AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.12Daniel Bashtovoi16:27.3PR   NE Sidney   Oct 14  C-5 District Meet
2.12Cameron Brauer16:41.7PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
3.10Ethan Olsen16:49.5PR   NE Gothenburg   Oct 14  C-5 District Meet
4.12Daine Wardyn16:54.0PR   NE Broken Bow   Sep 23  Ogallala Invite
5.12Mitchell Deer17:04.5   NE Sidney   Oct 14  C-5 District Meet
6.9Yahriel Gaeta17:19.7PR   NE Gothenburg   Oct 14  C-5 District Meet
7.11Noah Osmond17:20.0   NE Broken Bow   Oct 14  C-5 District Meet
8.11Easton Anderson17:25.0PR   NE Mitchell   Sep 30  Bayard Mark Matthew’s Memorial Invitational
9.10Nikolas Schrock17:27.3PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
10.12Treyson Johnstone17:28.7PR   NE Sidney   Oct 14  C-5 District Meet
11.11Treyton Hurlburt17:29.2PR   NE Broken Bow   Oct 14  C-5 District Meet
12.10Jesse Gallian17:31.5PR   NE Broken Bow   Oct 14  C-5 District Meet
13.11Caiden Castillo17:37.2PR   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
14.11Gavin Sloan17:38.5PR   NE Chadron   Oct 14  C-5 District Meet
15.11Justin Golus17:38.8PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
16.12Carter Ryan17:41.8   NE Chadron   Oct 14  C-5 District Meet
17.12Cole Jorgenson17:42.0PR   IA Sidney   Oct 21  Iowa State Qualifier 1A - Southwest Valley
18.10Parker Graves17:43.0   NE Gothenburg   Sep 4  Minden Invite
19.10Nathan Sager17:49.8PR   NE Gothenburg   Oct 14  C-5 District Meet
20.10Griffin Stemper17:54.5PR   NE Alma-Southern Valley   Oct 14  C-5 District Meet
21.11Brady VanBoening17:59.9PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
22.9Trevin Moreno18:00.0PR   NE Chase County   Sep 23  Ogallala Invite
23.9Lorenzo Levario18:00.6PR   NE Cozad   Oct 14  C-5 District Meet
24.11Zane Eggleston18:01.1PR   NE Broken Bow   Oct 14  C-5 District Meet
25.9Noah Canas18:03.9PR   NE Sidney   Oct 14  C-5 District Meet
26.10Brock Oeltjen18:13.0   NE Broken Bow   Aug 28  North Platte Invitational
27.9Jashawn Davenport18:14.7PR   NE Sidney   Sep 3  Gering Invite
28.11Jeron Gager18:19.2PR   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
29.12Aaron Sturtevant18:21.4PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
30.12Kade Komenda18:25.2PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
31.12Carmelo Ayala18:26.2PR   NE Mitchell   Oct 14  C-5 District Meet
32.10Grant Springer18:28.3PR   NE Valentine   Oct 14  C-5 District Meet
33.11Aidan George18:39.6PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
34.10Chayse Swinney18:39.8PR   NE Chadron   Oct 14  C-5 District Meet
35.12Reagan Emerson18:43.0   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
36.9Alec Winney18:43.3PR   NE Gothenburg   Oct 14  C-5 District Meet
37.11Caden Galbraith18:45.3   NE Chadron   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
9Jordan Arensdorf18:45.3PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
39.11Abel Flores18:48.0PR   NE Gothenburg   Sep 4  Minden Invite
40.12Garrett Reece18:48.5PR   NE Chadron   Oct 14  C-5 District Meet
41.10Nikolas Clement18:48.9PR   NE Holdrege   Oct 22  NSAA Class C State Cross-Country Championship...
