Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.10Jose Guzman9:46.0 PR   CA Yuba City   Oct 24  Eagle Invitational
2.9Derek Muller9:58.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
3.10Jo an Fernandez10:01.0 PR   CA Yuba City   Oct 24  Eagle Invitational
4.11John Ricca10:25.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
5.9Brynn Sargent10:27.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
6.10Luke Gary10:28.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
11Carson Wignall10:28.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
10Ian Nourse10:28.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
10Alex Chorn10:28.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
10.10Andres Naranjo10:30.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
11.9Trent Brendel10:32.0 PR   CA Granite Bay   Oct 30  SFL League Finals
12.9Jason Morris10:35.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
13.9Michael Strickler10:38.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
14.9Anthony Galves10:46.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
15.11Jeremy Verke10:49.0   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
10Gus Marino10:49.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
17.9Flavio Medrano10:50.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
18.9Alex Chavey10:51.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
19.10Alex Macchieto10:53.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
20.9Tim O'Shea III10:55.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
21.11Andrew Burrows10:56.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
22.9Michael Kinoshita10:59.0   CA Folsom   Oct 7  Delta River League Meet
10Matt Nelson10:59.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
24.11Martin Mannie11:03.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
25.10Matt Henley11:04.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
26.9Sam Stoll11:05.0   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
9Louis Styer11:05.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
11Mackey Calvin11:05.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
10Caleb Stordahl11:05.0 PR   CA Granite Bay   Oct 30  SFL League Finals
30.10Chris Medina11:06.0   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
31.9Tanner Misono11:09.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
32.9Greg Woollgar11:11.0   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
10Kyle Sanborn11:11.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
12Chris St Peter11:11.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
35.9Spencer Jensen11:12.0   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
36.12Carlos Juarez11:13.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
37.10Brandon Freitas11:14.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
9Brandon Reboin11:14.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
39.9Daniel Gow11:16.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
40.12Perry Hansen11:17.0 PR   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
10Austin Bailey11:17.0 PR   CA Folsom   Oct 7  Delta River League Meet
42.10Phil West11:19.0 PR   CA Folsom   Oct 7  Delta River League Meet
10Yusuf Leon11:19.0 PR   CA Buhach Colony   Oct 28  CCC Championships
44.11Nick Crouch11:20.0 PR   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
10Christopher San Jua...11:20.0 PR   CA Jesuit   Oct 7  Delta River League Meet
46.12Justin Haynes11:21.0   CA Jesuit   Oct 3  Yolo Invitational
10Ryan Erickson11:21.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
48.10Tyler Mercado11:22.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
10Tim Jones11:22.0   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
10Lue Thao11:22.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
51.12Ricky Pool11:23.0 PR   CA Buhach Colony   Oct 17  Merced County Cross country Championships
52.10Patrick De los sant...11:24.0 PR   CA Yuba City   Oct 24  Eagle Invitational
53.12Luke Maechler11:25.0   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
54.9Brian Trieu11:26.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
12Hue Thao11:26.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
10Nik Garcia-Haupert11:26.0 PR   CA Oakmont   Oct 30  SFL League Finals
57.10Ben Scanlan11:27.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
58.10Daniel Coulter11:28.0 PR   CA Woodcreek   Oct 30  SFL League Finals
9Justin Clark11:28.0   CA Woodcreek   Oct 30  SFL League Finals
10Phelan McKinney11:28.0   CA Bella Vista   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
61.11Matt Reed11:29.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
62.11Chase Olsen11:30.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
10Axel Gutierrez11:30.0   CA Buhach Colony   Oct 28  CCC Championships
64.12Luis Bravo11:31.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
9Luis Marin11:31.0   CA Buhach Colony   Oct 28  CCC Championships
10Nicholas Heath11:31.0   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
9Logan Stahl11:31.0   CA Roseville   Oct 30  SFL League Finals
68.11Christian Vidaure11:32.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
