Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

June
Wednesday, June 25
Time Trial 1 La CenterOld Highway Loop
Saturday, June 28
CKHS Camp Mountain Race RandleCispus
CKHS Camp Time Trial RandleCispus
July
Wednesday, July 2
Time Trial 2 La CenterOld Highway Loop
Wednesday, July 9
Time Trial 3 La CenterOld Highway Loop
Saturday, July 12
Liberty Lake Loop (HS, UnA) Liberty LakePavillion Park
Wednesday, July 16
Time Trial 4 La CenterOld Highway Loop
Sunday, July 20
Olympic Peaks Cross Country Camp Marostone IslandFt. Flagler State Park
Friday, July 25
A-Town 3K Time Trial LakewoodLakewood HS
August
Monday, August 25
Eagle 3K Time Trial ArlingtonArlington High School
First Day Time Trial University PlaceCurtis HS
Midnight Mile EverettCascade HS
TRCS Midnight Mile (HS, MS, UnA) KelsoCoweeman MS Track
Tuesday, August 26
early season time trials (HS, MS) ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Farragut Camp Race Faragut State ParkFarragut State Park
Freeman Time Trial #1 FreemanFreeman MS
Wednesday, August 27
Sehome Time Trial BellinghamLake Padden
Thursday, August 28
Tahoma Time Trial Maple ValleyLake Wilderness State Par...
Team Time Trial #1 KenmoreSt Edwards State Park
Friday, August 29
Newport Time Trial #1 BellevueRobinswood Park
Tiger Tri Time Trial Bayview AirportBurlington
WOODINVILLE COTTAGE LAKE 1MTT WoodinvilleCottage Lake Park
Saturday, August 30
Davis Time Trial 3miles YakimaFranklin Park-Yakima
Redmond 5K RedmondHartman Park
September
Monday, September 1
Race Splits ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Tuesday, September 2
Early Season Time Trial (HS, MS) WoodlandWoodland HS
Freeman Time Trial #2 FreemanFreeman MS
OHS Time Trial OlympiaLBA Park
Southridge time trial KennewickLawrence Scott
Team Time Trial KentFrager Road/Green River T...
Wednesday, September 3
Enumclaw Time Trial EnumclawEnumclaw Expo Center
Thursday, September 4
BD Intra Squad Meet Walla WallaFt. Walla Walla
Parent Meeting & SHS & Alki Time Trial VancouverAlki MS
South Kitsap 2 Mile Time Trial Port OrchardJackson - Lund Park
Team Time Trial KentKentridge HS
Unadvertised Special II IssaquahIssaquah HS
Friday, September 5
Bainbridge Time Trial Bainbridge IslandBattle Point Park
CKHS Team Time Trial SilverdaleCentral Kitsap HS
Davis Time Trial 2.0 YakimaChesterley Park
Hanford Jamboree (HS, MS, UnA) RichlandLeslie Grove Park
Meadowdale Time Trial EdmondsLynndale Park
Newport Time Trial #2 BellevueNewport HS (Bellevue)
Skyline 2 mile SammamishPine Lake Park
Time Trial and Parent Meeting SpokaneFinch Arboretum
WVYK - 2-mile Time Trial West ValleyWest Valley JH/MS
Saturday, September 6
Alumni Meet- 10 am(donations appreciated) TacomaWright Park
Bishop Blanchet Intrasquad SeattleGreen Lake
Deer Park Time Trial Deer ParkDeer Park HS
Eisenhower Time Trial YakimaChesterley Park
Greater St. Helens Jamboree CamasCamas HS
Lake time trial Lake StevensLake Stevens HS
MP Alumni Time Trial MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
Reynvaan Run HoquiamHoquiam HS
Seattle Prep TT / Alumni Race SeattleLower Woodland
SPSL Raven Jamboree and Pancake Feed AuburnAuburn Riverside HS
Tahoma 15K Coed Relays Maple ValleyLake Wilderness State Par...
Terrace Time Trial Lake StevensMountlake Terrace HS at L...
WHS 2-mile Time Trial WenatcheeWalla Walla Point Park
Monday, September 8
FALCON 2MTT DuvallDuvall Park
Tuesday, September 9
ERHS Run for Varsity at ERHS PuyallupEmerald Ridge HS
Forks Time Trial ForksOlympic Natural Resources...
