AgeGradeAthleteTimeSTTeamDateMeet
1.1712Fischer Adams15:48.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
2.12Malachi Peimann16:15.5PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
3.12Edgar Jesus Vera Al...16:17.7PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
4.12Blaise Boyer16:18.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
5.1812Tobias Buchanan16:24.3PR   Unat-Buchanan-Tobias   Nov 11  NXR Northwest Regional Championships
6.10Vebjorn Flagstad16:30.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
7.1812Tobin Miller16:35.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
8.1812Tucker Sarkisian16:35.5PR   AKLathrop   Sep 23  Region 6 Regionals
9.1812Cirdan Vonnahme16:36.8PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
10.1711Jarrett Jackson16:49.0PR   AKDimond   Sep 30  CIC Region IV Championships
11.12Blake Hanley16:49.2   AKWest Anchorage   Oct 7  ASAA State Championships
12.1712Elias Litzow16:50.9PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
13.11Nick Iverson16:51.0PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
14.1610Elias Oswald16:53.0PR   AKService   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
15.1712Owen Hayes16:55.1PR   AKChugiak   Nov 11  NXR Northwest Regional Championships
16.159Erik Thompson16:55.8PR   AKThunder Mountain   Sep 30  2023 Region V XC Championships
17.9Thomas Ringsmuth16:58.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
18.11Joshua Reed16:58.5PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
19.1712Nicholas Hecht17:03.3PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
20.12Oliver Zigmund17:04.2PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
21.12Oliver Wright17:05.0   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
22.1812Dylan Soberay17:06.0PR   AKWest Anchorage   Aug 19  Ted McKenney Invite
23.1711Stephen Hafen17:06.4PR   AKWasilla   Aug 12  Wasilla Trailblazer Invite
24.10Luke Shaw17:07.0PR   AKEagle River   Sep 30  CIC Region IV Championships
25.12Murphy Kimball17:08.0PR   AKWest Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
26.10Jaxon Henrie17:10.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
27.9Blaze Rubeo17:11.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
28.10Caleb Sharrock17:12.0PR   AKEast Anchorage   Aug 19  Ted McKenney Invite
12Max Kiskaddon17:12.0PR   AKService   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
30.11Coby Marvin17:13.1PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
31.12Ruben Rhodes17:15.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
32.9Arlo Jespersen17:16.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
33.11Levi Knickerbocker17:17.0PR   AKService   Sep 30  CIC Region IV Championships
34.1610Bodie Miller17:18.0PR   AKPalmer   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
10Nathan Vander Lugt17:18.0PR   AKEagle River   Sep 30  CIC Region IV Championships
36.10Trygve Vang-Thompso...17:18.9PR   AKColony   Oct 7  ASAA State Championships
37.12Rowan Robinson17:19.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
38.12Elias Soule17:20.8   AKService   Oct 7  ASAA State Championships
39.11Andrew Krellner17:21.0PR   AKEagle River   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
40.12AJ Glover17:22.0   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
41.9Miles Gastrock17:23.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
159Katahdin Staples17:23.0PR   AKEast Anchorage   Sep 30  CIC Region IV Championships
43.10Parker Larson17:24.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Gus Olson17:24.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
45.11David Penfield17:26.0PR   AKChugiak   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
46.1611Miles Grimes17:26.2PR   AKKodiak   Oct 7  ASAA State Championships
47.1812Dash Dicang17:27.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Mason Newell17:27.0PR   AKChugiak   Oct 7  ASAA State Championships
49.1611Owen Woodruff17:27.6PR   AKThunder Mountain   Sep 16  Sitka Invitational
50.11Casey Styles17:28.5PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
51.1610Kieran Kaufman17:28.9PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
52.11Noa Kam-Magruder17:30.0PR   AKDimond   Aug 26  Big 8 Invite
53.1712Ethan Stiller17:32.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
54.9Maksim Millwood17:35.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
55.11Noble Cassidy17:35.1PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
1611Sage Janes17:35.1PR   AKThunder Mountain   Sep 23  Ketchikan Cross Country
57.9Henry Vail17:35.7PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
58.9Noah Robbins17:35.9PR   AKKetchikan   Sep 16  Sitka Invitational
1510Carter Phillips17:35.9PR   AKKetchikan   Sep 23  Ketchikan Cross Country
60.11Ryan Hansen17:36.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Chandon Lutz17:36.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
62.1711Corder Janes17:36.1PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 30  2023 Region V XC Championships
63.12Chase Foss17:37.0PR   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
11Pierce McDonough17:37.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
65.10Owen Harth17:38.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
66.9Logan Fellman17:40.7PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 30  2023 Region V XC Championships
67.10Tom Schwartz17:41.6PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
68.11Maximilian Erickson17:42.0PR   AKWest Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
69.11James Innes17:43.2PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
70.9Braxton Thornley17:46.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
71.1610Kohen Galloway17:47.0PR   AKChugiak   Aug 19  Ted McKenney Invite
72.11Ferguson Wheeler17:47.1PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Oct 14  Lewis & Clark XC Invitational
73.10Elias Schane17:47.2PR   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 23  Ketchikan Cross Country
74.11Corbin Wilson17:50.0PR   AKColony   Aug 19  Ted McKenney Invite
75.11Joseph Hathaway17:51.7PR   AKKodiak   Sep 1  Kodiak Invitational
76.12Leif St. Clair17:51.9   AKJuneau-Douglas Yadaa.at Kale   Sep 23  Ketchikan Cross Country
77.11Joshua Hathaway17:52.0PR   AKKodiak   Aug 19  Ted McKenney Invite
12James Simono17:52.0PR   AKService   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
79.1812Curtis Beck17:52.6PR   AKWest Valley   Sep 23  Region 6 Regionals
80.12Caleb Lillo17:53.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
81.12Paxson Ott17:53.6PR   AKLathrop   Sep 23  Region 6 Regionals
82.1711Mason Card17:54.0PR   AKSouth Anchorage   Aug 19  Ted McKenney Invite
83.12Calvin Knapp17:55.0PR   AKThunder Mountain   Sep 23  Ketchikan Cross Country
84.12Finnley Loop17:55.9PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
85.1812Justin Scussel17:56.3PR   AKThunder Mountain   Sep 23  Ketchikan Cross Country
86.10Bradley Otis-Goodma...17:57.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
9Raven Spangler17:57.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
88.9Thomas Coombs17:59.2PR   AKColony   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
89.10Gabriel Carey17:59.3PR   AKWasilla   Sep 30  2023 Region 3 XC Championships
90.12Elijah Jedlicki18:00.8PR   AKSoldotna   Sep 21  KPBSD Borough Championships
91.9Brayden Bonin18:01.3PR   AKLathrop   Sep 23  Region 6 Regionals
92.10Weston Sensabaugh18:02.0PR   AKColony   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
1510Cavan Malone18:02.0PR   AKNorth Pole   Sep 23  Region 6 Regionals
94.11Dylan Autrey18:03.0   AKService   Aug 26  Big 8 Invite
9Austin Murphy18:03.0PR   AKSouth Anchorage   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
1510Oliver Casurella18:03.0PR   AKService   Sep 30  CIC Region IV Championships
97.10Creed Cvancara18:04.0PR   AKDimond   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
98.10Axel Kiskaddon18:04.6   AKWest Anchorage   Sep 9  George Plumley XC Invite (Palmer Invite)
99.12Aceton Edgerton18:05.0   AKWasilla   Sep 23  Mustang Smokin Stampede
1510Micah Redfearn18:05.0PR   AKDimond   Sep 30  CIC Region IV Championships