Team Results Management

Tri-County Hypothetical XC Meet 3,000 Meters

Check out the imaginary results for what would happen if all the athletes in the top 75 teams from Tri-County competed head to head and every athlete ran their season best times!

Mens

118Duniway, OR - Team Time (1st 5) 53:16.8 | Spread (1st 5) 41.5
1, 2, 3, 4, 8, (15), (17)
Declan Wark, Kellen Reed, Owen Wark, Mason DeMontigny, James Shugart, (Jack Linder), (Silas Sumner)
10:20.2, 10:29.3, 10:37.6, 10:48.0, 11:01.7, (11:32.6), (11:50.0)
239Patton, OR - Team Time (1st 5) 55:18.0 | Spread (1st 5) 31.5
5, 6, 7, 10, 11, (12), (13)
Kyle Spencer, Jose Ortiz, Oscar Arriaga, Connor Frost, Pablo Galica, (Kasen Paolo), (Samuel King)
10:48.7, 10:57.3, 11:00.1, 11:11.7, 11:20.2, (11:21.6), (11:23.4)
392Newberg, OR - Team Time (1st 5) 1:00:01.4 | Spread (1st 5) 52.3
14, 18, 19, 20, 21, (22), (23)
Ayden Garver, Zachary Giesch, Anthony Giesch, Charlie Evans, Caden Smith, (Eithan Holiday), (Nicholas Olmstead)
11:29.3, 12:00.6, 12:01.1, 12:08.8, 12:21.6, (12:22.0), (12:38.1)
4112Silverton, OR - Team Time (1st 5) 1:04:08.1 | Spread (1st 5) 3:06.2
9, 16, 26, 30, 31, (36), (37)
Carter Gauvin, Zach Kuenzi, Collin Allen, King Fisher, Oscar Marks, (Kyle Schmidt), (Mark Snyder)
11:05.7, 11:48.6, 13:07.3, 13:54.6, 14:11.9, (14:58.8), (14:59.2)
5152St Mary Catholic, OR - Team Time (1st 5) 1:10:00.9 | Spread (1st 5) 2:20.0
24, 27, 28, 35, 38, (39), (40)
Roman Gould, Daniel Clute, Caleb Mayer, Michael Bischoff, Lucas Flett, (Norberto Navarro), (Cole Laube)
12:46.2, 13:31.1, 13:50.7, 14:46.7, 15:06.2, (15:28.0), (17:03.8)
6153LaCreole, OR - Team Time (1st 5) 1:11:03.1 | Spread (1st 5) 1:47.8
25, 29, 32, 33, 34
Cole Ratzlaff, Trey Darrington, Jerek Welin, Rylan Mullins, Izaak Frey
12:57.9, 13:51.6, 14:42.9, 14:45.0, 14:45.7

Womens

126Duniway, OR - Team Time (1st 5) 1:03:47.1 | Spread (1st 5) 1:07.8
2, 3, 6, 7, 8, (9), (12)
Emily Jensen, Yasmin Navarette, Lily Summerfield, Anna Cinnamon, Carolina Perez, (Rebecca Martinez), (Kalena-Rose Castillo)
12:01.1, 12:33.1, 12:58.6, 13:05.4, 13:08.9, (13:09.8), (13:19.0)
251Newberg, OR - Team Time (1st 5) 1:06:30.7 | Spread (1st 5) 1:08.7
4, 5, 11, 15, 16, (17), (19)
Sophia Redwine, Acacia Czuk, Sage Bensman, Hailey Teters, Emily Negra, (Claire Faucher), (Laney McMullin)
12:44.3, 12:55.3, 13:13.7, 13:44.4, 13:53.0, (14:03.4), (14:04.5)
395Patton, OR - Team Time (1st 5) 1:12:20.1 | Spread (1st 5) 4:44.7
1, 18, 22, 26, 28, (30), (34)
Emerson Grell, Janelle Phelps, Audrey Rollins, Ithzaly Rosales, Angelina Martinez, (Pamela Garcia), (Marcela Arriaga)
11:20.1, 14:03.6, 14:48.8, 16:02.8, 16:04.8, (16:51.7), (18:10.1)
4103LaCreole, OR - Team Time (1st 5) 1:14:09.5 | Spread (1st 5) 2:32.5
13, 14, 24, 25, 27, (29), (31)
Marley Lamb, Azriel Trullinger, Presleigh Dodds, Cadie Kumnick, Avery Shinkle, (Kaylee May), (Maya Shirkle)
13:30.5, 13:38.0, 15:26.0, 15:32.0, 16:03.0, (16:06.8), (16:54.1)
5106Silverton, OR - Team Time (1st 5) 1:14:18.6 | Spread (1st 5) 4:06.8
10, 20, 21, 23, 32, (33)
Hannah Bashor, Lauren Ortega, Addie Bashor, Cecelia Petrik, Aurora McElfresh, (Kyra Bashor)
13:13.4, 14:11.3, 14:11.8, 15:21.9, 17:20.2, (17:41.5)