   MI Holy Family Regional School (Rochester)   Sep 19  Holy Family, Shrine, St Thecla Tri-Meet
8Ben Held11:32.0PR   MI Grand Haven Lakeshore   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
50.8Theodore Davis11:32.3PR   MI Dansville   Sep 30  Pewamo-Westphalia Invitational
51.8Colin Taylor-DeNooy...11:32.8PR   MI Holland Christian   Sep 9  HCMS/Cityside
52.7Gabe Phelps11:32.9   MI Romeo   Oct 22  Romeo vs Holy Family
53.8Colebrook Sutherlan...11:33.0PR   MI Glen Lake   Oct 24  Benzie Go Out On Top Invite
54.8Kaiden Murdock11:33.2PR   MI Grandville   Oct 7  Holland at Grandville MS
55.7Noah Hoch11:33.6PR   MI Grandville   Oct 7  Holland at Grandville MS
56.6Duncan Robinson11:34.2PR   MI Traverse City West   Oct 24  Benzie Go Out On Top Invite
57.8Troy Acker11:34.4PR   MI Lakewood (Lake Odessa)   Oct 20  GLAC MS Championship at Stockbridge
58.6Liam Wierzba11:34.5   MI Traverse City West   Oct 24  Benzie Go Out On Top Invite
59.7Andrew Legg11:34.6   MI Holland   Oct 7  Holland at Grandville MS
60.8Landon Pestrue11:34.7PR   MI TS Nurnberger   Oct 24  Shepherd End of Season MS Invite
61.8Jack Nicey11:36.3PR   MI Mattawan   Oct 8  Lakeview Middle School (Battle Creek) Tri
62.8Eddy Granados11:36.4PR   MI Coloma   Oct 6  SAC MS Championship
63.8Rodney Iamurri11:36.8PR   MI Nouvel Catholic Central   Sep 22  Saginaw Nouvel Quad
64.8Luke Pettengill11:37.6PR   MI Northern Michigan Christian   Oct 3  2020 Shepherd BLUEJAY Invite
65.8Bela Matyus11:37.9PR    Unattached   Sep 12  Romeo Bulldog MS Invitational
7Braden VanderVeen11:37.9PR   MI Grandville   Oct 7  Holland at Grandville MS
67.8Dylan Pallett11:38.9PR   MI Martin   Sep 12  Fennville Invite
68.8Winslow Robinson11:39.1PR   MI Traverse City West   Oct 24  Benzie Go Out On Top Invite
69.-Monir Alkammoun11:39.3PR   MI Hillside   Oct 21  Hillside (Northville) vs. Emerson (Livonia)
70.8Max Ward11:39.9PR   MI Elk Rapids Cherryland   Oct 24  Benzie Go Out On Top Invite
71.7Jayse Nagy11:41.0PR   MI St Thecla   Sep 19  Holy Family, Shrine, St Thecla Tri-Meet
72.8Owen Brunsting11:41.1PR   MI Grand Haven Lakeshore   Oct 1  Holland Christian at Grand Haven MS
73.8Andrew Mabry11:42.0   MI Bridgman   Sep 22  New Buffalo, Bridgman, Eau Claire (MS)
8Owen Buckley11:42.0   MI Scranton   Oct 14  Scranton vs Ore Creek MS
8Gabriel Fil11:42.0PR   MI Flushing   Oct 15  Flushing vs Lake Fenton
76.7Landen Livingston11:42.2   MI Whitmore Lake   Oct 8  Sand Creek MS Invitational
77.8Ernesto Hernandez11:42.5PR   MI Grandville   Oct 7  Holland at Grandville MS
78.7Nate Linden11:43.0   MI St Thecla   Sep 19  Holy Family, Shrine, St Thecla Tri-Meet
79.12Dylan Thomas11:43.1PR   MI Capital Homeschool   Oct 28  CHAP Green vs. Yellow Duel #3
80.7Moises Salazar11:43.3   MI Madison   Oct 16  Lenawee County MS Championship Meet
81.8Zander Stormont11:46.0PR   MI Grass Lake   Sep 29  Grass Lake/Manchester @ Napoleon
7Griffin Good11:46.0   MI Flushing   Oct 15  Flushing vs Lake Fenton
7Lance Edghill11:46.0   MI Richards   Oct 16  Fraser vs Waldon (@LOHS)
84.8Evan Vore11:46.1PR   MI Blissfield   Oct 16  Lenawee County MS Championship Meet
8Trevor Basch11:46.1   MI Capital Homeschool   Oct 28  CHAP Green vs. Yellow Duel #3
86.6Bryce Cahoon11:46.4   MI Shepherd   Oct 24  Shepherd End of Season MS Invite
87.8Lieu Vincke11:46.5PR   MI New Lothrop   Oct 13  MMAC Jamboree Meet #3
8Bodie Heiss11:46.5PR   MI Alma   Oct 24  Shepherd End of Season MS Invite
89.8Brock Rochow11:47.1PR   MI Stockbridge   Oct 20  GLAC MS Championship at Stockbridge
90.8August Rohde11:47.7PR   MI Reed City   Sep 29  CSAA MIDDLE SCHOOL JAMBOREE
8Braxton Liss11:47.7   MI Harper Creek   Oct 21  I-8 MS Jamboree @ Harper Creek
92.8Blake Wood11:47.8PR   MI Blissfield   Oct 16  Lenawee County MS Championship Meet
93.8Jake Huntoon11:48.0PR   MI Andrew G Schmidt   Oct 15  Fenton v. Goodrich MS
94.7Thomas Larson11:48.3   MI Alma   Oct 24  Shepherd End of Season MS Invite
95.8Ted Rutkofske11:49.6PR   MI Yale   Sep 16  MS Jamboree #1
7Brayden Trumen11:49.6PR   MI Alma   Oct 24  Shepherd End of Season MS Invite
97.8Sulley Zietlow11:49.9PR   MI Three Rivers   Oct 12  Bulldog MS Invite
98.8Benson Byrne11:50.1PR   MI Goodrich   Sep 24  Corunna v. Goodrich MS
99.7Aron Gal11:50.5   MI Grand Haven Lakeshore   Oct 10  Grand Rapids Middle School Invitational
100.8Colin Kuhn11:50.7   MI TS Nurnberger   Sep 9  2020 Shepherd John Bruder Classic