10Chance Wilverding11:32.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
10Ryan McCormick11:32.0   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
71.11Preston Daniels11:33.0   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
9Tyler Holley11:33.0 PR   CA Buhach Colony   Oct 28  CCC Championships
10Yale Santos11:33.0 PR   CA Woodcreek   Oct 30  SFL League Finals
10Angelo Magliola11:33.0   CA Bella Vista   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
75.9Kyle Nelson11:37.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
76.10Richard Ketscher11:38.0   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
77.10Michael Burke11:39.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
11Robby Hartman11:39.0   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
9Spencer Yee11:39.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
80.11Jeremiah Ziebert11:40.0   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
10Aaron Burkhead11:40.0   CA Folsom   Oct 7  Delta River League Meet
82.10Jordan Cornellier11:41.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
83.11James Oys11:42.0   CA Jesuit   Sep 19  De La Salle - Carondelet Invitational
84.9Adam Ciszewski11:43.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
11Adam Monarres11:43.0   CA Buhach Colony   Oct 17  Merced County Cross country Championships
10Sam Wamhoff11:43.0 PR   CA Folsom   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
87.11Mario Rivera11:44.0   CA Buhach Colony   Oct 17  Merced County Cross country Championships
9Donavan Feliz11:44.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
89.10Tory Kelly11:45.0 PR   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
90.12Austin Maryatt11:46.0 PR   CA Granite Bay   Oct 3  Yolo Invitational
10Ryley Hoffman11:46.0   CA Folsom   Oct 7  Delta River League Meet
92.10Erik Markowski11:47.0 PR   CA Vacaville   Oct 3  Yolo Invitational
9Chris Goode11:47.0 PR   CA Jesuit   Oct 10  The Other Meet Invite
10Ravi Sharma11:47.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
95.9Austin Johnson11:48.0 PR   CA Cordova   Oct 29  SVC League Finals
10Robert McHenry11:48.0   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
97.9Alex Vidaure11:49.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
98.11Robert Hoppe11:51.0   CA Jesuit   Oct 3  Yolo Invitational
99.10Darrell Jackson11:52.0 PR   CA Fairfield   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
100.10Tyler Marengo11:54.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
10Zach Martinez11:54.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
102.9Isaac Ornelas11:56.0   CA Buhach Colony   Oct 17  Merced County Cross country Championships
9Mano Alcantra11:56.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
104.11Derek Woodard11:57.0 PR   CA Folsom   Aug 29  Oak Ridge Scrimmage
9Tyler Sickler11:57.0 PR   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
106.9Antonio Aguirre11:58.0   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
9Roberto Nava11:58.0 PR   CA Buhach Colony   Oct 28  CCC Championships
9Nate Lowery11:58.0 PR   CA Laguna Creek   Nov 7  CIF SJS Sub Sections

Womens

AthleteTimeSTTeamDateMeet
1.9Kellie Schmitt11:09.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
2.10Nancy Zamora12:12.0 PR   CA Florin   Oct 10  The Other Meet Invite
3.9Holly McAlister12:21.0 PR   CA Yuba City   Oct 24  Eagle Invitational
4.10Allison Miles12:32.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
5.10April Willet12:39.8 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
6.9Collette Monk12:45.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
7.9Allison Daly12:48.0 PR   CA Granite Bay   Oct 3  Yolo Invitational
8.9Kim Lackner12:51.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
9.9Allison Klas12:53.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
10.10Nishalina Buksh12:57.0   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
11.10Alla Nazarenko12:59.0 PR   CA Cordova   Oct 29  SVC League Finals
12.12Maureen May13:05.6 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
13.9Brooke O'Brien13:12.0 PR   CA Woodcreek   Oct 3  Yolo Invitational
14.10Jessica Diaz13:15.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
15.10Camille Dyer13:18.0 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
16.10Jenna Fontes13:19.0   CA Pitman   Oct 14  CCC Dual (Buhach Colony, Turlock, Pitman)
17.11Blanka Hodur13:22.0   CA Folsom   Aug 29  Oak Ridge Scrimmage
18.10Eileen Tracy13:25.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
19.9Marina Marquez13:27.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
20.11Kaylene Burns13:28.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
21.10Yvette Croteau13:30.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
22.9McKayla Burrows13:31.0   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
23.12Morgan Pugh13:33.0   CA Folsom   Aug 29  Oak Ridge Scrimmage
12Anela Osmanovic13:33.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
25.10Jaime Allen13:34.0   CA Elk Grove   Oct 3  Yolo Invitational
26.10Candice Punzalan13:38.0 PR   CA Bear Creek   Oct 24  Eagle Invitational
