District 4 Hypothetical XC Meet 5,000 Meters

Check out the imaginary results for what would happen if all the athletes in the top 75 teams from District 4 competed head to head and every athlete ran their season best times!
153Minden, NE - Team Time (1st 5) 1:28:59.3 | Spread (1st 5) 47.9
5, 8, 9, 12, 19, (22), (23)
Cooper Land, Konner Verbeck, Caden Jameson, Alex Boudreau, Landon Mellman, (Samuel Cederburg), (Connor Carpenter)
17:27.9, 17:40.7, 17:43.9, 17:51.0, 18:15.8, (18:24.6), (18:30.0)
258Aurora, NE - Team Time (1st 5) 1:29:18.0 | Spread (1st 5) 45.0
4, 7, 14, 16, 17, (33), (37)
Lucas Gautier, Isaac Bisbee, Quinten Smith, Charles Evans, Jalen Daugherty, (Tyson Kottwitz), (Mitchel Breuer)
17:27.0, 17:32.5, 17:57.6, 18:08.9, 18:12.0, (18:47.3), (19:05.3)
3102Adams Central, NE - Team Time (1st 5) 1:30:15.9 | Spread (1st 5) 2:23.9
2, 18, 21, 29, 32, (38), (41)
Luke Bonifas, Ryan Stritt, Tristin Klinger, Andrew Heckman, Henry Schreiner, (Tayte Rogers), (Bennet Wrightsman)
16:20.0, 18:12.1, 18:20.2, 18:39.7, 18:43.9, (19:05.5), (19:21.0)
4134St. Paul, NE - Team Time (1st 5) 1:31:29.5 | Spread (1st 5) 3:41.7
1, 10, 30, 45, 48, (49), (52)
Conner Wells, Truman Beck, Sam Wells, Nick Busse, Jack Kramer, (Roman Lentz), (Garrett Didier)
15:55.0, 17:45.0, 18:40.8, 19:32.0, 19:36.7, (19:42.5), (19:46.0)
5143Boone Central, NE - Team Time (1st 5) 1:33:26.8 | Spread (1st 5) 1:50.6
6, 24, 35, 36, 42, (55), (56)
Harrison Dodds, Giles Deeder, Isaac Potmesil, Ben Kohl, Ronnie Fyfe, (William Karmann), (Zander Jarecki)
17:31.3, 18:30.5, 18:59.7, 19:03.4, 19:21.9, (19:54.3), (19:54.5)
6153Fillmore Central, NE - Team Time (1st 5) 1:34:11.6 | Spread (1st 5) 1:37.6
13, 15, 39, 40, 46, (51), (70)
Cooper Schelkopf, Ashtin Clark, Travis Meyers, Austin Wurtz, Waylon Rayburn, (Michael Anderson), (Bryson Hafer)
17:56.8, 18:06.8, 19:13.8, 19:19.8, 19:34.4, (19:44.7), (21:39.3)
7176South Central Unified District #5, NE - Team Time (1st 5) 1:35:47.5 | Spread (1st 5) 4:13.0
3, 11, 43, 50, 69, (73), (75)
Rowan Jarosik, Logan Menke, Sean Heaton, Jacob Hagemeier, Theo Kathman, (Itzamna Diaz), (Zach Brennfoerder)
17:19.1, 17:47.0, 19:24.7, 19:44.6, 21:32.1, (22:41.6), (25:23.4)
8204Ord, NE - Team Time (1st 5) 1:36:18.6 | Spread (1st 5) 1:34.6
26, 28, 44, 47, 59, (61), (62)
Garret Severance, Elijah Pollard, Grady Moudry, Hayden Kluthe, Garret Severance, (Jericho Smith), (Brodie Klimek)
18:32.0, 18:39.0, 19:25.0, 19:36.0, 20:06.6, (20:16.6), (20:26.0)
9230Gibbon, NE - Team Time (1st 5) 1:38:43.5 | Spread (1st 5) 3:11.1
20, 25, 54, 63, 68, (74), (76)
Tanner Gibb, Emanuel Martinez, Levi Gillming, Colby Leonard, Keagan Pickel, (Brayden Behrendt), (Eliyahu Aleranga)
18:20.1, 18:31.6, 19:51.1, 20:29.5, 21:31.2, (25:02.5), (28:11.0)
10255Central City, NE - Team Time (1st 5) 1:39:03.2 | Spread (1st 5) 2:02.0
31, 34, 60, 64, 66, (72), (77)
Van Fasbender, Brandon Fye, Grant Brooks, Seth Wert, Brice Gravert, (Morgan Gaibler), (Karder Bandt)
18:42.6, 18:50.3, 20:14.4, 20:31.3, 20:44.6, (22:29.3), (28:51.3)
11260Kearney Catholic, NE - Team Time (1st 5) 1:39:16.6 | Spread (1st 5) 2:04.5
27, 53, 57, 58, 65, (67), (71)
Miles Sughroe, Hayden Forrest, Kellen Forest, Fletcher Clausen, Sam Luther, (Harry Oberg), (Austin Smith)
18:37.2, 19:46.3, 20:05.4, 20:06.0, 20:41.7, (21:01.7), (22:28.0)