La Center Jamboree (HS, MS) La CenterLa Center Dike
NWC Memorial Jamboree (HS, MS) ColbertNorthwest Christian
Reed Park Time Trial EllensburgReed Park
Royal Intra-Squad (HS, MS) Royal CityRoyal Golf Course
Southridge-Hanford 2.25mi. KennewickLawrence Scott
Team Time Trial on Sherwood Course SpokaneSaint George's HS
Tonasket Invite TonasketTonasket HS
Wednesday, September 10
Anacortes, Lynden, Nooksack Valley @ Sehome BellinghamLake Padden
B-E, Bellingham, Blaine Bayview AirportBurlington
Cascade Conference Preview LakewoodLakewood HS
Ferndale, Meridian @ LC LyndenLynden Christian MS
KingCo 2A/3A Preview IssaquahLake Sammamish State Park
KingCo 4A Preview Meet IssaquahLake Sammamish State Park
Quad Cities Meet ClarkstonClarkston HS
SQ vs MB & Sedro BellinghamWhatcom Falls Park
Toaster Splash Deer ParkDragoon Creek
Thursday, September 11
Kingco Jamboree IssaquahLake Sammamish State Park
Olympic Jamboree SilverdaleKitsap County Fairgrounds
Pacific League 2B Meet (HS, MS) RainierRainier HS
Seamount Class Meet BurienEvergreen-Burien HS
Spartan Time Trial SumnerPuyallup River Trail
Yakama Nation Jamboree ToppenishYakama Nation Tribal HS
Friday, September 12
54th Annual Hudson's Bay Run-A-Ree VancouverHudson's Bay HS
Jamboree Lincoln,Foss, Mt Tahoma,Wilson 2 mile TacomaWilson HS
Saturday, September 13
16th Bellarmine Invitational (HS, MS, Club) TacomaBellarmine Prep HS
Asotin XC Island Run Invite (HS, MS) ClarkstonChief Timothy Island
Capital Invite (HS, MS) OlympiaCapital HS
Ellensburg Invitational EllensburgIrene Rhineheart Park
Highlander Invitational SpokaneShadle Park
Lake time trial ArlingtonRiver Meadows Park
Ocosta Invitational WestportOcosta HS
Parent Clinic/2-Mile Time Trial EverettMcCollum Park
Sehome Invitational BellinghamCivic Stadium
Time Trial at Team Camp NachesLost Creek Village
Tracy Walters Invitational SpokaneAudubon Park
Tuesday, September 16
Bridgeport Invite (HS, MS) BridgeportBridgeport State Park
Central League (Onalaska) OnalaskaOnalaska HS
District 7 1B/2B League Opener (HS, MS) SpokaneSaint George's HS
ECL Meet - UPrep/Bush SeattleMagnuson Park at Sand Poi...
Evergreen League,(Eatonville,Elma,Rochester,Tenino (HS, MS) EatonvilleCamp Arnold
Evergreen League,(Forks,Hoq,Aberd,Monte) (HS, MS) ForksOlympic Natural Resources...
Nisqually League: Vashon Host Vashon IslandVashon HS
Wednesday, September 17
Anacortes vs. Burlington-Edison, Sedro Woolley, Me... AnacortesAnacortes HS
Bellarmine v. Stadium TacomaWright Park
Bellevue, Juanita at Mercer Island Mercer IslandLuther Burbank Park
Bethel @ Curtis University PlaceCurtis HS
Black Hills, Olympia, Capital @ Shelton (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SheltonLake Isabella State Park
Cascade Conf. Meet hosted by King's ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Decatur @ Federal Way Federal WayFederal Way HS
Ferndale, Squalicum @ Lynden LyndenBerthusen Park
Gig Harbor Home Meet (HS, UnA) Gig HarborSehmel Homestead Park
GNL East Valley @ Cheney CheneyCheney HS
GNL West Valley/Pullman SpokanePlantes Ferry
Graham Kapowsin @ Spanaway Lake GrahamFrontier Park
GSL #1 LC @ UHi Liberty LakeLiberty Lake County Park
GSL #1 Mead/Gonzaga Prep @ Shadle SpokaneShadle Park
GSL #1 NC Vs. Rogers SpokaneRiverside State Park
GSL #1: vs Mt.Spo/Ferris MeadSiemers Farm, Green Bluff
HNA / O'DEA / Hale / ING / Franklin / Eastside Cat... SeattleLower Woodland
Kentlake @ Kent-Merididan KentKent-Meridian HS
Lake Wash @ Sammamish BellevueRobinswood Park
LC, Sehome @ Blaine BlainePeace Arch Park
Lincoln,Mt Tahoma, Wilson TacomaWilson HS
MGHS, Shorecrest, Everett, Monroe @ Glacier Peak SnohomishGlacier Peak HS/Willis Tu...
Mt. Baker and NV at Bham BellinghamLake Padden
Mt. Rainier @ Todd Beamer Federal WayCelebration Park
Mt. Si & Newport @ Issaquah IssaquahIssaquah HS
Pre-Salmon Meet SultanOsprey Park
Redmond, Eastlake @ Inglemoor KenmoreSt Edwards State Park
Tahoma @ Kentwood KentClark Lake Park
Timberline, Yelm @ North Thurston LaceyNorth Thurston HS
Trico 1A hosted by Seton (HS, MS) VancouverVancouver Lake
Wesco @ Mariner EverettMcCollum Park
Woodinville, Bothell at Skyline SammamishKlahanie Park
Thursday, September 18
1B/2B SeaTac league #1 SeattleSeward Park
Arlington, Lynnwood, Meadowdale @ Stanwood StanwoodStanwood HS
Cascade, Marysville-Pilchuck, Snohomish @ Lake Ste... Lake StevensLake Stevens HS
CBBN League Meet #1 West ValleyWest Valley JH/MS
Clover Park @ Washington TacomaPacific Lutheran Universi...