27.9Jordan Garcia13:41.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
28.10Georgia Cambra13:43.0 PR   CA Oakmont   Oct 3  Yolo Invitational
9Jami Ford13:43.0   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
30.9Jessica Brown13:44.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
31.10Becky Massil13:48.0 PR   CA Granite Bay   Oct 30  SFL League Finals
32.10Oksana Dlugan13:49.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
10Katelyn Gilstrap13:49.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
34.10Brit Husmann13:52.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
35.9Sekani Kobelt13:53.0   CA Elk Grove   Oct 3  Yolo Invitational
36.9Annie Callen13:54.0 PR   CA Cordova   Oct 10  The Other Meet Invite
9Alyssa McKee13:54.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
38.10Susan Frazier13:58.0   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
10Lizzy Marquez13:58.0 PR   CA Pitman   Oct 28  CCC Championships
10Rachael Lacey13:58.0   CA Bella Vista   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
41.9Kaylee Efstathiu14:01.0 PR   CA Oakmont   Oct 30  SFL League Finals
42.9Jessica Terry14:03.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
43.9Ashley Feldkamp14:05.0   CA Bella Vista   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
44.9Isha Desai14:10.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
45.9Chelsea Diaz14:12.0 PR   CA Pitman   Oct 14  CCC Dual (Buhach Colony, Turlock, Pitman)
9Missy Odum14:12.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
9Sydney Garrett14:12.0 PR   CA Laguna Creek   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
48.11Shelby Vollmer14:13.6   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
49.11Justina Burns14:14.0 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
11Ella Winje14:14.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
9Kirsten McFate14:14.0 PR   CA Roseville   Oct 30  SFL League Finals
52.9Ellie Machado14:16.0 PR   CA Granite Bay   Oct 3  Yolo Invitational
9Ivette Salvador14:16.0 PR   CA Pitman   Oct 14  CCC Dual (Buhach Colony, Turlock, Pitman)
10Justine Capoot14:16.0   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
55.10Natori Burgess14:20.0 PR   CA Elk Grove   Oct 3  Yolo Invitational
56.9Victoria McKenzie14:21.0 PR   CA Elk Grove   Oct 3  Yolo Invitational
57.12Ioana Petcan14:22.0 PR   CA Casa Roble   Oct 24  Eagle Invitational
58.10Ridgely Provencal14:24.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
10Clarisa Hernandez14:24.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
60.10Kara Orsolini14:25.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
61.9Ashling Kelly14:26.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
9TK Rose14:26.0 PR   CA St Francis   Oct 3  Yolo Invitational
63.10Amanda Haack14:28.0 PR   CA Oakmont   Oct 3  Yolo Invitational
10Morgan Renshaw14:28.0   CA Pitman   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
65.11Paige Klugherz14:31.6 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
66.9Jordan Bradford14:33.0 PR   CA Woodcreek   Oct 3  Yolo Invitational
67.10Mica Canales14:34.0 PR   CA Rosemont   Oct 28  Metro League Championships
68.10Kelsey Lucas14:35.0 PR   CA Vacaville   Oct 3  Yolo Invitational
9Claritza Cruz14:35.0   CA Cordova   Oct 10  The Other Meet Invite
70.-Ashlyn Ross14:36.0 PR   CA Del Campo   Sep 12  HORNET JAMBOREE
10Nicole Rovai14:36.0   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
72.9Brianna Perez14:38.0   CA Atwater   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
73.10Jessica Bowen14:40.0 PR   CA Woodcreek   Oct 30  SFL League Finals
74.9Lucia Sotelo14:42.0 PR   CA Oakmont   Oct 3  Yolo Invitational
75.9Brandy Rogers14:43.0 PR   CA Beyer   Sep 12  Sierra Invitational
76.9Jocelyn Schmidt14:46.0   CA Bella Vista   Sep 12  Sierra Invitational
77.9Emily Willer14:48.0 PR   CA Buhach Colony   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
78.10Alyssa Dahlberg14:50.8   CA Del Campo   Sep 5  Lagoon Valley Classic
79.9Allyson Corsetti14:51.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
80.10Erin Gove14:52.0 PR   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
81.9Kirstin Barnhart14:57.0   CA Elk Grove   Oct 3  Yolo Invitational
82.9Maddie Lowell14:59.0 PR   CA Rocklin   Oct 30  SFL League Finals
10Autumn Edgar14:59.0   CA Bella Vista   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
84.12Moriah Haworth14:59.4 PR   CA St Francis   Sep 12  Ed Sias Invitational
85.10Nicole Ehman15:00.9 PR   CA Vacaville   Sep 5  Lagoon Valley Classic
86.10Megan Hughes15:06.0 PR   CA Beyer   Sep 12  Sierra Invitational
87.12Kaydee Blickenstaff15:07.0 PR   CA Beyer   Sep 12  Sierra Invitational
88.9Kadie Jacobsen15:08.0 PR   CA Buhach Colony   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
89.10Grace Cambra15:09.0 PR   CA Oakmont   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
90.12Alyse Kinoshita15:11.0   CA Folsom   Aug 29  Oak Ridge Scrimmage
91.9Kendra Patterson15:12.0 PR   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections
92.10Sierra Fernandez15:13.0 PR   CA Will C. Wood   Nov 7  CIF SJS Sub Sections