View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

September
Wednesday, September 3
08 Time Trial PRs ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Saturday, September 6
Ocosta OcostaOcosta Invite
Thursday, September 11
Castle Rock Castle RockCastle Rock HS
Gordy Robertson Jamboree TeninoTenino City Park
North Beach Meet Ocean ShoresNorth Beach HS
Saturday, September 13
Tonasket Invitational TonasketTonasket HS
Tuesday, September 16
Bush/Overlake Host SeattleLincoln Park
MS League meet SpokaneSt.George's
Wednesday, September 17
Langley Invite LangleySouth Whidbey HS
Thursday, September 18
Lakeside Jamboree Nine Mile FallsLakeside Sontag Park
Lynden, Meridian, LC, Mount Baker BellinghamCornwall Park
Montesano Invitational MontesanoLake Sylvia
Sea-Tac Meet # 2 SeattleSeward Park
White Pass White PassWhite Pass HS
YSD MS Franklin Course YakimaFranklin
Saturday, September 20
Clarkston Invitational ClarkstonClarkston HS
Columbia Mid Basin Invitational Moses LakeBlue Heron Park
Salt Creek Invite Port AngelesSalt Creek Park
Tuesday, September 23
Bi County MS league meet SpokaneValley Christian, Finch A...
EVC @ Selah MS SelahSelah HS
Kelsey Creek Run BellevueKelsey Creek Park
Liberty Bell Invitational WinthropPearrygin Lake State Park
Time Trial/MS Loop SpokaneSt.George's
Thursday, September 25
Bear Lake ChattaroyBear Lake County Park
District 4 mixed Classification meet @Cathlamet CathlametWahkiakum HS
MS District 4 mixed Classification meet @Onalaska OnalaskaOnalaska
Sea-Tac Meet # 3 LakewoodFt. Steilacoom Park
YSD MS Kiwanis Park Course YakimaKiwanis Park
Saturday, September 27
Connell Invite ConnellConnell HS
King's Cross Invite ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Plantes Ferry SpokanePlantes Ferry
Wenatchee Invitational WenatcheeWalla Walla Point Park
Monday, September 29
Snohomish Invite SnohomishSnohomish HS
Tuesday, September 30
Deer Park Deer ParkDeer Park Middle School
EVC @ Cle Elum ToppenishToppenish MS
Middle School CurlewBi County MS League meet
MS Lewis and Clark Trail races ToledoLewis and Clark State Par...
October
Wednesday, October 1
North Olympic Peninsula League Meet #2 @ Blue Hero... Port TownsendBlue Heron Middle School
Thursday, October 2
Lakeside Nine Mile FallsLakeside Sontag Park
North Cascade Invite Sedro WooleySedro Wooley
Rainier JH Race RainierRainier HS
Sea-Tac Meet # 4 BremertonErlands Point Park
YSD MS Chesterley Park Course YakimaChesterley Park
Saturday, October 4
Bear Cat Invite ChehalisBear Cat Invite
Cascade Invite LeavenworthSki Hill
King's West Invite BremertonErlands Point Park
Silver Lake invite Maple FallsMt Baker Invitational
Sunfair Invitational YakimaFranklin
Monday, October 6
Ice Cream Invite LyndenLynden Christian HS
Tuesday, October 7
Cheney CheneyCheney Middle School
EVC Home Meet SpokaneEast Valley-Spokane HS
MS District 4 mixed Classification meet by NWC OlympiaMillersylvania State Park...
Omak Invitational OmakEast Side Park
SAAS/NW host SeattleLower Woodland
Wednesday, October 8
Granite Falls XC Meet Granite FallsRiver Meadows Park
LMS JH/MS Invitational PullmanLincoln Middle School
North Olympic Peninsula League Meet #3 @ Lincoln P... Port AngelesLincoln Park
Pullman Invitational PullmanLincoln Middle School
Time Trial/MS Loop #2 SpokaneSt.George's
Thursday, October 9
MS District 4 mixed Classification meet @Kalama KalamaRainbow Park
Sea-Tac Meet # 5 LakewoodFt. Steilacoom Park
St. George's SpokaneSt.George's
YSD MS Gilbert Park Course YakimaGilbert Park
Friday, October 10
Lynden, Meridian, Nooksack, LC, Mount Baker LyndenBerthusen Park
Saturday, October 11
Hole In The Wall Invite LakewoodLakewood HS
Hoquiam Invte HoquiamHoquiam HS
Lake Roosevelt Invitational Coulee DamLake Roosevelt HS
Tuesday, October 14
EVC @ Zillah ZillahZillah HS
MS District 4 mixed Classification championship Castle RockCastle Rock HS
U Prep host at Hamlin Park BellevueKelsey Creek Park
Wednesday, October 15
All League-Bear Lake ChattaroyBear Lake County Park
North Olympic Peninsula League Meet #4 @ Blue Hero... SequimSequim Middle School
Thursday, October 16
MS District 4 mixed Classification meet @Rainier RainierRainier HS
Sea-Tac Meet # 6 RedmondHartman Park
Stanwood Invite StanwoodStanwood HS
YSD MS Randall Park Course YakimaRandall Park
Friday, October 17
Catholic Grade School League SpokaneValley Mission Park
Tuesday, October 21
League Championships SeattleLower Woodland
Lewisville Invitational Battle GroundLewisville Park
Wednesday, October 22
League Championships LangleySouth Whidbey HS
MS League Championship @ West Valley YakimaWest Valley HS
North Olympic Peninsula League Meet #5 @ Lincoln P... Port AngelesLincoln Park
Thursday, October 23
Pacific 2B North League Meet (HS, MS) WestportOcosta HS
Pacific League Meet WestportOcosta HS
Sea-Tac League Championship Port OrchardTrophy Lake
YSD MS All-City Championships YakimaFranklin
Friday, October 24
League Championship SpokaneLeague Championship
Tuesday, October 28
North Olympic Peninsula League Championships SequimSequim Middle School
November
Saturday, November 15
Pacific Northwest Association Junior Olympic Champ... SeattleLower Woodland
Saturday, November 22
Regional JO XC Championships SeattleLower Woodland

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results