Edmonds Woodway, Kamiak, Oak Harbor @ Mount Vernon Mount VernonHillcrest Park
Franklin Pierce @ Fife Federal WayCelebration Park
GSH 2A: Ridgefield/Washougal @ RAL (HS, MS) LongviewLake Sacajawea
Harriers at the Beach (HS, MS) Ocean ShoresNorth Beach HS
Hudson's Bay, Mark Morris @ Hockinson Brush PrairieHockinson Meadows Park
Lk Stevens, Cascade, MP, Snoh Lake StevensLake Stevens HS
Prep/Bainbridge/Roosevelt/CS/WS/Clev SeattleLower Woodland
River Ridge @ Steilacoom LakewoodFt. Steilacoom Park
White River @ Orting OrtingOrting HS
Friday, September 19
Lakeside / Blanchet / Ballard / Garfield / RB SeattleLower Woodland
Saturday, September 20
2014 Sundodger Invitational SeattleLincoln Park
37th Salt Creek Invitational (HS, MS, Club, UnA) Port AngelesSalt Creek Park
Apple Ridge Invitational (HS, MS) CowicheApple Ridge
Fort Steilacoom Invitational LakewoodFt. Steilacoom Park
Ft. Steilacoom Open LakewoodFt. Steilacoom Park
Moses Lake XC Invite (HS, MS) Moses LakeBlue Heron Park
Runners Soul Erik Anderson XC Invitational (HS, MS) SpokanePlantes Ferry
Seaport Invite (HS, MS) ClarkstonClarkston HS
South Whidbey Invitational LangleySouth Whidbey HS
Wenatchee XC Invitational (HS, MS) WenatcheeWalla Walla Point Park
Tuesday, September 23
1B/2B SeaTac League #2 Maple ValleyLake Wilderness State Par...
Combo Meet Nisqually & Emerald City Leag SeattleLincoln Park
District 7 Meet @ Colfax ColfaxColfax Golf Club
District 7 Meet @ Kettle Falls Kettle FallsKettle Falls Recreation A...
Evergreen League(Aberdeen,Elma,Forks,Tenino CosmopolisAberdeen - Makarenko Park
Evergreen League,(Rochester Hoq,Monte,Eatonville) (HS, MS) RochesterRochester
Evergreen, Mountain View at Battle Ground Battle GroundLewisville Park
Heritage HS @ Camas HS CamasRound Lake
Union HS @ Skyview HS RidgefieldWhipple Creek Trails
Wednesday, September 24
Anacortes, Mt. Baker & Ferndale FerndaleHovander Park
Auburn Mountainview, Peninsula @ Enumclaw EnumclawEnumclaw Expo Center
Auburn Riverside @ Sumner Bonney LakeEismann Elementary
Auburn, Bonney Lake @ Lakes LakewoodFt. Steilacoom Park
Bellevue, Interlake @ LW RedmondMarymoor Park
Bellingham & Squalicum @ Sehome BellinghamLake Padden
BHS vs PAHS @ KHS KingstonKingston HS
Blaine, Nooksack, Sedro @ Meridian LaurelMeridian HS
BP, GH, Yelm, Oly @ SK Port OrchardJackson - Lund Park
Curtis @ Rogers PuyallupRogers HS
D9 League Meet #1 RichlandJohnson Park
Federal Way @ Mount Rainier Des MoinesMount Rainier Course
Frnk / Lakeside / Hale / Prep / E.C / WS / Clev SeattleLincoln Park
GNL #2 Cheney @ Clarkston ClarkstonClarkston HS
GNL East Valley/West Valley SpokaneEast Valley-Spokane HS
GSHL 2A: Hockinson at RHS RidgefieldAbrams Park
GSL # 2 Shadle Vs Rogers SpokaneShadle Park
GSL #2 GP, UH @ Ferris SpokaneComstock
GSL #2 vs. Mt. Spokane SpokaneManito Park
GSL #2: NC, CV, Mead SpokaneAudubon Park
Inglemoor & Issaquah @ Bothell KenmoreSt Edwards State Park
Jaunita, Liberty @ Marymoor RedmondMarymoor Park
Kent-Meridian @ Tahoma Maple ValleyLake Wilderness State Par...
