AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.1712Fischer Adams15:48.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
2.1711Robbie Annett15:49.1PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
3.1712Simon Nelson15:58.4PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
4.1712Gregory Fallon16:14.4PR   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
5.1812Tobias Buchanan16:24.3PR   Unat-Buchanan-Tobias   Nov 11  NXR Northwest Regional Championships
6.1812Tobin Miller16:35.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
7.11Colton Merriner16:45.0   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
8.1712Elias Litzow16:50.9PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
9.1510Johannes Bynagle17:01.2PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
10.1711Stephen Hafen17:06.4PR   AKWasilla   Aug 12  Wasilla Trailblazer Invite
11.9Blaze Rubeo17:11.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
12.11Coby Marvin17:13.1PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
13.1610Bodie Miller17:18.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
14.10Trygve Vang-Thompso...17:18.9PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
15.1712Preston Kopp17:23.1PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
16.10Clint Kopp17:24.2PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
17.11Lukas Underhile17:24.6   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
18.12Jack Laker17:25.6   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
19.1611Miles Grimes17:26.2PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
20.9Owen Crotts17:30.7PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
21.9Reid Rauch17:34.9PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
22.11Noble Cassidy17:35.1PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
23.11Chandon Lutz17:36.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
24.10Caleb Bunker17:36.8PR   AKHomer   Oct 7  ASAA State Championships
25.11Pierce McDonough17:37.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
12Chase Foss17:37.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
27.10Jai Badajos17:38.8PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
28.10Tom Schwartz17:41.6PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
29.10Aodhan Nakada17:42.5PR   AKGrace Christian   Sep 19  MCCA-Grace Dual
30.11James Innes17:43.2PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
31.10Ethan Styvar17:44.4PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
32.11Corbin Wilson17:50.0PR   AKColony   Aug 19  Ted McKenney Invite
12Andrew Pounds17:50.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
34.11Joseph Hathaway17:51.7PR   AKKodiak   Sep 1  Kodiak Invitational
35.11Joshua Hathaway17:52.0PR   AKKodiak   Aug 19  Ted McKenney Invite
36.12Finnley Loop17:55.9PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
37.9Raven Spangler17:57.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
38.9Thomas Coombs17:59.2PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
39.10Gabriel Carey17:59.3PR   AKWasilla   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
40.12Elijah Jedlicki18:00.8PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
41.10Weston Sensabaugh18:02.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
42.9Ridge Conant18:03.7PR   AKSeward   Sep 21  KPBSD Borough Championships
43.12Aceton Edgerton18:05.0   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
44.12Wesley Johnson18:05.5PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
45.10Gabriel Black18:06.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
46.1510Tait Ostrom18:07.9PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
47.10Lukas Renner18:08.2PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
48.10Isaiah Dickson18:16.7PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
49.1610Gabriel Koehler18:19.0PR   AKKodiak   Aug 19  Ted McKenney Invite
11Jody Goodrich18:19.0PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
1812Isaac Kristich18:19.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
52.12Levi Mickelson18:21.5PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
53.12Caleb Hilty18:22.4   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
54.12Kendall Greathouse18:24.0   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
55.11Ram Caballa18:26.0PR   AKKodiak   Oct 10  Post Season 5k: Coffee 2 Coffee course
56.10Joe Adolfae18:29.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
57.10Easton Roads18:33.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
58.12Theron Glover18:33.3PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
59.12Zane Tews18:35.7PR   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
60.11Charles Thiede18:39.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
61.11Theo Garcia18:40.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
62.9London Ramirez18:41.0PR   AKColony   Aug 12  Wasilla Trailblazer Invite
63.11Alexander VanMeter18:41.9PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
64.9Ellis Lorentz18:42.0PR   AKHomer   Aug 19  Ted McKenney Invite
65.11Paxson Williams18:45.8   AKKodiak   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
66.10Chase Laker18:51.3   AKKenai Central   Sep 21  KPBSD Borough Championships
67.12Jay Brott18:53.4PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
68.12Kendall Greenhouse18:58.7PR   AKWasilla   Oct 7  ASAA State Championships
69.149Theodore Stamoolis18:59.8PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
70.11Stryder Kronberger19:02.7   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
71.11Finn Hoffman19:03.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
72.11Harold Rudstrom19:03.5PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
73.11Brendon Jones19:04.0PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
74.11Nuno Venturi19:04.8PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
10JJ Abel19:04.8PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
76.12Carson Deans19:07.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Achilles Alexander19:07.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
78.1712Jeremiah Thompson19:09.0PR   AKRedington   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
9Ryan Annett19:09.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
80.9Grant Eldridge19:10.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
1712Jack Klayum19:10.0   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
82.11Brody Jorgensen19:16.0   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
83.10Parker Richards19:16.8PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
84.11Caleb Moffat19:21.5PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
85.10Braden Thomas19:22.0   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
86.9Keaden Dunlap19:23.0PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
87.10Olin Liljemark19:26.1   AKSeward   Sep 21  KPBSD Borough Championships
88.10Landon Tinsley19:26.7PR   AKHomer   Sep 21  KPBSD Borough Championships
89.10Jebediah Marvin19:27.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
90.11Ammon Seims19:28.8PR   AKWasilla   Sep 15  2023 Frank Dieckgraeff Invitational
91.11Jarom Dawson19:29.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
92.9Ian Naylor19:29.8PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
93.9Jack Matthew19:30.9PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 19  MCCA-Grace Dual
94.10Teigan Copp19:32.0PR   AKPalmer   Aug 12  Wasilla Trailblazer Invite
10Eli Banks19:32.0PR   AKHouston   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
96.12Silas Estalilla19:33.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
97.10Andrew Zingone19:34.0PR   AKGrace Christian   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
9Eli Martin19:34.0PR   AKMountain City Christian Academy   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
99.11Wade Hastings19:34.7PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
100.11Kaleb Stamoolis19:38.2PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships