Team Results Management

District IV Hypothetical XC Meet 5,000 Meters

Check out the imaginary results for what would happen if all the athletes in the top 75 teams from District IV competed head to head and every athlete ran their season best times!

Mens

141Twin Falls, ID - Team Time (1st 5) 1:26:31.6 | Spread (1st 5) 1:09.9
2, 5, 8, 10, 16, (18), (25)
Cannon Leavitt, Cache Traveller, Cooper Traveller, Parker Carlquist, Dylan Wilkinson, (Josh Warth), (Landon Biedenbach)
16:46.1, 17:06.3, 17:13.5, 17:29.7, 17:56.0, (18:00.9), (18:22.2)
243Jerome, ID - Team Time (1st 5) 1:26:47.7 | Spread (1st 5) 51.0
3, 7, 9, 11, 13, (15), (17)
Dallon Suitter, Nathan Nordquist, Tyler Cook, Kimball Lloyd, Alex Clegg, (Koby Driscoll), (Tyler Churchman)
16:54.8, 17:07.9, 17:25.6, 17:33.6, 17:45.8, (17:54.1), (17:59.5)
390Wood River, ID - Team Time (1st 5) 1:29:44.0 | Spread (1st 5) 1:29.5
6, 12, 21, 22, 29, (34), (35)
Ryan Anderson, Nelson Cantrell, Nathan Stouffer, Irvin Gonzalez, Wyatt Smith, (Landon Nurge), (Christian Bothwell)
17:07.1, 17:36.6, 18:10.2, 18:13.5, 18:36.6, (18:46.8), (18:59.9)
4105Canyon Ridge, ID - Team Time (1st 5) 1:30:21.2 | Spread (1st 5) 2:04.6
1, 19, 27, 28, 30, (31), (33)
Trajan Holtzen, Michael Cabello, Logan Ahlquist, Elijah Nicholson, Zach Linton, (Andrew Dixon), (Collin Greeneley)
16:36.2, 18:02.9, 18:27.6, 18:33.7, 18:40.8, (18:43.1), (18:45.4)
5129Burley, ID - Team Time (1st 5) 1:32:13.9 | Spread (1st 5) 1:13.1
14, 23, 24, 32, 36, (37), (38)
Elliot Heiner, Joseph DeTemple, Tim Sanchez, Tanner Seely, Dexter Greener, (Garrett Morgan), (Tyler Gerratt)
17:50.9, 18:13.7, 18:20.1, 18:45.2, 19:04.0, (19:26.0), (19:32.0)
129Minico, ID - Team Time (1st 5) 1:35:06.9 | Spread (1st 5) 4:25.1
4, 20, 26, 39, 40, (41), (42)
Zak Montoya, Brandon Bingham, Scott Perry, Cody Bingham, Andrew Wilson, (Micael Bailey), (Wyle Tibbets)
17:02.5, 18:03.0, 18:27.5, 20:06.3, 21:27.6, (21:44.2), (22:10.1)

Womens

119Twin Falls, ID - Team Time (1st 5) 1:40:36.5 | Spread (1st 5) 1:30.9
1, 2, 3, 4, 9, (12), (14)
Ashley Hutchinson, Kami Withers, Jenny Schenk, Alyse Douglas, Sydney Cooper, (Cynthia Ortega), (Kaitlin Malone)
19:34.4, 19:43.3, 20:05.4, 20:08.1, 21:05.3, (21:30.6), (21:42.8)
243Jerome, ID - Team Time (1st 5) 1:44:53.2 | Spread (1st 5) 1:15.2
5, 6, 8, 11, 13, (16), (17)
Kathryn Craig, Abigail Craig, Rachel Leavitt, Nicole Cook, Kallee Ellsworth, (Emily Palmer), (Jessica Brown)
20:20.2, 20:26.9, 21:03.1, 21:27.6, 21:35.4, (21:47.8), (21:50.4)
394Canyon Ridge, ID - Team Time (1st 5) 1:51:13.8 | Spread (1st 5) 1:54.8
10, 19, 20, 22, 23, (25), (26)
Alicia Lopes, Ellen Birch, Colombia Carvajal, Brenna Miller, Rachel Fields, (Mckenzie Mcbride), (Christina Fierros)
21:06.6, 21:57.7, 22:07.9, 23:00.2, 23:01.4, (23:06.6), (23:09.5)
497Wood River, ID - Team Time (1st 5) 1:52:54.7 | Spread (1st 5) 3:42.6
7, 15, 18, 28, 29, (30), (31)
Sara Lichtenberg, Nicole Shardlow, Amy Cantrell, Malaunie Gerard, Hallie MacPherson, (Karsyn Gerringa), (Alex Rogers)
20:46.2, 21:43.6, 21:54.3, 24:01.8, 24:28.8, (24:41.6), (24:45.6)
5158Burley, ID - Team Time (1st 5) 2:06:16.5 | Spread (1st 5) 4:20.6
24, 27, 34, 36, 37, (38)
Karin Johnson, McKenna Yeck, Sarah Millar, Kaitlyn Patterson, Taylor Davis, (Lexie Greener)
23:03.0, 23:27.8, 25:03.0, 27:19.1, 27:23.6, (30:09.2)
6160Minico, ID - Team Time (1st 5) 2:10:56.3 | Spread (1st 5) 9:51.3
21, 32, 33, 35, 39
Kaylee Walton, Tayla Sayer, Samantha Montoya, Natalie Stocking, Patti Ortiz
22:48.1, 24:48.6, 24:49.1, 25:51.1, 32:39.4