Kentwood @ Kentridge KentKentridge HS
Lynden, LC @ Burlington Bayview AirportBurlington
MCC XC Meet at Walla Walla Walla WallaFt. Walla Walla
Mountlake Terrace, Arlington @ MGHS MarysvilleStrawberry Fields
Newport, Skyline @ Eastlake SammamishBeaver Lake
North Kitsap, Sequim @ Olympic SilverdaleKitsap County Fairgrounds
PTHS & KSS @ NMHS BelfairNorth Mason HS
Puyallup, Bethel @ GK GrahamFrontier Park
Redmond, Woodinville @ Mt. Si SnoqualmieMount Si HS
Roosevelt/Bishop Blanchet SeattleCowen Park
Sammamish @ MI Mercer IslandLuther Burbank Park
Shel-NT-Linc-Mt. T @Capital OlympiaCapital HS
Spanaway Lake @ Emerald Ridge PuyallupEmerald Ridge HS
Thomas Jefferson vs. Todd Beamer AuburnThomas Jefferson HS
Trico 1A hosted by Castle Rock (HS, MS) Castle RockCastle Rock HS
Trico 1A hosted by Kalama (HS, MS) KalamaRainbow Park
WfWest & Tumwater @ Centralia (HS, MS) CentraliaBorst Park
Thursday, September 25
Cascade, Mariner, Mount Vernon, Snohomish EverettMcCollum Park
CWAC League: Prosser, Wapato, Quincy @ Eburg EllensburgIrene Rhineheart Park
CWAC: Othello, Ephrata @ Grandview GrandviewGrandview HS
CWAC: Toppenish, East Valley, @ Selah CowicheApple Ridge
Edmonds-Woodway, Stanwood, Glacier Peak EdmondsLynndale Park
Fast and Flat (HS, MS) RandleCascade Peaks
Fife @ Clover Park LakewoodFt. Steilacoom Park
Foss,Wilson TacomaWilson HS
Foster,Kennedy,Evergreen,Renton SeaTacNorth SeaTac Park
Garf,HNA,O'Dea,Ing,Bainbridge,Ball,CS,RB SeattleLincoln Park
Glacier Peak, Stanwood @ Edmonds Woodway Mountlake TerraceBallinger Park
GSHL 2A: RAL, MMOR @ WDLD WoodlandWoodland HS
Kamiak, Meadowdale @ Everett EverettEverett Memorial Stadium
Lindbergh, Hazen, Highline RentonLindbergh HS
Lynnwood, Jackson, MP, Shorewood LynnwoodMartha Lake Airport Park
Orting @ Franklin Pierce TacomaPacific Lutheran Universi...
Shorecrest / Lk Stevens / Monroe / Oak Harbor @ Ha... ShorelineHamlin Park
Steilacoom @ White River BuckleyWhite River HS
trial ww meet Walla WallaFt. Walla Walla
Washington @ River Ridge OlympiaRiver Ridge HS
Saturday, September 27
40th Annual Mount Baker Invitational (HS, MS) Maple FallsSilver Lake
Bellevue Invitational IssaquahLake Sammamish State Park
Connell Invite (HS, MS) ConnellConnell HS
KING'S CROSS INVITE (HS, MS) ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Montesano Invite (HS, MS) MontesanoLake Sylvia
Trojan Invite (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) MansonMill Bay Golf Course
Monday, September 29
Washougal @ Hudson's Bay VancouverHudson's Bay HS
Tuesday, September 30
Battle Ground vs Union HS VancouverPacific Park
Camas HS @ Evergreen HS VancouverEvergreen-Vancouver HS
District 7 Meet @ Reardan (HS, MS) ReardanReardan HS
ECL Meet - NW/Bear Creek SeattleUpper Woodland
Evergreen League(Hoquiam,Elma,Forks,Aberdeen) (HS, MS) HoquiamHoquiam HS
Evergreen League,(Tenino, Monte,Eatonville, Roches... (HS, MS) TeninoTenino City Park
Kelso @ Fort Vancouver VancouverFort Vancouver HS
League Meet with Skyview & Heritage CamasRound Lake
Mary Walker (HS, MS) SpringdaleMary Walker HS
Prairie @ Columbia River VancouverVancouver Lake
October
Wednesday, October 1
AMHS Co-ed Time Trial Relay EverettMcCollum Park
Anacortes vs. Bellingham, Blaine, Lynden Christian AnacortesAnacortes HS
B-E, Squalicum @ Nooksack Valley Nooksack ValleyNooksack Valley
Bonney Lake, Peninsula @ Auburn Riverside AuburnAuburn Riverside HS
CK GH SilverdaleCentral Kitsap HS
Eastside / Roosevelt / West Seattle SeattleLower Woodland
Enumclaw @ Auburn AuburnGame Farm Park
GNL East Valley @ Pullman PullmanPullman HS
GNL West Valley/Clarkston SpokanePlantes Ferry
Green Lake Time Trial #1 SeattleGreen Lake
GSL #3 Uhigh, CV, Rogers Spokane ValleyCentral Valley HS
GSL #3 vs. NC & GP SpokaneManito Park
GSL #3: vs Rogers/UHI Spokane ValleyCentral Valley HS
GSL#3 Ferris vs. Shadle Park SpokaneComstock
Kentridge @ Kent-Meridian KentKent-Meridian HS
Liberty vs. Bellevue BellevueKelsey Creek Park
Lynden, Meridian @ Mount Baker HS DemingMount Baker HS
Mercer Island, LW @ Interlake RedmondMarymoor Park
Mt. Rainier @ Decatur Federal WayCelebration Park
MtSpokane vs Mead High (HS, UnA) SpokaneMead HS
NEA #1 Chewelah @ Medical Lake Medical LakeMedical Lake HS
NEA #1 Newport & Riverside @ Freeman FreemanFreeman MS
NEA #7 Colv, DP, LKSD ColvilleDominion Meadows Golf Cou...
NKHS & BHS @ PTHS Port TownsendPort Townsend Golf Club
North Mason, Port Angeles @ Olympic SilverdaleKitsap County Fairgrounds
Puyallup, Rogers @ ERHS PuyallupEmerald Ridge HS
Sammamish at Juanita KenmoreSt Edwards State Park
Sehome & Ferndale @ Sedro Woolley Sedro-WoolleyNorthern State
SHS & KSS @ KHS KingstonKingston HS
Sumner, Lakes @ Auburn Mtnvw AuburnIsaac Evans Park
Tahoma @ Kentlake KentKentlake HS
Thomas Jefferson @ Federal Way Federal WayFederal Way HS
Timb, Lincoln, NT, Yelm @ Oly (HS, MS, Club, UnA) OlympiaLBA Park
Trico 1A hosted by Stevenson (HS, MS) North BonnevilleStrawberry Island
Tumwater, W.F. West @ Black Hills (HS, MS) East OlympiaDeschutes River Ranch
Wilson, Stadium,Lincoln,shelton TacomaWright Park
Thursday, October 2
1B/2B SeaTac League #3 AuburnAuburn Adventist
Arlington / Jackson / Kamiak / Lake Stevens / Glac... ArlingtonRiver Meadows Park
Clover Park @ Orting OrtingOrting HS
Franklin Pierce @ Steilacoom LakewoodFt. Steilacoom Park
Joe Williams Black Lake Invite IlwacoBlack Lake Trail
Late Season Time Trials ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
MGHS, Edmonds Woodway, Mariner @ Meadowdale EdmondsLynndale Park
MP, Cascade, Mount Vernon, Shorecrest MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
MP, Cascade, Mt Vernon, Shorecrest MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
Oak Harbor, Everett, ML Terrace, Stanwood Oak HarborWindjammer Park
River Ridge @ Fife Federal WayCelebration Park
SCAC: Kiona-Benton, Naches @ Wahluke (HS, MS) WahlukeWahluke HS
SCAC: Cle Elum, Zillah, Granger at Connell (HS, MS) ConnellConnell HS
SCAC: Royal, Goldendale, and Highland (HS, MS) CowicheApple Ridge
Seamount dual meet: Evergreen, Lindbergh, Tyee @ ... BurienEvergreen-Burien HS
Seamount Dual: Renton, Foster, Hazen, Highline SeattleSeward Park
Seattle Prep,HNA,O'Dea,Garfield SeattleLower Woodland
Snohomish, Lynnwood, Monroe & Shorewood @ Willis T... SnohomishWillis Tucker Park
White River @ Washington TacomaPacific Lutheran Universi...
Friday, October 3
Finn Hill 5000 (HS, MS) HockinsonAlderbrook Park
HALE/ING/CLEV/RB SeattleLower Woodland
Saturday, October 4
41st Annual Sunfair Invitational (HS, MS, Club) YakimaFranklin Park-Yakima
8th Annual Twilight XC Invitational MarysvilleCedarcrest Golf Course
CAN-AM Invitational (HS, MS, UnA) Kettle FallsCan - Am
Curtis Invite University PlaceChambers Creek Properties...
Harvest Classic LongviewLife Works
Pasco Bulldog XC Invite (HS, MS) PascoBig Cross
Monday, October 6
Season Race Splits ShorelineKing's Roller Coaster Tra...
Tuesday, October 7
Battle Ground @ Heritage HS VancouverHeritage HS
Chelan State Park Meet (HS, MS) ChelanChelan State Park
Columbia River @ Kelso KelsoKelso
Dist 7 League meet (HS, MS) ColbertNorthwest Christian
Dist 7 League Meet @ Republic (HS, MS) RepublicRepublic HS
Evergreen 1A League Meat ElmaVance Creek Park
Evergreen 1A League Meet (HS, MS) CosmopolisAberdeen - Makarenko Park
Evergreen HS @ Skyview HS RidgefieldWhipple Creek Trails
Mt.View HS, Camas HS @ Union HS VancouverPacific Park
Nisqually League Meet: CWA Host LakewoodFt. Steilacoom Park
Omak Invitational (HS, MS, Club) OmakEast Side Park
Prairie@- Fort Vancouver VancouverFort Vancouver HS
Wednesday, October 8
@ Jackson (Oak Harbor, Edmonds, Everett, Mill CreekJackson HS
Auburn Mtnvw @ Bonney Lake Bonney LakeBonney Lake/Mt. View
Auburn Riverside, Lakes @ Enumclaw EnumclawEnumclaw Expo Center
Auburn, Sumner @ Peninsula Gig HarborSehmel Homestead Park
Bainbridge/NKitsap/ChSlth/Clev/ECth/Frkln/Laksd/Kg... Bainbridge IslandBattle Point Park
Bethel at ERHS PuyallupEmerald Ridge HS
Blanchet/Ballard/ING/WS/RB SeattleLincoln Park
Capital, Mt. Tahoma @ Timberline LaceyRainer Vista Park
Centralia, Black Hills @ Tumwater (HS, MS) TumwaterPioneer Park
D9 League Meet #2 (HS, MS) PomeroyPomeroy Golf Course
GNL #4 Pullman @ Clarkston ClarkstonClarkston HS
GNL West Valley @ Cheney CheneyCheney HS
GSHL 2A: WDLD, HOCK @ WSGL (HS, MS) WashougalWilliam Clark Park
Interlake at Juanita KenmoreSt Edwards State Park
Issaquah, Eastlake @ Woodinville RedmondMarymoor Park
Kentridge @ Tahoma Maple ValleyLake Wilderness State Par...
