in partnership with
Emerald Youth League
3,000 Meters
Cross Country
Bests
(Teams)
(Athletes)
(Meets)
(Meet Simulation)
{{appC.custom.distance}}
&
{{appC.custom.distance2}}
{{appC.params.custDesc}}
-
Filtered to teams in
this division
.
Level
{{item.name}}
Location
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
{{appC.params.level<=4?'League':(appC.params.level==8?'Conf':'Org')}}
{{item.depth>=2?' ':''}}{{item.depth>=3?' ':''}}{{item.depth>=4?' ':''}}{{item.name}}
Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
NXV Region
-- All --
{{item.name}}
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Season
Indoor Track
Outdoor Track
Cross Country
{{season.season%10000}}
Season
All Time Bests
{{season}}
Filter by Age/Grade
Restrict
Highlighter
{{(appC.data.tree && appC.data.tree.length>1) ? 'Make a Custom List' : 'Custom...'}}
Make a custom rankings list with:
{{team.name}}
Edit this List
All
Validated
Add a 2nd Distance
Remove 2nd Distance
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
{{item.name}} - {{item.count| number:0}} Results
Filter
ing
by
Grade:
{{grade.Grade}}
|
Filter
ing
by
Age:
{{age.Age}}
|
* Age on December 31st, {{appC.params.season}}.
Apply Filter
Update Filter
Remove
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
View Hypothetical Meet
View Hypothetical Meet
View Simulated Team Scores
Men
Women
Teams
Athletes
Meets
Compare Athletes
Log in to Compare
Select Athletes to Compare...
Age
Grade
Athlete
Time
ST
Team
Date
Meet
1.
14
8
Aiden Koroush
10:45.6
PR
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
2.
8
Devon Jones
11:11.0
PR
OR
Lowell
Sep 27
Jefferson Middle School Invitational
3.
7
Hunter Thealander
11:27.9
PR
OR
Triangle Lake
Oct 12
Harrisburg Gatorade Challenge
4.
8
Sean Fanger
11:44.2
PR
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
5.
8
Creed Mast
11:50.5
PR
OR
Central Linn
Oct 8
Paul Mariman Invitational
6.
8
Hunter Hawkins
12:01.5
PR
OR
Harrisburg
Oct 6
Stayton Regis Invitational
7.
7
Ryder Ortiz
12:09.1
OR
Lowell
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
8.
8
Jackson Gundry
12:16.0
PR
OR
Oak Hill
Oct 24
Philomath MS XC Meet
9.
7
Nate Waters
12:38.7
OR
Lowell
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
10.
6
Allen Ellsworth
12:39.0
PR
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
11.
6
Lucas Winokur
12:45.5
PR
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
12.
6
Allen Ellsworth
12:46.5
PR
OR
Monroe
Oct 20
WVYL XC District Championships
13.
6
Cylas Sughroue
13:00.3
OR
McKenzie
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
14.
8
Korbin Shroll
13:04.5
PR
OR
Oakridge
Oct 12
Harrisburg Gatorade Challenge
15.
7
Carson Stouder
13:12.7
OR
Harrisburg
Oct 6
Stayton Regis Invitational
16.
11
5
Owen Acevedo
13:15.5
PR
OR
McKenzie
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
17.
8
Gage Leabo
13:37.8
PR
OR
Central Linn
Oct 8
Paul Mariman Invitational
18.
8
Elijah Greydanus
13:54.4
PR
OR
Monroe
Sep 29
SC Middle School Invitational
19.
7
DJ Diaz
14:03.9
OR
Central Linn
Oct 8
Paul Mariman Invitational
20.
8
Wyatt Smith
14:06.0
PR
OR
Central Linn
Oct 20
WVYL XC District Championships
21.
8
Davi Valadao
14:07.0
PR
OR
Oak Hill
Sep 24
The CG Bramble Scramble
22.
7
Chaz Mast
14:09.5
OR
Central Linn
Sep 23
Champs Invite
23.
7
Henley Garner
14:17.5
OR
Lowell
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
24.
6
Louis Kennedy
14:24.0
OR
Oak Hill
Oct 14
The Great OTC Donut Chase
25.
7
Gabriel Phelps
14:26.5
PR
OR
Oak Hill
Sep 24
The CG Bramble Scramble
26.
7
Brandon Henderson
14:28.7
OR
Harrisburg
Oct 20
WVYL XC District Championships
27.
8
Andrew Schram
14:29.0
PR
OR
Oak Hill
Sep 17
Northwest Classic XC 2022
28.
7
Nathan Lidbeck
14:29.3
OR
Harrisburg
Oct 20
WVYL XC District Championships
29.
6
Ezra Koroush
14:54.5
OR
Monroe
Oct 12
Harrisburg Gatorade Challenge
30.
8
Hunter Eastridge
15:05.6
PR
OR
Monroe
Oct 8
Paul Mariman Invitational
31.
7
Brodie Olsen
15:07.0
PR
OR
Oakridge
Oct 20
WVYL XC District Championships
32.
5
Connor Erickson
15:17.8
PR
OR
Central Linn
Sep 23
Champs Invite
33.
3
Emil Sullivan
15:34.4
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
34.
6
Miguel Valadao
15:36.9
PR
OR
Oak Hill
Oct 14
The Great OTC Donut Chase
35.
7
Amir Enfield
15:45.4
PR
OR
McKenzie
Sep 29
SC Middle School Invitational
36.
8
Hunter Eastridge
15:49.8
OR
Monroe
Sep 29
SC Middle School Invitational
37.
6
Silas Jones
16:09.8
PR
OR
McKenzie
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
38.
2
Amos Scheffel
16:33.0
PR
OR
Harrisburg
Oct 6
Stayton Regis Invitational
39.
4
Kaitin Black
16:45.5
PR
OR
Oak Hill
Sep 17
Northwest Classic XC 2022
40.
8
Logan Bledsoe
16:47.8
PR
OR
Monroe
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
41.
7
Max Solbeck
17:21.4
OR
Harrisburg
Oct 12
Harrisburg Gatorade Challenge
42.
6
Emelyn Aldersong
17:46.1
PR
OR
Oak Hill
Oct 14
The Great OTC Donut Chase
43.
4
Reed Holman
17:46.9
PR
OR
Monroe
Sep 3
Ultimook Race
44.
6
Dylan Margolis
18:32.4
PR
OR
Oak Hill
Oct 12
Harrisburg Gatorade Challenge
45.
6
Ryder Vailes
19:26.7
PR
OR
McKenzie
Oct 30
Stumptown Youth XC Championship
46.
12
6
Cooper Scheffel
22:23.7
OR
Harrisburg
Oct 6
Stayton Regis Invitational
47.
6
Briar Weatherly
22:50.4
OR
Oak Hill
Sep 17
Northwest Classic XC 2022
48.
6
Arbor Weatherly
27:51.6
OR
Oak Hill
Sep 17
Northwest Classic XC 2022
Log in to embed this report into your website
Log In or Create Free Account to View More Stats
Log In / Create Free Account to View
Top 50 rankings in each category are
free
.
An account provides access to our most powerful features and allows us to keep you informed of new tools.