AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.1712Fischer Adams15:48.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
2.1711Robbie Annett15:49.1PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
3.1712Simon Nelson15:58.4PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
4.1712Gregory Fallon16:14.4PR   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
5.12Malachi Peimann16:15.5PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
6.12Edgar Jesus Vera Al...16:17.7PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
7.12Blaise Boyer16:18.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
8.1812Tobias Buchanan16:24.3PR   Unat-Buchanan-Tobias   Nov 11  NXR Northwest Regional Championships
9.10Vebjorn Flagstad16:30.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
10.1711Connor Hitchcock16:33.6PR   AKSitka   Sep 23  Ketchikan Cross Country
11.1812Tobin Miller16:35.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
12.1812Tucker Sarkisian16:35.5PR   AKLathrop   Sep 23  Region 6 Regionals
13.1812Cirdan Vonnahme16:36.8PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
14.11Colton Merriner16:45.0   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
15.1711Jarrett Jackson16:49.0PR   AKDimond   Sep 30  CIC Region IV Championships
16.12Blake Hanley16:49.2   AKWest Anchorage   Oct 7  ASAA State Championships
17.11Trey Demmert16:49.6   AKSitka   Sep 23  Ketchikan Cross Country
18.1712Elias Litzow16:50.9PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
19.11Nick Iverson16:51.0PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
20.12Keegan Hansen16:52.3PR   AKWrangell   Sep 23  Ketchikan Cross Country
21.1712Annan Weiland16:52.9   AKSitka   Sep 23  Ketchikan Cross Country
22.1610Elias Oswald16:53.0PR   AKService   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
23.1712Owen Hayes16:55.1PR   AKChugiak   Nov 11  NXR Northwest Regional Championships
24.159Erik Thompson16:55.8PR   AKThunder Mountain   Sep 30  2023 Region V XC Championships
25.9Thomas Ringsmuth16:58.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
26.11Joshua Reed16:58.5PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
27.1510Johannes Bynagle17:01.2PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
28.1712Nicholas Hecht17:03.3PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
29.12Oliver Zigmund17:04.2PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
30.12Oliver Wright17:05.0   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
31.1610Boomchain Loucks17:05.1PR   AKWrangell   Sep 23  Ketchikan Cross Country
32.1812Dylan Soberay17:06.0PR   AKWest Anchorage   Aug 19  Ted McKenney Invite
33.1711Stephen Hafen17:06.4PR   AKWasilla   Aug 12  Wasilla Trailblazer Invite
34.10Luke Shaw17:07.0PR   AKEagle River   Sep 30  CIC Region IV Championships
35.12Murphy Kimball17:08.0PR   AKWest Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
36.159Aulis Nelson17:08.9PR   AKCraig   Sep 23  Ketchikan Cross Country
37.10Jaxon Henrie17:10.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
38.11Orson Hoogendorn17:11.0PR   AKNome-Beltz   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
9Blaze Rubeo17:11.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
40.1712Rafe Caruthers17:11.1PR   AKValdez   Sep 23  Region 6 Regionals
41.10Caleb Sharrock17:12.0PR   AKEast Anchorage   Aug 19  Ted McKenney Invite
12Max Kiskaddon17:12.0PR   AKService   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
43.11Coby Marvin17:13.1PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
44.1611Ned Peters17:14.0PR   AKBethel   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
45.12Ruben Rhodes17:15.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
46.9Arlo Jespersen17:16.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
47.11Levi Knickerbocker17:17.0PR   AKService   Sep 30  CIC Region IV Championships
48.1610Bodie Miller17:18.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
10Nathan Vander Lugt17:18.0PR   AKEagle River   Sep 30  CIC Region IV Championships
50.10Trygve Vang-Thompso...17:18.9PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
51.12Rowan Robinson17:19.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
52.12Elias Soule17:20.8   AKService   Oct 7  ASAA State Championships
53.11Andrew Krellner17:21.0PR   AKEagle River   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
54.12AJ Glover17:22.0   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
55.9Miles Gastrock17:23.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
159Katahdin Staples17:23.0PR   AKEast Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
57.1712Preston Kopp17:23.1PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
58.10Parker Larson17:24.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Gus Olson17:24.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
60.10Clint Kopp17:24.2PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
61.11Lukas Underhile17:24.6   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
62.12Jack Laker17:25.6   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
63.11David Penfield17:26.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
64.1611Miles Grimes17:26.2PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
65.1812Dash Dicang17:27.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Mason Newell17:27.0PR   AKChugiak   Oct 7  ASAA State Championships
67.1611Owen Woodruff17:27.6PR   AKThunder Mountain   Sep 16  Sitka Invitational
68.11Casey Styles17:28.5PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
69.1610Kieran Kaufman17:28.9PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
70.11Noa Kam-Magruder17:30.0PR   AKDimond   Aug 26  Big 8 Invite
71.9Owen Crotts17:30.7PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
72.10Anthony White17:31.4PR   AKDelta Junction   Sep 23  Region 6 Regionals
73.1712Ethan Stiller17:32.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
74.9Reid Rauch17:34.9PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
75.9Maksim Millwood17:35.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
76.11Noble Cassidy17:35.1PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
1611Sage Janes17:35.1PR   AKThunder Mountain   Sep 23  Ketchikan Cross Country
78.9Henry Vail17:35.7PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
79.9Noah Robbins17:35.9PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
1510Carter Phillips17:35.9PR   AKKetchikan   Sep 23  Ketchikan Cross Country
81.11Chandon Lutz17:36.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Ryan Hansen17:36.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
83.1711Corder Janes17:36.1PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 30  2023 Region V XC Championships
84.10Caleb Bunker17:36.8PR   AKHomer   Oct 7  ASAA State Championships
85.12Chase Foss17:37.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Pierce McDonough17:37.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
87.10Owen Harth17:38.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
88.10Jai Badajos17:38.8PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
89.12Floyd Widsoe17:39.8PR   AKCordova   Sep 23  Region 6 Regionals
90.9Logan Fellman17:40.7PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 30  2023 Region V XC Championships
91.10Tom Schwartz17:41.6PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
92.11Maximilian Erickson17:42.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
93.10Aodhan Nakada17:42.5PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
94.11James Innes17:43.2PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
95.10Ethan Styvar17:44.4PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
96.9Braxton Thornley17:46.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
97.1610Kohen Galloway17:47.0PR   AKChugiak   Aug 19  Ted McKenney Invite
98.11Ferguson Wheeler17:47.1PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
99.10Elias Schane17:47.2PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 23  Ketchikan Cross Country
100.11Corbin Wilson17:50.0PR   AKColony   Aug 19  Ted McKenney Invite