Kentwood @ Kentlake - 2014 PR Challenge KentKentlake HS
Liberty, LW @ Sammamish BellevueRobinswood Park
MI@ Bellevue BellevueKelsey Creek Park
Mt. Si, Inglemoor, Skyline SammamishKlahanie Park
Narrows League Twilight TacomaLincoln HS
NEA #2 Colville, Riverside @Medical Lake Medical LakeMedical Lake HS
NEA Chewelah, Freeman @ Lakeside Nine Mile FallsLakeside HS
Newport at Deer Park Deer ParkDeer Park HS
OHS & BHS @ KSS SilverdaleKlahowya
Oly, Wilson, CK, SK @ Stadium TacomaWright Park
PAHS vs PTHS @ Sequim Port AngelesRobin Hill
Redmond, Bothell @ Newport BellevueWilburton Park
Rogers @ GK GrahamFrontier Park
SL, Curtis @ Puyallup PuyallupWildwood Park
SL, Curtis @ Puyallup PuyallupWildwood Park
Thomas Jefferson @ Mount Rainier Des MoinesMount Rainier Course
Todd Beamer @ Decatur Federal WayCelebration Park
Trico 1A hosted by La Center (HS, MS) RidgefieldAbrams Park
Trico 1A hosted by White Salmon White SalmonHusum Hills Golf Course
Thursday, October 9
1B/2B SeaTac League #4 (Ft. Steilacoom Park) LakewoodFt. Steilacoom Park
Cascade Conference @ Cedarcrest CarnationBlue Heron Golf Course
CWAC: Othello, Wapato @ East Valley YakimaEast Valley-Yakima HS
CWAC: Prosser, Toppenish, Ellensburg @ Ephrata Soap LakeLakeview Golf Course
CWAC: Selah, Grandview, @ Quincy QuincyQuincy HS
Fife, Washington, Orting @ Steilacoom LakewoodFt. Steilacoom Park
GSH 2A: Hudson's Bay/TRCS @ RAL LongviewLake Sacajawea
GSHL 2A: Mark Morris @ RHS RidgefieldAbrams Park
Hudson's Bay at R.A. Long LongviewR. A. Long
MGHS, Mount Vernon, MPHS @ Monroe MonroeSky River Park
Mountlake Terrace, Cascade, Lake Stevens, Glacier ... Lake StevensMountlake Terrace HS at L...
Pacific League 2B League Meet (HS, MS) RainierRainier HS
River Ridge, Clover park, White River @ Franklin P... TacomaPacific Lutheran Universi...
SCAC: Connell, Wahluke at Goldendal (HS, MS) GoldendaleGoldendale HS
SCAC: Highland, Kiona Benton, Zillah at Cle Elum (... (HS, MS) Cle ElumCle Elum
SCAC: Royal, Naches at Granger GrangerGranger HS
Seamount Dual Meet. Highline, Hazen, Kennedy, Ever... SeaTacNorth SeaTac Park
Seamount meet Tyee, Renton, Lindberg, Foster SeaTacTyee HS
Shorecrest / Shorewood / Arlington / Snohomish @ H... ShorelineHamlin Park
Stanwood, Mariner, Lynnwood @ Kamiak KamiakKamiak HS
Saturday, October 11
HOLE IN THE WALL XC INVITATIONAL (HS, MS) LakewoodLakewood HS
Hoquiam Invite (HS, MS) HoquiamHoquiam HS
Leavenworth Invitational (HS, MS) LeavenworthSki Hill
NWC/Audubon Park Invite (HS, MS) SpokaneAudubon Park
PLU High School & Middle School X-C Invitational-C... (HS, MS) TacomaPacific Lutheran Universi...
Quincy Invite QuincyQuincy HS
Richland Invitational (HS, MS, Club, UnA) RichlandCarmichael MS
Tuesday, October 14
1B/2B SeaTac league #5 SeattleLincoln Park
Bill Kehoe Invitational (HS, MS) LaceySt. Martin University
Dist. 7 League Meet - Wellpinit (HS, MS) WellpinitWellpinit HS
District 7 League JH/HS @ Harrington GC HarringtonHarrington Golf Course
District 7 Meet @ Davenport DavenportDavenport
Fort Vancouver @ Columbia River VancouverVancouver Lake
Kelso@Prairie Battle GroundLewisville Park
Mallards Landing 5k LyndenLynden HS
NEA FREEMAN @ COLVILLE ColvilleDominion Meadows Golf Cou...