42.11Zander Rust18:50.6PR   NE Chadron   Oct 14  C-5 District Meet
43.10Brenden Shepard18:53.3PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
44.9Coy Wardyn18:57.8PR   NE Broken Bow   Oct 14  C-5 District Meet
45.9Navy Smith19:06.6PR   NE Chase County   Oct 14  C-5 District Meet
46.10Chase Moorhead19:09.2PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
47.11Brogan Wise19:10.9PR   NE Holdrege   Oct 14  C-5 District Meet
48.12Morgan Morris19:11.7PR   NE Cozad   Oct 14  C-5 District Meet
49.9Aaron Wilson19:13.0PR   NE Cozad   Oct 14  C-5 District Meet
50.10Gabriel Neufeld19:14.0PR   NE Sidney   Sep 23  Ogallala Invite
51.11Wyatt Sachtjen19:15.6PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
52.12Lukan Most19:18.0PR   NE Gothenburg   Sep 30  Gothenburg Invite
53.10Jackson Nelson19:21.0   NE Gothenburg   Sep 4  Minden Invite
54.12Wyatt Heckenlively19:30.3PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
55.9Jaxon Tischner19:31.1PR   NE Alma-Southern Valley   Oct 14  C-5 District Meet
56.11Cedric Knudsen19:37.3PR   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
57.10Payton Catlin19:40.0PR   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
58.12Tyson Welch19:42.6PR   NE Valentine   Oct 14  C-5 District Meet
59.11Colin O'Neil19:42.7PR   NE Chase County   Oct 14  C-5 District Meet
10Mason Tyerman19:42.7PR   NE Chase County   Oct 14  C-5 District Meet
12Tyler Abbott19:42.7PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
62.10Collin Dailey19:43.3PR   NE Chadron   Sep 3  Gering Invite
63.9Andrew Wiest19:47.0PR   NE Chase County   Oct 14  C-5 District Meet
64.11Austin Glanz19:48.1PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
65.10Ethan Wenquist19:50.0   NE Broken Bow   Sep 4  Cozad Invitational
66.12Julian Maytorena19:54.0   NE Sidney   Sep 23  Ogallala Invite
67.11Roman Schmidt19:57.0PR   NE Broken Bow   Sep 30  Gothenburg Invite
68.9Benjamin Borchard19:57.9PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
69.11Isaiah Urman20:01.0PR   NE Gothenburg   Sep 23  Ogallala Invite
70.10Lex Larsen20:02.4   NE Valentine   Oct 14  C-5 District Meet
71.9Gavin Anderson20:02.6PR   NE Ogallala   Oct 14  C-5 District Meet
72.11Gage Andersen20:08.9   NE Gothenburg   Sep 11  Broken Bow Invite
73.9Jackson Hansen20:09.0PR   NE Broken Bow   Sep 30  Gothenburg Invite
74.9Cayler Hacker20:11.2PR   NE Hershey   Oct 14  C-5 District Meet
75.12Kylen Borders20:14.0PR   NE Broken Bow   Sep 30  Gothenburg Invite
76.11Evan Jones20:14.4PR   NE Ogallala   Sep 9  Chase County Invite
77.10Brian Fox20:18.0   NE Broken Bow   Sep 30  Gothenburg Invite
78.12Andreas Buttry20:20.0PR   IA Sidney   Oct 21  Iowa State Qualifier 1A - Southwest Valley
79.11Chance Karges20:24.5PR   NE Cozad   Oct 14  C-5 District Meet
80.12Nick Rau20:26.7PR   NE Chase County   Oct 14  C-5 District Meet
81.12Kyle Beam20:32.0   IA Sidney   Oct 21  Iowa State Qualifier 1A - Southwest Valley
82.9Ethan Elliott20:36.0PR   NE Hershey   Sep 2  St Pats Invite
11Zachary Christensen20:36.0PR   NE Ogallala   Sep 23  Ogallala Invite
84.12Jack Lilley20:43.8PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
85.9Bladyn Herrick20:50.2PR   NE Alma-Southern Valley   Oct 14  C-5 District Meet
86.9Parker Catlin20:56.0PR   NE Ogallala   Sep 23  Ogallala Invite
87.9Barrett Renfro20:56.3PR   NE Ogallala   Aug 28  North Platte Invitational
88.10Ty Kreis21:03.0PR   NE Gothenburg   Sep 4  Minden Invite
89.11Jackson Jones21:06.0PR   NE Chadron   Oct 7  Sidney Invite
90.9Andrew Sommerville21:08.0PR   NE Chadron   Sep 3  Gering Invite
91.11Kurt Kuhlman21:11.0PR   NE Gothenburg   Sep 30  Gothenburg Invite
92.12Trevor Brown21:17.9PR   NE Alma-Southern Valley   Oct 14  C-5 District Meet
93.8Tobin Rust21:21.0PR   NE Chadron   Sep 23  Gordon-Rushville Invite
94.10Mason Headley21:23.0PR   NE Ogallala   Sep 23  Ogallala Invite
95.10Mason Wallin21:26.4PR   NE Chase County   Sep 3  Cambridge XC Meet
96.12Luke Kahl21:31.0PR   NE Chadron   Sep 23  Gordon-Rushville Invite
97.10John Meza21:41.0PR   NE Sidney   Oct 1  Scottsbluff Bearcat XC Festival
98.10Ayden Branson21:42.6   NE Chadron   Sep 3  Gering Invite
99.10Zakary Crawford21:43.0PR   NE Broken Bow   Sep 30  Gothenburg Invite
100.11Samuel Hergenrader21:46.1   NE Cozad   Oct 14  C-5 District Meet