Union, Evergreen @ Heritage VancouverHeritage HS
Wednesday, October 15
Auburn Riverside, Auburn Mtnvw @ Auburn AuburnGame Farm Park
Bellevue, Interlake & Sammamish BellevueRobinswood Park
BHS & SHS @ NMHS BelfairNorth Mason HS
Black Hills & Centralia @ W.F. West (HS, MS) ChehalisStan Hedwall Park
D9 League Meet #3 Saint JohnSaint John Golf Course
ER, GK @ Curtis University PlaceChambers Creek Properties...
Federal Way @ Todd Beamer Federal WayCelebration Park
Gig Harbor and CK @ Bellarmine TacomaBellarmine Prep HS
GNL Cheney @ Pullman PullmanPullman HS
GNL Clarkston @ East Valley SpokaneEast Valley-Spokane HS
GSL #4 Mead @ UHI Liberty LakeLiberty Lake County Park
GSL #4: NC, Ferris SpokaneAudubon Park
GSL #4: vs Shadle/LC Spokane ValleyCentral Valley HS
GSL# 4 GPREP, Mt. Spokane, Rogers SpokaneFinch Arboretum
HALE/ING/BAL/FRA/GAR/ROOS/WS/CS/CLEV/RB SeattleLower Woodland
Issaquah, Skyline@ Redmond RedmondHartman Park
Juanita @ LW RedmondMarymoor Park
Kent-Meridian @ Kentwood KentKentwood HS
Kentlake @ Kentridge KentKentridge HS
Kingston, Olympic @ Port Townsend Port TownsendPort Townsend Golf Club
KSS vs NKHS @ PAHS Port AngelesClallam County Fairground...
Lakes, Peninsula LakewoodFt. Steilacoom Park
Mercer Island @ Liberty IssaquahLiberty HS
Mt Si, Bothell @ Eastlake SammamishBeaver Lake
NEA #3 Deer Park and Chewelah @ Riverside ChattaroyRiverside HS
NEA Medical Lake,Newport @ Lakeside Nine Mile FallsLakeside HS
Rogers, SL @ Bethel GrahamFrontier Park
Shelton, NT, Yelm, Cap @ Oly (HS, MS, Club, UnA) OlympiaLBA Park
Skyview, Camas, Mountain View at Battle Ground Battle GroundLewisville Park
Stevenson vs. White Salmon, Castle Rock & Toutle L... (HS, MS) North BonnevilleStrawberry Island
Sumner / Enumclaw @ Bonney Lake Bonney LakeBonney Lake/Mt. View
Tacoma City Championship TacomaWright Park
Thomas Jefferson vs. Decatur AuburnThomas Jefferson HS
Woodinville, Inglemoor, Newport BellevueKelsey Creek Park
Thursday, October 16
BB / LS / HNA / OD / SP / EC / Bainbridge SeattleLower Woodland
Blue and Gold 3K Time Trial ArlingtonArlington High School
Cascade Conference @ Cedar Park Christian KenmoreSt Edwards State Park
County Championships Mount VernonSkagit Valley Community C...
CWAC League: Selah, Prosser, Othello @ Ellensburg EllensburgIrene Rhineheart Park
CWAC: East Valley, Quincy @ Ephrata Soap LakeLakeview Golf Course
CWAC: Grandview, Toppenish, @ Wapato WapatoWapato HS
Edmonds District Championships EdmondsLynndale Park
Fife @ White River BuckleyWhite River HS
Franklin Pierce @ Washington TacomaPacific Lutheran Universi...
GSHL 2: RAL @ Hockinson Brush PrairieHockinson Meadows Park
GSHL 2A Ridgefield, Woodland, Hudson's Bay VancouverHudson's Bay HS
GSHL 2A: Washougal @ Mark Morris LongviewLake Sacajawea
Lake Lap Invitational BellinghamLake Padden
MCC XC Meet at Kennewick KennewickScott Park
Mukilteo - Everett XC Clash (HS, MS) EverettMcCollum Park
Orting @ River Ridge OlympiaRiver Ridge HS
Ridgefield/Woodland @ Hudson's Bay VancouverHudson's Bay HS
River Meadows Run ArlingtonRiver Meadows Park
SCAC: Highland, Connell @ Naches Valley (HS, MS) NachesNaches HS
SCAC: Kiona-Benton, Goldendale & Granger Benton CityHorne Rapids Park
SCAC: Wahluke, CleElum, Zillah @ Royal (HS, MS) Royal CityRoyal Golf Course
SKSD Jr. High Championships (HS, MS) Port OrchardMarcus Whitman JH
Friday, October 17
Combo Meet Nisqually & Emerald City League BellevueKelsey Creek Park
Terry Rice Frosh/Soph Classic Gig HarborSehmel Homestead Park
Saturday, October 18
Bruin Mile EverettCascade HS
Clark County JV Championship VancouverEvergreen-Vancouver HS
kennys meet SeattleLower Woodland
Oroville Invitational (HS, MS) OrovilleLake Osoyoos State Park
Seamount League Meet BurienEvergreen-Burien HS
Tuesday, October 21
CBBN League Meet #2 Moses LakeBlue Heron Park
Evergreen League Championships (HS, MS) MontesanoLake Sylvia
NEA COLV, CHEW, @ NEWPORT NewportNewport HS (Newport)
SCAC: Kiona Benton, Royal at Connell (HS, MS) ConnellConnell HS
Wednesday, October 22
CWAC: Othello, Quincy @ Toppenish ToppenishMt Adams Country Club
Evergreen Conference Championships (HS, MS) East OlympiaDeschutes River Ranch
Freeman and Medical Lake at Deer Park Deer ParkDeer Park HS
GSL # 5 Ferris, LC, Mead, Rogers SpokaneMead HS
GSL #5: Mt Spokane, SP, UHi, NC MeadSiemers Farm, Green Bluff
GSL #5: vs Gonzaga Prep SpokaneFinch Arboretum
Narrows League 3A/4A Championships LakewoodFt. Steilacoom Park
NEA Colville, Chewelah at Newport NewportNewport HS (Newport)
NEA Lakeside @ Riverside ChattaroyRiverside HS
St Helens 3A Dist Meet Battle GroundLewisville Park
Trico League 1A Championships White SalmonHusum Hills Golf Course
Thursday, October 23
2B Dist IV Central League Championship (HS, MS) MossyrockMossyrock Park
CWAC: Grandview, East Valley, Ellensburg @ Prosser ProsserProsser HS
CWAC: Wapato, Ephrata, @ Selah SelahElks Golf Course
Enchantment Dual Meet LeavenworthEnchantment Park
GSHL 2A League Championship Brush PrairieHockinson Meadows Park
GSHL District Meet Battle GroundLewisville Park
KingCo 3A/2A Championship IssaquahLake Sammamish State Park
MCC 3A/4A District Meet at Leslie Groves RichlandLeslie Grove Park
Metro League 3A Championships SeattleLower Woodland
Northwest Conference Championships BellinghamCivic Stadium
Olympic League Championships (HS, MS) SequimThe Cedars at Dungeness G...
Pacific League Championships WestportOcosta HS
SCAC: CleElum, Naches, Gdale, @ Zillah ZillahZillah HS
SCAC: Wahluke, Granger at Highland (HS, MS) CowicheApple Ridge
Sea-Tac League Championship BremertonKitsap Golf & Country Clu...
Friday, October 24
ECL Championships SeattleLincoln Park
Nisqually League Championships LakewoodFt. Steilacoom Park
Saturday, October 25
50th 4A KingCo League Championships IssaquahLake Sammamish State Park
Dist. 6 CW B League Championships WinthropLiberty Bell HS
Dist. 7-9 2A/2B Championships ClarkstonClarkston HS
GSL Freshmen/JV Championships SpokaneMead HS
NE Dist. 7 1B/2B Team Championship (HS, MS) SpokaneAudubon Park
SPSL Sub District Championships LakewoodFt. Steilacoom Park
WESCO/Cascade XC Championships LakewoodLakewood HS
Monday, October 27
Team Time Trial on Sherwood Course SpokaneSaint George's HS
Tuesday, October 28
Moonlight Mile AnacortesAnacortes HS
Raven Classic Non Quals Meet AuburnAuburn Riverside HS
Thursday, October 30
Big-9 4A District XC Meet WenatcheeWalla Walla Point Park
CTL/District 6 Meet ChelanChelan Golf Course
District 7 1A Championships (HS, MS) ChewelahChewelah Golf Course
DISTRICT FINALS BALLARD OPEN SeattleLower Woodland
SCAC 1A District 5 Meet CowicheApple Ridge
Sea-King District 3A Championships SeattleLower Woodland
Friday, October 31
CWAC JV Invite CowicheApple Ridge
November
Saturday, November 1
2A District 5/7 Meet CowicheApple Ridge
1B/2B District 4 Championships RainierRainier HS
1B/2B District 5-6 Championships WenatcheeWalla Walla Point Park
1B/2B District 7/9 Cross Country Championships PascoBig Cross
Dist. 1 (1B/2B, 1A, 2A, 3A, 4A) Championships LangleySouth Whidbey HS
District 4- 1A, 2A Championships WoodlandLewis River Golf Course
GSL/MCC Regional Championships RichlandCarmichael MS
Westside Classic TacomaAmerican Lake Veterans Go...
Monday, November 3
Monday Mile Time Trial Bainbridge IslandBainbridge HS Track
team time trial Port AngelesPort Angeles HS
Tuesday, November 4
Miracle Mile AuburnMiracle Mile
Wednesday, November 5
End of the Season Lake Race SeattleGreen Lake
Friday, November 7
State Time Trial PascoSun Willows Golf Course
Sun Willows Time Trial PascoSun Willows Golf Course
Saturday, November 8
1A WIAA State Championships PascoSun Willows Golf Course
1B/2B WIAA State Championships PascoSun Willows Golf Course
2A WIAA State Championships PascoSun Willows Golf Course
3A WIAA State Championships PascoSun Willows Golf Course
4A WIAA State Championships PascoSun Willows Golf Course
Tuesday, November 11
PSTT IssaquahIssaquah HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results